DZISIAJ JEST
SOBOTA 19 SIERPNIA
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Julian, Juliusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Polska popiera gender i aborcję wśród nieletnich? Cicha akceptacja rządu dla chorej ideologii

Data publikacji: 2017-03-11 13:00
Data aktualizacji: 2017-03-11 14:29:00
Polska popiera gender i aborcję wśród nieletnich? Cicha akceptacja rządu dla chorej ideologii
fot. Lukasz Kobus / FORUM

Seksualizacja dzieci, aborcja i ograniczanie praw rodziców – Unia Europejska proponuje ONZ oburzające zmiany w dokumencie końcowym 61. sesji Komisji ds. Statusu Kobiet. Wiele wskazuje na to, ze te skandaliczne postulaty poparł też polski rząd.

 

Z początkiem marca na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku rozpoczęły się negocjacje przygotowujące 61. sesję Komisji ds. Statusu Kobiet (Commission on the Status of Women – CSW). Sesja, jak co roku, ma zakończyć się przyjęciem dokumentu końcowego, którego treść jest obecnie negocjowana. Polska po raz kolejny popiera na forum ONZ forsowanie przez UE ograniczenia praw rodziców, seksualizację dzieci i aborcję.

 

Do stosunkowo wyważonego dokumentu wyjściowego nader radykalne poprawki zgłosiła jednak Unia Europejska. Oznacza to, że te państwa członkowskie UE, które uznają promocję radykalnej ideologii feministycznej za priorytet w swojej polityce międzynarodowej, przekonały najwidoczniej resztę spośród 28 krajów, w tym Polskę, do akceptacji sformułowań, które mają na celu ograniczenie praw rodziców do wychowywania dzieci, promujących programy seksualizacji dzieci, a w konsekwencji upowszechnienie aborcji, w tym aborcji wśród dziewczynek. Nie trzeba dodawać, że popierane przez Polskę kontrowersyjne sformułowania pozostają w rażącej sprzeczności zarówno z Konstytucją RP, z szeregiem ustaw zwykłych, jak i z treścią prawa międzynarodowego.

 

Unia Europejska forsuje w szczególności sformułowania mówiące o tzw. prawach reprodukcyjnych i seksualnych w kontekście promowania „swobodnych decyzji” w zakresie seksualności, odnoszonych wyraźnie również do dziewcząt. Przy użyciu tego typu sformułowań tworzy się polityczne warunki służące opracowywaniu programów i polityk prowadzących do seksualizacji dzieci, zwłaszcza zaś dziewcząt i do propagowaniu wśród nich aborcji. Co więcej, „swoboda” decyzji, o której mowa w popieranej przez Polskę poprawce UE, oznacza, że na tę decyzję nie będą mieli jakiegokolwiek wpływu rodzice. Sformułowania tego typu korespondują z rekomendacjami działających w ramach ONZ gremiów eksperckich, propagujących pomysły, by to placówki edukacyjne, bez wiedzy rodziców kierowały dziewczynki na aborcję.

 

Podobny kierunek mają również sformułowania mówiące o promowaniu tzw. kompleksowej edukacji seksualnej (comprehensive sexuality education) oraz orientacji seksualnej i rodzajowej (sexual orientation and gender identity – SOGI). W kontekście innych dokumentów ONZ nie ulega wątpliwości, że pod pojęciem „kompleksowości” w edukacji seksualnej rozumie się takie jej formy, które prowadzą do seksualizacji dzieci i niwelują wpływ rodziców na treści przekazywane ich dzieciom.

 

Propozycje Unii Europejskiej stanowią próbę radykalizacji istniejącego obecnie na gruncie ONZ konsensu, który zakłada daleko idący sceptycyzm względem aborcji i wspiera prawa rodziców do wychowania dzieci. Lobby feministyczne wykorzystuje swoje wpływy w strukturach UE i niektórych państwach członkowskich, wykorzystując bierność państw takich jak Polska, która – jak się okazuje – jest gotowa popierać treści pozostające w sprzeczności z przepisami prawa polskiego, w tym Konstytucji RP.

 

Akceptacja dla sformułowań o comprehensive sexuality education jest sprzeczna z art. 72 Konstytucji RP, który nakłada na Państwo obowiązek ochrony praw dziecka m.in. przed demoralizacją oraz z art. 3 ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka. Podkreślić również należy, że prawa rodziców do wychowywania dzieci są gwarantowane przez art. 48 ust. 1 i art. 53 ust. 3 Konstytucji RP oraz art. 96 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. Co więcej, prawa rodziców w tej mierze gwarantuje również art. 26 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, art. 16 § 4 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz art. 14 pkt. 2 Konwencji Praw Dziecka.

 

Trudno o zrozumienie tak daleko idącej uległości polskiej dyplomacji wobec feministycznych postulatów forsowanych w ramach koordynacji państw członkowskich Unii Europejskiej. Poparcie przez Polskę radykalnie feministycznych poprawek do dokumentu końcowego tegorocznej sesji Komisji ds. Statusu Kobiet są dodatkowo niepokojące w kontekście występowania przez Polskę przeciwko działaniom państw, które próbowały przeciwdziałać instytucjonalizacji wpływów lobby LGBT w Radzie Praw Człowieka. Polska polityka zagraniczna wciąż nie jest w stanie zdobyć się na podmiotowość w wymiarze cywilizacyjnym i na konsekwentną obronę prawa do życia i praw rodziny przed radykalizmem współczesnej ideologii feministycznej. Jednak negocjacje nad dokumentem końcowym tegorocznej sesji CSW wciąż trwają i Polska może ciągle zmienić swoje stanowisko, dostosowując je do kształtu polskiego prawa, na czele z Konstytucją RP.

