DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Powstał parlamentarny zespół do walki z obowiązkiem szczepień. Liczy 4 posłów z klubu Kukiz’15

Data publikacji: 2016-02-08 19:00
Data aktualizacji: 2016-02-08 19:26:00
Powstał parlamentarny zespół do walki z obowiązkiem szczepień. Liczy 4 posłów z klubu Kukiz’15
fot. y0s1a / sxc.hu

Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych został powołany w poniedziałek, 1 lutego. Jak na razie należą do niego czterej posłowie klubu Kukiz’15, w tym muzyk Piotr Liroy-Marzec. Jednym z celów zespołu jest doprowadzenie do zniesienia sankcji dla osób rezygnujących ze szczepienia swoich dzieci.

 

Ruch antyszczepionkowy stara się propagować w społeczeństwie informacje o skutkach ubocznych szczepień, walczy o prawo rodziców do odmowy poddania swoich pociech uodparnianiu oraz domaga się odszkodowań w związku z powikłaniami wywołanymi przymusowymi zastrzykami.

 

Jedną z organizacji zajmujących się tą tematyką jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Justyna Socha, liderka organizacji, poinformowała w poniedziałek, 8 lutego, o powstaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Strona internetowa Sejmu RP podaje, że zespół istnieje od 1 lutego.

 

„Z radością i nadzieją informujemy, że powstał Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych, którego członkami póki co jest czterech posłów Kukiz'15: Paweł Skutecki, Wojciech Bakun, Jerzy Kozłowski oraz Piotr Liroy - Marzec” - czytamy na Facebooku Justyny Sochy.

 

„Pierwsze posiedzenie z udziałem zaproszonych ekspertów (lekarzy i naukowców) i reprezentantów STOP NOP odbędzie się 10.02.2016 r. Celem ma być m.in. zmiana systemu monitorowania niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz likwidacja sankcji związanych z rezygnacją ze szczepień. Liczymy, że będzie to początek niezbędnych zmian w Polsce” - informuje liderka STOP NOP, która w ostatnich wyborach parlamentarnych startowała z list komitetu Kukiz’15. Socha nie zdobyła mandatu poselskiego.

 

W środę, 10 lutego, ma odbyć się pierwsze posiedzenie zespołu. Wtedy też wybrane zostanie jego prezydium. W planach jest również oddanie głosu liderce STOP NOP oraz przyjęcie planu pracy zespołu na najbliższe miesiące.

 

