DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Minister Błaszczak: przyjmiemy zadeklarowaną przez rząd PO-PSL liczbę imigrantów! Poseł Górski: rząd przyjmie tylko chrześcijan

Data publikacji: 2016-01-08 11:00
Data aktualizacji: 2016-01-08 11:47:00
Minister Błaszczak: przyjmiemy zadeklarowaną przez rząd PO-PSL liczbę imigrantów! Poseł Górski: rząd przyjmie tylko chrześcijan
Krystian Maj/FORUM

Rząd PiS nie znalazł możliwości, by wycofać się z decyzji swoich poprzedników, którzy zobowiązali się przyjąć do Polski ok. 7 tys. imigrantów przebywających w obozach na terenie Europy. Po tygodniach unikania jednoznacznej odpowiedzi i kolejnych deklaracjach o gwarancji bezpieczeństwa, rząd zdecydował, że do Polski wpuszczeni zostaną tylko chrześcijanie.

 

- Zapadła decyzja w rządzie. Polska będzie przyjmowała tylko uchodźców-chrześcijan. Chcemy integracji tych ludzi z Polakami, a nie tworzenia gett islamistycznych, jak ma to miejsce na Zachodzie. Chcemy uniknąć strachu naszych rodaków i agresji naszych gości, tym bardziej terroryzmu – napisał na Facebooku dr Artur Górski, poseł PiS.

 

Chwilę wcześniej Mariusz Błaszczak, szef MSWiA na antenie Polsat News jednoznacznie wskazał, że liczby uchodźców zadeklarowane przez poprzedni rząd są „obowiązujące” i nie ma możliwości ich zmiany. Błaszczak zapewnił jednak, że Polska będzie pomagać „uchodźcom i chrześcijanom” 

 

Wedle założeń polityków, do Polski trafią tylko takie osoby, które nie będą budziły żadnych wątpliwości co do tego kim są i w jakim celu przybywają do Polski. Pozostali będą odsyłani z kwitkiem. Za selekcję zapewne będzie odpowiadało MSWiA. To niełatwe zadanie, bo wielu uchodźców nie posiada dokumentów i ich identyfikacja jest trudna, a nawet niemożliwa.

 

Według danych Komisji Europejskiej, Polska przygotowała dotychczas… 100 miejsc dla relokowanych uchodźców (w sumie ma ich być ok. 7 tys.). Wedle podjętych zobowiązań, pierwsi z nich mieliby być przyjęci w naszym kraju już w tym roku. MSWiA podkreślało jednak, że ze względu na bezpieczeństwo polskich obywateli, większość uchodźców, których Polska ma gościć powinna zostać przyjęta w przyszłym roku. Szczegółowe plany działania resort ma przedstawić w najbliższych dniach.

 

molik

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
kaita
A jak pani Szydlo ma zamiar zakwaterowac migrantow? Przygotowanych w tej chwii jest miejsc dla 1000 migrantow, a pozostali? Beda co zakwaterwani w szkolach zeby bylo tak jak w Niemczech?
Tomasz
Ona tylko jest Pani Kopacz PO chciała przyjąć 700 TYŚ TZW "UCHODŹCÓW"Niemiec jak na razie Pni Szydło PIS mówiła 100 Chrześcijanach z Grecji.W Grecji są oficerowie łącznikowi.Wyznawcy ALLACHA i tak prędzej czy później dostaną się do naszego Państwa przecież są otwarte granice.Nie słyszałem aby obecne władze chciały zamknąć granice i wprowadzić kontrolę graniczną.MODLITWA RÓŻAŃCOWA ZA POLSKĘ POLSKĄ EMIGRACJĘ ZAROBKOWĄ[10MLN] O POWRÓT DO KRAJU ZA EUROPĘ ZACHODNIA ZA EMIGRANTÓW KTÓRZY PRZYBĘDĄ DO NASZEJ OJCZYZNY ZA ŚWIĘTĄ MATKĘ KOŚCIÓŁ BISKUPÓW DUCHOWIEŃSTWO RODZINY.INTRONIZACJA JEZUSA KRÓLA NA KRÓLA POLSKI.
moniczka55384
Panie Błaszczak, nie wyobrażam sobie sprawdzenia prawdziwych CHRZEŚCIJAN. Chyba że znają JĘZYK POLSKI, to można ich wtedy ROZPOZNAĆ.Panie BŁASZCZAK,co OBIECALIŚCIE POLAKOM, że nie przyjmiecie Uchodźców do POLSKI,a teraz zmieniacie ZDANIE. Większość POLAKÓW GŁOSOWAŁO na WAS że byliście przeciwni przyjmowaniu UCHODŹCÓW do POLSKI. OKŁAMALIŚCIE POLAKÓW. DANIA, SŁOWACJA i INNE KRAJE WYCOFAŁY się ze sprowadzaniem UCHODŹCÓW do swoich KRAJÓW. DLACZEGO wy tego nie ZROBICIE,tym bardziej,że to nie WY ZGODZILIŚCIE się,tylko RZĄD Pani KOPACZ. Mieliście i macie Prawo skorzystać Z anulowania zobowiązań Pani KOPACZ. CHCECIE ZGOTOWAĆ POLAKOM SYF, NAPADY, KRADZIEŻE, GWAŁTY. Możemy POMAGAĆ ale tam na miejscu,tam jest ich KULTURA i RELIGIA.Ci LUDZIE nie nadają się do EUROPY,LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY,póki nie jest za późno.Panie BŁASZCZAK,jak ZACZNĄ GWAŁCIĆ WASZE POLITYKÓW dzieci to wtedy się OPAMIETACIE-ale będzieza późno oni chcą naszych pieniędzy i DARMOWYCH MIESZKAŃ
ona
.... A JAK TO SPRAWDZICIE ???? kłamała Kopacz !!! a teraz kłamie Szydło !!!
