DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Michał Wałach

Pogański najazd na Polskę, czyli zapomniana historia okultyzmu niemieckich narodowych socjalistów

Data publikacji: 2017-09-01 09:02
Data aktualizacji: 2017-09-01 09:21:00
Pogański najazd na Polskę, czyli zapomniana historia okultyzmu niemieckich narodowych socjalistów
Nazistowski „chrzest” SS w Lebensborn. Bundesarchiv, Bild 146-1969-062A-58 / CC-BY-SA 3.0 [CC BY-SA 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons

Narodowosocjalistyczna III Rzesza została stworzona przez Niemców i dla Niemców. To ten naród był materialnym beneficjentem rewolucyjnych zmian dokonywanych po dojściu do władzy przez ekipę Adolfa Hitlera i to Niemcy bogacili się na grabieżach wojennych. Jednak hitleryzm, budujący państwo na krzywdzie innych narodów, niósł za sobą liczne zagrożenia duchowe. Mowa nie tylko o udziale milionów ludzi w zbrodniczym systemie. Naziści, wbrew lewicowej propagandzie, nie byli chrześcijanami. Ludzie Hitlera propagowali antychrześcijański kult pogański i w takim obrządku „chrzcili” swoje – i nie tylko swoje – dzieci!

 

Chrześcijańskie miłosierdzie nijak nie pasowało do niemieckiego narodowego socjalizmu, ideologii przesiąkniętej nienawiścią w najczystszej postaci. Dlatego też czołowy ideolog hitleryzmu, fanatyczny poganin i przywódca SS Heinrich Himmler oraz jemu podobni zaczęli praktykować okultyzm.

 

Oparte na neopogańskich ideach krwi i ziemi (Blut und Boden) założenia nazistowskiego okultyzmu nie były jednak w Niemczech nowością. Już w XIX wieku wśród Niemców zaczęła kwitnąć romantyczna synteza pseudonaukowego rasizmu i rzekomo germańskiej duchowości. To między innymi z mitycznego przeciwstawienia dobrej wsi i złego miasta oraz dobrego Germanina i złego Żyda wyrósł później sukces NSDAP.

 

Zdaniem Himmlera najprawdziwszy Niemiec nie powinien chodzić do kościoła bądź zboru. Zamiast tego wszystkie uroczystości o charakterze religijno-rodzinnym, które dotąd odbywały się wedle chrześcijańskich rytów, powinny nabyć nowych, pogańskich cech. Taka jest geneza ślubów i „chrztów” SS.

 

Neopogańska ceremonia o znamionach inicjacyjnych nie miała nic wspólnego z chrześcijańskim chrztem. Dziecka nie owijano w białe ubranie, a w chustę z symbolami SS. Następnie maleństwo kładziono na „ołtarzu” nakrytym flagą III Rzeszy.

 

Prowadzący ceremonię SS-man, będący zwierzchnikiem ojca dziecka i pełniący funkcję swego rodzaju ojca chrzestnego, odczytywał formułkę dotyczącą niemieckiej krwi, ziemi, narodu i wodza oraz dotykał dziecko… sztyletem SS. Na koniec owej ceremonii potomek otrzymywał srebrne miskę i łyżkę oraz jedwabną chustkę – czytamy w serwisie ciekawostkihistoryczne.pl.

 

Portal opisuje losy Jensa-Jürgena Ventzkiego, autora książki „Cień ojca”. Syn okupacyjnego prezydenta Łodzi został „ochrzczony” w taki właśnie sposób. O owej ceremonii w swoim życiu dowiedział się kilkadziesiąt lat później. Rodzice – zadeklarowani naziści – po przegranej wojnie nie obnosili się z przeszłością. Ventzki dopiero w roku 1960 przyjął chrześcijański sakrament.

 

Nieznana jest dokładna skala zjawiska nazistowskich „chrztów”. Nie wiadomo ile osób przeszło przez życie bez świadomości, że w młodości nie otrzymali sakramentu „oblekającego w Chrystusa” (Ga 3, 27), a zamiast białej szaty symbolizującej czystość otrzymali w pierwszych dniach życia barwy SS i złożono ich na „ołtarzu” ze swastyką oraz innymi symbolami pogaństwa.

 

Ten los spotykał dzieci Niemców, jednak w ten sposób krzywdzono również naszych rodaków, jako dzieci na masową skalę porywanych i wywożonych do Niemiec, a później wychowywanych w tamtejszych rodzinach. Z kilkunastu tysięcy dzieci przeznaczonych do germanizacji na podstawie pseudonaukowych kryteriów antropologicznych po wojnie udało się sprowadzić do Polski tylko małą część. Rabunek dzieci był częścią Generalplan Ost. Generalny Plan Wschodni powstał pod kierunkiem okultysty Heinricha Himmlera.

