DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Przesłane przez czytelnika

Moja głodówka o Komunię św. na klęcząco

Data publikacji: 2013-10-07 08:00
Data aktualizacji: 2013-10-07 09:06:00
Moja głodówka o Komunię św. na klęcząco
fot. wikimedia.commmons

Pragnę napisać oświadczenie w sprawie mojego protestu i ścisłego postu o samej wodzie, podjętych przeciwko odmownej decyzji, co do zbudowania krótkich balasek i umożliwienia wiernym naszego kościoła Św. Maksymiliana, przyjmowania Komunii Św. w postawie klęczącej, tym, którzy tego pragną.


Dziękuję Bogu za odwagę podjęcia tego kroku i próbę obudzenia naszej świadomości wiary, mając wielką nadzieję, że ta mała ofiara, da w Bogu wiadomym czasie zdrowe owoce i pewność, że nie zostanie zmarnowana.


Wszystkim dziękuję za ich modlitwę i wszelkie wsparcie. Bóg zapłać.

Mój protest, modlitwę i post rozpocząłem dnia 15.09.2013.
Zainteresowanie, zarówno wspierające, jak i przeciwne, bylo duże. Walczyłem nie tylko z głodem, ale i ze złośliwościami, drwinami, nieraz bardzo brzydkimi słowami, ale to mnie tylko upewniało, że "walczę" po właściwej stronie. Bo to jest walka.
Których głosów było więcej ? Chyba najwięcej tych, którym jest to całkowicie obojętne. Dzisiejszy stan Kościoła.
Zresztą nie to jest ważne kogo było więcej, bo Prawda nie zależy od ilości.  

Od pierwszego do ostatniego dnia mojego protestu, nie podszedł do mnie i nie rozmawiał ze mną żaden ksiądz naszego kościoła, a szczególnie boli, że nawet ks. proboszcz nie odczuwał takiego obowiązku.
W dniu ostatnim, dziewiątym, podeszło dwóch młodych księży, oraz członek rady parafialnej. Usłyszałem od jednego z księży :  

"Szczęść Boże, proszę skończyć te wygłupy, pojechać do domu i zająć się czymś pozytywnym " 

Gdy omówiłem, zadzwonił na policję. Po krótkiej "rozmowie", ponieważ wiedziałem, że i tak bez słowa bedę musiał wykonać polecenie policji, bo parking należy do kościoła, odjechałem. 
Na bardzo bliskim skrzyżowaniu, minął mnie radiowóz policyjny. Smutek.

Mógłbym napisać małą książeczke, po tym co przeżyłem i nasłuchałem się, ale nie ma na to miejsca tutaj.
Krótko - nasz Kościół jest w stanie planowej destrukcji i autodestrukcji, przechodzi wielki kryzys. 
Obchodzi Cię to ?

Dwa cytaty które jednak przytoczę :

- "Już nie musimy klękać, Kościół poszedł do przodu". (!)

- "Zrobił Pan bardzo dużo, obudził Pan ludzkie sumienia". (?)

Za czym pójdziesz ?

Wszystkich, którzy chcieli by pomóc w tej małej, lokalnej walce, ale to walka o cały Kościól, który wymaga obrony i odbudowy,
proszę o wysyłanie swoich maili poparcia dla naszej prośby o balaski, jedno krótkie, proste zdanie, jeden wyraz, na adres naszego Arcypasterza, Kardynała Thomasa Collinsa.
Według słów naszego ks. proboszcza, jest to jedyna osoba władna do tego, żeby taką zgodę wydać.  

[email protected]

Szczęść Boże,Roman z Kanady


Portal Polonia Christiana opisał sprawę szczegółowo w artykule: 

Głodówka o godne przyjmowanie Komunii w Kanadzie

 

W parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w kanadyjskim Mississauga trwa głodówka w intencji przyjmowania Najświętszego Sakramentu w pozycji klęczącej oraz przywrócenia balasek. Proboszcz, ks. Janusz Błażejak OMI kontruje – to przecież wbrew… postanowieniom Soboru!

