DZISIAJ JEST
ŚRODA 23 SIERPNIA
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Filip, Ireneusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Sławomir Olejniczak

Pan Jezus oczekuje od Polski całkowitego posłuszeństwa

Data publikacji: 2015-04-12 07:00
Data aktualizacji: 2015-04-16 08:14:00
Pan Jezus oczekuje od Polski całkowitego posłuszeństwa

„Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.” (Św. Faustyna Kowalska, "Dzienniczek", nr 1732). Jakże wspaniała i wzniosła jest zapowiedź Pana Jezusa wobec Jego planów co do przyszłości naszej ojczyzny! Jednak po bliższym zapoznaniu się z treścią obietnicy Naszego Zbawiciela dostrzeżemy, że nie jest ona jest ona bezwarunkowa – więcej, jest niezwykle zobowiązująca. Pan Jezus oczekuje bowiem od Polski i Polaków całkowitego posłuszeństwa wobec Jego woli.

 

Jak należy rozumieć to posłuszeństwo woli Chrystusa w wymiarze kraju lub narodu? Przede wszystkim, jako wierność w wypełnianiu Jego Przykazań w prawie, obyczajach, polityce, gospodarce, mediach, kulturze i całej sferze publicznej. Czy jednak tak się dzieje? Czy Polacy są wierni Bożym Przykazaniom i Jego woli? Może warto byłoby zrobić narodowy rachunek sumienia i zastanowić się, jakie grzechy na dobre utrwaliły się w życiu społecznym?

 

Bożkiem stało się łatwe i wygodne życie bez krzyża, które można osiągnąć jedynie poprzez zarabianie coraz więcej pieniędzy.


Bluźnierstwa i znieważanie Boga przez różnorakich artystów, którzy publicznie drą Biblię lub urządzającą uwłaczające religii wystawy. Wybór parlamentarzystów urągających publicznie Bogu i Kościołowi.

Handel i niekonieczna praca w niedziele i dni świąteczne.


Prawo o rzekomej ochronie dzieci przed przemocą w rodzinie uderzające w szacunek i zaufanie dla rodziców i dające możliwość odbierania urzędnikom dzieci bez wyroku sądu.


Prawo do dokonywania aborcji eugenicznej. Brak prawnego zakazu produkcji dzieci w probówkach zwanej eufemistycznie zapłodnieniem in vitro. Powszechny dostęp do środków ubezpłodniających i wczesnoporonnych. Jesteśmy na 209 miejscu z 222 krajów świata pod względem dzietności.

Rosnąca liczba rozwodów i związków cudzołożnych zwanych partnerskimi lub nieformalnymi. Rozpowszechnianie pornografii w mediach i reklamie. Promocja zboczeń i dążenie do ich legalizacji.

Coraz powszechniejszy model tzw. bezstresowego wychowania utrwalający w duszach dzieci i młodzieży postawy egoistyczne, hedonistyczne i anarchistyczne.


Nieuczciwość w pracy i działalności gospodarczej. Korupcja i oszustwa na małą i wielką skalę.

Bezkarność kłamstw, oszczerstw i gorszących treści w mediach po pretekstem ochrony wolności słowa.

Zazdrość, zawiść, wulgarność i chamstwo w relacjach międzyludzkich płynące ze skrajnego egoizmu. Oto grzechy i plagi moralne niszczące Polskę.


Niby wszyscy o nich wiedzą, ale prawie nikt nie chce ich publicznie napiętnować, a w szczególności ci, którzy są powołani do kształtowania ludzkich sumień według Bożych przykazań. A przecież napominanie grzeszących jest uczynkiem miłosierdzia co do duszy, jest wyrazem miłości bliźniego i troski o jego zbawienie. Zamiast narodowego rachunku sumienia próbujemy się utwierdzać w zadufaniu, że jesteśmy przecież najbardziej katolickim narodem na świecie, który dał Kościołowi wielkiego papieża i dokonał w historii tylu wspaniałych dzieł, a za nasze niepowodzenia są odpowiedzialni inni: złe państwa w sąsiedztwie Polski, światowa finansjera i spekulanci, masoneria, tajne służby, etc. Winni są wokół nas, ale my jesteśmy nieskalani. Dzięki tej powszechnej ślepocie na własne wady społeczne, nasi wrogowie skrzętnie wykorzystywali i wykorzystują wszystkie grzechy narodowe dla swoich niecnych celów

 

Skąd ta ślepota na grzechy? Przyczyn można by wskazać wiele od psychologicznych i społecznych po religijne. Szczególnie należałoby zwrócić uwagę na religijne źródło tej ślepoty, a mianowicie na fałszywe rozumienie Bożego miłosierdzia przy jednoczesnym zapominaniu o Bożej sprawiedliwości.


Coraz częściej mówiąc o tym, że trzeba pokutować za grzechy i poprawiać swoje życie, spotykam się ze stwierdzeniem, że Pan Bóg jest przecież miłosierny, więc i tak wybacza wszystkie grzechy. O zgrozo. Przecież to jest grzech przeciw Duchowi Świętemu. Człowiek grzeszy licząc zuchwale na miłosierdzie Boże.

Owszem każdy powinien ufać Bożemu miłosierdziu, że nawet najcięższe grzechy zostaną mu odpuszczone, ale gdy je szczerze wyznaje, żałuje za nie, postanawia się z nich poprawić oraz stara się za nie wynagrodzić Bogu i ludziom. Takie są warunki uzyskania miłosierdzia Bożego. Jednak obecnie w Polsce szerzy się fałszywe przekonanie, że miłosierdzie Boże jest bezwarunkowe i każdy z niego skorzysta w momencie śmierci bez względu na to jakie wiódł życie. Na poparcie tego grzesznego przekonania niektórzy „teologowie” szerzą błędne tezy o pustym piekle czy o tym, że nie jest ono wieczne i w końcu nawet diabeł będzie zbawiony.

