DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

dr Paul Cameron

Uwaga - drastyczne treści

Medyczne konsekwencje praktyk homoseksualistów

Data publikacji: 2016-09-07 08:04
Data aktualizacji: 2016-09-07 10:20:00
Medyczne konsekwencje praktyk homoseksualistów
REUTERS / FORUM

W dziejach świata wszystkie cywilizacje i główne religie potępiały homoseksualizm.1 W koloniach amerykańskich czyny o podłożu homoseksualnym były karane śmiercią. Thomas Jefferson stwierdził, że homoseksualizm „powinien być karany, w przypadku mężczyzn kastracją, a w przypadku kobiet wycięciem dziury w przegrodzie nosowej o średnicy przynajmniej 1,25 cm”.2 Do roku 1961 czyny homoseksualne były w Ameryce nielegalne.


 Homoseksualiści utrzymują, że „w USA oraz w wielu innych państwach dominuje wrogie nastawienie do homoseksualizmu jako do czegoś obrzydliwego, podczas gdy czyny te nikogo nie krzywdzą”.3 Amerykański Związek Psychologiczny i Amerykański Związek Zdrowia Publicznego w 1986 roku zapewniły Sąd Najwyższy, że „nie ma znaczących danych wskazujących na to, że uprawianie oralnego i analnego seksu powoduje zaburzenia umysłowe”.4

 

Czy odwieczne negatywne podejście do homoseksualizmu to tylko uprzedzenia? Czy zachowania homoseksualne są rzeczywiście tak nieszkodliwe jak zapewniają homoseksualiści i cytowane wyżej związki?

 

Praktyki stosowane przez homoseksualistów

 

Poniżej streszczone są główne badania zachowań homoseksualnych. Wyróżniają się dwie rzeczy: 1) na całym świecie homoseksualiści zachowują się podobnie, 2) jak w 1993 roku zarejestrował harwardzki wykładowca medycyny, dr William Haseltine33 „zmiany w zachowaniu seksualnym, które zostały zaobserwowane w pewnych grupach dowodzą, że w większości przypadków są one tymczasowe. Na przykład łaźnie i kluby nocne w wielu miastach w ostatnim czasie albo zostały na nowo otwarte, albo nigdy nie doszło do ich zamknięcia”.

 

 

 

                                                                                Seks oralny

Homoseksualiści uprawiają seks oralny prawie we wszystkich swoich stosunkach seksualnych (i w około połowie przypadków połykają spermę5). Sperma zawiera wiele drobnoustrojów przenoszonych we krwi. Z tego też powodu homoseksualiści, którzy praktykują seks oralny, w zasadzie prawie konsumują ludzką krew z całym tego ryzykiem dla zdrowia. Ponieważ na penisie często znajdują się drobne uszkodzenia (oraz często znajduje się w nieczystych miejscach, takich jak odbyt), osoby stosujące te praktyki mogą zostać zarażone zapaleniem wątroby typu A lub rzeżączką (a nawet wirusem HIV i zapaleniem wątroby typu B). Ze względu na to, że wiele kontaktów seksualnych to stosunki osób nieznajomych (70 procent homoseksualistów oszacowało, że z połową swoich partnerów uprawiali seks tylko raz17, 27) oraz, że homoseksualiści mają od 10 do 110 różnych partnerów rocznie, potencjalne ryzyko zakażenia jest więc znaczne.

 

                                                                                  Seks odbytniczy

Badania wskazują, że około 90 procent homoseksualistów uprawia seks odbytniczy, z czego dwie trzecie robi to regularnie. Podczas sześciomiesięcznego badania5, polegającego na codziennym wpisywaniu doznań seksualnych, okazało się, że homoseksualiści mieli średnio 110 partnerów seksualnych, przy czym 68 stosunków odbytniczych w roku.

 

Seks odbytniczy jest niebezpieczny. Podczas stosunku odbytniczego odbyt staje się miejscem, gdzie spotykają się: 1) ślina i zarazki, które się w niej znajdują i/lub sztuczny środek, 2) własne fekalia odbiorcy, 3) wszelkie zarazki, infekcje czy substancje, które znajdują się na penisie, 4) nasienie osoby umieszczającej penisa w odbycie partnera. Ponieważ penis dokładnie penetruje otoczkę odbytu, która ma grubość zaledwie jednej komórki, a rozrywanie bądź siniaczenie ściany odbytu jest bardzo częste podczas uprawiania seksu analno-prąciowego, substancje te mają prawie bezpośredni dostęp do krwi. W stosunku heteroseksualnym sperma nie może penetrować wielowarstwowej pochwy i nie ma kontaktu z fekaliami7 za to stosunek odbytniczy prawdopodobnie najbardziej przyczynia się do rozprzestrzeniania zapalenia wątroby typu B, wirusa HIV, syfilisu i innych chorób przenoszonych z krwią.

 

Do targania bądź rozrywania ściany odbytu dochodzi szczególnie podczas wkładania ręki do odbytu. Również kiedy wkładane są różnego rodzaju „zabawki” (homoseksualiści mają w swoim żargonie nazwy na przedmioty, które są wsadzane do odbytu: butelki, marchewki, a nawet gryzonie8). Ryzyko zakażenia w konsekwencji takiej „zabawy” jest bardzo prawdopodobne. W czasach Kinseya wkładanie różnych rzeczy do odbytu było tak rzadkie, że nawet o to nie zapytał. Do roku 1997 ponad jedna trzecia homoseksualistów przyznała, że stosuje takie praktyki. Odbyt nie jest stworzony tak, by pomieścić pięść, a ci, którzy tak robią, mogą zostać skazani na używanie pieluch do końca życia.