Rozczarowany
Tomaszu, wreszcie mogę się z Tobą zgodzić :)
Tomasz
Rozczarowany Ale wiekszośc jest wyznawcow Allacha ktorzy bezbrnych Chreściajan oraz swoje Kobiety wyrzucali z barek do morza.Jak wiesz dla Wyznawcow Allacha słabszy sie nie liczy oraz niewierny tj Chreścijanin Zyd Apostata.Chrześcijanie z Syrii w Polsce już są sprowadzeni przez Fundacje Polsko-Syryjska ESTERA.Ja jestem za ich przyjeciem tylko obawiam sie tylko Terroystow udających"Chrześcijan"Tak samo wśrod pielgrzymow mogą byc ukryci terroeyści tego nie wykluczam.Uważam że oprocz oficerow łącznikowych w Grecji powinni być specjaliści zajmujący sie Islamem oraz Duchowni Katolcy .
Rozczarowany
Tomaszu, ja czytałem te materiały i wiem że wyznawcy Allaha są nasyłani na Europę. Ale poza tym głównym nurtem nasłanych, do Europy przybywają także chrześcijanie uciekający przed muzułmanami. I tym należy pomóc. ___ Co do SDM - czy w ogóle rozumiesz znaczenie terminu "analogia"? Jeśli tak, to wyjaśniam: cały czas próbuję Ci uświadomić analogiczną, choć dużo groźniejszą sytuację z zagrożeniem islamskim dla Polski. A jeśli usprawiedliwiasz swój brak obaw mniemaniem że SDM nie dojdą do skutku, to ja analogicznie mógłbym sobie mniemać że Polska nie przyjmie tych zadeklarowanych 100 uchodźców - czyli po co ta nasza dyskusja? :)
Tomasz
Rozczarowany Ty ciągle o SDM.Toczy sie wojna hybrydowa wojna cywilizacji.Wyznawcy Allacha są przysyłani przez Masonerie Iluminatow ktorzy panują nad Światem politykami to oni pociągają za sznurki w ich planie jest zniszczenie panstw narodowych Kościoła Rzymsko-Katolickiego dlaczego nie chcesz przeczytać dostepnych w sieci materiałow na poruszany prze ze mnie temat.Chreścijanie zasymilowani z Syrii są w Polsce sprowadzeni przez Fudacje ESTERA pomagającą Chrześcijanom.Co mają pielgrzymi do problemu niechcianych przybyszow wyznawcow Allacha???.Skąd wiesz że ŚDM dojdą do skutku ??? Islam jest karą za Apostazje Żachodu.Przepraszam za błedy problem z klawiatura.
Rozczarowany
Tomaszu, mówię że NIEKTÓRZY Polacy nie są miłosierni, bo DOBROWOLNYM AKTEM WOLI nie chcą wykonywać uczynków miłosierdzia wobec bliźnich w potrzebie.___Sam piszesz że wśród przybywających do Europy jest nikły procent chrześcijan. A więc jednak SĄ wśród nich chrześcijanie. Dlaczego nie zgodziłbyś się na przyjęcie ich do Polski, a także chrześcijanek gwałconych przez muzułmanów w obozach w Niemczech?___Podaję ci analogię zagrożenia ze strony chrześcijan z Syrii oraz pielgrzymów na SDM. Skoro twierdzisz że wśród chrześcijan są muzułmanie, to ja na takiej samej podstawie twierdzę że wśród pielgrzymów na SDM też będą muzułmanie. Kościół prosi o pomoc, by pielgrzymów ugościć pod własnym dachem. A jeśli będą to akurat muzułmanie udający pielgrzymów i w nocy wyrżną wszystkich domowników? Takiś wszechwiedzący i wszechprzewidujący - a tego nie przewidziałeś? I co, teraz jak już ci uświadomiłem zagrożenie, to jesteś za czy przeciw przyjmowaniu pielgrzymów na nocleg?
Tomasz
Rozczarowany co ty ciągle o SDM??? Co ty piszesz to jest nierealne już jest z pożno toczy sie wojna hybrydowa czyli wojna cywilizacj,W Polsce już śa Chrześcijanie z Syrii sprowadzani przez fundacje Estera już od dawna.Jak można mowić że Polacy nie są miłosierni.Powtarzasz politycznie poprawny slogan"uchodźca"tak jak lewackie media.To nie są żadni"uchodźcy" tylko zdrowi mołdzi meżczyźni przysłani no wojne z niewiernymi.Wśrod nich jest nikły procent Chrześcijan ponieważ zostali oni zabici lub wyrzuceni z barek przez wyanawcw Allacha.
Rozczarowany
Tomaszu, warunkiem przyznania azylu w Polsce powinna być deklaracja uchodźcy, z którego kraju pochodzi. A w razie oszustwa, deportacja go do tego kraju, no chyba że sam się "deportuje" np. do Niemiec.___Piszesz o modlitwie - uczynku miłosierdzia względem duszy. A czy słyszałeś w ogóle o uczynkach miłosierdzia wobec ciała? Czemu wybierasz selektywnie uczynki miłosierdzia?___Jeśli jesteś przede wszystkim za roztropnością, to czy protestujesz przeciwko przyjmowaniu pielgrzymów na SDM, skoro mogą wśród nich być islamscy terroryści?