 


Czytaj na: http://www.pch24.pl/glodowka-o-godne-przyjmowanie-komunii-w-kanadzie,18126,i.html#ixzz2h19qF4yt

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
JAWA
ojczulkowie Jezuici piszą "na stojąco, czy na klęcząco" przypomina rabinackie dysputy "ile kroków wolno zrobić w szabat" prawidłowo bowiem ?na miłująco Pana i jednocząco we wspólnocie?.
Ala
Szatan gdy był jeszcze aniołem też nie chciał oddać czci (być może uklęknąć?) przed Maryją i Jezusem którego Bóg ukazał aniołom w ludzkiej postaci podczas ich próby. Niechęć przed klękaniem przed Panem moim zdaniem jest z podszeptu tego, który pierwszy nie chciał się ukorzyć. Można wymyślać milion uzasadnień dla Komunii na stojąco. Ale po co to? Co to by komu szkodziło jeśliby się klękało? Dlaczego musimy o to walczyć, po co w ogóle wprowadzono ten "wynalazek"? Jeszcze niedawno wszyscy klękali i nikt nie miał z tym problemu!
Teresa
Przeczytałam dzisiaj artykuł Pana Romana. Jestem w podobnej sytuacji i szukam innego Koscioła gdzie jeszcze jest postawa klęcząca. Napisałam maila na podany adres. Nie wiem czy sytuacja sie wyjasniła bo minęło 2 lata. Przeczytałam poniższe wpisy. Też tak myslę. Bardzo niepokoi mnie postawa kapłanów utrudniajacych klekanie. Czy to jest mozliwe zeby kapłan nie wiedział jaka powinna być postawa przy przyjmowaniu do serca Najprawdziwszego Boga Naszego Zbawiciela i Odkupiciela??? Przecież Oni zdadzą z tego sprawe przed Bogiem. Módlmy sie za nich zeby to sie zmieniło
elo
coraz gorzej sie dzieje w tym kościele. u mnie po tylu latach ksiądz nagle na święta wprowadził Komunię Św. na stojąco bo tak idzie sprawniej i jemu jest wygodniej stac w jednym miejscu. mnie sie to bardzo nie podoba i zawsze ide na końcu kolejki i klękam. Oczywiście nasłuchałam sie opinii, e wydziwiam, że kiedyś bede tego żałowac, że robię z siebie pośmiewisko. Ale taka jest Tradycja która sie nigdy nie zmieni, a poza tym Bodu się należy szacunek. Ta walka będzie ciężka i długa, ale mam nadzieję, że z pomocą Boga kiedyś ją wygramy :D
Jacek
Uklęknąć przed Bogiem. To jasne kto kryje się za tym prostowaniem kolan. Rogacizna
Leo
Ludzie mówią, że Św. Jan z Dukli jest ich patronem. Spytałem się o powód i tytuł tego patronatu. Odpowiedzieli, że na prawie każdym obrazie Św. Jan klęczy(nawet w wyobrażeniu artysty kiedy Św. Kapłan Jan przeniesiony jest w cudowny sposób ze Mszą Św. do Lwowa). Czy można ludziom zabronić tego że sobie obrali Św. Jana za patrona przyjmowana Komunii Świętej na kolanach, przy balaskach z białym lnianym obrusem? Kultura królewskiej Komunii Świętej na kolanach z czystym sercem,przy białym obrusie z najwyższą czcią i uwagą. To jest serce polskości, adres do rodzinnego domu. To tajemnica życia i śmierci Polaka. Zasypane źródło. Uczyńmy wszystko aby je oczyścić. W obrazie,filmie ,poezji,... . Dostojni kapłani (pomijam prezbiterów dla języka polskiego) zrzucie z siebie hańbę niszczycieli Świętej Tradycji Kościoła i czystej tradycji Polaków.
kamil
