DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Poseł PO Miron Sycz, syn działacza UPA, mówi o swojej wrogości do Polaków

Data publikacji: 2015-02-11 18:00
Data aktualizacji: 2015-02-11 18:35:00
Poseł PO Miron Sycz, syn działacza UPA, mówi o swojej wrogości do Polaków
Fot. Grazyna Myslinska/Forum

Poseł Platformy Obywatelskiej Miron Sycz przyznaje, że był wychowywany we wrogości wobec Polaków. Jego ojciec, jak to ujawnił poseł SP Mieczysław Golba, służył w bandach UPA.

 

„Nie byłem wychowywany, delikatnie mówiąc w miłości do Polaków. Tak w nienawiści” – opowiada w wywiadzie dla „Tygodnika Powszechnego” poseł PO Miron Sycz. Choć w rozmowie z „Super Expressem” opinię tę łagodzi i zapewnia, że poglądy zmienił, to jednak wciąż stawia znak równości pomiędzy UPA a… Armią Krajową.

 

Sycz mówił o rzezi wołyńskiej: - To była czystka etniczna. Dodano określenie „o znamionach ludobójstwa” i dobrze określa to, co się stało. Ludobójstwem należałoby określić również pacyfikacje wsi ukraińskich dokonane przez oddziały AK w Pawłokomie, Sahryniu, Wierzchowinach. Nawet jeśli to były akcje odwetowe, to licytowanie się na słowa mogłoby prowadzić do ponownych rozliczeń i zaognienia naszych relacji zamiast do pojednania. Poseł Sycz zapewnia też, że jego ojciec nie miał nic wspólnego ze zbrodniami popełnianymi przez UPA, nie należał do oddziału „Mesnyki” i nie miał też nic wspólnego ze spaleniem wsi Wiązownica.

 

Sycz podkreślał także, że na Ukrainie UPA odbierane jest jak AK w Polsce. Dla Ukraińców to jedyna formacja zbrojna, do której mogą się odwołać, która dążyła do niepodległości.

 