 

                                                                               Seks fekalny

Około 75 procent homoseksualistów przyznaje, że liże bądź wkłada swój język do odbytu partnera, przez co połykają dosyć duże, z medycznego punktu widzenia, ilości fekaliów. Ci, którzy jedzą czy nawet tarzają się w kale, są narażeni na większe ryzyko. Badanie codziennych zapisów doznań seksualnych5 wykazało, że 70 procent homoseksualistów miało z takimi praktykami styczność, nieregularnie, przez ponad 6 miesięcy. Rezultat?: „Zachorowalność na zapalenie wątroby typu A mężczyzn homoseksualnych wynosiła 22 procent rocznie, podczas gdy żaden heteroseksualny mężczyzna na tę chorobę nie zachorował”. W 1992 roku26 zarejestrowano, że liczba homoseksualistów w Sydney uprawiających seks oralno-analny nie zmieniła się od roku 1984.

 

Mimo tego, że organizm potrafi się bronić przeciwko zarazkom znajdującym się w fekaliach, kontakt z zarazkami pochodzącymi od dziesiątek innych osób jest wyjątkowo niezdrowy. Połykanie ludzkich odpadów przemiany materii to prosta droga, by nabawić się zapalenia wątroby typu A i pasożytów jelitowych zwanych Syndromem gejowskiego jelita. Konsumpcja fekaliów jest powiązana również z przenoszeniem duru brzusznego9, opryszczki i raka.27 Około 10 procent homoseksualistów jadło lub bawiło się fekaliami (np. lewatywy, tarzanie się). Wydział Zdrowia w San Francisco przyjął „75 000 mężczyzn w roku, z czego 10 do 80 procent to homoseksualiści. Średnio 10 procent wszystkich pacjentów i odnotowanych bezobjawowych przypadków, u których w próbkach kału wykryto kultury ameby, lamblii i pałeczki Shigella było zatrudnionych w przemyśle spożywczym; zatrudnionych tam było również prawie 5 procent osób zakażonych zapaleniem wątroby typu A”.10

 

W 1976 roku wśród homoseksualistów pojawiła się wirusowa płonica, doprowadzając do bardzo wielu zachorowań w San Francisco.10 Amerykańskie Ośrodki Kontroli Chorób doniosły, że 29% przypadków zachorowań na zapalenie wątroby typu A w Denver, 66% w Nowym Jorku, 50% w San Francisco, 56% w Toronto, 42% w Montrealu i 26% w Melbourne, które miały miejsce w pierwszym półroczu roku 1991, to choroby homoseksualistów.11 Badanie z 1982 roku „sugeruje, że mogło dojść do przeniesienia choroby z grupy homoseksualistów do ogólnej populacji”.12

 

                                                                                  Seks urynowy

Około 10% homoseksualistów Kinseya przyznało, że praktykuje „złote deszcze” (picie lub pozwalanie na oblewanie się moczem). W największym badaniu środowisk homoseksualistów13 23% przyznało, że praktykuje seks urynowy. W największym wyrywkowym badaniu zachowań homoseksualistów 29% przyznało, że uprawia seks urynowy.

 

W badaniu zachowań 655 homoseksualistów w San Francisco14 tylko 24% przyznało, że w ostatnim roku byli monogamiczni. 5% monogamicznych homoseksualistów piło mocz, 7% praktykowało wkładanie pięści lub przedmiotów do odbytu, 33% konsumowało fekalia poprzez kontakty analno-oralne, 53% połykało spermę, 59% w poprzedzającym badanie miesiącu miało kontakt ze spermą w odbycie.

 

Inne praktyki seksualne homoseksualistów

 

Sadomasochizm

Jak przedstawiono w tabeli, mniejszość homoseksualistów stosuje tortury dla przyjemności seksualnej. Stosunki z nieletnimi: 25% dorosłych białych homoseksualistów17 przyznało się do uprawiania seksu z chłopcami w wieku 16 lat lub młodszymi. W badaniu przeprowadzonym w dziesięciu stanach30 33% ze 181 mężczyzn i 22% z 18 kobiet wykonujących zawód nauczyciela, których złapano na molestowaniu uczniów, dopuściło się czynów homoseksualnych (chociaż mniej niż 3% mężczyzn i 2% kobiet jest homoseksualnych31). Zależnie od badania, procent homoseksualistów przyznających, że uprawiali seks w publicznych toaletach, wynosiła od 14%16 do 41%13 do 66%;6 9%,16 60%;13 oraz 67%6 przyznało, że uprawiało seks w łaźniach homoseksualistów; 45%,35 64%16 i 90%18 stwierdziło, że używało narkotyków.

 

Strach przed AIDS prawdopodobnie zmniejszył ilość partnerów seksualnych homoseksualistów, ale i tak liczby są wysokie. Morin15 donosi, że 824 homoseksualistów zmniejszyło liczbę swoich partnerów seksualnych z 70 różnych partnerów rocznie w 1982 roku do 50 rocznie do roku 1984. McKusick14 donosi, że miał miejsce spadek ilości partnerów seksualnych z 76 rocznie do 47 rocznie w 1985 roku. W Hiszpanii32 w roku 1989 przypadało średnio 42 partnerów rocznie.

 

Medyczne konsekwencje stosunków homoseksualnych

 

Śmierć i choroby towarzyszą przypadkowym i niehigienicznym kontaktom seksualnym. 70%25 do 78%6, 13 homoseksualistów przyznało, że chorowało na choroby przenoszone drogą płciową. Liczba osób mających pasożyty jelitowe (robaki, przywry, ameba) wahała się od 25%18 do 39%.19 W roku 1992 w USA 83% zachorowań na AIDS wśród białych to przypadki homoseksualistów21.