witam rowniez pragne dolaczyc do petycji klekania w czasie przyjmowania zywego Jezusa. Polamalem w wypadku miednice i o kulach pokustykalem do kosciola, juz podczas rozanca ogarnela mnie ogromna radosc i usmiech na twarzy do konca modlitwy, pokulalem do Komunii i ukleknalem nieporadnie przyjmujac Jezusa. Do tej pory przyjmowalem na stojaco lecz tego dnia mialem sile i chec ukleknac bo wiedzialem ze to jest dobre. Pamietam z dziecinstwa jak wszyscy klekali u mnie w parafii, jakis czas kosciol byl mi obcy, ale wrocilem do Ojca. Przed wypadkiem w pelni sil dygalem na kolanko jako nieliczny i wyprostowany przyjmowalem dary jakbym stal przed rownym sobie,a na to kolanko to sie potknalem!?, zapominajac o wdziecznosci milosierdzia dla nas! wstydzilem sie?.. zeby Jezus sie mnie wstydzil? NIE! i prosze Jezu o wybaczenie jesli zgrzeszylem a was za brak polskich liter, na reke to mozna pensje brac:) wiec niech was wszyscy Swieci strzega, a rece zlaczone miejcie w podziece
ela
Kochane siostry i bracia. Gorąco zachęcam Was do przyjmowania Pana Jezusa w postawie na klęcząco. Tylko szatan nie ma kolan.
Seb
@Tadeusz - czy wypełnianie zapisu Pisma Świętego "...aby na Imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich, ziemskich i podziemnych..." nazywasz stawianie sie ponad Kościołem? Owszem jest zapis, że można udzielać Komunii Świętej w postawie stojącej lub klęczącej. Ale doczytaj ów zapis do końca. Żaden kapłan NIE MA PRAWA odmówić udzielenia Komunii wiernemu w postawie jakiej on sobie życzy. Zatem jeśli chcę przyjmować Komunię na kolanach, to ksiądz musi się do tego zastosować, bo tak mówią przepisy Kongregacji d/s Liturgii i Sakramentów (Instrukcja z 2004 roku). Stolica Apostolska zachęca również do tego, by wierni bezpośrednio do Watykanu zgłaszali wszelkie formy naruszania tego postanowienia przez kapłanów. To jest żywy Jezus w Komunii Świętej, Bóg i Zbawca, a nie kumpel, do którego podchodzi się jak do równego sobie.
Roman Dorna
Przepraszam, "zgubilem" moje polskie czcionki. Co nowego w sprawie balasek ? Jest juz gotowy list - petycja do Jego Eminencji Ks. Kardynala Collinsa i wraz z listami osob ktore popieraja nasza prosbe, zostanie wkrotce wyslany. Modlmy sie. Jezeli wierzymy, ze SB Rozalia Celakowna nie miala halucynacji ani omamow i slyszala prawdziwa obietnice Chrystusa, jak wywyzszy Polske, jezeli my wywyzszymy Jego na naszego Krola, to trudno sie dziwic obecnemu stanowi rozkladu naszego kraju. Totalnie w kazdej dziedzinie. Kosciol (ludzki) w istotnej niestety juz czesci, tez nie zostaje daleko w tyle. Nie tyle sam SVII, co jego mydlane ustalenia i szeroko otwarte furtki do arcy dowolnej interpretacji tych wypuszczonych, mydlanych, kolorowych bombek, plus profesjonalna praca wewnetrznych, zawodowych, "ideowych" wrogow Kosciola sprawily, ze dzisiaj latwiej dygniemy przed krolowa Elzbieta niz klekniemy przed Bogiem. Jakiez to musi byc ponizajace dla Niego, gdy tak sie o to targujemy...
cynik
Albo się wierzy w żywą obecność Pana Jezusa w komunikancie i przyjmuje na klęcząco albo nie i przyjmuje się na stojąco lub na rękę.Ale w tym drugim przypadku czy jest w ogóle sens przyjmowania.W TV widziałem jak protestanci przyjmują na klęcząco choć nie wierzą.
petrus
Ja mam w sumie pytanie. Komunia Św. jest pamiątką z Ostatniej Wieczerzy, gdy Pan Jezus nakazał czynić to na Jego pamiątkę. Czy Apostołowie tez spożywali chleb na klęcząco? Nie chodzi mi tu o jakąś prowokację, ale o prawdę. Bo niestety jest wiele spraw które kościół, papieże czy nawet cesarze zmieniali w nauce Boga przez wielki i które niestety przyjęły się i są dziś czczone i wykonywane zamiennie z nauka Pana.
Tomasz
