Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2017 r.

Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Michael Voris: Kurs Alpha oparty jest na ckliwości, nie na nauczaniu Kościoła


Kursy Alpha dla katolików wywołują ogromne kontrowersje – a jeszcze większe emocje wywołuje skrytykowanie tej „metody ewangelizacji”. Gdy kilka dni temu portal PCh24.pl przypomniał list kardynała Raymonda Burke’a (dla wielu katolików na świecie pozostającego wielkim autorytetem) z 2015 roku, w którym hierarcha negatywnie wypowiedział się o tych kursach, wybuchła burza. Uczestnicy kursów Alpha oraz prowadzący je zarzucali nam „dzielenie Kościoła” i sugerowali inne, równie gorszące przewiny. Wielu komentatorów odnosiło się do „osobistych doświadczeń” uzyskanych na tych kursach, bez których to doświadczeń rzekomo niczego nie zrozumiemy.

 

Oddajemy zatem głos znanemu dziennikarzowi katolickiemu, który – mieszkając w USA – jeszcze lepiej dostrzega i doskonale opisuje różnicę między tym co katolickie, a tym co protestanckie. Michael Voris – opisując zagrożenia wynikające z zacierania tych granic – również spotkał się z atakiem na jego słowa. Posłuchajcie Państwo co ma do powiedzenia o kursach Alpha.

 

Polska lista dialogowa dostępna jest po kliknięciu przycisku „napisy” w oknie odtwarzacza.

 

Zamieszczono dzięki uprzejmości ChurchMilitant.com.

 

om

 

Zobacz również: Kardynał Burke o kursie „Alpha”: nie ma podstaw do nauczania wiary katolickiej w ten sposób


DATA: 2017-11-13 07:35:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Dziś w Kościele widoczne są co najmniej 2 nurty: 1. Katolik tradycjonalista: tylko rozum, wola i wszelka skrajność na każdym kroku. Najlepiej zero uczuć. 2. Katolik emocjonalista: uczucia, emocje, spoczynki (upadki w Duchu Św.), radość, ohy i ahy. Obydwie drogi są skrajne i chyba żadna nie do końca właściwa. A wy co myślicie?
28 dni temu / Katoliczka
 
Byłam na Kursie ALPHA, posługiwałam na Kursie ALPHA i nie zgadzam się z treścią tego artykułu. Kurs ALPHA przybliża podstawy wiary katolickiej w Polsce wiary i uważam, że przybliża do kościoła.
1 miesiąc temu / Rybcia86
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 60 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.