DZIŚ JEST:   19   MARCA   2018 r.

Św. Józefa
Bł. Marcela Callo
 
 
 
 

Negowanie Holokaustu? Jonny Daniels atakuje premiera Polski za wypowiedź o „żydowskich sprawcach”

Negowanie Holokaustu? Jonny Daniels atakuje premiera Polski za wypowiedź o „żydowskich sprawcach”
Jonny Daniels. FOT.Jacek Lagowski/FORUM

Działający w Polsce żydowski aktywista Jonny Daniels w stanowczy sposób odniósł się do słów premiera Mateusza Morawieckiego. Mówiąc o dokonanej przez Niemców, zagładzie Żydów szef polskiego rządu zwrócił uwagę, że tak samo jak działali rosyjscy, ukraińscy czy niemieccy, tak i byli żydowscy sprawcy zbrodni.

 

„Negowanie Holokaustu to nie tylko negowanie faktu, że Holokaust miał miejsce. Jest to połączone także z przekręcaniem faktów w taki sposób, aby pasowały do nas i naszej narracji” – napisał na Facebooku Daniels.

 

„Negowaniem Holokaustu jest nazywanie niemieckich obozów zagłady polskimi, ale także zrównywanie polskich i żydowskich kolaborantów” – dodał szef fundacji From the Depths, której celem jest m.in. dbanie o zachowanie pamięci o ofiarach Holokaustu.

 

Zdaniem Danielsa, spośród Żydów kolaborujących z III Rzeszą większość czyniła „tak w nadziei, że w jakiś sposób ocali to ich życie, albo życie ich bliskich”. Z kolei „znacząca większość z tysięcy polskich kolaborantów czyniła to albo z chciwości, albo z czystej nienawiści” – uważa „przyjaciel” Polski, jak jeszcze niedawno określali Danielsa niektórzy „prawicowi dziennikarze”. Ta „różnica” powoduje, że zrównywanie postaw kolaborantów żydowskich i polskich to… negowanie Holokaustu – uważa żydowski aktywista.

 

Jonny Daniels ma bliskie kontakty z polskim rządem. Jest również uznawany za wpływowego doradcę Donalda Trumpa. W naszym kraju znany jest z urządzania „szabasowych kolacji” z udziałem wpływowych polityków PiS oraz słownego ataku na Grzegorza Brauna.

 

Do sprawy odniósł się reżyser. Polecamy video!

 

 

Źródło: wprost.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-02-19 16:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co on tu jeszcze robi. Sierzanci sa potrzebni na froncie. My juz do tego podoficera nie mamy zaden Gescheft. Paszol won!
27 dni temu / Zygmunt Jaslowski
 
Panie Braun ,jest pan moim bohaterem i przykladem ,dziekuje Bogu ,ze mam takich wspolbraci ,otaczam modlitwa . Niech pan walczy do samego konca ,a jesli Bog z nami ,to ktorz przeciwko nam ...? Jezus Chrystus ,jest Krolem naszego narodu ,wiec nic nam nie grozi i wygramy te nierowna walke. Pozdrawiam.
27 dni temu / Tomasz
 
Pan Daniels chce nam powiedzieć, że polscy kolaboranci i szmalcownicy, jeśli tacy byli, działali nie ze strachu o życie swoich rodzin i swoje mienie, gdy powiedzieli Niemcom o tym, że w ich zabudowaniach ukrywają się żydzi, ale że działali z chciwości i nienawiści. A zna Pan takich Żydów, którzy ukrywali Polaków przed np. NKWD, MBP, KBW czy UB? Panie Daniels,proszę nam powiedzieć,z jakich pobudek działali bracia Bielscy,mordując i paląc żywcem wszystkich mieszkańców wsi wraz dobytkiem i mieszkańcami w Koniuchach 29 stycznia1944r i w Nalibokach 8 maja1943 oraz bezlitośnie i nieludzko rabując inne okoliczne polskie wsie wspólnie z NKWD. Proszę też powiedzieć nam,kim byli,w jakich warunkach mieszkali,jaki majątek zgromadzili z grabieży i komu w samolotami dostarczali "zdobytą" żywność. Może,tak przy okazji Pan wypowie się, kto wg pańskiej narracji jest mniej winny i dlaczego: bandyta polski mordujący dziecko żydowskie czy bandyta żydowski mordujacy dziecko polskie?
27 dni temu / Milosz
 
Jonny ... czy to twój biznes ? Jeśli tak to sobie wyobrażasz, to daj już sobie spokój.
27 dni temu / Stefan
 
Jak mamy takich przyjaciół jak Daniels lub Schewach Weiss ,to już wrogowie nam są niepotrzebni!
27 dni temu / gość
 
Amerykańscy Żydzi robili świetne interesy z Niemcami Adolfa Hitlera no bo pieniądz nie śmierdzi, a tu śmierdział trupem.
27 dni temu / Helga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.