DZISIAJ JEST
ŚRODA 23 SIERPNIA
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Filip, Ireneusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Skandaliczna książka kardynała Martiniego

Data publikacji: 2012-04-20 14:00
Data aktualizacji: 2012-04-20 16:15:00
Skandaliczna książka kardynała Martiniego
Kardynał Martini, fot. RaminusFalcon / commons.wikimedia.org, licencja cc

Kardynał Carlo Maria Martini, emerytowany arcybiskup Mediolanu, opublikował niedawno książkę pt. „Credere e Conoscere” („Wiara i Wiedza”), w której zakwestionował m.in. prawo naturalne i poparł związki partnerskie osób tej samej płci. Wielu wiernych jest oburzonych.


Kardynał w swojej książce pisze: „To nie jest złe, gdy dwie osoby, zamiast tworzyć przypadkowy związek homoseksualny, mają zapewnioną pewną stabilność. W tym sensie państwo mogłoby im sprzyjać". Hierarcha dodaje: „Nie podzielam stanowiska osób w Kościele, które sprzeciwiają się związkom partnerskim". Arcybiskup Mediolanu uważa także, że nie ma nic złego w paradach homoseksualnych (jak się wyraził w „demonstracjach gejowskiej dumy”), ze względu na potrzebę pokazania przez homoseksualistów wszystkim innym osobom, że istnieją. Hierarcha ocenił, że takie parady są dopuszczalne, nawet jeśli istnieje ryzyko, że będą zbyt prowokacyjne. Wreszcie ksiądz Martini stwierdził, że chociaż Kościół broni tradycyjnego małżeństwa w celu umożliwienia przedłużania gatunku, to jednak nie oznacza to, że ma prawo do dyskryminowania innych rodzajów związków(sic!).

 

Niestety, kardynał Martini nie jest osamotniony w swoich szokujących poglądach na temat homoseksualizmu. Jego kolega z Wiednia, kardynał Christoph Schönborn, postępuje podobnie. W 2008 roku Schönborn zgodził się na bluźnierczą wystawę w Muzeum Diecezjalnym w Wiedniu, znajdującemu się naprzeciwko wspaniałej katedry pw. świętego Szczepana. Wystawa zatytułowana: „Religia, ciało i władza" prezentowała prace marksistowskiego artysty Alfreda Hrdlička, który przedstawił Pana Jezusa i apostołów podczas Ostatniej Wieczerzy w środku homoseksualnej orgii, wywołując tym samym ogromne oburzenie katolików na całym świecie. W muzeum znalazła się praca, prezentująca nagiego Pana Jezusa na krzyżu i scena biczowania przez nagiego kata. Chociaż najbardziej obraźliwe ekspozycje zostały usunięte na polecenie kardynała, inne „mniej” obrazoburcze wizerunki pozostały.

 

Pomimo skandalu w 2009 roku kardynał Schönborn zwrócił się do Alfreda Hrdlička z prośbą, by wykonał popiersie siostry Restituty Kafki, która została zamordowana przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Szokująca rzeźba przedstawiająca błogosławioną zakonnicę w postawie rozpaczy z  obnażonymi piersiami została umieszczona w katedrze. Wiedeński hierarcha w 2010 r. publicznie poparł także tzw. stabilne związki tej samej płci, podobnie jak kard. Martini. Niedawno katolików zdumiało wsparcie, jakie kardynał Schönborn udzielił homoseksualiście Florianowi Stangl, który żyje w zarejestrowanym związku partnerskim z innym pederastą. Stangl został wybrany na członka rady parafialnej w miasteczku Stützenhofen, na przedmieściach Wiednia. Kiedy miejscowy proboszcz, ks. Gerhard Swierzek poradził mu, by zrezygnował z przystępowania do Komunii św. z powodu znajdowania się w stanie grzechu, ten odpowiedział: „Czuję się związany nauką Kościoła ale warunek życia w czystości wydaje się niemożliwy do spełnienia dla mnie". Ojciec Swierzek odmówił akceptacji tej postawy. Decyzję unieważnił jednak arcybiskup Wiednia, będący pod ogromnym wpływem „uroku” Stangla. W odpowiedzi ks. Swierzek zrezygnował z posługi jako proboszcz parafii.

 

Takie postępowanie najwyższych hierarchów Kościoła z pewnością sprzyja buntowi innych kapłanów przeciwko doktrynie Kościoła i dyscyplinie. W Austrii powstała grupa tzw. księży reformatorów, prowadzona przez ks. Helmuta Schüllera, byłą prawą rękę kardynała Schönborna oraz jego ex wikariusza generalnego, która domaga się absurdalnych zmian. Kapłani żądają zniesienia obowiązkowego celibatu duchownych, zezwolenia na święcenia kobiet, Komunii dla rozwiedzionych katolików, żyjących w nowych związkach i zwiększenia roli świeckich w Kościele. Do tej pory kardynał Schönborn ograniczył się do „rozmawiania" z rebeliantami bez podejmowania żadnych konkretnych środków, mimo ponagleń z Watykanu, by zdyscyplinował podległych mu duchownych. Inny hierarcha, tym razem australijski ks. Geoffrey Robinson, emerytowany biskup pomocniczy Sydney podczas ostatniej wizyty w Stanach Zjednoczonych zalecał całkowitą zmianę moralności seksualnej i akceptację homoseksualizmu.