Witam.Przed pięcioma laty gdy się nawóciłem nie wyobrażałem sobie przyjęcie Pana Jezusa, jak tylko na klęcząco.Za wszystkie moje grzechy którymi Go obrażałem On mi przebaczył i uwolnił mnie z niewoli piekieł.W naszej parafii przyjmuję sie Komunie Św. na stojąco ale ja przyjmuje zawsze na klęcząco,kiedyś gdy przyjołem Jezusa na stojąco miałem wielkie wyrzuty sumienia od tamtej pory powiedziałem sobie że nigdy więcej nie przyjmę Jezusa na stojąco.Jestem grzesznikiem i jeszcze wiele muszę w sobie poprawic.Szczęc Boże!
elek
Też uważam, że godniejsze jest przyjmowanie Komunii klęcząc i do ust. Całe szczęście, że u mnie w kościele nie ma z tym problemów.
Tadeusz
Jeszcze jedno. Przed laty byłem świadkiem następującego zdarzenia. Pewna kobieta przystępowała uparcie do komunii na klęcząco tam, gdzie ja rozdawano na stojąco. Obok były balaski, gdzie przyjmowano ją na klęcząco. Nie reagowała na prośby księży, by podchodziła do balasek, ona tłumaczyła, że to wyraz jej szacunku i wszędzie ma być na klęcząco. Pewnego dnia wstając po przyjęciu komunii tak szturchnęła rękę księdza, ze się rozsypały wszystkie komunikanty. Ksiądz powiedział tylko: teraz okazała pani szacunek do Najśw. Sakramentu. Dziwactwo wcześniej czy później tak się kończy. Dla godnego przyjęcia komunii św. nie jest potrzebna głodówka, tylko dobra spowiedź. Jagoda "wartość dodana", o której piszesz to fikcja, twój prywatny pomysł. Nie ma czegoś takiego, najwyższy szacunek nie ma podstaw w gestach, gesty go jedynie mogą wyrażać, a równie dobrze może on istnieć bez tych gestów.
Tadeusz
Niestety wielu wypowiadających się, podobnie jak pan Roman jest w bardzo istotnym błędzie. Liturgia Kościoła dopuszcza różne sposoby przyjmowania komunii Świętej. Żadna z tych postaw nie jest bardziej, ani mniej godna. Godne przyjęcie komunii św. nie zależy od przyjęcia dopuszczonej przecież przez Kościół postawy. Jeżeli Kościół dopuszcza różne postawy, to opinia typu "ale ja uważam" już jest działaniem stawiającym siebie ponad Kościołem. O sposobie udzielania sakramentu decyduje szafarz. Przepisy liturgiczne mówią o tym jednoznacznie. Czyli w tym przypadku absolutnie nie może być jakieś prywatne widzimisię nawet najbardziej pobożnego wiernego. Są od tego wyjątki. Mieszkam w Diecezji Gliwickiej. Tu decyzją biskupa o sposobie przyjmowania komunii decyduje wierny: czy chce w postawie klęczącej, czy na rękę czy do ust. Ale podkreślam do tego potrzebne jest specjalne zarządzenie biskupa.
MK
Ja uważam, że komunię św. należy przyjmować na klęcząco i do ust!! My katolicy, parafianie powinniśmy tego wymagać i o to walczyć!!! Popieram tego pana, który w intencji godnego przyjmowania Komunii Św. podjął głodówkę, oby odniosła skutek i sytuacja w Kościel się odmieniła.Wszyscy my katolicy powiniśmy tego wymagać, sam Anioł Fatimy udzielał Komunii Św. dzieciom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie do ust i w postawie klęczącej, więc tak należy to robić!!Pamiętam, że kiedyś tam się udzielało komunię teraz się od tego odchodzi. Dzięki Bogu są kościoły w Polsce gdzie jest na klęcząco i do ust, ale w niektórych państwach o zgrozo! udziela się komunię na rękę! O Mój Boże tylko nie na rękę! Nie wolno udzielać komunii na rękę!!!
elek
Żyjemy w trudnych czasach i trzeba robić wszystko aby wiara kwitła, także pomagać wiernym w jej pielęgnowaniu. Tak uważam.
