DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w sprawie odwołania ks. Jacka Międlara

Data publikacji: 2016-02-15 13:00
Data aktualizacji: 2016-02-15 13:57:00
Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w sprawie odwołania ks. Jacka Międlara
Fot. Twitter - profil ks. Jacka Międlara (https://twitter.com/jackass_44)

W związku z informacjami dotyczącymi odwołania ks. Jacka Międlara z posługi we wrocławskiej parafii św. Anny na Oporowie Kuria Metropolitalna Wrocławska opublikowała oświadczenie. Informuje w nim, że decyzję o odwołaniu kapłana podjęły władze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, do którego należy ks. Międlar.


Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.

 

W związku z informacją dotyczącą odwołania ks. Jacka Międlara CM z wrocławskiej parafii pw. św. Anny na Oporowie, informuję, że decyzję o odwołaniu podjęły władze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, którego w/w kapłan jest członkiem, nie informując Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej o powodach swojej decyzji.

 

Jedyną informacją, jaka dotarła do Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w tej sprawie jest informacja przedstawiciela Kurii Prowincjalnej Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo o samym fakcie odwołania kapłana przez Zgromadzenie, którą przyjmujemy do wiadomości.

 

 

Ks. Rafał Kowalski

Rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej

 

 

KAI

luk

 

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Alina
" Obyś był zimny, albo gorący! A tak skoro jesteś letni i ani goracy , ani zimny , chcę cię wyrzucić z mych ust." ( Ap 3 15-16) Biada tchorzowskim i letnim biskupom.Hanba im !!!!! Obyśmy mieli więcej takich wspaniałych i odważnych księży.
Radzio
Słyszałem że zabroniono modlić się za księdza. Czy ktoś może mi podesłać link lub podać źródło? Nie mogę uwierzyć że można zabronić się za kogoś modlić.
Julia
Przełożeni kościoła odpychają ludzi od kościoła no cóż ilu jeszcze jest za sprzedawczykami . Nadmieniam jak widzę co się dzieje np w Oławie księża mają dzieci wnuki i mszę odprawiają , właśnie z tego powodu nie uczęszczam na mszę ,pomodlić się można wszędzie
Marek
Ks. Międlar to prawdziwy katolik, prawdziwy patriota, takich na własnie potrzeba!
Jadwiga z Mechico
Dziękuję ci Biskupie za odwołanie księdza, ale pamiętaj, że to odniesie odwrotny skutek. Młodzież w Polsce a przede wszystkim w kościele nie znajduje prawdy i prawdziwych wartości. Jest ona tylko w waszych naukach, która brzmi jak nic nie znaczące slogany w wyświechtanej gębie. Nie macie odrobiny odwagi powiedzieć tego, co jest prawe. Lepiej żyć wygodnie i w kłamstwie niż narażać się i mówić prawdę, która może jak Bóg da zwycięży, ale mając takich nauczycieli jak wy, to w tym wieku to nie nastąpi.Szkoda, że wielkiej i uczciwej Polski już nie doczekam. Jestem pewna, że mając taką młodzież jak na marszu niepodległości, szatan nawet wśród episkopatu zostanie pokonany.
fi
SKANDAL!!!! Czy patriotyzm jest zabroniony?????
fiorentynka
Prosze mi powiedziec ilu Biskupow w Polsce ma pochodzenie zydowskie
Osa
Nareszcie.
PPSiak
patriotyzm, narodowość są słowami na cenzurowanym we wprowadzanym Nowym Porządku Świata, gdzie będzie chodzić o globalną wymieszaną religię ekumeniczną, globalny system ekonomiczny i globalną wszech kontrolę wojskowo-policyjną a Ci co będą zarządzać tym systemem będą musieli bezwzględnie unicestwiać wszelkie odstępstwa od tej normalizacji ujednolicenia i "uszczęśliwiania na siłę"