Źródło: Facebook, sejm.gov.pl, tvn24.pl

MWł 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Gość
@trooper przeczytaj biografię pasteura. Gdybyś przeczytał wiedziałbyś że pasteur przyznał że się mylił. Zatem skoro tak się w pasteurze zaczytujesz polecam lekturę jego biografii. Jeśli dwóch profesorów głosi odmienne poglądy to znaczy że jeden kłamie (nie ma znaczenia czy świadomie czy nie), ale pojęcie kłamstwa i dążenia do prawdy jest lewuchom obce. Powiadam szczep się i swoje dzieci nawet 10 razy do roku, mam nadzieję że już się dzisiaj na coś zaszczepiłeś, ale odwal się od innych, którzy podjęli w przeciwieństwie do Ciebie trud zgłębienia tematu i nie chcą podejmować się roli szczura doświadczalnego.
trooper
@ Gość and @Tomasz Trzeba czytać różnych naukowców ale w nauce jest często tak ,że profesor X twierdzi A, a profesor Y twierdzi B. Co do nawdychałem się. No cóż, Gość pewnie lepiej wie ode mnie ile czego ja się nawdychałem. Badań nie robiłem ale sądząc po ilości z jaką miałem w/w substancji to jestem tego pewien i porównuję to z danymi. POWIKŁANIA POSZCZEPIENNE WYSTĘPUJĄ I TO FAKT. Ale także zmniejszają liczbę zachorowań
Tomasz
Trooper Są naukowcy którzy stwierdzili że szczepienia powodują powikłania chorobowe u dzieci i u dorosłych.
Gość
@trooper - "z naukowców wolę jakoś poczytać(...)" - no to gratuluję zacięcia naukowego, gdyby naukowcy tak się kurczowo trzymali swoich guru to byśmy dalej łupali kamienie w jaskiniach i używali kwadratowych kół. "W Polsce nikt od lat 60 nie zachorował na polio." - tak, tylko znam osobę z powikłaniami (rdzeniowy zanik mięśni) z obserwacją, że przed szczepionką było ok a objawy pojwiły się po szczepionce na polio. "w życiu więcej nawdychałem się (...)" - jasne, robiłeś na ten temat badania i na pewno zmierzyłeś ile dokładnie się nawdychałeś a ile przyjąłeś ze szczepionką. Dodatkowo - jeśli coś wygląda jak kot i miauczy jak kot to zapewne jest to kot - podobnie z lewuchami.
trooper
@Gość Zanim kogoś wyzwiesz od lewucha to się zastanów. Z naukowców na temat szczepień to wolę jakoś poczytać sobie panów : Luisa Pasteura, Roberta Kocha, Rudolfa Weigla czy Hilarego Koprowskiego. Ale to nic przed II wojną światową też były tego typu krzyki na szczepienia przeciwko polio. Wprowadzono przymusowe. Efekt. W Polsce nikt od lat 60 nie zachorował na polio. Ale to te same opinie i argumenty jak z akcji przeciw szczepieniom na polio. Pewnie napiszesz, że w szczepionkach są straszne dla zdrowia składniki taki jak rtęć, aluminium, betapropiolakton czy formaldehyd. Uwierz mi,że w swoim życiu więcej nawdychałem się w/w substancji niż przyjąłem ich w szczepieniach.
Gość
@trooper - jesteś dyletantem, do tego leniwym dyletantem. Świadomie odmawiasz dokształcenia się i powtarzasz utarte frazesy. Niestety dla Ciebie fakty nie są po Twojej stronie. Pozycja którą poleciłem ma około 500 stron ale dla chcącego nic trudnego prawda? Leniu. Bo łatwiej napisać durnoty pokroju durnot które postanowiłeś napisać prawda? Ps. "nie lecz" - ktoś tu mówił o leczeniu? Lewuch jesteś i tyle w temacie, podstawowe lewuchowe taktyki tu stosujesz. Niedouczony leniwy ignorancie.
trooper
@ Gość Nie szczep, nie lecz się ale nie zarażaj jakby co. Tylko nie płacz jak okaże się, że nie miałeś racji
Gość
Z niewiadomego powodu cenzor nie przepuścił mojej odpowiedzi. Powtórzę zatem - do @trooper - wyssanymi z palca statystykami możesz machać swojej rodzinie do kolacji. Po statystyki odsyłam do publikacji naukowych - począwszy od statystyk prowadzonych przez amerykańskie towarzystwo medyczne a skończywszy na pozycji autorstwa Suzanne Humphries i Roman Bystrianyk - Dissoling Illusions disease, vaccines and the forgotten history - pozycja przepełniona statystykami. Konkludując - szczep się, swoje dzieci, swoich starych rodziców - najlepiej na wszystko po kilka razy do roku. Innych w to nie mieszaj. I nie płacz gdy się okaże, że nie miałeś racji.
Wolnościowiec
Szanowni Państwo, szczepić, jak ktoś chce - niech to robi. Ale niech państwo nie karze tych, którzy tego nie chcą z jakichś powodów. Nie żyjemy już podobno w reżymie socjalistycznym (europosłowie Nowej Prawicy to udowodnili swoją pro-PiS-owską postawą oraz sam JKM), żeby państwo sterowało życiem swoich poddanych, więc niech się od nich odczepi i pozwoli żyć po swojemu. Rodzice lepiej wiedzą, czego potrzebują ich dzieci i na pewno nie jest to przymusowe komunistyczne szczepienie!
trooper
@Gość Szczepienie przeciw gruźlicy sprawia, że mam mniejszą szanse na zachorowanie, a nie zerową. Przecież dlatego jest odkażanie pomieszczenia po chorym na gruźlicę. Poza tym pomyśl chwilę. Po wojnie była epidemia gruźlicy. Komuna zaczęła walczyć i przymusowo szczepiła ludzi jak świnie w tuczarni. Co roku były kontrole płuc. Rygorystyczne normy. Efekt. Zachorowalność na gruźlicę spadła. Rudolf Weigl szczepił katolickich misjonarzy w Chinach i żaden nie zachorował na dur po podaniu szczepionki mimo kontaktu z chorymi. Co do pełnej skuteczności taką ma szczepionka na polio. Ostatnio w ciągu 10 lat na polio zachorowały w Europie 2 osoby na Ukrainie. Oczywiście nie były szczepione. Poza tym NOP występuje chyba w 1/100 000 przypadków. Po drugie. Jeżeli państwo każe szczepić to niech leczy ciężkie powikłania jak np. wstrząs anafilaktyczny czy NOP. A jeżeli taki powikłania będę miał po leku bez z recepty np. zespół Lyella to też mam się leczyć za swoje ?
