DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Minister Zbigniew Ziobro popiera karę śmierci. Ale nie postuluje jej, bo jesteśmy w Unii Europejskiej

Data publikacji: 2016-03-01 08:00
Data aktualizacji: 2016-03-01 08:52:00
Minister Zbigniew Ziobro popiera karę śmierci. Ale nie postuluje jej, bo jesteśmy w Unii Europejskiej
Fot.Krystian Maj/FORUM

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wyraził poparcie dla kary śmierci. Jak jednak zastrzegł, nie będzie jej postulował, gdyż funkcjonujemy w ramach określonych struktur międzynarodowych, które uniemożliwiają nam swobodę działania w tej materii.

 

- Gdyby to ode mnie zależało, przywróciłbym karę śmierci – mówił w poniedziałkowym programie „Dziś Wieczorem” w TVP Info minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

- Kara powinna być adekwatna do winy, ale chodzę po ziemi i nie postuluję tego, dlatego, że jesteśmy w warunkach Unii Europejskiej, nie jest to możliwe. Dlatego proponuję karę dożywotniego pozbawienia wolności – dodał lider Solidarnej Polski.

 

- Chciałbym, aby ta kara, była karą eliminującą tego typu morderców jak ten człowiek (Kajetan P.–red.), który zamordował tę młodą nauczycielkę języka włoskiego, zbezcześcił jej ciało, uciął jej głowę. To tak straszna zbrodnia, że ten człowiek nie zasługuje by wyjść na wolność – tłumaczył swoje stanowisko Zbigniew Ziobro.

 

Zdaniem polityka wachlarz kar, jakie może orzekać sąd, powinien zostać rozszerzony, szczególnie w przypadku morderców, gwałcicieli i pedofilów. - Dziś sąd może orzekać karę od miesiąca do 15 lat, karę 25 lat więzienia oraz dożywocia. Chcemy aby sąd mógł orzekać karę od tygodnia do 30 lat i karę dożywotnią – stwierdził Ziobro.

 


