DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Rozmowa PCh24.pl

Polską rządzi postsowiecka żulia

Polską rządzi postsowiecka żulia
Maciej Biedrzycki/FORUM

Duch Polaków jest dobry i coraz bardziej się odradza. Duch postpolaków i postpeerelowców jest nihilistyczny, moczarowsko-knajacki - mówi w rozmowie z PCh24.pl prof. Marek Jan Chodakiewicz, historyk, publicysta, wykładowca w waszyngtońskim Instytucie Polityki Międzynarodowej.

 

Czy świętował Pan ćwierćwiecze naszej wolności?

- Nie mam zwyczaju świętować fałszu, a to były sfałszowane wybory. Można być w ciąży tylko trochę, częściowo?


Nie.

- No właśnie, nie spotkałem nigdy żadnej kobiety, która byłaby częściowo w ciąży. Więc nie świętowałem, bo nie było czego. To był pewien znak, pewien krok milowy, można nawet powiedzieć, że takie nastały czasy, że na różne rzeczy można się było zgadzać, ale z powodów pryncypialnych nie dało się udawać, że wtedy doszło do demokratycznych wyborów. W tym momencie, w 1989 r. demokracja jawiła się tutaj niemalże jako świętość, jako wynalazek, który załatwi wszelkie problemy. To łgarstwo z 4 czerwca 1989 roku zdemobilizowało ludzi. Nie dość więc, że było to fałszerstwo i dezinformacja, to jeszcze trucizna. Z czego więc miałem się cieszyć? Pan się cieszył?


Nie, chciałem Pana trochę sprowokować.

- Ja się tak pytam, ludzie cieszą się z różnych rzeczy.


Władze, oficjalne czynniki oraz media kazały nam świętować, ale akurat wokół 4 czerwca miały miejsce dwa znamienne wydarzenia - symptomatyczne dla tego ćwierćwiecza i dobrze podsumowujące III RP, mianowicie państwowy pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego oraz afera taśmowa. 

- Taki właśnie pogrzeb Jaruzelskiego – z państwowym ceremoniałem - oznacza, że PRL trwa. Czyli mamy transformację, a nie niepodległość. Jeżeli zaś chodzi o taśmy, pokazują one, że Polską rządzi postsowiecka żulia, urki. Oligarchowie w Rosji, na Ukrainie i gdzie indziej posługują się dokładnie takim samym knajackim językiem. Jednocześnie są nihilistami, cynikami, ludźmi w pewnym sensie zagubionymi. Taśmy są takim fajnym zerkałkiem w serca i mózgi tych ludzi. Jest to republika koleżków.


Funkcjonuje opinia, że w Polsce nie da się uprawiać polityki partyjnej nie będąc afiliowanym przy wywiadzie któregoś z państw uznawanych za poważne. Zgadza się Pan?

- Wywiad to głównie narzędzie taktyczne. Wywiad i kontrwywiad lubi tworzyć o sobie legendę, że jest wszechpotężny i wszystkim steruje, jest wszędzie, wszystkiego słucha. Dzięki temu w Sowiecji, i tutaj  - w PRL, po wstępnym okresie terroru nie trzeba było go więcej używać. Wystarczyła pamięć o terrorze i fama o tym, że wywiad jest wszechobecny i kontroluje wszystko. Nie twierdzę, że organizacje tajne, wywiadowcze nie infiltrują. Robią to, a nawet więcej: starają się infiltrować wszystko, co można, dlatego, że chodzi o władzę.

Chciałbym panu zarekomendować książkę pt. Intelligence in War…, napisaną przez Johna Keegana, jednego z najwybitniejszych historyków wojskowości. Powiedział on: No tak, wywiad i kontrwywiad są ważne, ale jeśli duch jest silny, gospodarka potężna i armie ustawione, nie ma znaczenia, co o nas wiedzą, a czego nie wiedzą. I tak im damy łupnia!


A jeśli tego nie ma?

- Jeśli ducha nie ma, można manipulować wszystkimi jak przedszkolakami. Ale to jest już kwestia psychicznego nastawienia.


Jak Pan ocenia ducha Polaków teraz?

- Polaków duch jest dobry i coraz bardziej się odradza. Postpolaków i postpeerelowców duch jest nihilistyczny, moczarowsko-knajacki.


Jednak to ich jest na wierzchu w tej chwili.