Tomasz
Rozczarowany Gdzie ich deportujesz chyba nie do Niemiec?? Granice są otwarte wyznawcy Allacha są przerzucani przez przemytnikow.Miłosierdzie i Dobroczynność to modlitwa za Chrześcijan i Niechrześcijan.Należy roztropnie postepować,
Rozczarowany
bella, przecież dzikusy nienawidzące nauczania Chrystusa już są w Polsce. A PiS nie oszukał wszystkich Polaków, bo ci którzy na PiS nie głosowali nie zostali oszukani. Natomiast jeśli głosowałeś na PiS, to miej pretensje tylko do siebie że głosowałeś bezmyślnie :)
bella
ŹADNYCH DZIKUSÓW DO POLSKI! W PRZECIWNYM RAZIE POLEJE SIĘ KREW, BO ONI TO WĘDRUJĄCA SMIERĆ! POLSKA DLA POLAKÓW! ACH JAK TEN PIS OSZUKAŁ POLAKÓW I TERAZ ZACZNIE TRACIĆ W SONDAŻACH! HAŃBA!
Rozczarowany
Tomasz, muzułmańskich oszustów podszywających się pod chrześcijan należałoby deportować tam skąd przybyli. Albo sprawić im tutaj takie warunki pobytu, by sami poprosili o deportację. Popieram pomoc rodakom bezdomnym i bezrobotnym, z wyjątkiem tych którzy dobrowolnie prowadzą taki tryb życia. Popieram też modlitwę za prześladowanych chrześcijan, ale to za mało. Czy gdyby autentyczny prześladowany chrześcijanin poprosił Ciebie o żywność i schronienie (np. o pieniądze na wynajęcie mieszkania), to byś mu nie dał żywności i pieniędzy, ale powiedział że pomodlisz się za niego? Toż to dopiero byłaby hipokryzja. Przy okazji, ciekawi mnie co proponujesz zrobić z dotychczasowymi uchodźcami którzy już są w Polsce, tymi z Czeczenii? A jeśli w każdym obcym bliźnim widzisz gwałciciela i mordercę, to czemu nie protestujesz przeciwko SDM? Przecież wtedy w Polsce pojawią się miliony obcych. Miłosierdzie u niektórych niestety W OGÓLE nie płynie, bo już dawno "zamarzło": Mt25,43-46
Tomasz
Rozczarowany Myśli Św Augustyna Wybrał Ks Dr.St Bross Księgarnia Św Wojciecha jałmużna 252 Miłosierdzie nie płynie z kieszeni
Tomasz
Rozczarowany Partie polityczne służą obcym interesom.Czy to u władzy są pobożni socjaliści PIS czy Lewica Laicka PO,Nowoczesna Zjednoczona Lewica.Obecne władze służą USRAELOWI są partą"WIARY UKRAINEJ"Obecnie mamy Partię Pruską I Rosyjską.W interesie naszego kraju leży nie przyjmowanie cudzoziemców sprowadzanych do Europy za pieniądze żydowskich baksterów.Gdzie ich deportujesz do Niemiec??.Miłosierdzie i dobroczynność to modlitwa za Chrześcijan i Niechrześcijan oraz cnota Roztropności Św Tomasz z Akwinu Suma Teologiczna.Obecne władze przyjmą wszystkich cudzoziemców i będą gwałty morderstwa kradzieże rozboje nasza policja nie jest przygotowana.Najpierw należy pomóc rodakom bezdomnym bezrobotnym.Cudzozimcom można zawieść do obozów w Niemczech żywność,leki,śpiwory a nie przyjmować ich bo to się źle skończy dla naszego kraju.
Rozczarowany
x, przecież to ja wykazałem Tobie brak logiki, bo z jednej strony twierdzisz że chrześcijanie z Syrii nie uciekają do Europy, a z drugiej przyznajesz że chrześcijanie z Syrii są gwałceni w Europie. Powtarzam się, bo na podstawie przysłowia "mądrej głowie dość dwie słowie" rozumiem konieczność wielokrotnego powtarzania "głowom" innym niż mądre. Jeśli za "najeźdźców" traktujesz wszystkich przybywających do Polski, to mam dla Ciebie przykrą wiadomość - już niedługo Polskę "najadą" miliony uczestników SDM. Polemizować ze mną nie musisz, masz prawo wolnego wyboru dyskutantów :)
Rozczarowany
Tomasz, jeśli muzułmanie udają chrześcijan, to natychmiast po odkryciu tego faktu należy ich deportować za oszustwo i nie przyjmować nowych dopóki oszuści nie opuszczą kraju. Gdybanie w stylu "PiS oszukuje wyborców" zostaw tym co głosowali na PiS - sam nie głosowałeś więc ciesz się że nie rządzi PO, bo ona na polecenie swej mocodawczyni Merkel przyjęłaby do Polski kilkaset tysięcy muzułmanów. Chciałbyś tego?___Roztropność i miłość bliźniego muszą iść ze sobą w parze i w umiarze. Nie można bowiem popadać w paranoję odmowy jakiejkolwiek pomocy autentycznie potrzebującym bliźnim, tłumacząc się że to nieroztropne. Przypomnę słowa Jezusa: "...byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie ... Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. I pójdą ci na mękę wieczną..." (Mt25,43-46)
Tomasz
Rozczarowany Św Augustyn Miłosierdzie nie płynie z kieszeni Jałmużna powinna płynąć z serca ,Wyciągnąć rękę bez miłości w sercu daremny uczynek.A nawet gdyby ręka nie miała nic do dania,już samo współczucie w sercu jest dobrym uczynkiem w oczach Boga.Jałmużna Myśli Św Augustyna wyd drugie wybrał Ks DR Stanisław Bros Księgarnia Św Wojciecha 1935 r
Tomasz
Rozczarowany Nie wiesz że miłosierdziem i dobroczynnością jest modlitwa za Chrześcijan i Niechrześcijan Św Tomasz z Akwinu Suma Teologiczna.