Źródło: TVP Info

MWł 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
JARO
abc, nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz; żeby zacząć jakikolwiek porządek w Polsce, ale i nie tylko, to trzeba właśnie wprowadzić karę śmierci za dokładnie zdefiniowane czyny - np. morderstwo (nie mylić z zabójstwem), zdradę stanu, narodu, dezercję w czasie wojny; i jest dokładnie przewidziana przez Najwyższego jako możliwa do zastosowania - Biblię trzeba nie tylko znać ale i rozumieć;
Wolnościowiec
@abc: A jak Polska ma rozliczyć zdrajców bez kary śmierci? No jak?
abc
Mówienie dzisiaj o karze śmierci to nic innego jak niepotrzebne wywoływanie tematu i odwracanie uwagi od spraw rzeczywiście istotnych. A rzeczywiście istotne jest aby rozliczyć choćby część afer i przekrętów z ostatnich 8 lat i w ten sposób powsadzać do kryminału całą wierchuszkę Targowicy szykującej się do zamachu stanu. Żadna kara śmierci nie jest tu do niczego potrzebna.
Wolnościowiec
@Lech: Obóz pracy to rozwiązanie socjalistyczne, charakterystyczne dla reżimów lewackich, sprzeczne z ideą wolności głoszonej przez prawicę. Jeśli mówimy o więzieniu, to owszem - powinno ono być ciężkie, ale w żadnym wypadku nie może być to obóz pracy. Z drugiej strony nie powinno się więźniom udostępniać siłowni, bibliotek, TV ani, jak to w Lublinie było (a może jeszcze jest), uczęszczania na zajęcia na uczelni wyższej. To i tak wiele, że więzień otrzymuje celę, czyli ocieplony lokal, do tego wyżywienie. Należałoby się zastanowić nad ideą więziennictwa albo najlepiej sprywatyzować je i pozwolić przedsiębiorczym Polakom na zakładanie firm, które zajmą się działalnością więzienną i sami przedsiębiorcy będą decydować o warunkach panujących w lokalach, po czym wystąpią do przetargu i będą konkurować z innymi o pieniądze rządowe na więziennictwo. Jak nie wiadomo co robić, to należy to urynkowić. Każdy wówczas będzie zadowolony, a zaradni zarobią.
Hugon de Payns
Lechu-co napisałeś to dotyczy kar zachowawczych.Faktycznie ukarani nie powinni mieć komfortu bezrobotnego-kuracjusza lecz przymusowego niewolnika.Ta kara dotyczy kar terminowych.Nie można skazać kogoś na niewolnictwo bezterminowe-można i to w zgodzie z nauczaniem KK na śmierć.Śmierć skazanego może być jego odkupieniem winy i może nawet byc zasługująca w oczach Pana,choć o tym w dzisiejszym świecie ciężko nawet marzyć.Ważniejsze wydaje się jednak aby zagwarantować że kara będzie sprawiedliwa i miłosierna.
Wolnościowiec
Anna ładnie napisała. Co to za niepodległość, skoro pan minister mówi, że nie można, bo eurokołchoz? Panie ministrze, jesteśmy w Polsce, polski naród wybrał rząd, w którym wiadomo było, że będzie Pan ministrem sprawiedliwości. Każdy to wiedział z wyborców i z Pana Partii. Odwagi! Służyć narodowi i wprowadzić pożądaną przez większość narodu karę śmierci. Pokażmy światu (nie tylko eurosojuzowi), że jesteśmy panami we własnym kraju i żadna lewica nie będzie nam mówić, jak mamy żyć!
wmo
A co z przykazaniem "Nie będziesz zabijał"? Rozumiem karę bezwzględnego dożywocia dla zabójców. Ale czy zabijając zabójców, nie stajemy się tacy sami jak oni...?
Hugon de Payns
Ok ale ostrożnie z tym!W prokuraturze zatrudnione są osoby którym nie dałbym prawa nawet do wymierzenia policzka.Przed zmianą prawa trzeba zlustrować kadrę.Nie można dać ludziom dawnego reżimu, władzy szafowania najwyższą karą, oni bardzo by tego chcieli...
Lech
Napisane jest nie zabijaj. I absolutnie :tak ma być. Najgorszy jak Szaweł też ma prawo do nawrócenia. Jedynym rozwiązaniem jest obóz pracy pod nadzorem, w ternie ograniczonym. Karą dożywocie. Niech skazany pracuje w kamieniołomach. Macie góry i górników. Zacznijcie drążyć tunel pod Tatrami. Będziecie mieli drogę kolejową na południe . A Czesi dostęp do morza. Inny cel to wykorzystanie gór w celach obronnych. Niech skazani zaczną zarabiać na swoje utrzymanie. Wydobyty granit jest cenny materiałem. Pozbywam się problemu, zatrudniam górników-strzałowych, nie obciążają budżetu, kruszywo idzie na drogi nasypy, na utwierdzenie wybrzeża i tak dalej.
jaaconieja?
Ostatnio czytałem o rewolucji Włoskiej. Po dojściu masonerii do władzy i zjednoczeniu Włoch od razu zlikwidowano kare śmierci. Ciekawe.
Andreas
Pan minister Ziobro popiera karę śmierci a ja popieram pana ministra.
Anna
I to się nazywa...niepodległość czy jakoś tak....
John Galt
Znaczy się p. min. Ziobrze polecenia wydaje nie p. Premier Szydło, czy nawet p. Prezes Kaczyński, lecz Bruksela, np. p. Tusk!
JARO
panie ministrze, to jaki stąd wypływa logiczny wniosek? no odwagi, a nie jakieś tam "chciałabym, ale się boję";
ja
Wprowadzenie kary śmierci w europie, byłoby dużym znakiem zapytania dla imigrantów. Dwa razy by zastanowili nim by chcieli szaleć na naszej ziemi.
cogito
Minister popiera karę śmierci i większość narodu od dawna, więc należy ją wprowadzić bez względu na zdanie UE. Jestem za jak najszybszym wyjściem Polski, ale nawet jeśli nie chcemy UE opuszczać, możemy sobie na wiele pozwolić. W czasach, kiedy buntują się kraje południa (głównie Włochy) i Węgry, Wielka Brytania wychodzi z UE, a kilka krajów przebąkuje o chęci wyjścia, Brukseli nie stać na utratę Polski.
Alka
Panie Ziobro: jeżeli struktury w których funkcjonujemy krępują właściwe funkcjonowanie państwa należy je opuścić, a nie dostosowywać się do nich. Zniesienie kary głównej było wymysłem masońskim.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.