Takie podejście jest szyderstwem z Bożego miłosierdzia i jeszcze większym szyderstwem z Jego sprawiedliwości, tak jakby przestał być sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza a za złe karze. Pomylono Boże miłosierdzie, które jest gotowością do wybaczenia skruszonemu grzesznikowi, z pobłażliwością wobec grzechów, która jest zwyczajnym bagatelizowaniem grzechu bez względu na chęć lub niechęć do poprawy grzesznika.


Bóg udziela swego miłosierdzia tym, którzy chcą z niego skorzystać, nie chce nikogo zbawiać na siłę. Jeżeli ktoś przez trwanie w grzechu odrzucił życie z Bogiem na tym świecie, to Bóg szanując jego wolność nie będzie go zmuszał do życia z Nim w wieczności. Życie człowieka jest czasem miłosierdzia, lecz moment śmierci to już czas sprawiedliwości i wtedy, ci którzy nie skorzystali z czasu miłosierdzia nie umkną sprawiedliwej karze na wieczność.

 

Niestety odrętwienie sumień u większości Polaków posunęło się tak daleko, że pomimo deklarowanego katolicyzmu żyją jakby Bóg nie istniał, a Jego Przykazania nie obowiązywały.

Jeszcze jest czas, aby nazwać grzechy osobiste i społeczne po imieniu, odwrócić się od nich i zacząć żyć po Bożemu, ale czy wystarczy woli i chęci?


Czy znów ma nas spaść kara w postaci zaborów i wojen, abyśmy musieli się opamiętać?

Otrzymaliśmy od Jezusa koronkę do Bożego Miłosierdzia przekazaną nam za pośrednictwem św. Faustyny. Możemy jeszcze ocalić siebie i ojczyznę od wiszących na horyzoncie historii katastrof, odmawiając tę prostą modlitwę w intencji opamiętania naszego narodu i przebudzenia sumień Polaków zanim będzie za późno.

 

Na tym zakręcie dziejowym warto przypomnieć słowa Ks. Piotra Skargi, który przed czterystu laty również starał się budzić zatwardziałe sumienia naszych rodaków: „Bójcie się wżdy tych pogróżek. Jać objawienia osobliwego Pana Boga o was  i o zgubie waszej nie mam. Ale poselstwo do was mam od Pana Boga i mam to poruczenie, abych wam złości wasze ukazował i pomstę na nie, jeśli ich nie oddalicie, opowiadał.”


 

