DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Powiedz „nie” homodyktaturze

Data publikacji: 2013-09-17 06:00
Data aktualizacji: 2013-09-18 09:29:00
Powiedz „nie” homodyktaturze

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy antydyskryminacyjnej, która zdaniem prawników uderza w konstytucyjną ochronę rodziny, ogranicza wolność gospodarczą oraz wolność słowa. W opinii organizacji prorodzinnych ma ona zapewnić uprzywilejowaną pozycję środowiskom homoseksualnym pod pretekstem walki z dyskryminacją. W związku z tym, 16 września ruszyła kampania „Stop dyktaturze mniejszości”.

 

Obowiązująca obecnie ustawa antydyskryminacyjna z 3.12.2010 r. całkowicie wypełnia, obowiązek implementacji dyrektyw UE w tym zakresie. Mimo to, posłowie SLD i Ruchu Palikota złożyli kontrowersyjny projekt nowelizacjitej ustawy (druk 1051), który realizuje szereg radykalnych postulatów środowiska promującego LGBT i gender. Zamierzenia te zostały skutecznie zablokowanew 2008 r. na poziomie UE. Obecnie lobby LGBT próbuje jednak forsować te postulaty na gruncie poszczególnych państw. Odrzucili je już Anglicy i Irlandczycy a ostatnio Austriacy.


Zdaniem prawników z Centrum Prawnego Ordo Iuris, Polski projekt radykalizuje prawo antydyskryminacyjne. Nowelizacja uczyni zaburzenia tożsamości płciowej takie jak transwestytyzm i transseksualizm, cechami chronionymi wprowadzając przesłankę dyskryminacji ze względu natożsamość oraz ekspresję płciową.


Poszerzenie definicji „molestowania”, które – inaczej niż dotychczas – odnoszone będzie również do treści zawartych w reklamie, oznaczać może konieczność tworzenia specjalnych, reklam uwzględniających osoby prowadzące homoseksualny tryb życia. Reklama przedstawiająca naturalną rodzinę przy stole będzie mogła zostać uznana za stwarzającą „upokarzającą lub uwłaczającą atmosferę” wobec homoseksualistów.


Ponadto projekt zakłada też obowiązek współpracy organów państwa i samorządu z organizacjami homoseksualnymi (LGBT) w zakresie realizowania tzw. programów antydyskryminacyjnych, co w praktyce oznaczałoby zwalczanie postaw prorodzinnych i promowanie niemoralnych zachowań za pieniądze podatników i przy wykorzystaniu instytucji państwowych.


W połączeniu z rozszerzeniem pojęcia molestowania prowadzi to do bezprecedensowego uprzywilejowania organizacji LGBT, które będą mogły z powodzeniem wytaczać procesy wszystkim podmiotom prezentującym treści niezgodne z ich światopoglądem. Zdaniem Jacka Sapy z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny – organizatora akcji protestacyjnej - lewicowy projekt bezpośrednio uderza w rodzinę. - W praktyce będzie to oznaczało zwalczanie postaw prorodzinnych i promowanie dewiacyjnych zachowań za nasze pieniądze. Dlatego zachęcam do składania podpisów pod protestem, który został skierowany do Pani Marszałek Sejmu oraz do Premiera. Zaprotestować można na stronie www.stopdyktaturze.pl. Protest powinien podpisać każdy, kto chce żyć w wolnej Polsce.


- Nowa ustawa, to również zamach na wolne media - uważa dr hab. Aleksander Stępkowski z Centrum Prawnego Ordo Iuris. - Ciężar dowodu przerzucony jest w postępowaniach o dyskryminację na pozwanego. To dziennikarz lub redakcja będą zmuszeni do udowodnienia, że nie molestowali osoby lub organizacji, które im to zarzucają – wyjaśnia prawnik. Rozwiązania takie będą szczególnie niebezpieczne dla istnienia iniezależności mediów lokalnych lub obywatelskich, zwłaszcza zaś dla pluralizmu poglądówprezentowanych w przekazie medialnym.


 Oskarżenie o dyskryminację wiąże się także z groźbą ponoszenia znaczących kosztów odszkodowania lub zadośćuczynienia. Co więcej, w przypadku oskarżenia o dyskryminację, to dostawca towarów lub usług będzie musiał udowodnićże odmawiając zawarcia transakcji nie kierował się względami na orientację seksualną, ekspresję lub tożsamość płciową. Ustawaprzewiduje bowiem w art. 14 ust. 3 przerzucenie ciężaru dowodu na osobę oskarżoną odyskryminację.Można się też spodziewać, że nowelizacja spowoduje istotny wzrost liczby pozwów z tytułurzekomej dyskryminacji osób epatujących otoczenie swym homoseksualnym stylem bycia. Nawetjeśli oskarżenia będą bazowały na bardzo wątpliwych podstawach, rozkład ciężaru dowodu będzie stawiał osoby pozwane w niezwykle trudnym procesowo położeniu.


