DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Powstał parlamentarny zespół do walki z obowiązkiem szczepień. Liczy 4 posłów z klubu Kukiz’15

Powstał parlamentarny zespół do walki z obowiązkiem szczepień. Liczy 4 posłów z klubu Kukiz’15
fot. y0s1a / sxc.hu

Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych został powołany w poniedziałek, 1 lutego. Jak na razie należą do niego czterej posłowie klubu Kukiz’15, w tym muzyk Piotr Liroy-Marzec. Jednym z celów zespołu jest doprowadzenie do zniesienia sankcji dla osób rezygnujących ze szczepienia swoich dzieci.

 

Ruch antyszczepionkowy stara się propagować w społeczeństwie informacje o skutkach ubocznych szczepień, walczy o prawo rodziców do odmowy poddania swoich pociech uodparnianiu oraz domaga się odszkodowań w związku z powikłaniami wywołanymi przymusowymi zastrzykami.

 

Jedną z organizacji zajmujących się tą tematyką jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Justyna Socha, liderka organizacji, poinformowała w poniedziałek, 8 lutego, o powstaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Strona internetowa Sejmu RP podaje, że zespół istnieje od 1 lutego.

 

„Z radością i nadzieją informujemy, że powstał Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych, którego członkami póki co jest czterech posłów Kukiz'15: Paweł Skutecki, Wojciech Bakun, Jerzy Kozłowski oraz Piotr Liroy - Marzec” - czytamy na Facebooku Justyny Sochy.

 

„Pierwsze posiedzenie z udziałem zaproszonych ekspertów (lekarzy i naukowców) i reprezentantów STOP NOP odbędzie się 10.02.2016 r. Celem ma być m.in. zmiana systemu monitorowania niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz likwidacja sankcji związanych z rezygnacją ze szczepień. Liczymy, że będzie to początek niezbędnych zmian w Polsce” - informuje liderka STOP NOP, która w ostatnich wyborach parlamentarnych startowała z list komitetu Kukiz’15. Socha nie zdobyła mandatu poselskiego.

 

W środę, 10 lutego, ma odbyć się pierwsze posiedzenie zespołu. Wtedy też wybrane zostanie jego prezydium. W planach jest również oddanie głosu liderce STOP NOP oraz przyjęcie planu pracy zespołu na najbliższe miesiące.

 

Źródło: Facebook, sejm.gov.pl, tvn24.pl

MWł 


DATA: 2016-02-08 19:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@trooper przeczytaj biografię pasteura. Gdybyś przeczytał wiedziałbyś że pasteur przyznał że się mylił. Zatem skoro tak się w pasteurze zaczytujesz polecam lekturę jego biografii. Jeśli dwóch profesorów głosi odmienne poglądy to znaczy że jeden kłamie (nie ma znaczenia czy świadomie czy nie), ale pojęcie kłamstwa i dążenia do prawdy jest lewuchom obce. Powiadam szczep się i swoje dzieci nawet 10 razy do roku, mam nadzieję że już się dzisiaj na coś zaszczepiłeś, ale odwal się od innych, którzy podjęli w przeciwieństwie do Ciebie trud zgłębienia tematu i nie chcą podejmować się roli szczura doświadczalnego.
ponad 2 lata temu / Gość
 
@ Gość and @Tomasz Trzeba czytać różnych naukowców ale w nauce jest często tak ,że profesor X twierdzi A, a profesor Y twierdzi B. Co do nawdychałem się. No cóż, Gość pewnie lepiej wie ode mnie ile czego ja się nawdychałem. Badań nie robiłem ale sądząc po ilości z jaką miałem w/w substancji to jestem tego pewien i porównuję to z danymi. POWIKŁANIA POSZCZEPIENNE WYSTĘPUJĄ I TO FAKT. Ale także zmniejszają liczbę zachorowań
ponad 2 lata temu / trooper
 
Trooper Są naukowcy którzy stwierdzili że szczepienia powodują powikłania chorobowe u dzieci i u dorosłych.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
@trooper - "z naukowców wolę jakoś poczytać(...)" - no to gratuluję zacięcia naukowego, gdyby naukowcy tak się kurczowo trzymali swoich guru to byśmy dalej łupali kamienie w jaskiniach i używali kwadratowych kół. "W Polsce nikt od lat 60 nie zachorował na polio." - tak, tylko znam osobę z powikłaniami (rdzeniowy zanik mięśni) z obserwacją, że przed szczepionką było ok a objawy pojwiły się po szczepionce na polio. "w życiu więcej nawdychałem się (...)" - jasne, robiłeś na ten temat badania i na pewno zmierzyłeś ile dokładnie się nawdychałeś a ile przyjąłeś ze szczepionką. Dodatkowo - jeśli coś wygląda jak kot i miauczy jak kot to zapewne jest to kot - podobnie z lewuchami.
ponad 2 lata temu / Gość
 
@Gość Zanim kogoś wyzwiesz od lewucha to się zastanów. Z naukowców na temat szczepień to wolę jakoś poczytać sobie panów : Luisa Pasteura, Roberta Kocha, Rudolfa Weigla czy Hilarego Koprowskiego. Ale to nic przed II wojną światową też były tego typu krzyki na szczepienia przeciwko polio. Wprowadzono przymusowe. Efekt. W Polsce nikt od lat 60 nie zachorował na polio. Ale to te same opinie i argumenty jak z akcji przeciw szczepieniom na polio. Pewnie napiszesz, że w szczepionkach są straszne dla zdrowia składniki taki jak rtęć, aluminium, betapropiolakton czy formaldehyd. Uwierz mi,że w swoim życiu więcej nawdychałem się w/w substancji niż przyjąłem ich w szczepieniach.
ponad 2 lata temu / trooper
 
@trooper - jesteś dyletantem, do tego leniwym dyletantem. Świadomie odmawiasz dokształcenia się i powtarzasz utarte frazesy. Niestety dla Ciebie fakty nie są po Twojej stronie. Pozycja którą poleciłem ma około 500 stron ale dla chcącego nic trudnego prawda? Leniu. Bo łatwiej napisać durnoty pokroju durnot które postanowiłeś napisać prawda? Ps. "nie lecz" - ktoś tu mówił o leczeniu? Lewuch jesteś i tyle w temacie, podstawowe lewuchowe taktyki tu stosujesz. Niedouczony leniwy ignorancie.
ponad 2 lata temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.