Źródło: wPolityce.pl

KRaj

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
antyłajza
Szczyt bezczelności.Myślę,że pojednanie i współżycie w świecie cywilizowanym z ludźmi o mentalności banderowców nie jest możliwe.Porównanie upa i AK to jak porównanie Izby Lordów i Izby Wytrzeźwień .
NuNu
Co tak syczy? A, teraz? Przestało.
Pośrednik wspólnoty POlsko - Ukraińskiej .
Problem w tym , że nie usiądziecie do stołu , jak cywilizowani ludzie .Jedni niech się walną w pierś , drudzy niech okażą wyrozumiałość sytuacyjną . Inaczej , spór i antagonizm , będzie trwał wiecznie .Obie strony , muszą się ukorzyć , przed pychą , inaczej ktoś zainteresowany , Waszym poróżnieniem , to wykorzysta , dla własnych celów i przeciw Wam .Zakończę słowami Chrystusa , fakt , są trudne do pojęcia , jednak spróbujmy to pojąć : KOCHAJCIE SWOICH WROGÓW :
Warszawiak
To się zgadza, że UPA to jedyna organizacja zbrojna w dziejach Ukrainy. Nie zmienia to jednak faktu, że to była zbrodnicza organizacja i w tym jest cały problem - Ukraińcy nie mają bohaterów narodowych, którzy nie byliby zbrodniarzami.
karold
Do Mariupola go , niech walczy za upainę a nie dekuje się w kraju wroga.
anty bandera
już mu ciepłą posadke kolesie załatwili jest wicemarszałkiem województwa warmińsko mazurskiego .
POLAK
nie pykły wybory nie jest juz posłem won na ukraine jak sie między polakami nie podoba
e-n
Ja zwykle wszyscy mówią, że zrobimy porządek, a okaże się, że połowa z tych co tak mówi nie pójdzie do wyborów.
Darek
co za chanba kto na tego palanta glosowal
ADAM21
Pan Poseł się przyznał i w jakiś sposób wyraził pokutę. A ilu jest zaprzańców ?
polak.
co ten sycz wypisuje nie napisałem nazwiska z dużej litery bo on nie zasługuje , - a kto to rozpętł nienawiść do Polaków czy Polacy należeli do SS-galicjen czy to Hitler obiecał Polakom wolność nie to parszywym banderowcom było obiecane i dotego bandziory z SS-galicjen wymordowało ponad 60tyś.cywilów w czasiw powstania Warszawskiego i to też była czystka etniczna?A teraz Polska jest im potrzebna wstyd nie mają ambicji ani honoru ,przyjeżdżają do Polski za chlebem -PARSZYWA SWOŁOCZI SABACZA ICH MAć.
DHJK
na jesień zrobimy deratyzację Sejmu ze wszystkich banderowców i dupolizów UPAińskich
J-23
Co za bezczelny typ. Skalał pamięć o pomordowanych Obywatelach II RP. I PO --myśleć, że jest znajomym Schetyny. Gdybym go spotkał to mandat posła by go nie chronił.
POLAK
to powiedz "senatorze" o 10-rgu przykazań działacza OUN-UPA ,do czego to zobowiązywało i nie mów że jesteś Polakiem , to nie II Rzeczypospolita której obywateli twój ojciec , banderowiec mordował
bbb
Pod sąd zdrajcę!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jazon
I to coś jest posłem RP?Hańba! Bandzior który jawnie wypowiada się o swojej nienawiści do Polski w Polskim Parlamencie.Po trzykroć hańba!Precz z PO i PSL-em.
gocc
Co ten gościu robi jeszcze w polskim parlamencie.
AK
zbrodniarze ukraińscy jeszcze żyją i są chronieni przez sąsiadów, społeczeństwo i polityków polskich województw ukraińskich; ale sprawa nie jest zamknięta i wszyscy oni będa wyłapani i potępieni na wsze czasy, hańba UPA! hańba rzęxnikom Ukrainy! Hańba po tysiąckroć i na tysiąc lat!
ela251159
Jestem dzieckiem i wnuczką "ocaleńców"z mordów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.Nie byłam wychowywana w nienawiści do Ukraińców.Wiem,że w Polsce obok siebie żyją "kaci i ich ofiary".(Tak też było na Kresach).Czystkę zrobili...i co?Proszę porównać mapy z okresu kiedy tą ziemią "rządzili"Polacy a teraz kiedy "rządzą "Ukraińcy".Pustkowie.Druga sprawa-to żeby było "pojednanie"trzeba stanąć w prawdzie.Należałoby przyznać się do winy,nie szukać tłumaczeń,przeprosić.A tak-nic z tego.Boję się znaczenia wzrostu siły"neobanderowców".,bo są to przecież ludzie młodzi"powojenni".Wtedy też mordowali młodzi.Takimi łatwo manipulować.Zawsze zastanawiałam się nad psychiką tych "działaczy"UPA.Przecież "rozprucie"małego dziecka powinno pozostawic jakieś ślady.To na kogo może wychować SWOJE dziecko taki "działacz"?
Rozczarowany
Pozwy nic nie dadzą, przecież tego mentalnego banderowca chroni immunitet poselski.
Aka
Zgadzam się z ???, powinniśmy reagować pozwami o szkalowanie Polaków. Powinniśmy również mieć możliwość poznania przed wyborami narodowości kandydatów na posłów i senatorów.
chcjh
Co on porównuje? Zbrodnie ukraińców na 300 tysiącach polaków do odwetów polskich na 1000 zbrodniarzach ukrainskich?
razorrr
odebrac obywatelstwo i wywalic z Polski - niech jedzie na Ukraine i pokaze z Ruskimi jaki z niego gieroj
jozefbiega
Różnica miedzy AK a banderowcami jest tak że to banderowcy zamordowali w okrutny sposób 120 tyś. Polaków.
???
... w Pawłokomie, Sahryniu, Wierzchowinach. Jakieś dowody na tezę o mordach AK czy składamy pozew o szkalowanie osób narodowości polskiej?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.