 

Badanie5 przeprowadzone w Seattle, polegające na codziennym notowaniu doznań erotycznych przez homoseksualistów, ukazało, że średnio w skali roku:

1)        uprawiali seks oralny ze 108 mężczyznami i połknęli nasienie od 48 z nich;

2)        całowali się, doprowadzając do wymiany śliny z 96 mężczyznami;

3)        doświadczyli 68 penetracji odbytu prąciem

4)        konsumowali fekalia od 19 partnerów.

Nic dziwnego, że 10% z nich zachorowało na zapalenie wątroby typu B i 7% na zapalenie wątroby typu B w czasie trwania badania, czyli w czasie 6 miesięcy.

 

Wpływ homoseksualizmu na długość życia

Palacze i narkomani nie żyją tak długo jak niepalący i ludzie niezażywający narkotyków, wobec czego uznajemy, że papierosy i narkotyki są szkodliwe dla zdrowia. Średnia długość życia homoseksualistów sugeruje, że ich poczynania są dużo bardziej szkodliwe niż papierosy i tak samo niebezpieczne dla zdrowia jak narkotyki.

 

Porównano 6737 nekrologów z 18 amerykańskich magazynów homoseksualistów z 13 ostatnich lat z dużą liczbą nekrologów z gazet codziennych.23 Nekrologi z gazet codziennych pokrywały się ze średnią życia w USA: średnia długość życia żonatych mężczyzn wynosiła 75 lat i 80% z nich umarło w podeszłym wieku (w wieku 65 lat i więcej). Średnia długość życia nieżonatych lub rozwiedzionych mężczyzn wynosiła 57 lat, 32% z nich umarło w podeszłym wieku. Średnia długość życia zamężnych kobiet wynosiła 79 lat, 85% umarło w podeszłym wieku. Średnia długość życia niezamężnych i rozwiedzionych kobiet wynosiła 71 lat, 60% z nich umarło w podeszłym wieku.

 

Jednakże średnia długość życia homoseksualistów była w zasadzie taka sama w całym kraju i, ogólnie rzecz ujmując, mniej niż 2% dożyło podeszłego wieku. Jeśli przyczyną śmierci było AIDS, średnia długość życia wynosiła 39 lat. W przypadku 829 homoseksualistów, którzy umarli z innego powodu, średnia długość życia wynosiła 42 i tylko 9% umarło w podeszłym wieku. Średnia długość życia 163 lesbijek wynosiła 44 i 20% umarło w podeszłym wieku. 2,9% homoseksualistów umarło śmiercią tragiczną. W porównaniu do białych heteroseksualnych mężczyzn w przypadku homoseksualistów było o 116 razy więcej morderstw, 24 razy więcej samobójstw i 18 razy więcej wypadków samochodowych. Zawał serca, rak i niewydolność wątroby były wyjątkowo częste. 18% lesbijek umarło na skutek morderstwa, samobójstwa czy wypadku, czyli 456 razy więcej niż białych heteroseksualnych kobiet w wieku 25–44 lat. Wiek homoseksualistów, jaki pojawia się w literaturze naukowej od 1858–1992 roku, wskazuje na podobnie krótką długość życia.

 

Spuścizna homoseksualizmu

Homoseksualiści postulowali wolność obyczajów a otrzymali plagę, która ich samych niszczy. Osoby zajmujące się leczeniem chorych na AIDS są nie tylko w dużym niebezpieczeństwie zarażenia się wirusem HIV, np. w 1992 roku zaraziło się 100 pracowników służb medycznych,21 ale także odrą i nowymi szczepami innych chorób24. Osoby przebywające w tych samych miejscach co chorzy na AIDS pacjenci, również są narażeni24. Dr Max Essex, przewodniczący Harwardzkiego Instytutu AIDS, w 1992 roku ostrzegł kongres, że „choroba AIDS już przyczyniła się do powstania innych rodzajów niebezpiecznych epidemii. (…) Jeśli nie pozbędziemy się AIDS, pojawią się inne, nowe śmiertelne bakterie chorobotwórcze i ani bezpieczny seks, ani nieużywanie narkotyków ich nie powstrzyma”.28 Przynajmniej 8, a prawdopodobnie 3029 pacjentów zostało zarażonych wirusem HIV przez pracowników służby zdrowia w 1992 roku.

 

Biologiczny tygiel

Typowe praktyki seksualne homoseksualistów to medyczny horror. Proszę sobie wyobrazić ślinę, kał, spermę i krew mieszającą się między dziesiątkami mężczyzn co roku. Proszę sobie wyobrazić regularne picie moczu, jedzenie kału i brutalne podrażnianie odbytu. Często zdarzenia te mają miejsce, gdy osoby biorące w nich udział są pijane, odurzone narkotykami lub uprawiają orgie. Ponadto, większość z nich ma miejsce w wyjątkowo niehigienicznych miejscach (toalety, brudne salki peep show) lub – ze względu na to, że homoseksualiści często podróżują – w innych częściach świata.

 

Co roku jedna czwarta lub więcej homoseksualistów odwiedza inne państwo.20, 36 Świeże amerykańskie zarazki zostają zabrane do Europy, Afryki i Azji, a świeże czynniki chorobotwórcze z tych kontynentów dostają się do Ameryki. Homoseksualiści z zagranicy często przyjeżdżają do USA i biorą udział w tym biologicznym tyglu.

