DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Państwo Islamskie fałszuje paszporty na skalę przemysłową. Potwierdzają to także Amerykanie

Państwo Islamskie fałszuje paszporty na skalę przemysłową. Potwierdzają to także Amerykanie
Dabiq/Planet Pix via ZUMA Wire/FORUM

Francuski minister spraw wewnętrznych, Bernard Cazeneuve, w trakcie poniedziałkowej rozmowy z dziennikarzami stwierdził, że terroryści z Państwa Islamskiego z fałszowania paszportów zrobili prawdziwy przemysł. Francuski minister wezwał przy tym do stworzenia formacji mającej wyłapywać agencji, która miałaby zajmować się kontrolą dokumentów, dzięki którym imigranci przekraczają granicę.

 

Daeszowi udało się przechwycić paszporty irackie, syryjskie i libijskie i utworzyć z fałszowania paszportów prawdziwy przemysł – stwierdził Bernard Cazeneuve. W trakcie spotkania ministrów spraw wewnętrznych w Amsterdamie Cazeneuve zaproponował stworzenie formacji mającej na celu weryfikacje dokumentów, wykorzystywanych przez imigrantów. Jej siedziba miałaby być zlokalizowana na terytorium Grecji, bo to właśnie przez ten kraj do Europy dostało przynajmniej dwóch sprawców paryskich zamachów.

 

Wiceminister spraw wewnętrznych Grecji Nikos Toskas podkreślał, że już sama liczba imigrantów, z jakimi borykają się Ateny, stanowi poważny problem dla weryfikacji dokumentów, jakimi się posługują. – Odnośnie fałszywych dokumentów, to wiele ich jest sprzedawanych na rynkach Środkowego Wschodu. A wiemy jak trudno jest je zidentyfikować używając dobrych maszyn i w warunkach spokoju, nie mówiąc o sytuacji, w której każdego dnia przybywa 4 tysiące osób – powiedział Toskas.

 

Z tym samym problemem mierzy się Waszyngton. Jak wynika z raportu opracowanego w grudniu przez amerykańskie służby, fałszywy paszport można w Syrii kupić już za równowartość 200 dolarów amerykańskich. Te lepiej podrobione są dwukrotnie droższe. Według amerykańskich analityków, Islamskie Państwo zdobywając Dajr az-Zaur weszło w posiadanie wszystkiego, co konieczne do wystawienia syryjskich paszportów. Dżihadyści mogli zacząć wystawiać wiarygodnie wyglądające dokumenty już… 17 miesięcy temu. Szef FBI James Comey podkreślał, że związane z tym zagrożenie jest bardzo poważne.

 

źródło: ABC, washingtonexaminer.com

mat

 

 

 


DATA: 2016-01-27 19:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaraz..momencik. Skoro ISIS przejęło państwowe oficjalne syryjskie drukarnie dokumentów to nie można mówić o FAŁSZERSTWIE. Dokumenty są prawdziwe, tylko weryfikacja osób które je otrzymują szwankuje ;-)
ponad 2 lata temu / Mądry Człowiek
 
ciekawe kTo im pomaga pewnie CIA
ponad 2 lata temu / gargamel
 
I jak nasi specjaliści mają zamiar zweryfikować uchodźców,którzy trafią do Polski? To jest absolutnie niemożliwe, arabowie kłamstwo mają we krwi. Sam Koran zaleca posługiwać się kłamstwem by pokonać \'niewiernych\', czyli Europę.
ponad 2 lata temu / a
 
Potraktować fałszowanie paszportu jako ciężkie przestępstwo przeciw Europie i bardzo ostro karać. Ciężkie więzienia z minimalnymi warunkami. I praca, na swoje trzymanie w więzieniu. A nie deportacja, jak teraz proponują.
ponad 2 lata temu / rozsądny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.