To jest bolesne, że kapłanie stawiają nam przeszkody w przyjmowaniu KomuniŚwiętej na klęcząco, W mojej parafi w Mońkach pod wez Brata Alberta, kapłanie stoją na krawężniku schodów i tym samym utrudniają przyjęcie JEZUSA na klęcząco. Wcześniej, w Kaplicy, gdy nie był wybudowany Kościół, kapłanie udzielali komuni, tylko na klęcząco, a w nowo wybudowanym kościele, proboszcz powiedział : ,,Komunię przyjmujemy,podchodząc procesyjnie, na stojąco". Nie wiem czy to Bogu się spodobało? gdyż od kilku lat, ów proboszcz, walczy z nowotworem.Niech Duch Święty Go natchnie by wrócił do tej pięknej postawy, udzielania Komuni Świętej na kolanach, a wtedy napewno Go Bóg uzdrowi, o co się gorąco modlę.
Korek
Warto wiedzieć, że postawa stojąca jest absolutnie wyrazem szacunku oraz gotowości wyruszenia w drogę, by głosić chwałę Pana. Poczytajcie!
wolnyczlowiek
Nie wyobrazam sobie innej godniejszej postawy w przyjmowaniu Swietego Sakrametu , jak kleczaca ! Jeszcze nigdy nie przyjmowalem Pana Jezusa w Komuni Swietej w postawie stojacej i daj Boze , bym zawsze przyjmowal Cie godnie do swojego serca... Kroluj nam Chryste ! ! !
świadek Jezusa
WITAM, Nigdy żaden Sobór nie wprowadził i nie zniósł postawy klęczącej przy przyjmowaniu Komunii Świętej. Nasz poprzedni papież Benedykt XVI gorąco zachęcał SŁOWEM I PRZYKŁADEM, oraz wydał stosowne pismo, by przyjmowano Jezusa w Komunii Świętej na klęcząco. Warto chociażby przeczytać jego dzieło DUCH LITURGII czy np. UNIŻENIE PRZED BOGIEM CENTRALNĄ KWESTIĄ KULTURY ks. Jacka Bałemby SDB. Wiele jest pozycji które o tym mówią. Najważniejszą jest Mistyczne Miasto Boże Marii z Agredy, która ukazuje całe rzeczywiste życie naszej Matki i Królowej Polski Maryi, na ziemi. MARYJA ZAWSZY PRZYJMOWAŁA JEZUSA pod postacią CHLEBA NA KLĘCZĄCO !!! Postawa ta wynika jasno z wielkości Boga, Pisma Świętego, przykładu naszych przodków przez wieki i naszej koniecznej wdzięczności Jezusowi, że zechciał dla nas zejść z Nieba i dać się ukrzyżować. KAŻDY kto sądzi inaczej jest albo ślepy, albo niedouczony albo jest masonem.
falcon777pl
Wielki Człowieku - Panie Romanie, Ksiądz Błażejak jest NIEDOUKIEM. Albo masonem. Niechaj przeczyta Uniżenie przed Bogiem centralną kwestią kultury autorstwa ks. Jaceka Bałemby i Mistyczne Miasto Boże Marii z Agredy. Tam jest wszystko wyjaśnione jak krowie na rowie. I żaden Sobór nigdy nie zniósł tej postawy, tylko wyrywni i głupi księża i biskupi ją wprowadzili. ODWAGI !!! Jestem z Tobą i wszystkie chóry naszego Pana. Niech na imię Jezus, zegnie się wszelkie kolano... Fl 2,10. AMEN !!!!!
jagoda
Taka uwaga na marginesie. BEZDYSKUSYJNE jest, że przyjmowanie komunii do ust i klęcząc (jeśli ktoś jest w stanie uklęknąć) jest wartością dodatnią. Wyrażamy w ten sposób swój głęboki szacunek do Boga (do Boga w Trójcy Jedynego). Mam też większy szacunek do kapłana, który w taki sposób udziela Komunii. Wartość dodatnią ma też Msza trydencka. Także bardziej szanuję kapłanów, który znają łacinę i jej używają i w kościele i w rozmowie i w piśmie. Myślę, że trzeba pamiętać również o tych którzy do kościoła przychodzą ze względu na wartości tradycyjne. Uważam też, że podawanie nazwisk w tych notatkach ma sens jeśli dotyczy osób znanych, których inne teksty/filmy/wydawnictwa można znaleźć też w innych miejscach abyśmy mogli do nich sięgnąć.
degustator
Email poszedl!
Roman Dorna