x
@Rozczarowany: Powtarzasz się. Znam twoje argumenty na pamięć. Nie posiadając kompletu informacji wypowiadasz się na temat najeźdźców a gdy te wiadomości dostajesz, nie słyszysz, nie widzisz. Twoja cecha: brak logiki. Twierdzisz, że "wybierasz mniejsze zło". To nieprawda. W kwestii najeźdźców wybierasz zło i upierasz się przy WIĘKSZYM. Nie będę już więcej z Tobą polemizować.
Tomasz
Rozczarowany Nie wiesz że roztropność to cnota Św Tomasz z Akwinu Suma Teologiczna.Mam komu pomagać np bezdomnym rodakom którzy umierają na ulicy z powodu biedy.Najpierw należy okazać miłosierdzie rodakom.Najazd uchodźców jest zaplanowany przez obcych w celu zniszczenia państw narodowych.Powstaje Nowy Porządek Świata oparty na bezbożnej ideologii marksistowskiej wiedza na ten temat jest w internecie.
Tomasz
Rozczarowany Czytaj moje wpisy ze zrozumieniem gdzie napisałem że Chrześcijanie są wyznawcami Allacha.Napisałem że do Szwajcarii przylecieli"Chrześcijanie"okazało się że to byli wyznawcy Allacha nie wyznawcy Chrystusa od razu w porcie lotniczym rozłożyli dywaniki zanosząc modły do Allacha.Przerzutem Arabów Afrykańczyków zajmują się państwo położone w Palestynie oraz w USA w celu zniszczenia państw narodowych przy udziale UE.Szwajcarzy po tym incydencie nie przyjmują uchodźców.
Rozczarowany
x, sam napisałeś że muzułmanie w obozach w Europie gwałcą chrześcijanki. Więc skąd w tych obozach wzięły się te chrześcijanki? Zostały tam zatrudnione dla muzułmanów, za własną zgodą? NIE, one przybyły JAKO AUTENTYCZNI UCHODŹCY, razem z muzułmanami. Więc dlaczego teraz piszesz coś co nie ma sensu - że chrześcijanie z Syrii nie uciekają do Europy? Skoro nie uciekają, to nie powinno ich być w europejskich obozach razem z muzułmanami, czyli muzułmanie nie mieliby kogo gwałcić. Napiszę więc analogicznie: po antyteistycznemu kręcisz że nie możemy pomóc tym chrześcijankom w obozach. Po prostu NIE CHCESZ pomóc jakiemukolwiek bliźniemu w potrzebie i tyle. Jak to dobrze że w Polsce są jeszcze katolicy, którzy nie skompromitują naszego kraju przy okazji SDM i przyjmą pielgrzymów, a nie wykręcą się od pomocy bredząc że "są katolikami, ale pielgrzymów nie przyjmą, bo mogą się wśród nich ukrywać muzułmańscy terroryści". A taka postawa ma TO SAMO źródło co: "żadnych uchodźców\
Rozczarowany
@ula: skoro prosiła o pieniądze na jedzenie, to mogłaś powiedzieć że jej zapłacisz jeśli np. zmiecie podłogę w sklepie (nawet jeśli ta podłoga była dopiero co sprzątana). Uczciwa osoba przyjęłaby tę propozycje, a nieuczciwa wyłudzaczka by nie przyjęła. Jeśli widzisz analogię między swoją nieprzemyślaną postawą wobec Cyganki, a swoimi WYOBRAŻENIAMI o weryfikacji, to wcale mnie nie dziwi że odczuwasz paranoiczny strach przed wszelkimi obcymi bliźnimi. Żegnam.
Tomasz
Rozczarowany Nie bredzę czytaj ze zrozumieniem"Chrześcijanie" okazali się faktycznie wyznawcami Allacha.Pisałem cudzysłowie gdyż nie byli to Chrześcijanie tylko wyznawcy Allacha.Nie do ciebie piszę o Polakach ze Wschodu.Obecne władze przyjmą wszystkich tzw uchodźców oficjalnie mówią że przyjmą Chrześcijan aby nie stracić swojego elektoratu.Sprawa tzw uchodźców jest promowana przez Baksterów żydowskich w celu likwidacji państw narodowych przy wsparciu Związku Europejskich Republik Socjalistycznych."Wiosna Arabska"to kolorowa rewolucja wywołana przez USA i Izrael podobnie jak na Ukrainie w celu zaprowadzenia tzw demokarcji .Roztropność to cnota polecam Św Tomasza z Akwinu jego Sumę Teologiczną.W Niemczech są tylko młodzi mężczyźni wyznawcy Allacha którzy nie podejmują żadnej pracy tylko nastawieni są roszczeniowo.Obejrzyj sobie na yotubie jak wyznawcy Allacha traktują Chrześcijan m in wyrzucali ich z barek zmierzających do Europy.