 

Schemat powstawania zakażenia

Niestety, niebezpieczeństwo opisanej wyżej wymiany zarazków nie dotyczy wyłącznie homoseksualistów. Podróżnicy przywieźli tak wiele chorób do Nowego Jorku, że trzeba było utworzyć instytut badań chorób tropikalnych, a homoseksualiści rozprzestrzenili HIV z Nowego Jorku na resztę świata.27 W 1992 roku większość z 6349 Amerykanów, którzy zachorowali na AIDS poprzez kontakt z zakażoną krwią otrzymało ją od homoseksualistów, a większość kobiet w Kalifornii, które zachorowały na AIDS poprzez heteroseksualne kontakty, zaraziło się od mężczyzn, którzy praktykowali również homoseksualizm.22 Rzadka odmiana płonicy, która w 1976 roku rozprzestrzeniła się w San Francisco, również zaczęła się u homoseksualistów.10

 

Istnieje tutaj pewna prawidłowość, którą ignorujemy na własne ryzyko. Wraz z występowaniem tych nowych chorób zakaźnych, homoseksualizm nie tylko zwiększa koszty opieki zdrowotnej, ale zwiększa również niebezpieczeństwo zakażenia w placówkach opieki zdrowotnej, przy transfuzji krwi oraz podczas jedzenia poza domem.

 

Prawdziwe współczucie

Społeczeństwo słusznie interesuje się czynnikami wpływającymi na zagrożenie zdrowia, gdyż mają one wpływ na wysokość podatków oraz na szanse każdej osoby na zarażenie się chorobą czy doświadczenie urazów. W dobrej wierze palacze są zniechęcani do palenia papierosów poprzez wyższe składki na ubezpieczenie, podatki na papierosy i zakazy palenia w miejscach publicznych. Ta presja społeczna przyczynia się do tego, że wiele osób rzuca palenie. Jednocześnie zachęca osoby niepalące do tego, by nie popadały w ten nałóg.

 

Homoseksualiści to ludzie o odchylonej seksualności, biorący udział w niebezpiecznych dla zdrowia praktykach. Dla ich dobra oraz dobra osób zamierzających stosować takie zachowania, ważne jest, by ani nie promować, ani nie legalizować takiego destrukcyjnego stylu życia.

 


Dr Paul Cameron jest prezesem Family Research Institute z Colorado Springs, w stanie Colorado, USA (http://www.familyresearchinst.org). Adres do korespondencji: Family Research Institute, PO Box 62640, Colorado Springs, CO 80962 USA. Numer telefonu: (303) 681-3113.

 

1. Karlen A. Sexuality And Homosexuality. NY Norton, 1971.

2. Pines B. Back To Basics. NY Morrow, 1982, p. 211.

3. Weinberg G. Society And The Healthy Homosexual. NY St. Martin’s, 1972, preface.

4. Amici curiae brief, in Bowers v. Hardwick, 1986.

5. Corey L. & Holmes, K.K. Sexual transmission of Hepatitis A in homosexual men. [w:] „New England Journal of Medicine,” 1980302435- 38.

6. Cameron P. et al Sexual orientation and sexually transmitted disease. [w:] „Nebraska Medical Journal,” 198570292-99; Effect of homosexuality upon public health and social order [w:] „Psychological Reports,” 1989, 64, 1167-79.

7. Manligit, G.W. et al Chronic immune stimulation by sperm alloan-tigens. [w:] „Journal of the American Medical Association,” 1984251 237-38.

8. Cecil Adams, The Straight Dope [w:] „THE READER” (Chicago, 3/28/86).

9. Dritz, S. & Braff. Sexually transmitted typhoid fever. [w:] „New England Journal of Medicine,” 19772961359-60.

10.          Dritz, S. Medical aspects of homosexuality. [w:] „New England Journal of Medicine,” 1980302463-4.

11.          CDC Hepatitis A among homosexual men – United States, Canada, and Australia. MMWR 199241155-64.

12.          Christenson B. et al. An epidemic outbreak of hepatitis A among homosexual men in Stockholm, [w:] „American Journal of Epidemiology,” 1982115599-607.

13.          Jay, K. & Young, A. The Gay Report. NY Summit, 1979.

14.          McKusick, L. et al AIDS and sexual behaviors reported by gay men in San Francisco, [w:] „American Journal of Public Health,” 1985 75493- 96.

15.          USA Today 11/21/84.

16.          Gebhard, P. & Johnson, A. The Kinsey Data. NY Saunders, 1979.

17.          Bell, A. & Weinberg, M. Homosexualities. NY Simon & Schuster, 1978.

18.          Jaffee, H. et al. National case-control study of Kaposi’s sarcoma. [w:] „Annals Of Internal Medicine,” 198399145-51.

19.          Quinn, T. C. et al. The polymicrobial origin of intestinal infection in homosexual men. [w:] „New England Journal of Medicine,” 1983309576-82.

20.          Biggar, R. J. Low T-lymphocyte ratios in homosexual men. [w:] „Journal Of The American Medical Association,” 19842511441-46; „Wall Street Journal,” 7/18/91, B1.

21.          CDC HIV/AIDS SURVEILLANCE, February 1993.

22.          Chu, S. et al. AIDS in bisexual men in the U.S. [w:] „American Journal Of Public Health,” 199282220-24.

23.          Cameron, P., Playfair, W. & Wellum, S. The lifespan of homosexuals. Paper presented at Eastern Psychological Association Convention, April 17, 1993.

24.          Dooley, W.W. et al. Nosocomial transmission of tuberculosis in a hospital unit for HIV-invected patients. [w:] „Journal of the American Medical Association,” 19922672632-35.