His Eminence Thomas Cardinal Collins Archdiocese of Toronto 1155 Yonge Street Toronto, Ontario M4T 1W2 Dear Cardinal Collins, I would like to ask Your Eminence to include me in the group of those of us who desire to receive Holy Communion on our knees, directly placed on the tongue by the priest, and at the communion rail with the fine white linen cloth fastened to it. Kneeling before God. I fail to understand why this sacred tradition existing in our Church for centuries and not removed by the Vatican II Council, even though some clergy tell us otherwise, was so abruptly abandoned later on. I implore Your Eminence to allow us to place the communion rail in the Saint Maximilian Kolbe church, Mississauga, for all those faithful who desire to receive the Body of Christ in that way. In Christ, Imię Nazwisko. Adres mailowy : [email protected]
Roman Dorna
Nie mam prawa zasypywać teraz redakcji swoimi komentarzami. Bóg zapłać za użyczenie łam i zapalenie małej świeczki. ROZPALMY OGIEŃ. Zdajmy sobie sprawę z tego, że to głownie od nas świeckich, bo wiernym Bogu księżom, można łatwo nakazać milczenie - zależy stan wiary i Kościoła. Szatan nie ma kolan, nie chce i nie potrafi klękać. Moj wzór maila znów się nie pomieścił, przepraszam. Zrobię to oddzielnie. Króluj nam Chryste !
Roman Dorna
Przerażające jest to, jak potrafimy się "targować", o tak oczywistą rzecz - jezeli wierzymy, że przyjmujemy Boga. A to jest wlaśnie największym sukcesem zewnętrznych i wewnętrznych wrogów Koscioła, nie Bogu służących - oderwanie nas i naszych dzieci, czy wnuków, od wszelkich oznak świętości i należnej Bogu, nigdy przesadzonej, Czci. Opłatki wigilijne zjadamy z większą powagą, zbieramy okruchy - no bo przecież poświęcone ! ale nie przeszkadzają nam deptane na podłogach kościołów drobiny Najświętszego Sakramentu, spadające z rąk wyciąganych, jak po wafelki ?! - ktoś pisze, ze nasz ks. proboszcz jest wspaniałym kapłanem, oddanym ludziom, zawsze uśmiechniętym itp. Czy to jakieś nadzwyczajne cechy dla księdza, dla człowieka ? Kto pierwszy jest dla nas , Bóg czy człowiek ? A to że podał nieprawdziwe informacje na temat SWII ? - ktoś pytał o angielski tekst maila, pisanego jako poparcie prośby o balaski, a kierowanego do naszego Arcybiskupa Toronto. Podam propozycję.
Roman Dorna
Pochwalony Jezus Chrystus ! Moje powyższe oświadczenie, podpisane jedynie moim imieniem, wysłał na moją prośbę mój przyjaciel, z tego jedynie powodu, że nie miałem wtedy dostępu do internetu. Nie wstydzę się nazwiska i nie używam "Nicków", przestańmy sie wreszcie bać, to pierwszy konieczny krok. Niech diabeł sie boi. Kilka odpowiedzi na zarzuty pod moim adresem. - oczywiście postawa klęcząca nie może zapewnić godnego przyjmowania Komunii Św, ale postawa stojąca, a tym bardziej do ręki, takiej godności należnej Bogu, właściwie pozbawia. Jeżeli wierzymy Kogo przyjmujemy i chcemy Go czcić. Bo diabeł też wierzy, ale odmówił czci. - jedna z parafianek pisze, że przecież cała Jej rodzina przyjmuje P. Jezusa na kolanach i każdy inny też może. Jeszcze tak, ale co Pani zrobi, gdy bedzie Pani powiedzmy w wieku 70 lat, albo z jakąś (i u mnie) niesprawnością i nie wstanie Pani z kolan, a młodzi już nie będą znali tego "widoku". I tu nie ma nic do rzeczy, moja psychika. -
Roman Dorna