ja
moja żona jest lekarzem pediatrą i nasz syn był szczepiony na większość chorób dostępnych w kraju. oczywiście bez jakiejś przesady. żona zna wszystkie za i przeciw szczepionkom , jeździ na wiele szkoleń gdzie czasami miedzy wierszami wielu wybitnych lekarzy mówi swoje uwagi do problemu szczepień i NIE WIERZĘ ABY CHCIAŁA ZROBIĆ COŚ ZŁEGO SYNOWI dlatego też unikanie szczepień obowiązkowych uważam za TOTALNY ABSURD. to że akurat u jakiegoś dziecka wyjdzie COŚ po szczepieniach to tak samo może wyjść nawet po jakimkolwiek przedmiocie alergizującym. jakoś nikt nie rozpacza że jesteśmy zalani produktami GMO których wpływ na ludzi nikt nie zna i w imię zwiększonych zysków korporacji pozwoliliśmy na wprowadzenie tego. takich kamyczków jest wiele a my zajmujemy sie akurat najmniejszym z możliwych bo dotyczącym śladowych części promila populacji.
TFilip
Dobrze, że powstał taki zespół. Gdyby antysytemowców było w Sejmie ze 25%, Polska byłaby inna.
Gość
@trooper - co ty koleżko nie powiesz, to po kiego grzyba się szczepisz - podobno po zaszczepieniu jesteś odporny? Czego się boisz? Przecież nie możesz się zarazić??? A może sam nie wierzysz w skuteczność szczepionek? Ty gozdek też pamiętaj, jak Twoje dziecko dostanie zapaści lub ciężkich powikłań to WARA od kasy publicznej, lecz za SWOJE! I nie płacz wtedy, że się myliłeś.
trooper
@Leaf427 Nie chcesz, nie szczep. Ale jeżeli twoje dziecko,pies,chomik złapie gruźlicę, błonicę, wirusa polio, to dawaj kasę na leczenie tych co zaraziłeś lub zamknij się w izolatce, aby nie zarażać.
Gość
@Paweł - szczep swoje dzieci a do cudzych się nie wtrącaj. Szczep na grypę, szczep na świńską grypę też, i na ptasią, a teraz nowy wirus odkryli - wirus zicka - też szczep.
Leaf427
Pawełku. Szczep siebie, swoje dzieci, pieska i chomika. A od cudzych - WARA!
Paweł
Dzięki internetowi i Wiki mamy całą armię domowych lekarzy wyszkolonych lepiej niż dr House :P Tylko jak wasze dzieci będą umierać na prozaiczne komplikacje po odrze i innych dawno zapomnianych chorobach to będziecie pytać Boga dlaczego? Mieszanie wiary (nie religii) z nauką (medycyna, statystyka) prowadzi do straszliwych skutków. Społeczeństwo łatwo w dzisiejszych czasach zmanipulować strasząc jednostkowymi ciężkimi przykładami powikłań poszczepiennych, które też nie są często jednoznacznie określone co do przyczyny. Ale teorie spiskowe co u niektórych wiecznie żywe z pokolenia na pokolenie przechodzą :( Smutne
AnnaN
Wiedziałam, że nie pożałuję głosu oddanego na nich. W końcu się zrobi głośniej o tym jak niebezpieczne są szczepionki:)
JARO
tak zapytam, żeby nie było, że się czepiam, a gdzie posłowie Wilk i Winnicki? czy ograniczenie ilości posłów z danego ugrupowania w Zespole wynika z wewnętrznych przepisów czy jest to jakieś przeoczenie sprawy przez nich?
[email protected]
Wystarczy durna wikipedia, aby dowiedzieć się czym jest "szczepionka" i jak potężne niesie ryzyko dla malucha. Oczywiście bardziej kumaci poszperają głębiej i włosy staną im dęba.
Pppp
Bardzo słusznie. Jedną z pierwszysch decyzji PAD było wprowadzenie obowiązku szczepienia na HPV dla dzieci już od 11-12 roku życia. Moja córka jest w pierwszej turze... Szczepionka jest ponoć nie przetestowana i nie bezpieczna. Nie podoba mi się to!.
Emanuel Czyżo
To przykre, że tylko 4 posłów orientuje się, mam nadzieję, że szczepienia to wymysł medycznej mafii.
Angela
Super pomysł. Podoba mi się i faktycznie będę na nich głosować. Przecież te nowoczesne szczepionki tak niszczą dzieci, że masakra. Coraz więcej dzieci w przedszkolach i szkołach specjalnych, coraz mniej w zwykłych.
Wolnościowiec
@Jacek: Kukiz\'15 to nie partia, tylko komitet albo antypartia. Trzon stanowią młodzi patrioci z Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, KNP i UPR. Więc sami wolnościowcy tam są. Ciekawe, co tam słychać w Narodowo-Demokratycznym Zespole Parlamentarnym. Co do tematu, to zgadzam się z lukim. Miejmy nadzieję, że powstanie też zespół przygotowujący legalizację narkotyków. Ludzie nie mogą być karani ani za posiadanie, ani za zażywanie. Inaczej nie można mówić o wolnej Polsce.
E
Popieram w 100%. Koniec szprycowania dzieci rtęcią i aluminium.
Jacek
Coraz bardziej podoba mi się ta partia. W następnych wyborach zagłosuję na nich
M.
Porąbało ich do reszty. Mało im legalizacji narkotyków ?
luki
To rodzice mają decydować,a nie wmuszać,wiele dzieci zmarło po szczepieniach,po urodzeniu wszystkie po kolei się szprycuje jak leci,jakim prawem państwo mnie przymusza jak se tego nie życzę,to ma służyć do depopulacji
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.