x
@Rozczarowany: Nie obejrzałeś filmu "Prześladowania chrześcijan-plan czy skutek przypadku" na tym portalu.Chrześcijanie z Syrii nie uciekają do Europy,nie zostawiają swoich rodzin,by uciec przemieszczają się wewnątrz swojego kraju.Ci, których będziemy przyjmować są w Grecji,przypłynęli na pontonach teraz, w ramach ściśle zaplanowanej akcji zniszczenia Europy.Oni nie są chrześcijanami. Nie chcesz widzieć zagrożeń,po żydowsku kręcisz.Te kobiety w łagrach niemieckich nie maja już pieniędzy, żeby wydostać się stamtąd,zostały okradzione.Dały się nabrać żydowskim fundatorom podróży do Niemiec, my nie możemy im pomóc. Deklaracja rządu o nieprzyjmowaniu kogokolwiek,nagłośniona w świecie, spowodowałaby szybsze decyzje władz UE-niemieckich o zamknięciu granic,Niemcy przejrzeli i buntują się. Spowodowałaby tym samym brak możliwości zarobku przemytnikom imigrantów, którzy na tym procederze zarobili miliony.Masz internet,tylko nie chce Ci się szukać. Nie odpowiadaj.
ula
@Nie, nie satysfakcjonuje, bo ta cyganka była brudna, obszarpana, ona i jej dziecko wyglądali naprawdę bardzo źle. Prosiła o pieniądze na jedzenie, mówiła, że nie ma gdzie iść. Byłam w pracy, nie mogłam po prostu pójść i kupić jej jedzenia. I tak samo jak moja ówczesna ocena tej kobiety może wyglądać "weryfikacja uchodźców" przez służby. Widzę już że żaden argument Cie nie przekona, a w grę wchodzi też nieuczciwość weryfikujących i fundusze unijne dawane władzy na ten cel, czyli potencjalna chęć zarobku nie do pogardzenia przez osoby które dostaną tę "robotę". Szkoda czasu na dyskusje z Tobą. Żegnam.
rst
To niemożliwe, żeby nie można było wycofać się z niekorzystnych i godzących w bezpieczeństwo Polaków obietnic złożonych przez poprzedni rząd. PIS przed wyborami zapewniał, że nie zgodzi się na przyjęcie żadnych uchodzców, a teraz, nagle stwierdza, że "nie ma możliwości". To jak to, wcześniej nie wiedział, że nie ma możliwości, czy oszukiwał społeczeństwo?
Rozczarowany
@x: sam piszesz o chrześcijańskich kobietach i dzieciach gwałconych w obozach na okrągło przez muzułmanów. I w związku z tym odmówiłbyś tym chrześcijańskim kobietom i dzieciom miłosierdzia w postaci przyjęcia do nas, a przez to uwolnienia od muzułmańskich oprawców?
daniekl
Nie nie i jeszcze razz nie! Mnie nie stać jako polaka na własne mieszkanie! mieszkam z rodzicami i dwoma siostrami w małym mieszkanku i nie zgadzam sie żeby ktoś dostał wszystko za darmo tylko dlatego że tu przyszedł i i czegoś żąda!!!
Rozczarowany
@Tomasz: co Ty bredzisz, chrześcijanie zanosili modły do Allaha??? To nie wiesz o tym że chrześcijanie oddają cześć TYLKO Trójjedynemu Bogu?___Nie rozumiesz porównania do ŚDM - to już wyjaśniam. Wśród setek tysięcy (jeśli nie milionów) osób którzy pojawią się w Polsce z okazji ŚDM, NA PEWNO będą też muzułmanie udający katolików. I co w związku z tym proponujesz? Odwołać ŚDM?___Skąd masz takie bzdurne informacje że WSZYSCY chrześcijanie zostali zabici przez muzułmanów? Poczytaj wiadomości na tym portalu - jeszcze nie wszystkich zabili. Ale pewnie marzysz o tym by tak się stało, żeby mieć "czyste sumienie" i usprawiedliwić siebie że nie wypełniasz nakazu Chrystusa pomocy bliźnim, bo nie masz komu pomagać? Oszukujesz samego siebie, ale wiedz że dobrze na tym nie wyjdziesz.___Natomiast zawsze popierałem i popieram przyjęcie Polaków z byłego ZSRR, więc po co o tym do mnie piszesz?
Rozczarowany
@Robert: a czy naprawdę wierzysz że wszyscy pielgrzymi przybywający na ŚDM są katolikami, a nie zakamuflowanymi muzułmańskimi terrorystami?
Rozczarowany
@ula: danie Cygance 5zł nie świadczy o mądrości, gdyż ludzie posiadający choć odrobinę wiedzy o otaczającym świecie wiedzą że Cyganie nie są biedakami. Czy moja szczególnie oczekiwana przez Panią odpowiedź, satysfakcjonuje Panią?
x
@Janusz z Kolonii: dokładnie wiemy, w sieci można przeczytać co dzieje się w łagrach. Chrześcijańskie kobiety i dzieci(!) są tam gwałcone na okrągło, odmawia się im prawa do życia, obrony, izolacji. Dlatego protestujemy. Żadne "chrześcijańskie miłosierdzie" mnie nie przekona. Raz podjęta przez rząd decyzja jest tylko wstępem do dalszych kroków. Po to dopuszczono "patriotyczny PiS" do władzy, żeby wprowadził te decyzje w życie. Masoński Okrągły Stół dalej działa, a Polacy dalej tego nie widzą.