Pochwalony Jezus Chrystus ! Moje powyższe oświadczenie, podpisane jedynie moim imieniem, wysłał na moją prośbę mój przyjaciel, z tego jedynie powodu, że nie miałem wtedy dostępu do internetu. Nie wstydzę się nazwiska i nie używam "Nicków", przestańmy sie wreszcie bać, to pierwszy konieczny krok. Niech diabeł sie boi. Kilka odpowiedzi na zarzuty pod moim adresem. - oczywiście postawa klęcząca nie może zapewnić godnego przyjmowania Komunii Św, ale postawa stojąca, a tym bardziej do ręki, takiej godności należnej Bogu, właściwie pozbawia. Jeżeli wierzymy Kogo przyjmujemy i chcemy Go czcić. Bo diabeł też wierzy, ale odmówił czci. - jedna z parafianek pisze, że przecież cała Jej rodzina przyjmuje P. Jezusa na kolanach i każdy inny też może. Jeszcze tak, ale co Pani zrobi, gdy bedzie Pani powiedzmy w wieku 70 lat, albo z jakąś (i u mnie) niesprawnością i nie wstanie Pani z kolan, a młodzi już nie będą znali tego "widoku". I tu nie ma nic do rzeczy, moja psychika. -
cynik
@Jacek w mojej parafii tylko ja i jeszcze 2 osoby przyjmują komunię św. na klęcząco , potem proboszcz się żali na kazaniu , że jak idzie z Panem Jezusem do chorego to nikt nie klęka.A czy tam i tu jest inni Pan Jezus?Księża sami wprowadzają mętlik w głowach wiernych a potem biadolenie...
Soplica
Inaczej Kościół wygląda oczami wiernego a inaczej hierarchii. Przykład? Proszę: "Ośmielam się powiedzieć, że nigdy Kościół nie miał się tak dobrze, jak dzisiaj. Kościół nie upada: jestem pewien, jestem pewien!" - papież Franciszek A.D 2013 Jak to rozumieć? Czy my, laikat, tylko się czepiamy?
Pakow
A jaka jest różnica w godności, przecież również na kolanach można niegodnie przyjmować Komunię Świętą...
Mój list do arcybiskupa Toronto (cz. III)
W poczuciu współodpowiedzialności za Kościół Święty pragnę odwołać się do wrażliwości Waszej Ekscelencji, by zwrócić się z prośbą o interwencję w obronie czci wobec Eucharystii, do czego nawołują kolejni Papieże i na co w dramatycznej formie zwracają uwagę wierni z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Mississauga, którzy nie zatracili zdrowego instynktu żywej wiary i są gotowi dla niej znosić kpiny i upokorzenia. Z wyrazami szacunku i życzeniami błogosławieństwa Bożego - (tu - mój podpis) Wiem, że to trochę irracjonalne, ale list napisałem po polsku, akurat angielskiego nie znam, rosyjski i niemiecki przydałby się tu nie za wiele ))). Może ktoś w Kurii da do przetłumaczenia z ciekawości... Pozdrawiam serdecznie - szczęść Boże!
Jacek
Robert U nas w Kunowie gmina Kobylanka, proboszcz stanowczo nakazał przyjmowania komunii na stojąco ! To jest nakaz, i co my parafianie mamy zrobić ? #################################################### @Robert Jak to co? KLĘCZEĆ!!! KLĘCZEĆ!!! KLĘCZEĆ!!!
x
do @robert. Poprosić księdza, że czujecie potrzebę aby klęczeć. I wytłumaczyć, że chcecie uczcić Boga najlepiej jak potraficie. Nie ma podstaw aby odmawiał.
Degustator
mam napisać na tego e-maila po angielsku? Czy może być w języku polskim?
Mlody
Robert: cieszyć się!
Robert
U nas w Kunowie gmina Kobylanka, proboszcz stanowczo nakazał przyjmowania komunii na stojąco ! To jest nakaz, i co my parafianie mamy zrobić ?
Ania
Cóż z postawy zewnętrznej nawet gdy jest klęcząca gdy W SERCU jest krytyka, zrzędzenie, złość, narzekanie, oszczerstwa i sądy pod adresem innych. A to wszystko pochodzi od diabła, a nie od Ducha Świętego . KRYTYKUJECIE KSIEZY, a gdyby nie Oni nie mielibyśmy Pana Jezusa w Komunii Świętej, bo tylko "Na słowa kapłana Chrystus zstępuje z nieba i daje się zamknąć w małej hostii."- Sw. Vianney Pan Jezus mówi : ? Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. ? albo ?Poznacie ich po ich owocach.? A jakie są owoce tej walki ? Podział w naszej parafii, obmowy, osądy, złość. Proboszcz, ks. Janusz Błażejak OMI jest wspaniałym Kapłanem oddanym swoim parafianom. Jest to człowiek o wielkim sercu i jest pełen poświecenia dla innych ludzi. Proponuje modlitwę do Ducha Świętego o radość, pokój, miłość, cierpliwość, uprzejmość, dobroć. Tego nam potrzeba w naszej parafii i w naszym Kościele, a nie walki .