Sławomir OlejniczakTekst jest fragmentem książki "Świadectwo Bożego Miłosierdzia" 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
cogito
Bardzo dobry tekst. Oddaje przecież treść jednej z głównych prawd wiary, że Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre uczynki wynagradza a za złe karze! Problem leży w tym, że tak naprawdę mało kto z nas ma w sobie ten fundament teologiczny wiary, którą wyznaje. Traktuje zatem wiarę a również pojęcie Miłosierdzia Bożego w sposob instrumentalny
margreth
BOG ZYPLAC! WSZYSTKIE WASZE ARTYKULY SA ZAWSZE BARDZO WARTOSCIOWE. OPROCZ RZETELNEJ INFORMACJI, POGLEBIACIE WIARE NADZIEJE I MILOSC! NIECH BOG WAM TO WYNAGRODZI! pozdrawiam
Andrzej Kaminski
Jeśli wierzycie w te "objawienia " przeczytajcie wersety z "Dzienniczka":137;160,238;282;310;312;451;587;818;853;912;916;923;955;969;980;1061;1193;1230;1776;
wolnosc
CZYTALEM TAKA KSIAZKE OJCIEC PIO JEST TO KSIAZKA O KATOLIKU KTUREMU PRZDZIWNA CHISTORIA SIE PRZYDARZYLA WLASNIE NA TEMAT JEZUSA AUTOR CZESTO ZWRACA UWAGE NA ZACHOWANIE SIE POSTACI W TEJ KSIAZCE NA WYKSZTALCENIE NA CECHY DODATNIE I UJEMNE I JEZUSA NAWET OPICUJE ROZNEGO RODZAJU POSTACIE WRAZ Z JEZUSEM TAK JAK BY MIAL USTOSUNKOWAC GO DO OBECNEJ POLSKI CZY INNYCH KRAJOW WYRAZNIE TLUMACZY SYMBOL STYGMATOW I OBRZEZANIA JEZUSA DAJE DO SWIADOMOSCI ZE PROWADZI CZYSTA GRE BIBLIJNA I WIERZY W CZYSTE WYRAZNIE MUWI ZE POTEPIA TAKA RACJE BYTU.
nieposłuszny
a ja oczekuję od wałęsy moich 100 milionów!!!!
Tomasz
NN czyżby nowe wcielenie Kazimierza S masz zbieżne wypowiedzi.
Antjthey
Totalna głupota my NARÓD POLSKI jesteśmy orężem Boga jego nauk wykonać nie możemy byśmy szerzyli prawa jego. Nie będzie Polak miłować mordercy ani gwalciciela a ukaże go bo tak nauczony został
T9omasz
NN jesteś modernistą."modernizm to źródło wszystkich herezji"Papież Św Pius X.Kościół Chrystusowy jest prawdziwym Kościołem Katolickim po za którym nie ma zbawienia Kongregacja Nauki Wiary Deklaracja DOMINE IEZUS MODERNIZM LIBERALIZM KOMUNIZM SOCJALIZM PROTESTANTYZM ZOSTAŁY POTĘPIONE PRZEZ PAPIEŻY.Rzeczy ostateczne człowieka Śmierć Sąd Boży Niebo albo Piekło.Nawróć się póki masz czas.
NN
Co to znaczy żyć po Bożemu.Kazania ks.Skargi nie miały żadnego znaczenia i wpływu na przemiany społeczne oraz polityczne owych czasów,a tym bardzie nie mają żadnego wpływa w czasach współczesnych.Wszelkie mistyczne orędzia religijne,są tylko pięknosłowiem.Życie społeczne idzie drogą zupełnie niepotrzebującą żadnych przestróg typu mitycznego. Widać to w Świecie współczesnym.
Tomasz
Bóg jest sprawiedliwy i miłosierny.Skruszony grzesznik otrzymuje odpuszczenie grzechów w Sakramencie Pokuty i Pojednania.Grzech należy nazywać grzechem a nie rozmywać jego definicję jak np w kwestii rozwodników żyjących w drugim związku żyjący w grzechu ciężkim mogą przystępować Komunii Św jest to niedopuszczalne.
NN
Czy Bóg katolików jest sędzią sprawiedliwym? Czy są przykłady wydania takich wyroków?Przecież to mistyfikacja nie oparta na faktach.Przypadki niewyjaśnione,które zdarzają się nie mogą być przyjmowane za wyroki Boskie.Bóg Chrześcijański,to przecież Bóg Izraelitów adaptowany do chrześcijaństwa.
NN
Może by tak wymienić osoby wynagradzane przez Boga za co i jaka to nagroda?Albo kto został ukarany,za jakie czyny,jaką karą i czy ją odbył w sposób właściwy?Czy komuś Miłosierny Bóg uchylił karę ze względu na skruchę i zadośćuczynienie winnego?Bo tyle tu iluzorycznych faktów bez dowodów materialnych.Przecież żyjemy w Świecie materialnym, W dotykalnym zmysłami.
NN
Gdzie można odkryć sprawiedliwość Boża złudne nadzieje.Tylko w kazaniach można o tym słyszeć.Przecież człowiek musi liczyć tylko na siebie innego sposobu na życie nie ma.Tyle modlitw już ludzie poczynili,ale bez wkładu energii umysłu i muskułów nie może egzystować.Idee Boga,ograniczonego do działania na korzyść człowieka i tylko dla niego wymyślili ludzie.Widać to na każdym kroku,gdy się na tym zastanowić.
NN
Coś innego."Mniej więcej przed kilkoma miliardami lat, nie dzięki-jak się wydaje-regularnym procesom ewolucji gwiezdnej,ale na skutek jakiegoś niewiarygodnego trafu(zderzenie z inną gwiazdą?wewnętrzne pęknięcie?)odprysk materii utworzonej z atomów szczególnie stabilnych oderwał się od Słońca.Ten odprysk,nie zrywając więzów z resztą rzeczy,usytuował się akurat w takiej odległości od swej gwiazdy macierzystej,by doznać jej promieniowania o średnim natężeniu,i skupił się,zwijał się w sobie nabierał kształtu.Tak narodziło się nowe ciało niebieskie-tym razem planeta-którego glob i ruch skrywały przyszłość CZŁOWIEKA." Więc człowiek powinien doskonalić swój rozum i za jego pomocą tworzyć dzieła pożyteczne, nie liczyć,że go wyręczą siły nadprzyrodzone.Nie wierzyć w mistyczne widzenia osób nawiedzonych.Przecież,Jego królestwo jest nie z tego Świata.
NN