 

Luiz Sergio Solimeo z amerykańskiego stowarzyszenia TFP, opisując te jakże bolesne wypowiedzi hierarchów Kościoła, wyrządzających wielkie szkody napisał, że kiedy czyta tego typu wieści, to przychodzą mu na myśl słowa Jezusa zawarte w Ewangelii św. Mateusza o fałszywych prorokach: „Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony” (Mt 11-13).

 

Źródło: Tfp.org, AS.

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
katolik
Współczuję mu. "Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre." 2Kor 5: 10 Dlatego polecam rady praktyczne jak uniknąć piekła. Kto chce skorzystać niech skorzysta a kto nie, to jego sprawa. http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
kjgeneral
Niestety Nowa Wiosna KK, owoc Vat. II doprowadziła do tego, że papież w wielu tego typu sprawach ma związane ręce. W Kościele za dużo pojawiło się demokratyczności, bazującej na formule "papież wraz z kolegium biskupów", rozumianej opacznie, że papież bez kolegium niewiele może. Przypomina mi to upadek I RP przez nadawanie zbyt wielu przywilejów szlachcie, czym osłabiono realną władzę króla.
Ja26
No i mają słuszne podejście. Bowiem homoseksualistów należy traktować z szacunkiem i rozwagą, a nie jak dzisiaj robią to wiejscy proboszcze - z potępieniem i odczłowieczeniem. Jezus nie potępiał nigdy nikogo, nawet z rpostytutkami i celnikami jadał, traktując ich jak ludzi, każdy kto się zbliża do tego, jest bliżej Jezusa. Opinie tych kardynałów pokazują też, że w samym Kosciele jest miejsce na dialog i różne opinie. Ludzie którzy mówią tu o jakiejś zdradzie, nie rozumieją czym jest Kościół. Ludzie, którzy mówią, że czas go ukarać powinni się zastanaowić czy nie czas dla nich aby opuścić Kościół, skoro go nei rozumieją? I skoro atakują kardynałów? Może czas przejśc do bractwa Piusa X?
Agnieszka
Sprawa jest poważna. Ten człowiek był obok Ratzingera najpoważniejszym kandydatem na papieża w czasie ostatniego konklawe. Dzięki Ci Duchu Święty za mądrość kardynałów, którzy go nie wybrali...
Jasne stanowiska
A co na to Jezuici. Wszakże z tego zakonu się wywodzi. Zresztą na pewno nie jest sam i brak odcięcia się może sugerować cichą współpracę. Współczuję Benedyktowi.
Cisza w Watykanie!!!
Dlaczego Papiez milczy?
Megi
SODOMICI CORAZ BARDZIEJ SĄ ZUCHWALI, BO BEZKARNI.
kremp
Mało płynie w nas,Polakach,krwi tych, którzy zostali sprzedani w niewolę przed przyjęciem chrześcijaństwa, za co stworzono feudalne państwa słowiańskie, osłabiając zdobywców tak, że musieli przyjąć chrzest aby uniknąć zagłady z rąk chrześcijan. Udając chrześcijan uszliśmy germańskiego noża, udając komunistów, sowieckich zsyłek i strzału w potylicę. Krwawe rozprawy między wyznawcami Jedynego, kontynuowane są w nienawiści "prawdziwych" do "nieprawdziwych" np. w sprawie smoleńskiej, gdzie ktoś zamachnął się na samolot, którego tam nie powinno być. Obca mitologia maleńkiego pustynnego narodu,obca,więc niezrozumiała, dowolnie interpretowana dzieli i jątrzy. Ale kiedyś pozwalała udawać,że jesteśmy jak inni. Teraz zjednoczyć nas może tylko powrót do pogaństwa, a gdy nie znamy jego wad,bazujmy na zaletach, jakich możemy się domyśleć.Uwielbiajmy polską przyrodę, lasy, góry, jeziora,zwierzęta, ludzi, którzy zrobili coś dobrego dla wspólnoty,a nie burzmy kościołów ani Pałac
bogus1200
Ekskomunikować dziadów
michalg
Jednym słowem należało by mu się odebranie tytułu kardynalskiego.
krysia 100
TO JEST JESZCZE JEDEN PRZYKŁAD DO CZEGO PROWADZI LIBERALIZM!
xTomasz Delurski
I to się nazywa \'pełna jedność\' oraz \'wiosna Kościoła\'. To ja wolę jesień średniowiecza...
MARCIN KoLiber
Lefebrystów spycha się na margines za to że chcą powrotu do tradycji i dawnej teologii, a takiego to nie wywalą ...???
Alamo
Czyżby rozpoczął się czas "wielkiego odstępstwa"?
Michał T
Ileż mamy już dowodów?! Czas go ukarać.
MD
Całe szczęście, że już emerytowany. Mimo tego nadal szkodzi.
Klokan
Nie byłem w stanie czytać dalej po drugim akapicie. Przygnębiające.
John Galt
Apage satanas! Jeden z tych, co rozpraszają! Tu już żadne (chyba) miłosierdzie nie pomoże!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.