DZISIAJ JEST
CZWARTEK 30 MARCA
Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
Imieniny obchodzą:
Amadeusz, Amelia, Kwiryn
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Serbowie Afgańczyków nie przyjmą. Wpuszczają tylko Syryjczyków i Irakijczyków

Data publikacji: 2016-02-21 21:00
Data aktualizacji: 2016-02-21 20:47:00
Serbowie Afgańczyków nie przyjmą. Wpuszczają tylko Syryjczyków i Irakijczyków
fot. REUTERS / FORUM

Setki migrantów utknęły w Macedonii i w Grecji. Serbskie władze odmawiają przyjmowania na swoje terytorium „uchodźców” pochodzących z krajów innych niż Irak i Syria. Około czterech tysięcy osób koczuje wokół stacji benzynowej niedaleko przejścia granicznego w Idomeni.

 

W czwartek Austria, Chorwacja, Macedonia, Słowenia i Serbia wydały wspólną deklarację dotyczącą wzmocnienia kontroli granicznych. Podkreślono przy okazji, że osoby przebywające dłuższy czas na terenie kraju, w którym nie groziło im żadne bezpieczeństwo – np. w Turcji lub w Iranie – mogą być z granicy zawracane.

 

Tylko w piątek z granicy między Serbią a Macedonią zawrócono 367 Afgańczyków. Do tej pory Serbowie odmówili wstępu na teren ich kraju 617 osobom z Afganistanu. Macedońskie władze wskazują, że do tej pory Belgrad nie wydał żadnego oficjalnego komunikatu tłumaczącego zmianę polityki.

 

Z kolei aktywiści organizacji humanitarnych podkreślają, że w prowizorycznych obozach tworzonych przez Afgańczyków panują złe warunki, imigranci starają tworzyć większe grupy w celach samoobrony. Brakuje też leków i pomocy humanitarnej.

 

Przejście graniczne w Idomeni – między Grecją a Macedonią – jest najniebezpieczniejszym punktem na mapie migracji. W Grecji przebywają obecnie przybysze z Palestyny, Somalii, Maroka i Iranu, których to władze państw leżących na trasie migracji nie traktują jako uchodźców. Niektórzy komentatorzy zauważają, że wprowadzenie nowych ograniczeń zwiększy jedynie popyt na usługi świadczone przez fałszerzy dokumentów i przemytników ludzi.

 

Źródło: aljazeera.com, huffingtonpost.com

mat

 


 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
odszkdowania
Co ?!!!!!! "imigranci starają tworzyć większe grupy w celach samoobrony" - a przed czym chcą się bronić. Mogli tworzyć samoobronę tam skąd przybyli i gdzie się urodzili, gdzie uzyskali obywatelstwo.
Tomasz
Niech zobaczą zwolennicy przyjmowania "uchodźców" co nas czeka."POLAK BĘDZIE MĄDRY ALBO GO NIE BĘDZIE"
rozsądny
A jak oni ich odróżnią? to wszystko takie samo... Słabo to widzę. A oryginalny paszport syryjski można mieć za parę stów...
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.