DZISIAJ JEST
WTOREK 19 WRZEŚNIA
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
NMP z La Salette
Imieniny obchodzą:
January, Emilia, Teodor, Konstancja
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Resort spraw zagranicznych podsumował wizytę w Kijowie i Charkowie: miliony na wsparcie Ukrainy

Data publikacji: 2017-02-17 08:00
Data aktualizacji: 2017-02-17 09:52:00
Resort spraw zagranicznych podsumował wizytę w Kijowie i Charkowie: miliony na wsparcie Ukrainy
fot. msz.gov.pl/Spotkanie z władzami obwodu charkowskiego

MSZ poinformowało, iż Polska w 2016 roku przekazała ponad 30 milionów na rzecz współpracy rozwojowej z Ukrainą. Resort podsumował wizytę wiceminister Joanny Wroneckiej w Kijowie i Charkowie.

 

- Polacy w pełni solidaryzują się ze społeczeństwem ukraińskim w tym trudnym okresie – mówiła wiceminister Joanna Wronecka podczas wizyty na Ukrainie. Głównym celem wizyty było przekazanie pomocy humanitarnej dla osób przesiedlonych oraz rozmowy na temat polskiej współpracy rozwojowej i humanitarnej z przedstawicielami ukraińskich władz, organizacji międzynarodowych i pozarządowych.

 

- Oprócz konsekwentnego wspierania Ukrainy na poziomie politycznym, Polska przekazuje niezbędną pomoc humanitarną najbardziej potrzebującej ludności Ukrainy – podkreśliła wiceszefowa polskiej dyplomacji na spotkaniu z władzami obwodu charkowskiego.


- Od końca 2013 roku udzielamy pomocy osobom przesiedlonym, zapewniając im dach nad głową oraz wsparcie finansowe, żywnościowe czy zdrowotne – mówiła. Wiceminister Wronecka w Charkowie przekazała zestawy leków, pakietów higieniczno-żywnościowych oraz ubranek dziecięcych na rzecz blisko tysiąca osób dotkniętych skutkami kryzysu na Ukrainie.

 

Wiceszefowa resortu spraw zagranicznych spotkała się również z ambasadorem Unii Europejskiej w Kijowie, przedstawicielami ONZ, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, Służby Maltańskiej i Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

Według szacunkowych danych w 2016 roku MSZ przeznaczyło na rzecz Ukrainy kwotę ponad 30,67 mln PLN. Wsparcie obejmuje współpracę przy wdrażaniu kluczowych reform: samorządowej, oświaty, antykorupcyjnej. Prowadzone są działania mające na celu wzmocnienie lokalnego sektora prywatnego oraz rozwoju przedsiębiorczości.

 

 

Źródło: msz.gov.pl/TVP Info

luk

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
ytube
KRYM - PROJEKT NOWA KALIFORNIA - DLACZEGO CHRUSZCZOW ODDAŁ KRYM UKRAINIE?
wo
Judeopolonia - Polin, ziemia obiecana, w Izraelu paskudnie i sami wrogowie wokół, a tu tylu gojów do obrobienia i zniewolenia. Żyć nie umierać.
Janusz
Niech Wronecka mówi wyłącznie za siebie. Nie znam nikogo, kto solidaryzowałby się z Ukrainą, bo Ukraina jest wobec nas wroga i otwarcie to manifestuje. A jeśli chodzi o "trudny okres", w dużej mierze sami są sobie winni. Gdyby bajzel, rozkład instytucji państwowych i rozkradanie wszystkiego przez oligarchów, krótko mówiąc, gdyby Ukraina nie była tak dziadowska, Rosja by jej nie zaatakowała.
Anna
Czy Ukraińcy o tym wiedzą. Zgadzam się na pomoc humanitarną i na nic więcej. To wojna zachodnich koncernów, początki ekspansji na wschód...
lekceważnik
To nie głupota, to agentura banderowska w rządzie.
***
A kiedy miliony dla NASZYCH OBYWATELI- młodych, bezrobotnych ludzi, którzy pokończyli studia, wysyłają dziesiątki CV, chodzą do klamki do klamki ......
Peter
Co oni sie uparli z tymi Ukraincami. Oni zawsze Polakow nienawidzili. Zawsze nas mordowali. Nawet teraz kiedy my prubojemy im pomagac oni nas gryza jak te psy ktorymi zreszta sa
Aguirre
ad Leaf427) O ile te prawnuki przeżyją... ad Elżbieta) W demokracji już tak jest, że mniejszość, która uważa się za większość decyduje za wszystkich.
Leaf427
Co tam 30 mln. Na waciki. Rok temu poszło 4 MILIARDY dla naszych ukraińskich gierojów. Pozadłużaliśmy się za granicą aby ich wspomagać. Wasze prawnuki będą to spłacać.
Elżbieta
Ten "rząd" niech mówi w swoim imieniu i nie waży się wypowiadać w imieniu całego Narodu Polskiego!!!!!!
robespier
jako podziekowanie za miliony dostali portret Bandery do ambasady
kw
Ręce opadają.... Na głupotę nie ma lekarstwa.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.