Tomasz
Rozczarowany Władze warszawskie przyjmą wszystkich uchodźców nie tylko Chrześcijan.Oficjalnie mówią że przyjmą Chrześcijan aby nie stracić wyborców.
Tomasz
Janusz z Koloni A jakie masz gwarancje że w tłumie Chrześcijan przybywających do Polski nie ma terrorystów???.To obecne lewackie władze niemieckie przez błędną politykę emigracyjną oraz multikulti przyczyniły się do tego bałaganu z uchodźcami.
Tomasz
Rozczarowany Dlaczego obecne władze zapomniały o Polakach mieszkających w Kazhstanie,Ukrainie,Rosji???.Należy tez im pomóc."KOCHAJ WŁASNY NARÓD SZANUJ INNE NARODY"NACJONALIZM CHRZEŚCJAŃSKI.Należy postępować roztropnie.Roztropność to cnota Św Tomasz z Akwinu.Czy służby specjalne są przygotowane na przeniknięcie do naszego państwa terrorystów którzy być w grupie uchodźców???
Tomasz
Rozczarowany Rząd warszawski do tego że wyznawcy Allacha będą gwałcić polskie kobiety mordować niewinnych ludzi przykład Niemcy,Francja.W Szwajcarii to autentyczny fakt na lotnisku "Chrześcijanie" do razu po wyjściu z samolotu rozłożyli dywaniki zanosili modły do Allacha.Władze partii rządzącej strzeliły sobie w kolano.Co mają do przyjęcia islamistów SDM??? A Polacy to co nasi rodacy mieszkający np w Ukrainie itd.Chrześcijan wśród uchodźców nie ma zostali pozbawieni życia przez wyznawców Allacha.Pojawią się zdrowi mężczyźni młodzi którzy będą gwałcić polskie kobiety.Władze Związku Europejskich Republik Socjalistycznych sprowadzają np murzynów arabów w celu likwidacji państw narodowych.UE przekształciła się w państwo totalitarne.Piwo które nawarzyły państwa zgniłego zachodu niech sobie oni wypija.
Janusz z Kolonii
Nawet nie macie pojecia, co oni tutaj w rzeszy z Chrzescijanami w tych lagrach robia. Permanenatna nagonka. Juz byly glosy by rozdzielic Chrzescijan i Jezydow od islamskich rezunow. Niektore niem. landy od razu to zaczely realizowac, lewacko-komunistyczny enerdowski Berlin, wrog Chrzescijanstwa, jednak oznajmil, ze odrzuca z gory takie praktyki.
Polak
Proponuję zebrać uchodźców na polu w -15 stopniach sami wyjadą z Polski
Robert
@Rozczarowany I naprawdę wierzysz, że przyjmą tylko Chrześcijan? Żebyś się nie rozczarował. Przecież to tylko taka gadka, żeby nie stracić wyborców.
joe
POLSKA MUSI PRZYJĄĆ OCZEKUJĄCYCH RODAKÓW. INNYCH MOŻE ALE NIE MUSI !!!
zdzicha
Może wyznanie wiary i pokłon przed konsekrowną Hostią? Zaraz okaże się kto jest chrześcijaninem i sprawa "sprawdzania" uchodźców załatwiona.
ula
PS. Szczególnie czekam na odpowiedź @Rozczarowanego.
Cinek
A dlaczego macie żal do PIS? Bluzgajcie na po-PSL, bo to ich pokłosie. Ja pamietam i można znaleść w sieci jak pan Duda deklarował u merkel ze nie przyjmie uchodźców, bo mamy własny grajdoł z Polakami z kresów, i wojnę w Ukrainie. Taka była polityka pisiorakow. Teraz zmienił się rząd, ale problemy stworzył stary, i cytowanie litery prawa UE nic tu nie da, bo klamka zapadła poprzedniej kadencji. Dziękujcie pani Kopacz.
bekas
Komorowski beknął przez UPA, Kopacz beknęła przez "uchodźców". PiSokracja też szykuje się do beknięcia. Na razie ogłupiają podatnika chrześcijanami.
ula
Prowadzę mały sklep. Kilka lat temu przyszła cyganka z dzieckiem na ręku, prosząc o pomoc. Dostała 5zł. Następnego dnia takich cyganek było 7, a kolejnego 18. Nie dało się pracować, obsługiwać klientów, były bezczelne i agresywne gdy trzeciego , czwartego i piątego dnia konsekwentnie odmówiliśmy datków. Później dotarła do mnie wiadomość, że to mafia cyganów zmusza kobiety do żebrania. Czy moje zachowanie było "niechrześcijańskie"?
z archiwum pch24.pl
zwróćmy uwagę na motywy imigracji http://www.pch24.pl/patriarcha-grzegorz-iii-laham--nie-wszyscy-syryjczycy-musza-uciekac-z-kraju,39264,i.html
Rozczarowany
Tomaszu, a jak sprawdzić czy pielgrzymi przybywający na ŚDM nie są zakamuflowanymi muzułmańskimi terrorystami? A jak sprawdzisz czy Twój sąsiad nie jest zakamuflowanym terrorystą, bo może niedawno potajemnie przeszedł na islam? Wiesz, możemy nie ufać NIKOMU, ale czy tego chciał od katolików Chrystus? I czy to poprawi nieufnym samopoczucie, czy raczej doprowadzi ich do paranoicznego strachu?