 

 

Michał Wałach

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:


 

Wszyscy Niemcy wzbogacili się na Holokauście i II Wojnie Światowej! – zauważa niemiecki historyk

 


Ponad połowę ministrów sprawiedliwości RFN stanowili naziści. Skutki ich pracy są odczuwalne do dziś

 


Straszliwe plemię nazistówNiemcy rozliczyli się z nazizmem? Fikcja! 


 

 

 

  

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
r
@ollek: jakie predyspozycje, taki kult :)
ollek
Ten ,kult' to nic innego jak forma uznania dla ludzkich możliwości
Wolnościowiec
Tak, to jest prawda, natomiast dla "ludu", a raczej dla narodu niemieckiego już nie okultyzm, ale "pozytywne chrześcijaństwo" było. Czyli chrześcijaństwo oczyszczone z żydostwa, lecz z podkreśleniem bestialstwa, jakie żydostwo urządziło Chrystusowi. Dzięki temu Niemcy - chrześcijanie poparli Hitlera w wymierzeniu sprawiedliwości żydom. Niestety, pojawiło się wielu duchownych, którzy walczyli z tym - przeważnie o poglądach lewicowych i protestantów (pastorzy Karl Barth, Dietrich Bonhoeffer), z których wielu zawisło (jak Bonhoeffer).
r
Wszyscy ludzie są religijni, choć każdy "na miarę swoich możliwości". Dlatego czczą najdoskonalszą formę życia - wierzący np. Boga, niewierzący np. człowieka :)
ollek
@r Od kiedy człowiek jest bogiem?? To, że jest najdoskonalszą formą życia, nie czyni go przedmiotem kultu.
Stanislaw
Kiedy biskupi polscy wzorem swoich poprzedników z okresu przedwojnia, odrzegnaja się od potwarzy Czarnej Madonny,rzuconej na Święty wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej,przez niemieckich pogańskich najeźdźców,a kontynuowanej,jakby z aprobata do dziś?.
r
@ollek: tak w zasadzie, antropocentrysta nie może być ateistą, gdyż czci bóstwo - człowieka ;)
mk
@ollek Człowiek ,który nie wierzy ,że istnieje Bóg poza nim jest właściwie "egoteistą" ,siebie stawia w miejsce Boga. Wyznanie jak wyznanie . Może tak : małpa ,która zeszła z drzewa była ateistyczna ,gdy pojawiła się świadomość powstała najprostsza religia egoteizm ,a później proces inkulturacji - formowania człowieka - oddziaływanie duchów . Taki mam światopogląd . Światopogląd jak światopogląd , nie da się tego udowodnić .
stanislaw
Niemieccy pogańscy najeźdźcy na Polskę,oprócz małpowania świętych obrzędów Kościoła,rzucili także na Oblicze Matki Bożej Jasnogórskiej potwarz,jakoby było Ono czarne.Fakt ten zapewne jest opisany w kronikach Jasnogórskich,jak tez reakcja reakcja Kościoła na te zniewagę M.Bozej,w postaci przebłagalnych modlitw odprawianych na Walach Jasnogórskich..Jak Przed osiemdziesięciu laty,tuz po wmurowaniu tablicy u wejscia do Kaplicy,poświęconej powstaniu Solidarności,pewien kaznodzieja ubolewał nad niefrasobliwością współczesnych,używania tego tytułu, nie zgodnego z prawda o Obliczu Matki Bożej .Niedawno,nawet podjęto probe uzasadnienia tego nieszczęsnego tytułu z pomocą PnP.co jest nieporozumieniem,gdyż tam nie ma słowa o czarnym obliczu archetypu Maryi Panny. Oblicze MB w Obrazie Jasnogor.podobne jest do skorki wypieczonego chleba ,symolizujacej Matkę chleba powszedniego i chleba Eucharystycznego.Nie czarne Oblicze M.Bozej,świadczy o Matce Życia,a nie czerni śmierci.
ollek
@mk A czemu taki czysty ateizm miałby nie istnieć. Podstawą ateizmu jest andropocentryzm
@lolas
Widać niemiecka propaganda zadziałała. Ofiary zaczęły żałować swoich oprawców. "To nie my, my też jesteśmy ofiarami, wrobiono nas!" Takie artykuły pokazują tylko jak było naprawdę. W Rosji bolszewicy przejęli władzę siłą i sterroryzowali ludność. W Niemczech ludzie masowo głosowali na NSDAP w wolnych wyborach demokratycznych.