Radzę przeczytać niektórym Internautą książkę pt Fenomen Człowieka-Teilhard de Chardin wyd.PAX
JAWA
Sai "Oddać Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie..."
waldek
Bardzo mądry i prawdziwy tekst Pozdrawiam
as wywiadu
Nikt nie ma prawa ingerować w moje sumienie oprócz samego Boga!
Tomasz
Zszokowany Bóg istnieje. Popatrz na przyrodę która jest dziełem Boga.Przeczytaj Biblię Tysiąclecia wyd Pallotinum księga Rodzaju.
NN
Czyjaś wola powinna mieć wyznaczone cele do zrealizowania oraz wskazać rzeczowe narzędzia,a nawet być posiadaczem tych narzędzi.Samymi objawieniami nic jeszcze naturalnego nie wytworzono.Aby tworzyć potęgę państwa trzeba mieć odpowiednie narzędzia do jej urzeczywistnienia. Modlitwą nie stworzy się potęgi,to są złudne miraże.Jak były tworzone potęgi państwowe o tym można się dowiedzieć z historii.Wszelkie objawienia osób nawiedzonych,są iluzją dla pokrzepienia wierzących w mity.To jest już XXI wiek. Kiedy człowiek wiele objawień zanegował przez odkrycie prawdziwości Świata rzeczywistego.Patrzmy na Świat trzeźwo, bez złudzeń,że Boskie siły wyręcz
spostrzegawczyk ;)
Ja tam bym zaczął rachunek sumienia od rozliczenia abp Wesołowskiego za łamanie życia dzieciom. Bo coś się sprawa rozchodzi po kościach ... mimo szumnych zapowiedzi!
Anathema
Zarabianie coraz większej ilości pieniędzy nie jest grzechem, tak jak nie jest nim tworzenie artystycznych form przekazu, tak jak i nie jet grzechem życie wg własnych zasad i upodobań, gdy nie wyrządza to nikomu krzywdy. Jak i metoda leczenia niepłodności nie jest grzechem. Akty desperacji w postaci przeciwstawiania się nakazom wszelkich religii, wynikają z frustracji ludzi hegemonią kościoła, który pragnie zawładnąć każdą dziedziną życia obywateli. W dobie rozwoju nauki jednak prawdy te odchodzą do lamusa.
do jp2gmd
sam zanieistniej tutaj, skoro i tak jesteś ślepcem :)
gggg
Kto to napisał aby wywrzeć na ludziach posłuszeństwo ?
duśpastwierz
straszne dyrdymały, po prostu
iny
niezły czubek
Sai
Oddać Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie...
jp2gmd
niech idzie nie istnieć gdzie indziej
zgred
Żeby podjąć starania życia wg Przykazań Bożych, najpierw trzeba wiedzieć co te Przykazania znaczą w praktyce. Tymczasem nawet księża i biskupi nie wiedzą, więc wołamy tylko "Panie Panie". Aby zacząć ludzi tego uczyć, powinni biskupi się zebrać, sami to sobie wyjaśnić, wyrzucić z pośród siebie wrogów Kościoła i głupców, a potem rozejść się i jednym głosem uczyć ludzi wypełniać Wolę Ojca. Jeżeli tak się nie stanie, to Polska będzie pierwszym przykładem, jak kończą słudzy diabła.
Jamci
O niczym innym nie marzę , jak tylko o ogłoszeniu Jezusa Chrystusa Królem Polski ... To będzie początek naprawy naszej Ojczyzny , a z tej naprawy wypłynie sygnał dla świata , że tylko poprzez Boga wiedzie człowiecza droga... Chciałbym gorąco świadczyć takiemu cudowi wiary ...
Bogdan
Ze w Polsce bylo zle i ze jest zle wiemy nie od dzis. Wskazywanie na kolejne zrodla podlosci nic pozytywnego nie wnosi. Oczywiscie trzeba nazwac zlo, ale rownie wazne jest wskazanie drogi do naprawy. I tego wlasnie mi brakuje. Niestety, ale sama modlitwa do Pana Boga nie wystarczy. Trzeba dzialac i to w sposob zorganizowany spolecznie. Trudne to zadanie, gdy hierarchowie po smierci Kardynala Stefana Wyszynskiego sa na bezustannym urlopie i ze stada owiec Dobrego Pasterza czynia stado baranow. Potrzeba edukacji i formacji, bo prawda jest taka, ze 99.9% Polakow to sa religijni analfabeci. Dawniej ksztalcili nas biskupi i ksieza. Teraz trzeba sie modlic o dobrych kaplanow i biskupow, ktorzy poprowadza nas prosto do Boga, wtedy Narod zacznie sam siebie szanowac. To jest droga do odrodzenia. Wrocic trzeba do tradycyjnej Mszy Sw, tak bardzo znienawidzonej przez ostatnich papiezy. Tradycyjna Msza Sw zawsze poglebia wiare i daje powolania swietych kaplanow.
wzc
Tak, to ważny tekst, bo dotyka istoty polskich bolączek. Brak w nim tylko stwierdzenia, że w Polsce żyją dwa narody, jeden chce zdeprawować drugi, aby nim łatwiej rządzić, a w dalszej perspektywie go eksterminować.
Krystyna
Dziekuje za artyköl, ale do niego nalezy jeszcze dodac, ze Jezus przez sluzebnice Boza Rozalie Celakowne zalecil, aby Polska tz kosciol lacznie z rzadzacymi intronizowaliu Jezusa na Kröla Polski. Jezus obiecal, ze jako Krol uchroni Polske przed nadchodzacymi nieszczesciami. Nic nie zrobili i miliony ludzi zamordowano w II wojnie swiatowej .Dlaczego kosciol i rzad nic nie robia? Dlaczego skazuja narod na nieszczescia? Czy malo Polska wycierpiala w II wojnie swiatowej?Gdyby intronizacja byla zrobiona, Jezus obietnicy napewno dotrzymalby. Glusi i slepi obudzcie sie, my ludzie chcemy zyc, chcemy Bozej opatrznosci.Widmo wojny znow zarysowuje sie i znow naröd bedzie cierpial,bo madrzy Jezusa nie chca.
John Galt