Aga
Jak rząd sprawdzi tych ludzi??? Nie zgadzam się na takie rozwiązanie! Wielu uchodźców znalazło bezpieczne miejsce w pobliżu swojego kraju. Po co mamy ryzykować? Nie wierzę w udaną akcję sprowadzenia rzeczywistych chrześcijan...to bajka dla naiwnych.
Traper
Błaszczak dobrze pyskował, jak był w opozycji. Przecież przyjmowanie "uchodźców" nie jest zgodne z naszą Konstytucją. Dlaczego tego nie chcą widzieć ci rządzący kłamcy? Przecież Jaruś mówił coś w poprzednim Sejmie, że choroby nam przyniosą. Zapomnieliście? I po co on spotkał się z P. Orbanem, kiedy i nowi rządzący nie popierają Go, ani grupy wyszehradzkiej w tej i innych sprawach? Nie mogliby np. zaskarżyć kwoty do Komisji Europejskiej, albo odciąć się, bo przecież to poprzednia władza zgodziła się na przyjęcie? Po prostu podlizują się eurokratom i tyle, a Polaków w swoim kraju mają gdzieś! Ale czy oni uznają Polskę za swój kraj, bardzo w to wątpię.
Tomasz
Rozczarowany Jak sprawdzić kto jest Chrześcijaninem???W Szwajcarii też chcieli przyjąć Chrześcijan na lotnisku "Chrześcijanie" rozłożyli dywaniki i zanosili modły do Allacha.W pierwszej kolejności należy przyjąć rodaków z Kazchstanu Ukrainy Rosji o nich władze warszawskie zapomniały."MĄDRY POLAK PO SZKODZIE"
jac
O sprowadzeniu Polaków pozostających przymusowo w Kazachstanie i gdzie indziej na Wschodzie chyba już rząd zapomniał. To oni powinni być sprowadzeni najpierw.
Rozczarowany
"rząd zdecydował, że do Polski wpuszczeni zostaną tylko chrześcijanie" - brawo! A pseudokatolikom odmawiającym komukolwiek jakiejkolwiek pomocy, przypomnę słowa Jezusa: "...byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie ... Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. I pójdą ci na mękę wieczną..." (Mt25,43-46)
pytający
@anna -- Niech Pani nie będzie naiwna, bo to szanującej się osobie nie przystoi! Takie hasełka dobre są na Onecie. W Kolonii kobiety atakowali podpici wyznawcy Mahometa. Jak trzeba, albo nawet jak nikt nie patrzy i nie ma zagrożenia milicją szaria, to wielu mahometan chętnie i wódeczki się napije i kaszanki spróbuje - oczywiście nie wszyscy. Wcale nie znaczy to jednak, że "niewiernemu" nie obetną głowy, a "niewiernej" nie wezmą na niewolnicę seksualną. Islamscy terroryści z zachodu to z reguły ludzie, którzy brali życie "pełnymi garściami" od alkoholu, narkotyków, prostytutek nie stroniąc. Tak to wygląda. Ich może utrzymać w ryzach tylko prawo szaria.
pytający
A jak oni dokonają weryfikacji? Kto w Polsce zna arabski? Kto zna arabską mentalność? Islam to nie chrześcijaństwo. Muzułmanie nie są zobowiązani do dawania świadectwa Prawdzie, jak chrześcijanie. Mohamed doradzał swoim wyznawcom, żeby kłamali, jeśli to konieczne. Kto zweryfikuje zeznania i w jaki sposób? Nawet wpis w dokumencie nie wiele znaczy, bo PI opanowało zakłady, gdzie produkowane są syryjskie paszporty. >>> A poza tym, jak pisali niektórzy poniżej, arabscy chrześcijanie to wcale nie są anioły, wcale nie są lepsi od polskich. A jak do tego dodać problem z integracją i pracą dla nich, to widać problemy jak na dłoni. Z Polski wyjechało 3 mlj ludzi za pracą.
krzysztof
No to Prawo i Sprawiedliwość popłynęło a mówili że nie będą przyjmować imigrantów że to problem Niemiec
Adam M.
Tak czy siak, chrześcijanie czy nie, proponuję przyjąć ich na koszt celebrytów tak szumnie opowiadających się dotąd za otwartością i tolerancją. Niech ich karmią, dadzą dach nad głową i pomogą się usamodzielnić. A tak na serio to dobrze, że chodzi o chrześcijan, choć wątpię w możliwości skutecznej oceny człowieka znikąd w wykonaniu naszych urzędasów.
blanka
Pytanie tylko, czy ta gadka o chrześcijanach, to taka sama jak z odmową przyjęcia imigrantów. Potem Szydło powie że nie mogli inaczej, albo chrześcijan zabrakło. Mam nadzieję że muzułmanie będą czuć się u nas tak źle jak tylko to jest możliwe. I policja będzie goniło towarzystwo udających modły na ulicy.
blanka
Sprawdzić może być nie sposób. Ich demoniczny prorok nakazał im kłamać, jeść wieprzowinę i pić alkohol jeśli będą zagrożeni. A ISIS na pewno da im "dyspensę" by mogli kilka bomb detonować. Z tych 7000 tysięcy może być 7000 wybuchów. A tych emigrantów to proszę w domach poprzedniej władzy lokować. I tyle ile my zasiłku i na sposób Czech czy USA mają mieć obowiązek wszystko zwrócić. A nie że będą żreć i mieszkać za darmo a potem nawet nie powiedzą "pocałujcie nas....." Tylko zwieją do Niemiec, by ta, płakać znowu, że są zagrożeni.