25.          Schechter, M.T. et al. Changes in sexual behavior and fear of AIDS. [w:] „Lancet,” 198411293.

26.          Elford, J. et al. Kaposi’s sarcoma and insertive rimming. [w:] „Lancet,” 1992339938.

27.          Beral, V. et al. Risk of Kaposi’s sarcoma and sexual practices associated with faecal contact in homosexual or bisexual men with AIDS. [w:] „Lancet,” 1992339632-35.

28.          Testimony before House Health & Environment Subcommittee, 2/24/92.

29.          Ciesielski, C. et al. Transmission of human immunodeficiency virus in a dental practice. [w:] „Annals of Internal Medicine, 1992116 798-80; CDC Announcement Houston Post, 8/7/92.

30.          Rubin, S. Sex Education Teachers Who Sexually Abuse Students. 24th International Congress on Psychology, Sydney, Australia, August 1988.

31.          Cameron, P. & Cameron, K. Prevalence of homosexuality. [w:] „Psychology Reports,” 1993, in press; Melbye, M. & Biggar, R.J. Interactions between persons at risk for AIDS and the general population in Denmark. [w:] „American Journal of Epidemiology,” 1992135593-602.

32.          Rodriguez-Pichardo, A. et al. Sexually transmitted diseases in homosexual males in Seville, Spain, [w:] „Geniourin Medicina,” 1990 66;423-427.