- Ależ ich jest na wierzchu od 1944 roku! Ale dla nas jest coraz lepiej, obiektywnie rzecz biorąc. Wiem, że chcielibyśmy być górą, ale na to trzeba mieć kadry. A tych nie mamy. Potrzebujemy pracy u podstaw w getcie, tak jak „skargersi” [SKCh im. Ks. Piotra Skargi – dop. RM]. Pracuje się najpierw wewnątrz swego środowiska, trenuje samych siebie. Wszystko zaczyna się od jednostki. Jeśli będzie odnowa w duchu jednostki, to te jednostki zaczną się razem spotykać, z czasem będą kompatybilne, wówczas coś z tego wyjdzie. Ale na początku trzeba siebie doskonalić.


Jeszcze niedawno można było dostrzec w Polsce tylko pojedyncze wyspy, teraz jest ich coraz więcej.

- Tak, i w Stanach Zjednoczonych jest tak samo, natomiast z przykrością patrzę na Europę Zachodnią. Polska i Stany Zjednoczone są bardzo podobne, jeśli chodzi o kwestie wiary, uczęszczanie do kościoła czy odruchy wolnościowe w sytuacjach gdy klasa polityczna zaczyna być coraz bardziej nieznośna. Liczy się formowanie jednostek, liczy się charakter.


Do Szwajcarii przyjechał kiedyś wybitny socjolog Charles Murray, który opowiadał o amerykańskim modelu modernizacji. Przecież Ameryka wytycza wszystkim szlak, a tam nowoczesność idzie ramię w ramię z Bogiem. To denerwuje elity Europy Zachodniej, które uważają, że nie można prowadzić modernizacji i odnosić w niej sukcesów będąc równocześnie religijnym. W Ameryce tak nie ma. Więc Charles Murray mówił w Szwajcarii, że aby być silnym, móc zwalczać patologię, żeby iść naprzód, niezbędna jest w życiu społecznym tradycja, etyka, religia. Został wyśmiany, usłyszał: Ja mam samochód BMW, kochankę, oprócz apartamentu tutaj dwa domy w Portugalii i Hiszpanii, rodzinę, po co mi Bóg?


Dyktatura przyjemności rządzi prawie wszędzie, ale jeszcze nie w Ameryce. Jest tam pod tym względem coraz gorzej, ale może nie będzie tak jak w Europie Zachodniej i dojdzie do chwili buntu. Tutaj, wśród Polaków duch jest dużo lepszy niż na zachodzie Starego Kontynentu, lepszy niż nawet w Ameryce, bo Amerykanie chcą być pozostawieni sami. Organizują się, ale w gettach i trudno potem wyjść im z tych gett. Ale tutaj jest jednak duch, tyle, że jest to duch lisowczyków i towarzyszy pancernych, którzy chcieliby przyłożyć raz i mieć spokój. A tak absolutnie nie jest.


Marian Gołębiewski, Cichociemny, mój przyjaciel, jeden z moich „dinozaurów”, Marian, który był w Ruchu, ROPCiO, jeszcze zrobił bunt w 1956 roku, a w więzieniu miał dziewięć wyroków śmierci za WiN, powiedział tak: Moi koledzy z AK myśleli, że to jest bieg krótkodystansowy, a to jest bieg na całe życie. Potem mówimy: Raport - do świętego Piotra.


A my skaczemy z szablami na czołgi i co jakiś czas pozwalamy się wystrzelać…

- Większość ludzi tak ma. W Polsce może za bardzo się samobiczujemy, że to należy do naszej mentalności. Nie, po prostu wymordowano nam oficerów, hetmanów i zostali lisowczycy oraz towarzysze pancerni. Więc oni skaczą, oni nie rozumieją logistyki, nie rozumieją planów strategicznych. Chcieliby dać w dziób i potem już mieć spokój.


Ale to co Pan mówi generalnie rokuje na przyszłość pozytywnie.

- Jeżeli Pan uważa, że mamy kłopoty, zabieram pana do Tadżykistanu po mojej następnej wizycie w Polsce. Uzna Pan, że Adam Michnik to czarna sotnia! Ale proszę pamiętać, że on jest relatywnie czarną sotnią dlatego, że Pan na nim to wymusza. On musi gadać tak, jak gada, bo w naszym narodzie istnieje opór. Gdyby oporu nie było, Michnik byłby taki jak tamci w Tadżykistanie. Bezkarni zupełnie.