Czy Bóg będzie miłosierny dla człowieka o zszarganych nerwach p. Niesiołowskiego?
hanz
Od Rosji też?
Aga
Jezus Królem Polski! Tego nam trzeba! Bóg został w sercu człowieka zdetronizowany czego skutkiem jest odchodzenie społeczeństwa od Dekalogu. Ratujcie się z tego przewrotnego pokolenia uznając w swym życiu Jezusa za jedynego Pana.
Do Rozczarowanego : dziękuję i pozdrawiam.To było miłe. Myślę,że dla Zaszokowanego nasza dyskusja będzie pewną inspiracją, oby pozytywną, co daj Boże.
Rozczarowany
@[email protected], cz.2: Natomiast jeśli faktycznie tak Cię "wychowano" że walisz wszystkim prosto w twarz swoje pierwsze niepotwierdzone wrażenia, to przyjmuję to z ubowlewaniem do wiadomości. Mnie wychowano inaczej, by nie wypowiadać wrażeń dopóki nie mają te wrażenia oparcia w faktach. Dlatego bo pochopne wrażenia często są obarczone błędem, a wtedy wypowiedziane publicznie i dodatkowo niemożliwe do udowodnienia, stają się obraźliwymi oszczerstwami. Mam jednak nadzieję że nie jesteś hipokrytką i uważasz że prawa które sama stosujesz przysługują innym? Czyli jeśli kiedyś ja czy ktokkolwiek inny wypowie swoje negatywne wrażenie o Tobie - to się nie obrazisz?
Rozczarowany
@[email protected], cz.1: Nie napisałem że Zaszokowany wypełnia WSZYSTKIE cechy faryzeuszy, nie sugerowałem też że jest obłudny, więc nie udowodniłaś mi faryzeizmu a jedynie wykazałaś brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Użyłem bowiem słowa "przypomina" a nie np. "cechuje". I podałem przykład takiej bardzo ważnej wspólnej z faryzeuszami cechy - CELOWE odrzucenie wiary w Jezusa, gdyż Zaszokowany posiadł informacje o Jezusie, ale je odrzucił uznając za ściemę. Co do cytowanych przez Ciebie słów Jezusa, to powiedział On je do POKORNEJ i UZNAJĄCEJ swój grzech osoby. A wobec zuchwałych i zatrwardziałych grzeszników Jezus dał inne zalecenie: "nie rzucajcie swych pereł przed świnie".
Do Rozczarowanego: cytat:,,post Zaszokowanego przypomina stanowisko faryzeuszy,,. Ależ to nie jest prawdą , bowiem cechą faryzeuszy jest obłuda religijna, a Zaszokowany swoje stanowisko określa wyraziście , mówi, że jest niewierzący, jest więc ateistą lub jak trafnie już wyraziłeś antyteistą. Ją Cię nie oskarżam , ja po prostu piszę o wrażeniu jakie na mnie zrobiła Twoja wypowiedź, mam do tego prawo, skora ta wypowiedź ma miejsce w przestrzeni publicznej. Sądzę jednakże ,że to tylko Twoja poza w tej właśnie a nie innej sytuacji. Chrystus powiedział do jawnogrzesznicy,,idź i nie grzesz więcej,,.A to podstawowy kanon chrześcijanina. Zaszokowanemu nadal życzę , aby sięgnął po Nowy Testament i zapoznał się z nim.
Rozczarowany
@[email protected]: ależ poproszę bardzo o moje cytaty które rzekomo pokazują iż jestem faryzeuszem! Moim zdaniem to oszczerstwo z Twojej strony, ale poczekam na "dowody", gdyż nigdy nie unikałem polemiki z KONSTRUKTYWNĄ krytyką :)
Do Rozczarowanego: Nie gniewaj się, ale to Ty mi bardziej przypominasz faryzeusza niż chrześcijanina.Wybacz,że nie będę Cię cytować na poparcie mojej tezy.
Rozczarowany
@[email protected]: przykład św. Pawła nie pasuje do postawy antyteisty Zaszokowanego. Św. Paweł zawsze chciał być po stronie dobra, tylko wcześniej nie doznał łaski wiary. Tym się różnił od faryzeuszy którzy skazali Jezusa - oni celowo odrzucili wiarę w Jezusa, gdyż taki Mesjasz reprezentował dobro które im nie pasowało. Post antyteisty Zaszokowanego przypomina stanowisko faryzeuszy, a nie postawę św. Pawła zanim doznał nawrócenia. Tym się właśnie różnią antyteiści od niektórych ateistów - antyteista nie chce odkryć prawdy, a ateista może chcieć odkryć prawdę.
Patryk
Módlmy się i kochajmy Pana.
Do Zaszokowanego. Życzę ci , abyś kiedyś był tak gorący ,jak teraz jesteś zimny. Święty Paweł też walczył z Chrystusem i nawrócił się. Poczytaj Ewangelię, poznaj ukrzyżowanego Zbawiciela. Nie reaguj agresją na agresję, to zawsze błąd.
ad hoc
Każdy, kto nie jest wierny nauczaniu Pana Jezusa Chrystusa, Pismu Świętemu i Tradycji Kościoła Katolickiego jest moim zdaniem, czy robi to świadomie czy nie świadomie, sługą szatana. Są to moim zdaniem także ateiści, innowiercy i judeomodernistyczny kościół.
Świadek
Niektóre narody, jak i niektórzy ludzie, mają swoje misje do spełnienia w bożym planie zbawienia. Może się to nam wydać paradoksalne, ale taka jest wymowa PŚ - Starego i N. Testamentu, ale i pism o. Skargi. Wiemy o roli Izraela w przyjęciu bożych przykazań oraz przygotowaniu przyjścia Mesjasza. W ST czytamy, że Bóg Posługiwał się także innymi narodami np. żeby wymierzyć karę Izraelowi. Jednak narody mogą być też narzędziem szatana. Tak się stało ze starszyzną, faryzeuszami i uczonymi w piśmie, kiedy odrzucili Mesjasza - synagoga szatana. Posłannictwem narodu Polskiego, zgodnie z orędziem bożego miłosierdzia, jest danie światu iskry, która przygotuje go na ostateczne przyjście Chrystusa, stąd taka nienawiść do niego "synagogi szatana".