mk
Tylko też nie należy dać się zepchnąć w drugą skrajność ,czyli nowe lewackie obrazoburstwo ,ikonoklazm . Monument jeśli nie jest otoczony boską czcią jest ,świadectwem historii , prawdy ...
mk
A czy ten Złoty Cielec ma twarz Kaina ,Lenina ,Stalina ,Hitlera ,Pol Pota ,to w sumie wsio ryba . Państwowa religia , urzędowy kult , Nowa Świecka Tradycja (hint Bareja) . :-)
Robert
@ollek Lewica to nie tylko socjalizm. Zresztą są socjaliści, którzy chcą łączyć swoją ideologię z Chrześcijaństwem. I co? Nie będą już lewicowcami?
Sylwester
używanie pojęcia nasista bez wskazania na Niemców jest wielkim zakłamaniem historii, w kontekście 2 wojny światowej i zniszczeń dokonanych w Polsce i na Polakach zawsze powinniśmy wskazywać na Niemców, ci Niemcy napadli na Polskę 1 września 1939 i dokonali grabieży i wyniszczenia Polski i Polaków nie ponosząc do tej pory żadnych konsekwencji i zapłaty należnych odszkodowań za zniszczenia mienia i ludobójstwa. Dlatego to dziś słyszymy nieprawdziwą historię przedstawianą przez Niemców.
grubo
Do Iolas - poczytaj Götz Aly "Państwo Hitlera" - de facto Niemca o tureckich korzeniach - mówi Niemcom to o czym ci nie chcą słyszeć. KAŻDA niemiecka rodzina finansowo skorzystała na 2WŚ - oni oprócz tego że mordowali i niszczyli to również grabili i kradli. Brali co chcieli na każdym kroku.
mk
@ollek Proszę pamiętać ,że Lew Trocki wystawił w jednym z pierwszych Gułagów pomnik ! KAINA ! jako prekursora buntu . Sowieci lubowali się w wystawianiu różnych pomników. Operacja symboliczna ,na pamięci zbiorowej ,oddawanie czci władcy na trybunie ( faraonowi ) jest czymś parareligijnym ,a że przykrywali to oficjalnym zakłamaniem ,taka już była natura tego ustroju. Czysty wydestylowany ateizm chyba jest logicznie równoważny zdaniu "nie istnieję" , "nie myślę" ,więc nie istnieją ludzie którzy są radykalnymi,konsekwentnymi ateistami :-) .
ollek
To pokazuje, że naziści nie mieli z lewicą prawie nic wspólnego, otóż socjaliści, komuniści etc, odrzucają wszelką religię, nie zastępują jej jakimiś pogańskimi gusłami, dla tego nazista nigdy nie będzie ,lewakiem'
lolas
Niestety wiele artykułów ma na celu wzbudzanie nienawiści i niechęci wzajemnej wobec Niemców.Przykre to.Bo w mojej ocenie Niemcy byli ofiarami przewrotnego planu żydomasonerii która zainicjowała wczesniej bolszewizm w Rosji który jak wiemy spowodował dziesiątki milionów ofiar.Kto poniósł za to konsekwencje? kto zapłaci Rosjanom za wyrządzone krzywdy systemu totalitarnego którego oni nie chcieli?Prawda jest taka:to banksterzy z Wall Street i masoneria są winne ludobójstwa , grabieży i nieszczęść ludzkości.Dlaczego banki z USA przelewały ogromne sumy na dojście Hitlera do władzy i NSDAP? Mając pełną świadomośc w jakim celu tenże Hitler ją wykorzysta.Chodziło o rozpętanie wojny bo to był plan masonerii (Albert Pike).Zwykli Niemcy także wiele wycierpieli w tej wojnie (straty w ludziach, śmierć żołnierzy) .To nieprawda że Niemcy wzbogacili sie na wojnie to plan Marshalla przyczynił sie do odbudowy niemieckiej gospodarki a nie jakieś złote pierścionki z obozu.
mk
Okultyzm czyli niewola szatana . Zdaje się ,także u "materialistycznych" Sowietów można znaleźć wiele elementów pogańskiej duchowości . Kult jednostki, akademie,pochody ku czci ,mauzoleum "wiecznie żywego" wodza rewolucji itd. . A krwawy charakter tych dwóch totalitaryzmów ,to prawie jak składanie ofiar z ludzi przez Azteków .
pytanie
dlaczego telewizja nie informuje do znudzenia, że Hitler i hitlerowcy to socjaliści, lewica?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.