 

Przyjęcie ostatecznej wersji dokumentu końcowego CSW będzie miało miejsce 24 marca br.

 

 

Źródło: ordoiuris.pl

ged

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
osobnik
Idzie nowe.Nieubłaganie!W postępie cywilizacyjnym ludzkości kto nie dotrzymuje kroku,ten się cofa.Ale w końcu musi się dostosować.Te wszystkie negatywne oceny zmian poglądowych,często z samej przekory i wysłuchiwania oraz akceptowania fałszywej propagandy emitowanej dla obrony własnych interesów niektórych ideologii, wcale nie zahamują tego co wymusza życia współczesne.Trzeba zauważyć,że problem zmian poglądowych,a tym samym społecznych,jest interesem całej ludzkości ziemi.Polska jest tylko niewielkim procentem.Idźmy z duchem czasu.
Pierre_
I wyszło szydło (Szydło) z worka... Taka z was prawica jak ze mnie baletnica. A po następnych wyborach będzie płacz, że polskiej siły demokratycznej nie wybrali. A nie wybiorą bo oszukiwaczy to się na kompost historii wywala, a nie do przewodzenia dopuszcza. No, chyba że kiełbasę wyborczą taką ugotujecie, że się rzucą... Na mnie nie liczcie...
zc
@abc: "Środowiska patriotyczne i katolickie też niestety śpią bo już od dawna powinna być budowana jakaś realna polityczna alternatywa" - ano właśnie, więc czemu nie jest? Słuszna krytyka PiS traci na wartości wobec pytania: czemu krytykujący nie tworzą czegoś dobrego? Czyżby nie potrafili działać konstruktywnie?
Weronika
Ohyda spustoszenia jest na całym świecie .. A co oznacza to , że teraz szatan tak zaciekle walczy ? Że koniec jest już bardzo bliski ... On to wie ...
ala wilk
A dlaczego polski rząd akceptuje topless i stringi na plaży? Katolicki kraj a kobiety mogą opalać się topless, bo przecież gender mówi że jak chłopu wolno bez biustonosza to babie też. Nie ma nadal kontroli na granicach - feministki tonami przywożą ella-one z Węgier. Nikt nie robi testów ciążowych na granicy nie wiadomo czy kobieta jedzie zjeść gulaszu czy łyknąć ella-one w Budapeszcie. Wibratory nadal można kupić bez recepty, a przecież wyrządzają one szkodę kobiecej psychice tak jak ella-one. To jest katolicki rząd?
abc
Za koraliki sprzedamy wartości fundamentalne? W tym przypadku koraliki to zapewne jakieś mgliste obietnice członkostwa w RB ONZ więc PiS będzie robić wszystko aby się przypadkiem nikomu nie narazić. Do tego dochodzi całkowita nieudaczność PiSu na krajowym podwórku gdzie po wywierających presję lewackich mediach i sorosowych fundacjach już dawno powinno być pozamiatane, a nikt się za to jeszcze nie ośmielił nawet zabrać. Środowiska patriotyczne i katolickie też niestety śpią bo już od dawna powinna być budowana jakaś realna polityczna alternatywa.
Leaf427
@panda: "A o co jeszcze ten rząd oskarżycie?" Ich czyny ich oskarżają a lista jest już długa. Sami się oskarżają.
Leaf427
Brawo PiS! Po raz kolejny stanęliście po stronie piekłoszczaków! Kosmaty jest z was dumny. Taki wyczyn w katolickim kraju! Nawet środowiska katolickie was popierały i popierają.
Rob
Wygłupili się z Tuskiem to siedzą cicho w istotnych sprawach
ma
W PiS-sie ustawa 1066, szczepionki, geoinżynieria i in. mają się dobrze. Więc skąd te zdziwienie? PiS i PO są znakomitym przykładem "pięknego różnienia się" z tym, że retoryka PiS-u jest bardziej nam przyjazna. Dobre i to na pocieszenie. No i dystans - przynajmniej formalny - do "uchodźców".
michał
@panda: Te głąby same się o to proszą. Socjaliści nie mają kręgosłupa moralnego, ale wazeliny im nie brakuje.
agentura NWO
widać że agentura NWO jest w poslkim rządzie silna !
Tony
Najlepsze jest feministyczne wyrażenie,, prawa reprodukcyjne". Toż nawet w przypadku zwierząt mówi się o rozmnażaniu. U ludzi zaś przekazywanie życia jest,, reprodukcją".
r
@cichy: nie, nie stanie. Przecież wtedy zjedzą go koderaści i feminazistki. Przynajmniej tak się rząd będzie tłumaczył, co nie?
Tomek
I to jest cała idea demokracji , chorego skrzywionego najgorszego z ustrojów. Wybieramy "zakumuflowanych" katolików i Polaków a wychodzi ....... !!!! Jak Pani Szydło spojrzy w oczy swojemu dziecku księdzu , no chyba że i on jest z tych postępowych . A co na to Radio Maryja i Ojciec Dyrektor ?????? Ciekawe jaka dotacja załatwi sprawę i wyciszy temat ?
panda
A o co jeszcze ten rząd oskarżycie? Nie marnować czasu, przygotować się do wyborów i wygrywać, bo nikt inny wam nie pasuje.
cichy
Ciekawe, czy Polski rząd stanie w obronie podstawowych praw człowieka.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.