Projektodawcy chcą również aby przepisy ustawy dotyczyły wszelkich usług edukacyjnych - nie tylko tych, świadczonych przez placówki oświaty i szkolnictwa wyższego ale i kursów językowych, zawodowych, doskonalących itp. Jedyny wyjątek czyni się dla szkół kształcących oddzielnie chłopców i dziewczęta, a i to wyłącznie ze względu na płeć, czyli wciąż nie będzie można n.p. oskarżyć szkoły męskiej o dyskryminację dziewczynek. Jednocześnie jednak, szkoła męska nie będzie mogła odmówić n.p. zatrudnienia homoseksualisty jako nauczyciela W-F.


Na tę ustawę w pierwszym czytaniu sejm zareagował pozytywnie. Obecnie nowelizacja, z ogromną większością głosów, została skierowana do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Zdaniem organizatorów kampanii „Stop dyktaturze mniejszości” to jest dobry moment by nie przespać tak skandalicznej ustawy. - Powinniśmy odpowiedzieć sobie na trzy zasadnicze pytania – proponuje Jacek Sapa - Czy chcemy dopuścić, aby media jeszcze bardziej promowały zachowania homoseksualne, bojąc się oskarżeń o dyskryminację i odpowiedzialności finansowej? Po drugie, czy chcemy dopuścić do sytuacji, w której każda Nasza opinia krytyczna na temat środowisk homoseksualnych może stać się podstawą oskarżenia o dyskryminację? I ostatnie, czy chcemy dopuścić do sytuacji, w której Nasze dziecko będzie zmuszone do wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez tzw. seksedukatorów promujących „różne wizje seksualności”, a jakikolwiek sprzeciw zostanie uznany za akt dyskryminacji, za który będzie można zostać ukaranym? Jeżeli nie, to wyraźmy swój sprzeciw na stronie www.stopdyktaturze.pl. 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
andrzej
homoseksualizm i gender to sprzeczność zprawami NATURY,ich działalność to WYNATURZENIE !!!
ewka
Ostatnie badania wykazały , że w Polsce jest 44% wierzących i praktykujących katolików . Jako , że są mniejszością to z nimi chcecie walczyć ? Nie rozumię ;(
padanacy
Profesor który opowiadał się przeciwko mniejszością seksualnym, ZOSTAŁ POBITY na ulicy. Słowo dyktatura jest jak najbardziej na miejscu.
45042702370
Jestem przeciwny nowelizacji ustawy antydeskryminacyjnej promowana przez Ruch Palikota.Homoseksualizm jest wynaturzeniem i nie nalezy go ani chronic ani propagowac tylko leczyc. Pani kanclerz Niemiec jest przeciwna homo adopcji i dlatego wygrala wybory. W Azji homoseksualizm jest zakazany. Ryszard Siwy
Sławomir
Najwyższy czas dać zdecydowany odpór obłędowi współczesnej rewolucji, jeśli chcemy zachować podstawowe warunki wolności. Jeśli przegramy, to znajdziemy się w kleszczach niepojętego terroru różnych odmieńców. Pytanie, czy Polacy zdąża się obudzić.
koks
Tak nie możemy pozwolić.
John Galt
Lewackim totalniakom i postępakom tudzież innym wynaturzeniom trzeba stawiać opór zawsze i wciąż. Non possumus!
Bonanza
Nie wyrażam zgody na dyktature mniejszości jestem za prawidłowym modelem rodziny czyli ojciec matka i dzieci zdrowe nie chce aby mój wnuczek był w rodzinie gdzie nie bedzie mamy lub taty
Dundee
Milczenie oznacza zgodę. Niepodobna mi się, że Większość musi bronić się przed "wciąż udającą ofiarę" mniejszością "ludzi wyjątkowych". DZIĘKI ZA TĄ AKCJĘ!!
Maćko
http://www.redisbad.info/aktualnosci/genderyzm-przedszkolach-powoduje-dzieci-histerie/
Maćko z Bogdańca
to, że 99% rodzin to tradycyjne rodziny dyskryminuje homoseksów? jeśli zdecydowana większość społeczeństwa (~99%) jest hetero to chyba naturalne, że reklamy iinne twory kultury będą przedstawiać tradycyjny model rodziny, rodzicielstwa itp. - chociażby ze względu ściśle logicznego, statystyki nie rozumiem czemu to ma komuś uwłaczać? homoseksy i dżendery nie akceptują inności? każda inność (będąca w przytłaczającej większości) inna od nich samych ich dyskryminuje??? oni sami sobie przeczą!!! same sprzeczności - tak samo jak w genderyzmie - który wtłaczają dzieciom do głów już w polskich przedszkolach! do czego oni dążą? przewrotu myślenia, zniszczenia jednostki???