33.          AIDS Prognosis, Washington Times, 2/13/93, C1.a

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Wak też doktor
"Sperma zawiera wiele drobnoustrojów przenoszonych we krwi. Z tego też powodu homoseksualiści, którzy praktykują seks oralny, w zasadzie prawie konsumują ludzką krew z całym tego ryzykiem dla zdrowia." Naprawdę nie chce mi się wierzyć, aby osoba z tytułem doktora mogła wyprodukować taki bełkot. Albo jest to prowokacja, albo tłumacz się nie popisał.
taka prawda
No można się z tezami artykułu nie zgadzać, ale fakty to potwierdzają. W Ostrowie Wlkp wybuchła epidemia żółtaczki typu A- prawdopodobnym owocem była "kochania" się mężczyzn, który jeden pracował w produkcji żywności. Niestety za "miłość" wbrew naturze trzeba teraz zapłacić odszkodowania oraz bankructwem biznesu.
ik
Co za bzdury!! A hetrroseksualni to niby co robią w swoich łóżkach??? I na prostytutki tez chodzą . Masakra co za hetero baran to napisal
Valak
Kosciol katolicki to gówno AVE Szatan Boga niema cholerne katole, i tak bedziecie smazyc sie w piekle HA HA HA razem z waszym księżmi pedofilami
Komentator
Ohydne, nie da się doczytać do końca
Wołynianka
Techniki zwyrodniałych,obrzydliwych praktyk seksualnych homoseksualistów i lesbijek bez owijania w bawełnę powinny być głoszone do wiadomości całemu społeczeństwu, w tym duchownym aby mieli świadomość jak groźne skutki dla zdrowia całego narodu niesie tolerancja tych nacji, które rozsiewają chorobotwórcze bakterie infekując ludzi.Zwłaszcza w Kościołach trzeba głosić prawdę, której prawie nik nie zna. Dlaczego nikt z Rządu -Minister Zdrowia nie przeciwstawia się prawnie przeciw legalizacji tych zabójczych procedur ludzi zdziczałych,zwyrodniałych-groźnych i niebezpiecznych dla ludzi- psychopatów moralnych i fizycznych. Chronić Obywateli jest o b o w i ą z k i e m Ministerstwa zdrowia !
antyuran
Te wszystkie negatywne opinie i zarzuty pod adresem Camerona powinny być zrozumiałe dla wszystkich tych, którzy przeżyli w PRL-u kilkadziesiąt lat. W tamtym miejscu i czasie normą było dezawuowanie i oczernianie opozycjonistów, krytykujących najbardziej przecież postępową ideologię marksizmu-leni nizmu. Jeden z nich pomieszkuje dziś na Czerskiej i wyobraża sobie (Ba! Jest przekonany!) że artykuły szkalujące Camerona to walka z Ciemnogrodem. Jak skończyli ci wszyscy przodownicy postępu i awangardy , wiemy . Tym razem będzie dokladnie tak samo. To tylko kwestia czasu.
hgx
Oj, gejusy, myślicie ze jak zaczniecie wszyscy szczekac to zagluszycie glos prawdy? Nic z tego ;)
1234
Do homo katolik.Tak masz racje Bog Kocha wszystkich I nie mam oceniac czyjes postepowanie.Ale pismo swiete rowniez prosto mowi o homoseksualistach.A ciagle powstawanie I niesoenie krzyza to coagle proby walki z walsnymi grzechami I slabosciamii odwracanie sie od nich jezeli juz o Pismo Swiete zachaczasz
tofeek
Do oburzonych na artykuł, podajcie bibliografię badań które by zaprzeczały tym informacjom a jezeli takiej nie posiadacie to mordki w kubeł, bo wasza mniemanologia nikogo nie interesuje.
najgorszy artykuł tutaj
Cytat z artykułu: "Wydział Zdrowia w San Francisco przyjął ?75 000 mężczyzn w roku, z czego 10 do 80 procent to homoseksualiści."" :O You don\'t say! :O Tylko, że jeżeli tak się sprawy mają to znaczy, że 20 do 90 procent to heteroseksualiści... Autorów takich artykułów powinno się puszczać z wilczym biletem.
DiceCube5
Odniosę się do komentujących. Po1 To nieprawda, że zachowania homo dotyczą tylko ich samych, bo wiele z tych chorób jest zaraźliwych. Po2 Cameron nie został usunięty za niekompetencję, a za niezgodność z główną linią, która była ideowa. Nie znam nikogo, kto podważyłby naukowo metodologię jego badań. Ludzie czepiają się wyników, a nie faktu, że są poprawne. Po3 Normalne pary uprawiają normalny seks. Wszelkie "zabawy" ze sobą też się zdarzają, ale u homo stanowią normę, jedyną alternatywę seksualną, a nie drobny fetysz danej parki. Po4 Przypominam, że WHO wystosowało nawet specjalny program i apel do LGBT, bo są narażeni w sposób większy na HIV i inne choroby. Artykuł nie jest więc wcale "stekiem bzdur". Kto tak twierdzi - nie wie, co się dzieje. Dziękuję, do widzenia.
g
Obrzydliwe praktyki i jeszcze przypisują je normalnym ludziom.
Asterix
Homoseksualiści żyją, zależnie od kraju, średnio o 10 do 20 lat krócej niż osoby heteroseksualne. Studium epidemiologiczne z Vancouver, Kanada przeprowadzone w latach 1987 - 1992 wykazało, że mężczyźni bi i homoseksualni tracą ok 20 lat życia w stosunku do heteroseksualistów. Prawdopodobieństwo, iż 20-letni homoseksualista dożyje 65 roku życia wynosi zaledwie 32% - podczas gdy w ogóle męskiej populacji prawdopodobieństwo to wynosi 78% (Hogg R.S. , Strathdee S. A. (1997) Modeling the Impact of HIV Disease on Mortality in Gay and Bisexual Men, International Journal of Epidemiology, 26/3: 657-661, s. 659 (dostęp w sieci bezpłatny). Ppowodem jest fakt, iż przeciętny homoseksualista w USA ma w ciągu życia 500 do 1000 partnerów, co sprzyja przenoszeniu chorób. Biorąc pod uwagę, że tylko kilka procent z nich może być nosicielami chorób zakaźnych, przy takiej ilości intymnych partnerów, można oczekiwać bardzo licznych infekcji u przeciętnego homoseksualisty.
HomoPower
Gdy przeczytałam ten artykuł miałam w głowie tylko wielkie "Słucham?!". Takie zachowania występują również u osób heteroseksualnych. Przypisywanie tego tylko osobą homoseksualnych jest zwyczajnie bezpodstawne. Poza tym ten artykuł przedstawia homoseksualizm jak coś obrzydliwego. Dziękuje za uwagę.
nie_homoseksualista
Podsumuję to jednym zdaniem....... Stek bzdur.
Szopen 52