Do Zaszokowanego. Jeżeli nie ma Boga , to dlaczego o nim mówisz, dlaczego cię denerwuje. Nie ma ufoludków , krasnali, a jest Ci to obojętne, czy ludzie o nich mówią,czy nie . Akurat ,gdy mówi się o Bogu, reagujesz ,,szewską pasją,,. Pomyśl, czy to co napisałeś, to nie demagogia w najwyższym stopniu. A może Ty wszedłeś na tę stronę, bo szukasz Boga z takim impetem jak krytykujesz wierzących.
Tomasz
Zszokowany jak jesteś Ateistą to poco schodzisz na portal chrześcijański.Pan Bóg istnieje Jezus Chrystus to jego Syn.Pewnie należysz do środowiska Lewicy Laickiej.
do Zszokowanego swoją głupotą
Człowieku, masz totalnie sprany mózg! Oczywiście że istnieje Bóg i Jezus. A największą ślepotą na świecie jest niedostrzeganie Ich obecności. To jest największa ściema tej cywilizacji, by w imię własnych interesów (życia w grzechu) omamiać się i żerować na własnej naiwności. Nie jest Ci wstyd? Read more: http://www.pch24.pl/pan-jezus-oczekuje-od-polski-calkowitego-posluszenstwa,6488,i.html#ixzz3XBiE70SZ
Zaszokowany
Ludzie przestańcie prać mózgi społeczeństwu! Nie ma żadnego boga, jezusa i tym podobnych. To jest największa ściema tej cywilizacji. W imię własnych interesów (życia w bogactwie), omamiacie ludzi i żerujecie na ich naiwności. Nie jest Wam wstyd?
Świadek i uczestnik
Zamiast mówić o cywilizacji ... jak bloger ad hoc, proponowałbym mówić, jak niektórzy, o "synagodze szatana". Jest to termin biblijny o podstawach teologicznych, który św. Jan precyzyjnie wyjaśnia. Używając go nie przypisujemy złych intencji i służby szatanowi wszystkim przedstawicielom narodu ..., ale tym z nich, których szatan wykorzystuje do swoich celów: tworzenia ideologii typu komunizm, liberalizm, libertynizm, genderyzm, do zrównywania praw ludzi z prawami zwierząt, do popierania aborcji, demoralizacji dorosłych i dzieci, ... Zresztą ci ludzie mają się najczęściej za ateistów.
Świadek i uczestnik
@Niktoś, @rozczarowany, sprawa jest bardziej złożona. Oczywiście wina jest przede wszystkim indywidualna. Ale przyczyny głębokiej demoralizacji Polaków są naprawdę bardziej złożone. Polacy mieli wielkie nadzieje w związku z upadkiem komunizmu. Chcieli budować Polskę na fundamencie patriotyzmu i chrześcijaństwa według wskazań JP2. To niezaprzeczalne fakty. Jednak problem polegał na tym, że rządy utrzymali komuniści dopuszczając do nich tylko tę część opozycji, która Polski i katolicyzmu nienawidzi. To ci ludzie przejęli media, majątek i rząd dusz. Błędem Polaków było zaufanie im. Ryba psuje się od głowy. Jeśli w kraju rządzą ludzi, których za Apokalipsą można nazwać "synagogą szatana", to nie powodu do zdziwienia, gdy jego mieszkańcy będą zdemoralizowani. Zresztą jest to lepsze określenie, niż cywilizacja ...
W wymiarze indywidualnym takie czy inne decyzje polityczne nie mają znaczenia , każdy odpowie za swoje czyny, jest bowiem Ewangelia, wiemy kogo słuchać. Niemniej jednak w kategorii zachęty do zła należy wziąć pod uwagą czynniki polityczne i społeczne. Właśnie za to , za ową zachętę do zła indywidualnie również odpowiedzą politycy i inne osoby publiczne.
Rozczarowany
+++Niktoś. Świetne podsumowanie: "Wielu komentatorów chce zrzucić winę to na księży i ich naukę, na obce nam cywilizacje, i wszystkich innych. Ludzie nie widzą winy w samych sobie."
razorrr
"Czy znów ma nas spaść kara w postaci zaborów i wojen, abyśmy musieli się opamiętać?" Jezus powiedzial, ze jak nie zostanie w Naszym Narodzie intronizowany, to sie Polska nie ostoi... Wszyscy zawodzimy, a zwlaszcza biskupi. Niestety dobre obyczaje marnieja, kase sie stawia ponad wszystko. Sa jednak i dobre piekne dziela, ktorych brak w innych krajach. Toczy sie wojna i ataki na rodzine i katolickosc Polski nie ustana. NMP Rozancowa zwyciezy cywilizacje smierci!
Magdalena
Ja czytając wszystkie komentarze jednego nie rozumiem...LUDZIE OBUDZCIE SIĘ......!!!!!!!!!!!Czy naprawdę jesteście tak zniewoleni,że już niczego nie rozumiecie?!Tu nie chodzi o wyniosłe kazanie czy księży lub papieży...tu chodzi o ludzką wolę,o sposób w jaki przyjmujesz i słuchasz słowa Jezusa...TYLKO JEDNA JEST DROGA...DROGA SERCA,WIARY I UFNOŚCI....PRAWDZIWA DROGĄ JEST JEZUS!!!!!!!
Niktoś
Nie potrafiłem sobie przyswoić wulgarnego języka, broniłem się przed germanizmami rodem z angielszczyzny, nie potrafiłem być chamskim więc mogli się po mnie "przejechać". Jakoś mi żal bo nadal czuję się Polakiem ale z jakiejś innej Polski. Wielu komentatorów chęc zrzucić winę to na księży i ich naukę, na obce nam cywilizacje, i wszystkich innych. Ludzie nie widzą winy w samych sobie. Owi inni mogą tylko nam zaszkodzić jeśli my im pomożemy swoim złym postępowaniem.
Niktoś