bartek
Niedawno pisane było, że teraz to ci wyleczeni mają problem i nie są tolerowani przez tych drugich, bo pokazali ,że można się leczyć i wyleczyć. A taka dyskryminacja to już koszmar.
bleach
do @Łukasz. Nie tylko to. Za granicą chcieli chodzić, paradować m.in. nago. Chyba sprawdzają do jakich granic mogą się posunąć. Ohyda.
cynik
Kiedyś wahadełko wychyli się w drugą stronę.
Łukasz
zawsze ludzie z zaburzeniami psychicznymi byli zamykani w szpitalach i leczeni,a teraz chcą wpuścić ich między zdrowych,i to ma być normalne?
bleac
Jak wynika z jednego z artykułów, są tacy co się leczyli wyleczyli i prowadza normalne życie. Ponadto czegoś jeszcze nie rozumiem i proszę o rozjaśnienie. Z książki ks.prof. Michała Hellera o tym jak pogodzić wiarę w stworzenie świata przez Boga z wiedzą naukową, wynika że to iż wierzymy w Boga nie przeczy m.in. temu, że jest ewolucja. Jeśli matka używała narkotyki, alkohol albo chorowała podczas ciąży, może się urodzić niepełnosprawne i/lub słabsze dziecko. To nie Bóg chciał aby było chore/ słabe/niepełnosprawne.Zdarzyło się to albo w związku z niepoprawnym działaniem człowieka, a czasem przypadkiem.Bo przypadek też jest/działa. W naturze, to co inne/niedostosowane, to się m.in. nie rozmnaża i w czasie samo się eliminuje.Homoseksualizm to nie jest typowe/zdrowe/naturalne. Nie powinno się go zatem sztucznie rozszerzać, rozprzestrzeniać,przez uczenie/promowanie takiego zachowania.Powyższe nie jest sprzeczne z tym, że wszyscy maja prawo godnie żyć i są równoprawnienie
janek
A to ciekawe: Reklama przedstawiająca naturalną rodzinę przy stole będzie mogła zostać uznana za stwarzającą ?upokarzającą lub uwłaczającą atmosferę? wobec homoseksualistów. Ale w drugą stronę to już nic się nie dzieje, tak? Po co podążamy za UE, skoro widać że czynią źle - na przykładzie np. Francji... Weźmy przykład z Rosji (paradoks) i zabrońmy tym homo wszystkiego, bo w końcu jesteśmy chyba katolikami... No tak, czy nie?
marekb54
SLD i Palikot nie mają nic do zaoferowania dla dobra naszego Kraju. W sprytny sposób chcą, żeby dewianci seksualni wynieśli ich na swoich plecach na piedestał władzy. Dobrze wiedzą, że normalni obywatele naszego kraju ich nie poprą.
najk
żałosna petycja ;]
Jan
A to najlepsze dowody na taką dyktaturę http://www.pomoc2002.pl/protest-i-oswiadczenie/ http://www.pomoc2002.pl/homo-terror-w-polsce-atak-na-grupe-pomoc-2002/ http://www.pomoc2002.pl/homo-terror-w-polsce-atak-na-grupe-pomoc-2002/
AGD
Jak tak, to moza ich wszystkich bedzie zwlaczac ich wlasna bronia. Jesli ktos nie-homo poczuje sie ponizony, zastraszony, upokorzony przez srodowiska homo to tez bedzie mogl ich zaskarzac na tej samej zasadzie.
Horacy
Protokoły Mędrców Syjonu i masoneria satanistyczna. Plugawienie ludzkości. Tak miało być i staje się (chyba pamiętacie że w około 90 przedszkolach ma ruszyć pilotażowy program biseksualnego wychowywania polskich dzieci o co postulował doradca Palikota, mason z B\'nai B\'rith, Jan Hartman?. Radzę zacząć się modlić bo petycje niczego nie zmienią a co najwyżej nieco opóźnią skutki dyktatury w tym eurokołchozowym systemie nakazowym za którym wiadomo kto stoi. Przypuszczam że musi dojść do eksterminacji Polaków by nabrali rozumu i czucia. Przepowiednia mówi nawet o około 80% i oby tylko przepowiednią pozostała.
mataleo
Dziękuję za inicjatywę powstrzymywania plugawego totalitaryzmu.
Piotr
Gabriel, nawet jeżeli masz rację, to fatalizm nie jest wyjściem z sytuacji. Jeżeli nie uda nam się powstrzymać tej sytuacji, to chociaż ją spowolnimy.
Gabriel
Nawet jakby uzbierało się 30 milionów podpisów, władza dostała inne rozkazy. Akcja trafi do kosza, a wszystkich ją wspierających ogłosi się w mediach jako "grupkę faszyzujących kiboli".
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.