Może to powyższe obrzydzanie homoseksualizmu nie jest do końca na temat, bo omija istotę sprawy. Tu ważniejszy jest społeczny aspekt wielości partnerów, co nie dotyczy tylko homoseksualistów. Groźne dla ludzkości jest też nachalne upowszechnianie tych zboczeń, zwłaszcza wśród nieletnich. Niszczące jest - związane z każdym rozpasaniem, zwłaszcza mającym znamiona egoistycznego nałogu - zubożenie społeczno-intelektualne, niszczące całą populację. Rozprzestrzenianie chorób jest okradaniem społeczeństwa i firm ubezpieczeniowych. Posiadanie więcej niż jednego partnera, partnerki seksualnej powoduje wydatny, wręcz geometryczny wzrost zagrożenia rakiem narządów prokreacyjnych u obu płci (rak szyjki macicy, prostata itp.). To właśnie dlatego wszelkie upublicznianie homozwiązków jest poważnym przestępstwem przeciw ludzkości. Jeśli dwie osoby tej samej płci utrzymują tylko ze sobą stały związek seksualny, ukrywając ten fakt społecznie, administracyjnie i nie żądają adopcji - zagrożenia n
bv
Tylko zwymiotowac
dbe
Co to za brednie? Podejrzewam że podobne statystyki są wśród heteroseksualistów, którzy stosują powyższe praktyki. A nawet jeżeli rzeczywiście jest tak jak autor podaje w tekście, to również klasyczny seks patrząc przez pryzmat przytoczonych danych jest szkodliwy
Mariusz
Szanuję ten portal i cenię za nonkonformizm i rzetelność we wielu sprawach, ale tutaj niestety zostałem zawiedziony... Nie jestem wielkim entuzjastą homoseksualistów i uważam, że organizacje LGBT bardziej społeczeństwu szkodzą, niż pomagają. I tutaj chyba nasz wspólny mianownik (w tej kwestii) się kończy. Wolność- brak promocji homoseksualizmu w mediach i w polityce, to rozsądek. Ale dwójka, czy nawet trójka dorosłych ludzi może robić ze sobą co chce, jeśli nie krzywdzi przy tym innych i nie łamie prawa. Może nas to oburzać, mamy prawo się z tym nie zgadzać, ale nie mamy prawa nikomu tego zabraniać. To nie kwestia moich "prywatnych poglądów na sprawę", a jest to jedna z wartości chrześcijańskich, więc chyba mogę wymagać od państwa tego samego stosunku do tej sprawy, prawda? Natomiast w tym artykule już sam początek wprowadza nas w poczucie, że karanie homoseksualistów było czymś właściwym, "dla ich dobra". Rozpisałbym się, ale mam za mało znaków, przepraszam...
hetero
autorem tych badań jest często goszczący w naszym kraju Paul Cameron został usunięty z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego już w 1983 roku. Organizacji naukowe odcinają się od jego teorii i skrajnie homofobicznych poglądów. Teraz macie dowody. USUNIĘTY ZA NIEKOMPETENCJĘ. Odebrano mu prawo do wykonywania zawodu. nadal się z nim zgadzacie?
Nie Katolik
Człowiek, przedstawiający dane argumenty, nie pisze "jaki to homoseksualizm jest zły". On przedstawia dane oraz badania pewnych osób, które postanowiły zbadać problem homoseksualizmu od strony medycznej a nie ideowej. argumenty typu "on katolik to zacofany" i tak dalej jest zwykłą fobią w stosunku do Chrześcijaństwa. Jak jakiś nikomu znany badać powie, że homoseksualizm jest dobry to wy mu przyklaskujecie, powołując się na badania. Jak druga strona mówi, że homoseksualizm jest chorobą i trzeba to leczyć to mówicie, że on się nie zna i kim on jest. Za przeproszeniem, ale przestańcie być stronniczy.
Hehe
Do homokatolik . Takie cos nie istnieje.tak samo jak miesozerny wegetarianin.
gej
Do lolek - jestem młodym homoseksualidta, jestem szczęśliwy z moim chłopakiem. Co do tego ze zatracilismy wartości moralne hmmm... jestem strazakiem ochotnikiem, bez względu na to która jest godzina czy jaki mam humor jestem gotów nieść pomoc z narazeniem zycia, lub jeśli ktoś jej potrzebuje na ulicy. ???????? Wkurwia mnie ludzka znieczulica i wrogość do osób nie heteroseksualnych przez uprzedzenia i stereotypy.Wiem to M.in po moim ojcu i matce przed którymi się ujawnilem. Wracając do wartości w dzisiejszych czasach dla KAZDEGO niezależnie od orientacji czy wyznania najważniejszy jest pieniądz a nie dobro czy pomoc innym. Wolałbyś umrzeć na ulicy czy jednak jakby jakąś osoba homoseksualna czy biseksualna udzieliła ci pomocy ? Nie byłbyś jej wdzięczny ? Każdy jest człowiekiem, każdy rodzi się inny, każdego coś wyróżnia u myślę ze przez to świat jest właśnie piękny ale każdy powinien być równy. A Wy chcecie żeby każdy był taki sam... przykre
Normalny facet
Jak czytam komentarze przeciwników homoseksualizmu to z całą stanowczością mogę stwierdzić, że większość z was drodzy prokatoliccy adwersarze - jest niedouczona, oraz że reprezentuje poziom podobny do co poniektórych polityków, którzy obecnie szafują podobnymi argumentami. Żeby nie było... jestem hetero - i tak pozostanie. Co do artykułu - pan Cameron nie tylko nie zasługuje na miano naukowca - on nie zasługuje na miano człowieka o podstawowej wiedzy. I wiem co pisze bo sam dość długo zajmowałem się antropologią. Drodzy stronnicy uświęconych praktyk: przyjmijcie do wiadomości - że nie jesteście jedyni, że są inne wyznania, inne kultury i inne religie. Że nie wszyscy muszą rozumieć stwierdzenie, że życie pochodzi od Boga... Ludzie jak wy udowadniają, że nie było ewolucji, albo że wegetarianizm jest zdrowy... I żadne argumenty porównawcze czy naukowe do nich nie trafiają... Więc - katolicy - nie jesteście jedyni... Nie macie monopolu na wiedzę i moralność...
Homo Katolik
Jestem homoseksualistą, jestem praktykującym Katolikiem. Uważam, że artykuł jest zabarwiony agresją i jest pozbawiony obiektywizmu. Pan Jezus powiedział, że - parafrazuję - kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Łatwo jest nas potępiać, ale należy pamiętać, że Bóg kocha każdego, nawet homoseksualistę, ale to od niego (nas) zależy, czy podejmie wysiłek niesienia swojego krzyża. Tak, homoseksualizm jest krzyżem, takim, który nie jest łatwo nieść, gdyż osoby homoseksualne nie mają w Kościele grup wsparcia. Jesteśmy zdani sami na siebie, a w świecie promującym homoseksualizm nie jest łatwo pracować nad sobą, widzieć to, co jest ważne, żyć zgodnie z nauką Kościoła. Mam prośbę do wszystkich Katolików, którzy tak łatwo potępiają i oceniają (nie tylko w aspekcie homoseksualizmu) - nie oceniajcie, nie potępiajcie, nie rzucajcie kamieniami, ale módlcie się za nas, proście Boga, żeby dawał nam siły do ciągłego powstawania, siły do niesienia naszego krzyża...
