DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Rządowe instrukcje gender dla szkół

Data publikacji: 2014-07-19 07:00
Data aktualizacji: 2014-07-19 08:05:00
Rządowe instrukcje gender dla szkół
Fot: Krystian Maj/FORUM

Bezpłatne materiały równościowe dla nauczycieli dostępne są już na rządowej stronie internetowej. Wychowawcy mogą dowiedzieć się z nich jak skutecznie indoktrynować i demoralizować dzieci zgodnie z ideologią LGBT.


Liczący ponad 60 stron poradnik metodyczny dla nauczycieli pt. „Lekcja równości” jest dostępny „za darmo” na stronie internetowej pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Autorzy publikacji zarzucają szkole, że przekazuje wzorce heteroseksualne i sprzyja dyskryminacji dzieci i młodzieży o odmiennej orientacji.


Autorzy sugerują, że problematyka związana z orientacją płciową powinna znaleźć się niemal na każdym poziomie nauczania, ponieważ dotyczy każdej szkoły. Uważają, że w każdej klasie znajdują się uczniowie LGBT, ponieważ osoby nieheteroseksualne mają rzekomo stanowić aż 8 proc. społeczeństwa. W ich przekonaniu uczniowie i uczennice LGBT czują się dyskryminowani. Przejawem nierównego traktowania miałaby być niemożność wysłania przez chłopców walentyki do swoich „partnerów”. Podkreślają również, że dotychczas w szkołach nie było precedensu, by podczas studniówki tańczył chłopak z chłopakiem lub z dziewczyna z dziewczyną. Rzecz jasna uznają to za kolejny przejaw „homofobii”.


Według podręcznika walka z „nietolerancją” powinna obejmować wszystkie przedmioty szkolne. Podczas lekcji języka polskiego powinno się podkreślać nieheteroseksualne związki Marii Konopnickiej czy Jarosława Iwaszkiewicza. Na historii trzeba uwypuklić biseksualizm Aleksandra Wielkiego. Z kolei podczas lekcji matematyki słowa „mama” i „tata” w zadaniach trzeba zastąpić „partnerem” i „partnerką”.Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

KRaj

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Garet
Pani na zdjęciu była odpowiedzialna za kampanię przeydencką Jarosława Kaczyńskiego. Wtyka? podobna historia do Giertycha? MEN to to jedna z najbardziej lewicowych instytucji w naszym kraju.
Katecheta
Kochani rodzice!!!! Obudźcie się!!! Bo zniszczą wam dzieci w imię poprawności politycznej. Boże chroń Polskie rodziny.
ksee
Proszę nie doszukiwać się (jedynie) uwarunkowań personalnych, czy to pani Kluzik, czy kogokolwiek innego. Sytuacji nie naprawimy wymieniając tę, czy inną osobę. Problem jest znacznie poważniejszy. Jest prostą konsekwencją otwarcia Polski na neomarksizm/ postmodernizm zachodnich, lewackich elit. Przyczyną zdecydowanych postępów tej antyspołecznej zgnilizny jest nierozliczenie się myślą komunistyczną w Polsce. Istniejące na uniwersytetach instytuty socjologii wywodzące się kadrowo niekiedy w prostej linii z instytutów marskizmu-leninizmu, są obecnie chwacko zastępowane przez instytuty gender. To stąd wynikają te instrukcje dla Kluzików i innych ministrów RP
marekb54
To wszystko jest wina osoby, która wybiera tego typu ludzi do pracy w ministerstwie. Gdzie tu jest dążenie do stabilizacji, bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Gdyby te nauczania zostały wdrożone w praktyce, to dewianci seksualni będą mieli więcej materiału do konsumpcji.
cynik
Proponuję też aby nie używać łacińskiego słowa minister tylko sługa , a w przypadku kobiety służka.No więc uczniowie mogą przywitać panią słowami - "dzień dobry pani służko ...".
razar
Dlaczego my katolicy zgadzamy się na taki program w szkołach? Dlaczego zgadzamy się aby robił to wybrany przez nas rząd za nasze pieniądze? Dlaczego większość nie może ustanowić praw i zasad jakie ona uznaje?
Zosia
Pani Kluzik odpowie kiedyś za tę deprawację, oby szybko. Czy w oświacie nie ma palących problemów? Są, największym jest pani Kluzik.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.