gosc
Jestem parafianka w/w koscola. Cala moja rodzina przyjmuje Komunie Sw. na kleczaco. Wiele innych osob takze. Nigdy zaden Kaplan nam tego nie zabronil !, nie jestesmy w zwiazku z tym w jakikolwiek sposob pietnowani ! A Ks. Proboszcz zawsze jest usmiechniety przy rozdawaniu Komunii Sw. I ta Jego radosc idzie z nami do naszych domow. Mamy wspanialych Kaplanow i trzeba dziekowac Panu Bogu za nich i modlic sie !
Ja też jestem za godnym przyjmowaniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie, czyli na kolanach, przy balaskach. Niech Duch Święty dotknie serc wszystkich kapłanów, którzy się temu sprzeciwiają. Szczęść Boże, z darem modlitwy - Danuta.
Robert
U nas w Kunowie gmina Kobylanka komunia jest udzielana na stojąco.Uważam to za skandal wobec samego Boga ! Dlaczego my wierni nie możemy przyjmować komunii świętej na klęcząco ?
swiety i komunia na reke
Jan Paweł 2 też udzielał na rękę i stojąco dzieciom - zdjęcia do znalezienia w necie
PrPr
Ja w swojej parafii, chociaż przez księdza proboszcza jestem pewnie uznawany za oszołoma, przyjmuję komunię Św. na klęcząco i nie robi mi z tego powodu problemów. Więcej! Jak widzi że podchodzę to usuwa się żebym mógł uklęknąć. Chociaż wiem, że ma inny pogląd, ale szanuje moją potrzebę skruchy i należnej czci przed Najświętszym sakramentem. W mojej parafii (około 10 tys. osób) takich osób jeśli się nie mylę jest 6-7. Słyszałem od przyjaciół, że zdarzało się w innych kościołach że kapłani odmawiali podania Komunii. Trzeba się za tych kapłanów modlić. Oby mnie to nigdy nie spotkało. Benedykt XVI Jeszcze jak Kardynał Ratzinger pisał, że wyprostowaną postawę przed Bogiem ma szatan. Módlcie się często za swoich kapłanów! Sam wiem, że to bardzo zaniedbałem.
Filbert
Coś nie tak z psychiką u pana Romka.Czy ktoś mu zabrania przyjmowania Komunii Św. na klęcząco?
razorrr
Czyzby ks. Janusz Błażejak Oblat Niepokalanej zapomnial, ze jest Ona Niewiasta Eucharystii i Matka Kaplanow?! WIELKI SMUTEK & ZGORSZENIE... Niech sw. proboszcz z Ars oswieci "postepowca". Wyrazy uznania dla p.Romana!
ela
Przecież poprzedni Papież podawał Komunię klęczącym wiernym i do ust. Używali klęcznika. Miał do pomocy asystenta/ ministranta z pateną/tacką. Ja myślę, że należy księdzu/kapłanowi jeszcze raz zgłosić potrzebę używania klęcznika i stosowania Komunii do ust i klęcząc. Przecież nie ma podstawy aby odmówił.
Jurek
Panie Romanie, wyrazy uznania i solidarności. Kilka informacji. 1. SWII nie zniósł obowiązującej formy Komunii św. (na kolanach i do ust) natomiast na fali "odnowy" masoneria przystąpiła do desakralizacji wszelkich sfer życia katolików. 2. Ja w takich sytuacjach przyjmuję Chrystusa Pana w Komunii duchowej (i staram się wynagrodzić brak należytego szacunku dla Boga, który oddał za nas życie), ale omijam kościoły, w których nie jest obowiązująca Komunia na kolanach. 3. Trzeba liczyć się z koniecznością sprowadzenia do naszych miejscowości kapłanów Bractwa św. Piusa X.
DM
Panie Romanie, prosze przyjac wyrazy wielkiego szacunku. Bardzo zaluje, ze tak sie to potoczylo. Z nadzieja, ze nadzieja i wiara nigdy Pana nie opuszcza - Dorota z Kanady
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.