Pablo
W najbliższą środę o godz. 18.00 ostatnia Msza św. i pożegnanie księdza Jacka w parafii na wrocławskim Oporowie.
karol
wstyd mi za mój Wrocław. Na przykład osiem lat słuchania peanów na cześć PO w diecezjalnym Radiu Rodzina wymagało cierpliwości. Dla jasności - chodziło szczególnie o serwis IAR emitowany na antenie Radia.
Wojtek
Ojciec Pio również był prześladowany przez swoich duchownych braci.
antymodernista
Święty Atanazy też był prześladowany przez współczesnych mu duchownych. I co ? On jest świętym, a oni poszli, oby tylko, w zapomnienie. Takie decyzje duchowieństwa rzutują niestety negatywnie na relacje pomiędzy władzami kościelnymi a polskim narodem ! Duch SW II kładzie się cieniem na katolicyzm w Polsce i na świecie.
Alka
Ks. Międlar jest jednym z nielicznych, którzy potrafią nawiązać kontakt z młodymi ludźmi dla pewnych środowisk "straconymi". Przyprowadza ich do Boga, nawraca, wzmacnia wiarę. Opiekuje się nimi na co dzień, pokazuje co znaczy być Polakiem i patriotą. Trzeba było go ukarać, widocznie Zgromadzenie jest bliżej "świata" niż Boga.
stan
Ksiądz w sutannie, zwyczajny, normalny Polak, patriota. Zauważyć należy, że katolicy-narodowcy są solą w oku władz świeckich i duchownych. Hołubi się za to wszelkiej maści lewaków.
wars
Jak widać "księża patrioci" na usługach postępu nie zniknęli wraz z PRL - nawet pojawili się nowi wyhodowani przez GW. Obrońcy księdza mówią wprost - "Jest to o tyle niebezpieczne, że decyzja o usunięciu księdza Jacka Międlara z diecezji jest decyzją polityczną na żądanie pewnych grup interesów walczących z przejawami patriotyzmu i głoszenia niewygodnej prawdy, jednocześnie od lat zwalczających... Kościół Katolicki!"
Ariel
Przykra sytuacja. Bardzo przykra...
Andrzej
Ten wspaniały kapłan swoimi wystąpieniami de facto ewangelizował tę część narodowców, która do wiary ma raczej stosunek letni. Rzucanie mu kłód pod nogi to jak strzelanie sobie w kolano.
rep
Obawiam się, że coś tu jest mocno nie tak. Poczekajmy jednak na wyjaśnienie sprawy - zresztą to jest rola dziennikarzy, także tych katolickich.
Kris
Pod naciskiem GW? Biskupi są podatni na naciski z GW? Wstyd!!! Zdjąć szaty i na emeryturę!
wwm
@Kozmur "A czemu się zakon odcina i twierdzi że to decyzja na szczeblu parafii?". Bo wszystko się odbywa na zasadzie: to nie ja, to nie my, to kolega. Nikt się nie przyzna: tak, dostałem telefon z ... (tu wstawić coś, czego redakcyjna cenzura nie przepuści) i zrobiłem to, co mi nakazano.
teodor
Szatan jest już wewnątrz kościoła i służą mu najbardziej wpływowi ludzie...Ale prawdziwy Kościół jest tam gdzie żywa wiara i czyste serca.Niech Bóg błogosławi odważnemu ks.Międlarowi!
Kozmur
A czemu się zakon odcina i twierdzi że to decyzja na szczeblu parafii?
Heh
Kowalski ty podły manipulatorze, a pod czyimi naciskami??
TFilip
To przykre. Komu zależy, aby uciszyć patriotycznego księdza? Nie chcę źle pisać o nikim, ale czy Kościół nie za bardzo idzie ramię w ramię z władzą?
mj
Jasne, potrzebni tylko i jedynie letni. Tacy, ktorymi Pan Bog wymiotuje. Odwaznymi, oddanymi, goracymi wymiotuja zas dzisiejsi koscielne wladze.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.