Ten opór się nasila.

- Nasila się, byleby nie wybuchł ślepo. Bo trzeba być przygotowanym. Plan strategiczny, kadry i czekać, aż czas nadejdzie. Wtedy jest to momentum. I wtedy na całego!


Dziękuję bardzo.

Wszystkiego najlepszego! 

Rozmawiał Roman Motoła


DATA: 2014-07-06 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przy całym szacunku, pierwsza odpowiedź na pytanie: "Czy świętował Pan ćwierćwiecze naszej wolności? - Nie mam zwyczaju świętować fałszu, a to były sfałszowane wybory" , jest tak nieprecyzyjna, że aż szkodliwa. Sfałszowane mamy każde wybory, które odbyły się później. Tamte nie były sfałszowane i byłem wśród ludzi, którzy zrobili nadludzki wysiłek, by nikt nie mógł sfałszować. Były oczywiście nieuczciwe z założenia definiując demokrację sejmową na 35%. Wbrew namowom do bojkotu, większość Polaków przyjęła te wybory praktycznie jako referendum, w którym jednoznacznie odrzucono ludzi PRL. Patrząc na wiele późniejszych kompromisów, przystąpienie do tego referendum było najbardziej korzystnym kompromisem, bo na nim można było zbudować całkiem nową Polskę bez odrzuconych komunistów. Nikt z głosujących nie mógł wtedy wiedzieć, że lista Wałęsy była zdominowana przez utrwalaczy PRL, a dokładnie mówiąc utrwalaczy kadr PRL. To nie były sfałszowane wybory!
ponad 3 lata temu / Rafał Broda
 
Z całym szacunkiem Panie Profesorze, ale nie jest sztuką dobieranie dołująco-przekombinowanych określeń z perspektywy USA. Sztuką jest życie tu i teraz czyli w Polsce. Będąc w USA, biorąc właściwe pobory, można bez trudu napisać co się chce i jak się chce, papier jest cierpliwy. Proponuję zostawić te Uniwersyteckie bajanie i powiązaną kasę, przyjechać tutaj i żyć za najniższą średnią krajową a nie ogólnikami poniżać bliżej nieokreślone grupy polityczne, które co by nie mówić są tutaj i żyją między nami. Więc co, należy ich "anihilować" ?. Zostałem wychowany w duchu Piłsudczykowskim i wiem jak naprawdę należy działać tu i teraz a nie bajać.
ponad 3 lata temu / GumpBoy
 
@Rozczarowany: ten szlak to "MANIFEST DESTINY". ... W przypadku USA mamy do czynienia z ultralewacką megamachiną finansową kontrolującą media, uniwersytety, szkolnictwo i związki zawodowe. Ta megamachina oparta jest na fundacjach o charakterze filantropijnym (tax-exempt foundations). Największą, do 2006 r, była Ford Foundation, obecnie zajmuje II miejsce po Bill and Melinda Gates Foundation. Obecnie takich, wspierających lewicę fundacji jest ok 90% i dysponują one środkami przewyższającycmi fundacje wpspierające cele konserwatywne średnio w stosunku 10 do 1. To właśnie ta megamachina finansowa kształtuje od kilkudziesięciu lat świadomość wyborców w USA w kierunku Multikulturmarksizmu, sformułowanego przez komunistyczną Szkołę Frankfurcką oraz Antoniego Gramsciego marsz przez instytucje (marksizm kulturowy). To właśnie ta machina umożliwiła partiom marksistowskim i komunistycznym przejęcie kontroli nad Partią Demokratyczną.
ponad 3 lata temu / Tiberias
 
@Rozczarowany: Już oceniają, że Obama jest najgorszym prezydentem po II WŚ, zaś najlepszym był Reagan. U nas ciągle wzorem jest Komorowski, dla innych Kwaśniewski albo Wałęsa...
ponad 3 lata temu / TFilip
 
Nie wierzę. W końcu ktoś, kto ma do przekazania jakieś w miarę pozytywne wieści!
ponad 3 lata temu / koteq
 
"A my skaczemy z szablami na czołgi" Drogi PCh24! Skąd werbujecie dzienikarzy? Z Czerskiej?!
ponad 3 lata temu / aa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.