Robert
Ciekawe kto im będzie selekcjonował tych Chrześcijan. Przecież nie będą sprawdzani w Polsce, tylko w krajach do których uciekli. Ściema i tyle.
Tomasz
Hugon de Panys Jest tylko Sakrament Pokuty i Pojednania w w którym skruszony grzesznik otrzymuje odpuszczenia grzechów.To nie żadni emigranci tylko w większości zdrowi młodzi mężczyźni mordercy i gwałciciele białych kobiet.Należy zamknąć granicę w przeciwnym przypadku nasze ulice spłyną krwią niewinnych ludzi.
Hugon de Payns
Człowiek jest tylko człowiekiem-jest słaby.Dlatego nawet jeśli byli to chrzescijanie to dla lepszego socjalu zwiali do raichu.Jednak nie jest to ich wytłumaczenie,wprost przeciwnie.Trzeba to zrozumieć i wyciągnąc naukę.Tak już jest!A w dodatku jak poprawnie zweryfikować takiego imigranta-bo w żadnym wypadku nie jest to uchodżca.Tak czy owak,przyjęcie imigrantów to poważny błąd.Z punktu widzenia socjalnego i religijnego.Trzeba tylko słuchać ojców kościoła,oni dawno temu udzielili jasnych odpowiedzi.To jest właśnie lewactwo-ignorancja posunieta aż do ignorancji rzeczywistości.Jednak miłosierdzie Boga-jeśli jego pragniemy-zawsze łączy się ze sprawiedliwością.Polska pełna jest brudu nieczystości,bałwochwalstwa,zdrady i publicznych bluźniertsw i tylko niewiele różni się od zachodu.Jak byście chcieli aby Bóg nas zbawił?Czy nie słyszeliście że nic nieczystego nie wejdzie do królestwa Bożego? Może więc trzeba przyjąc tę karę w duchu pokuty?Byle mądrze!
anna
Witamy z kaszanka i kieliszkiem wódeczki :-p
Oburzony
Aby tylko nie tacy \'chrześcijanie\', jak ci zdrajcy, którym biedni Polacy z Wielkopolski na spółkę z lokalnym proboszczem dali wszystko, łącznie w rowerami i telewizorem, żeby mieli się jak relaksować, a te niewdzięczne łotry nawet bez dziękuję zwiały w ciągu nocy do Niemiec. Tam więcej naciągaczy na darmowy socjal i dom za friko, szanse na dostanie coraz mniejsze, więc pewnie pod pretekstem prześladowań ze strony muzułmanów będą chcieli wrócić do Polski, żeby tylko ktoś ich jednak chociaż przez jakiś czas karmił za darmo i na nich robił. Chamstwo!
Magister
Jak sprawdzić czy ktoś jest chrześcijaninem ? można sprawdzić emigranta podającego się za chrześcijanina z wiedzy o chrześcijaństwie, z wiedzy o obrządku bo chrześcijanin wie do jakiego obrządku należy i jaki praktykuje, można każdego ochrzcić bo islamista chyba by się nie dal ochrzcić wodą święconą ? Można nakazać jeść wieprzowinę... ? Można wypytywać o różne rzeczy związane z chrześcijaństwem.
Tomasz
Należy ostro protestować przeciwko decyzji władz w przeciwnym wypadku będą gwałty morderstwa.Obecne władze strzeliły sobie w kolano" stracą swój elektorat.
Tomasz
Michał Do Szwajcarii też mieli przyjechać Chrześcijanie kilka lat temu okazało się że byli to wyznawcy Islamu na lotnisku rozłożyli dywaniki oddawali cześć allachowi
Faszysta
Tak jak rzad sformulowal warunki uznania kogos za "uciekiniera" to moze nikogo nie przyjac i to bez zadnych zarzutow. Na razie sprawa jest dobrze rozgrywana.
Janek
Papież Franciszek nawołuje do przyjmowania uchodźców, a przyjmując chrześcijan możemy mieć chociaż pewność, że nie są terrorystami i będą się asymilować w naszym kraju. rozpoznać można ich stosunkowo łatwo - dać im do wypicia kieliszek wódki i do zagryzienia kawałek słoniny ;)
Flips
Ciekaw jestem jak MSWiA czy ktokolwiek jest w stanie ocenić czy ktoś jest chrześcijaninem czy nie.
Michal
Brawo PIS!!! Mądra decyzja. Ci ludzie nam nie zagrożą. Oni wiedzą co to znaczy mieć gwałcone kobiety. Oni bronią się przed islamem od wielu pokoleń. Mogą nas wiele nauczyć
PWL
Zdrajcy!
teodor
No cóż, robią co "starsi i mądrzejsi" każą, a nie to co obiecywali przed wyborami...
nonpossumus
jestem za przyjeciem niewielkiej grupy chrześcijan- uciekinierów wojennych ... najlepiej syryjsko-polskie rodziny ... od pierwszego dnia pobytu pełna kontrola, nauka jezyka polskiego, formacja duchowa i asymilacja ze społeczeństwem polskim w duchu naszej codzienności....ojciec czyli głowa rodziny jest zobowiazany po roku zapracować na byt najbliżsych... i to jest własnie dobrze rozumiana solidarnośc i wspopłczucie dla uchodźców...sam byłem kiedys emigrantem... i mieszkałem z Arabami w ośrodku azylowym...mnie nikt nie powie że czegoś nie rozumiem...pozdrawiam Polaków...
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.