DZISIAJ JEST
CZWARTEK 26 MAJA
Św. Filipa Neri
Św. Filipa Neri
Boże Ciało
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Ewelina, Marianna, Paulina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Rodzina 500+ także dla Ukraińców? Z rządowego programu może skorzystać milion obcokrajowców

Data publikacji: 2016-03-12 09:00
Data aktualizacji: 2016-03-12 09:20:00
Rodzina 500+ także dla Ukraińców? Z rządowego programu może skorzystać milion obcokrajowców
fot.Adam Chelstowki/FORUM

Rządowy program Rodzina 500+ ma w zamyśle poprawić polską sytuację demograficzną. Wiele jednak wskazuje na to, że wydane przez Rzeczpospolitą pieniądze zasilą również portfele pracujących u nas Ukraińców. Ustawa wprowadzająca sztandarową obietnicę wyborczą PiSu w życie objęła również obcokrajowców mających zezwolenie na pobyt czasowy lub dostęp do polskiego rynku pracy. Wedle portalu 500pl.pl polska polityka prorodzinna może objąć nawet milion Ukraińców.

 

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Beaty Szydło, Elżbieta Rafalska, jest świadoma faktu, że z programu Rodzina 500+ korzystać będą nie tylko Polacy. Jak przypomina 500pl.pl, szefowa resortu potwierdziła, że świadczenie obejmie 100 tysięcy obcokrajowców.

 

Liczba ta może być nieoszacowana. Obecnie w Polsce przebywa (wedle różnych danych) od miliona do dwóch milionów Ukraińców, którym Rzeczpospolita ochoczo daje pozwolenia na pracę. Zasiłek wypłacany z racji posiadanych dzieci może zachęcić kolejnych z naszych sąsiadów do osiedlania się nad Wisłą.

 

„Warunkiem [otrzymania świadczenia] będzie jedynie karta pobytu czasowego oraz zamieszkiwanie rodziny na terenie Polski. (...)Znacznie trudniej jest dostać zezwolenie na pobyt stały (osiedlenie się), ale zgodnie z rozporządzeniem do ustawy, nie jest ono wymagane” - czytamy na 500pl.pl.

 

Ukraina mająca dwójkę dzieci, niezależnie od tego czy ojciec jest Polakiem czy nie, otrzyma z pieniędzy polskiego podatnika 1000 złotych, a więc więcej niż wynosi średnia pensja w jej ojczyźnie. Warunkiem jest mieszkanie dzieci na terytorium Rzeczpospolitej, ale urzędnicy odpowiedzialni za realizację programu Rodzina 500+ nie mają narzędzi do weryfikacji takiego stanu rzeczy.

 

Źródło: 500pl.pl

MWł 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

warto
@0 "0 Masakra. Powinien być wymóg co najmniej jednego rodzica Polaka" Taaa a w UK powinien być wymóg co najmneij jednego rodzica Anglika... a co se będziemy żałować Walijczyka w 3 pokoleniach. LOL @spes Ukrainka/Cyganka/Syryjka ma większe szanse dostac i na pierwsze bo mniej zarabia. Przecież gdyby im płacić dużo to te miejsca pracy zajeliby polacy right? Przeciez OD POCZATKU jescze w kampanii bylo wiadomo jak to ma działać i czemu służyć (bo to kpia systemów zachodnich) a teraz zdziwko jakieś.
mama
Zamiast dawać na dzieci obcokrajowcow niech dadzą na każde drugie dziecko także wtedy gdy jego starsze rodzeństwo ukończyło 18 lat, (ale jeszcze uczy się w szkole). Bo to co PIS zrobił to oszustwo, nie daje ani złotówki na dziecko na przyklad 5-cio letnie, gdy starsze rodzeństwo już skończyło 18 lat (ale uczy się w szkole). Więc dla kogo jest ten zasiłek, jeśli liczony jest od wieku starszego dziecka, a nie od młodszego?
Leaf427
nachodźcy i Żydzi już ustawiają się w kolejce
Monika
A Polacy jak biorą za granicą dodatki to dobrze??? Ile krzyku było o wielka Brytania
delgado
na początku była mowa, że ten zasiłek ma zmotywować Polaków do prokreacji; teraz sie okazuje że bardziej zmotywuje Ukraińców; tak działa nieporadne państwo; kolejny wypadek przy pracy? czy w ustawie nie można było ograniczyć beneficjentów do tych posiadajacych obywatelstwo polskie? a co z tymi rodakami którzy mieszkają poza Polską? będzie jazda...potrzebne nowe ministerstwo, a i tak przekretow się nie uniknie...
Spes
Nie rozumiem. Toż na drugie dziecko ma być 500zł a Ukrainka i na pierwsze dostanie? A może lepiej tylko obcokrajowcom dać świadczenia z naszych podatków? Po co Polakom?? Nam spłaty długów wystarczą?..
Marysia
zalosne...chyba im sie w glowach pomieszalo....
JARO
no i w tak prosty sposób liczba ludności Polski wzrośnie nawet do 50-ciu mln, a może i więcej, osób; a jak dobrze pójdzie, to Polaków będzie w Polsce jak na lekarstwo; iluś tam musi być - trzeba będzie w końcu kiedyś te długi spłacić; a na różnej maści zasiłkowiczów bym nie liczył; tak właśnie socjaliści rozwiązują problemy nieznane w żadnym innym systemie;
Anna
O tym prof Raźny mówiła już miesiąc temu! Ale kto słucha mądrej kobiety...
lolo
no proszę pobożna lewica z PIS zapomniała jak rezali Lachów zresztą kto wie jakie pochodzenie ma ta pobożna lewica
abc
To jakaś paranoja. Czy 500+ to tylko przykrywka aby bogata Polska mogła finansować umiłowaną Ukrainę?
stan
Proponuję dla wszystkich, także turystów.
Niktoś
Nie będą mogli sprawdzić czy dzieci mieszkają w Polsce,. Wystarczy, że bedą wiedziec jak powiedzieć allachu-akbar albo rezat-lachiw a dostaną za to pieniądze. Czy nie wystarczy, że nasz nowy prezio podarował już Upadlinie 4 mld złotych. Mamy kolejny rząd okrągłostołowy typu POPiS.
0
Masakra. Powinien być wymóg co najmniej jednego rodzica Polaka
Roni
Ukraińcy wezmą pieniądze .Za parę lat wyjadą, a byłe Polskie dzieci będą spłacać długi z odsetkami. To jest biznes!
Pppp
No wlasnie, oprocz ukraincow będą Polske doic np. Cyganie ktorzy rozmnażaja sie jak muzułmanie. Wyjdzie troche jak na zachodzie gdzie z zasilkow rozmnazaja się głównie imigranci :(
delgado
powoli zblizamy sie do standardow ełro-pejskich...;))
daffy
Macie swój PIS. Patrioci stypendyści fundacji Batorego.
..
 
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright by

STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

IM. KS. PIOTRA SKARGI