Jest mi przykro bardzo ale zgadzam się z tezą autora. W latach 80-tych wyjechałem na emigrację. Ułożyłem tam sobie życie. Pchnęło mnie umiłowanie do ojczyzny i chęc życia w kraju. Wróciłem po 20-tu latach. Znalazłem sobie szybko pracę ze wzgledu na moje wykształcenie i doświadczenie. Niestety to co nastąpiło później było dla mnie szokiem. Nie byli to politycy, masoneria czy też żydzi. Wprost przeciwnie, najbliższa rodzina, dawni znajomimi, "przyjaciele". Chętnie pożyczali pieniądze, korzystali z moich porad i mojej gościnności ale ich nastawienie do mnie nie trwało dłużej niż było im to potrzebne. Również stosunki w pracy okazały się nie do wytrzymania. Oszustwa, chamstwo i podkładanie świni było na porządku dziennym. Za granicą gdzie byłem obcym nigdy mnie tak źle nie potraktowano. Załatwianie spraw urzędowych, czasem i zakupy były zmaganiami, od których się odzwyczaiłem od czasów emigracji. Po czterech latach nie wytrzymałem i wyjechałem.
Mirrro
Ja sam mogę żyć przykładnie. Modlić się. Ale przeważy zła większość. I potem będę karany jak inni życiem w zniewolonym kraju. Trochę to smutne.
Spustoszenie moralne po wstąpieniu do UE jest przeogromne, komunizm, aczkolwiek godny potępienia, nie dokonał tego za około 50 lat, co ideologia UE w ciągu 10. Kara w postaci zaborów, co wspomina autor, jest nam niegroźna , bo nie jesteśmy suwerenni, co otwarcie mówią mniej zakłamani politycy. Możemy ocalić się przez modlitwę,jeżeli staniemy przed Bogiem w prawdzie,a nie w półprawdzie....jeżeli Boga i siebie i innych będziemy traktować poważnie. Póki co ,,prawda,, w Polsce to towar rzadko pojawiający na rynku.
ad hoc
Polska stała się niestety mieszanką wszystkich cywilizacji. Najgorzej wpływa na cywilizację łacińską jej całkowicie przeciwstawna - żydowska. Stąd to psucie ludzi, upadek moralności, szyderstwa z Pana Boga itp. itd.
Ślepota grzechu bierze się głównie z podporządkowania się bezbożnej ideologii UE , są to przyczyny politycznego układu, w czym zapewne autor artykułu jest świetnie zorientowany, ale to pomija. To od dawna. Obecnie brak wyczucia grzechu ma szczególny związek z nagłośnieniem poglądów na miłosierdzie kardynała Kaspera, które to miłosierdzie jest miłosierdziem relatywnym , a więc ową szeroką bramą,która według Biblii prowadzi do piekła. Pozwolę sobie zauważyć,że kaznodzieje z zasady akcentują Boże miłosierdzie, bez odwoływania się do Bożej sprawiedliwości wręcz tę sprawiedliwość często pomijają , co jak sądzę , jest na rękę szatanowi.
Krzysiek
?Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, ..." Patrząc na te słowa i początek tekstu autora czy Jezusowi chodzi o Polskie w sensie państwa. Autor rozwija to właśnie w taki sposób, że państwo Polskie nie jest w najlepszym stanie, nie promuje dobry wartości. Czy o to by Polacy, którzy zamieszkują te tereny byli posłuszni Bogu. Myślę, że właściwy będzie przyjęcie drugie propozycji. Realizacja Bożych przykazań mimo przeciwności. Indywidualne decyzje mające na celu poprawy własnej duszy i bycia bliżej Boga niż tworzenie państwa chrześcijańskiego z ateistów. Kończąc nawracaniu ludzi, a nie przepisów.
piotr
@Jan Cierpienie nie jest celem człowieka, celem człowieka jest Bóg. Czasem jednak dochodzi do wyborów- czy mieć dziecko, czy je abortować, czy żyć w niedostatku, czy oszukać i się wzbogacić, czy przestrzegać postu od zabaw w wielkim poście i spotkać się z niezrozumieniem znajomych, czy też nie podejmować tego cierpienia i się bawić, czy cierpieć w chorobie, czy dokonać eutanazji, itp. Cierpienie jest dobrowolnie przyjęte w imię Boga ma sens. Natomiast cierpienie wywołane źle wykonaną pracą i ponoszonymi konsekwencjami tego faktu, cierpienie wywołane złymi relacjami z rodziną których przyczyną jesteśmy my, cierpienie wywołane złymi czynami, których konsekwencje w końcu na nas spadają jest bez sensu. Myślę, że unikając jednego cierpienia które moglibyśmy ofiarować Bogu wpadamy w inne, większe cierpienie, które jest bezsensowne. Czyli człowiek współczesny potrafi cierpieć i często wybiera większe cierpienie. Ludzie bezbożni to więksi cierpiętnicy.
Annen
Jeszcze bardziej mamy podporządkować się Watykańczykom??? Ło boże!
,mm,,m
A czy duzo winy nie jest po stornie polskich duszpasterzy? za komuny mielismy wyszynskiego, a teraz to nawet malo kto wie, kto jest obecnym prymasem. Ksiadz na spowiedzi mojej siostrze powiedzial, ze w niemczech to moze do kosciola do protestantow. Mamy wielu wspanialych bp, ale Kosciol w Polsce nie mowi jednym glosem. Zreszta sam Franciszek jest tez nie lepszy. Po ostatnim obmyciu nog niejakiej Izabelii juz wszystkiego mozna sie po nim spodziewac.
Ignis_A
