DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Orban: Europa pokornie błaga Turcję o pomoc, bo sama nie potrafi ochronić swoich granic

Data publikacji: 2016-02-28 07:00
Data aktualizacji: 2016-02-28 08:01:00
Orban: Europa pokornie błaga Turcję o pomoc, bo sama nie potrafi ochronić swoich granic
Fot. REUTERS / FORUM

Wiktor Orban ostrzega, że bezpieczeństwo Europy jest zagrożone, a Unia stała się w niebezpieczny sposób zależna od Turcji. W wywiadzie udzielonym niemieckiemu dziennikowi „Bild” premier Węgier zarzuca też Brukseli łamanie umów, a Niemcom arogancję.

 

- Pokornie błagamy pana Erdogana - w zamian za pieniądze i obietnice - o bezpieczeństwo naszych granic, bo sami nie potrafimy ich ochronić - powiedział „Bildowi” Wiktor Orban, dodając, że polityka ta czyni „bezpieczeństwo i przyszłość Europy zależnymi od dobrej woli Turcji”. Premier sprzeciwia się takiemu ujęciu rzeczy i sam, jak przekonuje, ma zawsze na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo Węgier. - Nie chcemy dzielić, ale chronić naszych obywateli. Oznacza to, że nie chcemy, by przybywali do nas imigranci - wskazał, tłumacząc politykę zamkniętych granic.

 

Premier Węgier stwierdził też, że pomysł zawarcia z Turcją umowy o odsyłaniu do jej granic imigrantów jest „iluzją”". - Żadne państwo UE nie może i nie chce tego tak naprawdę wcielić w życie - ocenił Orban. Polityk skrytykował też europejską politykę imigracyjną, stwierdzając, że kierownictwo UE prezentuje „kulturę łamania umów”. - Kryteria z Maastricht, Schengen, Dublin - to już nie obowiązuje - zauważył.

 

Orban przyznał też, że obecnie trudno rozmawia się z Berlinem, bo głos niemieckiego rządu jest „szorstki, grubiański i agresywny”. Węgry, jak podkreślił Orban, nie są jednak Niemcom nic winne i nie zamierzają ich „we wszystkim ich naśladować”. - Niemiecka polityka imigracyjna nie jest bezalternatywna - stwierdził. Orban nie chciał mówić przy tym o „dyktacie Niemiec”, powiedział jednak, że Niemcy „są w Europie potęgą” a „presja z Berlina ma siłę”.

 

Premier Węgier był też pytany o znaczenie Grupy Wyszehradzkiej. Zapewnił, że sojusz w Europie Środkowej jest „wspólnotą losów” na śmierć i życie. Dodał też, że Węgry łączą szczególne więzi historyczne z Polską i dziś Wielu Węgrów byłoby gotowych przelać za Polskę krew, a wielu Polaków – za Węgry.

 

Źródła: „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Zeit Online”

pach 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Tomasz
CO OBELGA JEST GRZECHEM ŚW TOMASZ Z AKWINU SUMA TEOLOGICZNA W SKRÓCIE WYD ANTYK 2004 ZAGADNIENIE 72 ARTYKUŁ 1 -ARTYKUŁ 4 WOLNOŚĆ SŁOWA MA SWOJE GRANICE
co
Regulamin forum aahaha a gdzie wolnisc slowa,robicie z ludzi takich debili czy sami z siebie ?zal
Janusz z Kolonii
Ustawa zasadnicza Węgier z dnia 25 kwietnia 2011 r. >>> Boże, błogosław Węgrów!
Tomasz
\\Prawdziwy Mąż Stanu.
SA
Viktor Orban - to Wielki przywódca. Gratulujemy WĘGROM! Te 6 godzin rozmowy w Niedzicy z Premierem Dr Jarosławem Kaczyńskim - przełoży się na sukcesy Polski. Premier Kaczyński brutalnie deptany przez KOD owców. Panie Boże tchnij w tych targowiczan kodowskich prawdę, bo błądzą)
leon
Brawo dla Pana Orbana, potrzebujemy takiego lidera w Europie...
abc
Jeden z nielicznych przywódców w naszej części Europy, który rozumie co się naprawdę dzieje. Szkoda że naszym, zafiksowanym na obsikiwaniu za wszelką cenę nogawek Putina, tak wiele do niego brakuje.
Marai
Jedyny rozsądny i odważny głos - dziękuję Panie Premierze Orban. Szkoda, że nie mamy tej klasy polityka u steru naszego państwa.
tracz
Orban - prawy człowiek i polityk. Błogosław mu Panie Jezu.
beta
Według PiS Orban jest rusofilem. Nie wolno go słuchać.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.