No właśnie, a tymczasem można poczytać na jednym z głównych portali (oczywiście wiadomość najbardziej rzucająca się w oczy), od którego większość Polaków dzień zaczyna, że przypadkiem w ten dzień miłosierdzia jacyś naukowcy z Izraela próbują znieważać nas i naszą religię, pisząc o rzekomym grobie Chrystusa. Napisałem tam, że jakże mają nas inne cywilizacje i religie szanować, skoro my sami się nie szanujemy. Ci ludzie taplają się w szambie non stop. Mają w swoim regulaminie, że nie wolno pisać komentarzy, które "obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie". No tak, wszystko się zgadza. O swoim narodzie, religii i rasie można natomiast napisać każdą zniewagę, herezję i głupotę... Dziwnym trafem oni dokładnie wiedzą, kiedy pisać największe kalumnie. Kalendarz naszych świąt znają świetnie... Czy w ogóle jest możliwe, że cały naród spełni te wymagania Jezusa? Myślę, że nie ma większych szans. To będzie jakaś wąska elita, względnie mniejszość. Zaczynajmy od
Tomasz
z papieskiego nauczania :Młosierdzie sposobem przbacznia fragment "Jezus mija prawo i przechodzi ponad nim.To jest tajemnica miłosierdzia Jezusa.Miłosierdzie jest trudne do zrozumienia.Powstaje na przykład pytanie czy gładzi ono grzechy bo przecież od tego jest Boże przebaczenie.Dlatego Jezus mógł powiedzieć :Ja ci przebaczam .Idź ,jak powiedział do tego paralityka którego spuszczono mu przez powałę Ale tu mówi . :"Idź w pokoju" Jezus przechodzi ponad.Radzi kobiecie,by więcej nie grzeszyła...Jezus broni grzesznika od wrogów;broni grzesznika przed słusznym skazaniem .Iluż z nas może iść do piekła,ilu...? Papież Franciszek Bóg jest miłosierny ale istnieje Boża sprawiedliwość.Każdy grzesznik powinien skorzystać z Trybunału Miłosierdzia Bożego jakim Spowiedź gdzie spotyka Jezusa który skruszonemu grzesznikowi odpuszcza grzechy .Szafarzem Spowiedzi jest Kapłan "Którym odpuścicie są im odpuszczone..."
cynik
Nie słyszałem w ostatnich latach porządnego kazania w Kościele nawiązującym do grzechów naszych czasów.Pasterze wychodzą z założenia , że wierni wszystko wiedzą i są świadomi. Jednak tak nie jest.Większość czerpie "katechezę" z liberalnych mediów.Pasterze paście owce Pana!
PK
Oczywiście Janie w życiu jest czas radości i czas smutku. Oczywiście, dla mnie się liczy, aby mieć wygodne buty i mieszkanie. Dbanie o siebie to wymóg moralności chrześcijańskiej. Inna rzecz, że zdarza się, że jest nam wygodnie w grzechu, ale to do szczęścia nas nie zaprowadzi. I nauczenie Kościoła nas przed tym przestrzega. Słuchajmy naszego Papieża Benedykta XVI - teksty są wnet - i pasterzy, którzy za nim podążają.
Jan
"Bożkiem stało się łatwe i wygodne życie bez krzyża"- aha czyli Waszym zdaniem wartościowe jest jedynie cierpiętnicze życie,tak ?
PK
Artykuł przy okazji prowokuje do wypowiedzi nt. intronizacji Chrystusa na Króla Polski, co widać po komentarzach. Przyznaję, że argumenty za mnie nie przekonują. Króluj nam Chryste w sercach naszych, w polskim prawie, w obyczajach społecznych. A królową tytularną jest już człowiek - błogosławiona dziewica Maryja (jak wskazywał red. Michalkiewicz, nigdy nie było aktu prawnego, który by ją odwołał).
Anna
Św. Faustyna zapisała w Dzienniczku takie słowa Pana Jezusa: Jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki większą zasługę ma aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi. (Dz. 369) W męce mojej szukaj siły i światła. (Dz.654) Mało jest dusz, które rozważają mękę moją z prawdziwym uczuciem, najwięcej łask udzielam duszom, które pobożnie rozważają mękę moją. (Dz.737)
Sokół
JEZUS CHRYSTUS KRÓL POLSKI - Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie!!!
Asia
+
Aaron
Nic się nie zmieni jeśli Polacy odrzucili Jezusa i jego polecenie Intronizacji na Króla Polski. I to tak daleko że nawet ten artykuł tego nie wspomni. Bóg czeka by Królować choć niepodważalnie jest już królem ale zanim powróci w swej chwale pragnie by to też stworzenie Go obrało swym Królem. Żadne stworzenie , żaden naród nie przetrwa jak nie podda się dobrowolnie pod to najsłodsze panowanie. I to się dzieje polska zginie z braku dzieci a resztę uczynią nasi wrogowie.
marekb54
Ten artykuł jest krzykiem nadziei na lepsze jutro. My tzw. dorośli kreujemy świat dla jeszcze niewinnych, nie skażonych grzechem dzieciaczków z przedszkoli, żłobków. Grzech-jest to działanie przeciwko sobie.
Babinicz
Matka Boża i Królowa Polski dba o wiernych Bogu Polaków i dała nam Radio Maryja - swój dar na czas liberalnego POTOPU. Dar nieoceniony, bo okazało się, że nadwiślańscy tubylcy dwukrotnie zagłosowali na CUDA Tuska. Więc Bóg odwrócił się od Polski, bo od cudów zawsze był Bóg. Jednak obrona Radia Maryja i TV Trwam podrywa śpiących rycerzy i Polska może się znów odrodzić. *** Baczmy, aby po rychłym zwycięstwie rycerze znowu nie zapadli w sen, jak onegdaj bywało i trzeba było płacić krwią najlepszych polskich synów i córek. Dlatego doprowadźmy, aby Polska była bogobojna i sprawiedliwa, aby była rządna i gospodarna!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.