aga
Dlaczego ludzie patrza na homoseksualna osobe albo na heteroseksualna pod wzgledem tego co kto robi w lozku jak i gdzie i kie sa tego konsekwencje. Nie na tym problem polega. Chodzi o to ze ludzie w dzisiejszych czasach nie rozumieja pojecia milosci i wszyscy sa wrzucani do jednego worka. A przykazanie Boze : Byscie sie wzajemnie milowali? Gde tu Bog mowil o nienawisci do ludzi? chyba my ludzie mamy sie szanowac bez wzgledu na to kto jaki jest,jaki ma kolor skóry,wyznanie,poglady polityczne,rodziny,charakter. Bo jak tak bedziemy to rozpatrywac to sami tworzymy wrogosc i nienawisc. A homoseksualisci toie tylko Ci ktorzy probuja byc nimi ale tez krzyz dla niektorych ze sa tacy a nie tak jak by chcieli inni. Ja uwazam ze kazdy ma swoj krzyz i inne powolanie np ktos do bycia lekarzem a drugi do bycia ksiedzem. Nie zawsze jest to wiarygodne gdyz niektorzy podazaja za pieniadzem a nie dobrem drugiego czlowieka. Hitler tez zabijal homoseksualistow tak jak teraz to robia muzulmanie...
szok
Jestem w szoku. Artykuł opisuje zachowania seksualne, które może robić każdy niezależnie od orientacji. Więc bzdurą jest nazwanie artykułu tytułem "medyczne konsekwencje praktyk homoseksualistów". Paranoja - to pokazuje stronniczość tekstu i uważam, że straciłem kilka minut życia na czytanie tego...
yyyyy
No błagam czyli mam się czuć zagrożona przecież przez seks klasyczny mogą w takim razie przenosić się te same choroby co przez orealny.
prawdanaswyzwoli
Autor został wyrzucony z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego po dochodzeniu które wykazało jak manipuluje badaniami i wyciąga tendencyjne wnioski. Jego prace zostałe ocenione jako IDEOLOGICZNE i nie mające nic wspólnego z nauką. Wcześniej p. Cameron zajmował się biernym paleniem i wpływem posiadania zwierząt domowych na zadowolenie z życia. Tak więc opinia naukowców jest jednoznaczna: Cameron jest ideologiem, to co mówi nie ma potwierdzenia naukowego, a jedynie wynika z poglądów osobistych. I tyle w temacie wiarygodności :(
Moja opinia
Spójrzcie na jak bardzo "aktualnych" badaniach oparto powyższy artykuł. Większość to lata 80. Żadne z nich nie zostało wykonane w XXI wieku. Tak więc, może niech lekarze też się uczą z nieaktualnych książek, będziemy piękni (nie)zdrowi. Gratuluję "postępu"autorowi artykułu.
lolek
@ryswis - tylko człowiek został stworzony na obraz Boży, tzn. obdarzony wolną wolą i samowiedzą czyli świadomym siebie rozumem - żadne inne stworzenie nie posiada tych boskich atrybutów - zatem nie porównuj zachowań instynktownych z zachowaniami opartymi na wolnej woli i rozumie - to odróżnia ludzi od zwierząt i nigdy ta granica nie zostanie przekroczona - to, co w świecie zwierzęcym jest czymś normalnym, w świecie ludzkim już takie nie jest, chyba że człowiek świadomie sam siebie degraduje do świata czystej biologii i zezwierzęcenia - to, że kotek z pieskiem uprawiają seks jest normalne na poziomie bezrefleksyjnym, ale w świecie ludzkim każda dewiacja już taka nie jest, bo człowiek dzięki wolnej woli i samowiednemu rozumowi jest istotą moralną, czyli odpowiedzialną za swoje działania - zresztą, jeśli masz jako tako rozwinięty umysł, sam sobie wywiedziesz z powyższego dalsze wnioski
ryswis
Homoseksualizm uprawiają także zwierzęta same między sobą. Miałem tęczowego pieska, który uprawiał seks oralny z tęczowym kotem (nie kocicą). Po stosunku kotek przytulał się i łasił się do psa. Robili to ze sobą zawsze kiedy im się zachciało na podwórzu na oczach wszystkich. Wniosek jest taki że natury nie da się zmienić przez pisanie ustaw i wymyślanie praw. Nikt nie wymyślił recepty na życie.
mm
dla wszystkich wzywających "Boga": wiecie, co Bóg ma na ten temat do powiedzenia chociaż? On nienawidzi homoseksualizmu i obiecuje wszystkim jego praktykantom śmierć za takie czyny! Polecam zaglądnąć do Biblii.
viktor
z całym szacunkiem dla ludzi homoseksualnych, ale przedstawione wyżej argumenty jedynie dowodzą, że homoseksualizm nie jest niczym naturalnym ani normalnym, jak nam próbują wciskać cały czas w mediach. No ale nie moja sprawa, co kto robi w łóżku :)
poiuytrewq
Boże co za bzdury. Ludzie czytają takie durne statystyki to potem się dziwić że maja takie zdanie o homoseksualistach. Media-dziękujemy wam serdecznie że niszczycie nasze życie.
wiarygodne?
do lolek Akurat nie reprezentuję tego świata, o którym piszesz. Reprezentuję świat nauki, rzetelnej nauki, w której nie ma miejsca na subiektywizm i głupotę. Radzę zapoznać się z badaniami dr Camerona i zwrócić uwagę na wszystkie niedociągnięcia i nadinterpretacje w nich występują. Nie mieszam się w tę walkę, tylko staram się weryfikować poprawność ze strony naukowej, która jak widać nie została zachowana - a szkoda! Rozmowa powinna zawierać mocne argumenty, a nie jakieś wątłe, subiektywne odczucia dr Camerona. A co do tych nożyc, to widać, że Pański świat został urażony skoro tam mocno się odzywa!
lolek
do manjaa - czy kolega słyszał coś kiedykolwiek o prawie naturalnym ? wam tęczowym rozjechały się wszystkie wartości moralne, a już szczytem głupoty jest argumentowanie w rodzaju "mój brzuch, moja sprawa" - człowieku, na dobrą sprawę nic nie jest twojego w sensie ścisłym, bo nawet życie, którym żyjesz nie od ciebie pochodzi i nie ty sam siebie ukonstytuowałeś - zatem proszę was, tęczowi, jeśli macie pleść takie androny, to lepiej już zamilczcie !
lolek
do wiarygodne ? - jak to mówi przysłowie, uderz w stół, na nożyce się odezwą ! - świat zboczeńców i genderu poczuł się urażony prawdą, nie pierwszy to raz zresztą, i zrobi wszystko, żeby tylko splugawić prawdę
wiarygodne?
"Towarzystwo Psychologiczne Stanu Nebraska wydało oświadczenie, w którym odcięło się od prezentowanych przez Camerona interpretacji literatury naukowe. Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne skrytykowało Camerona za nieustanne nadinterpretacje socjologicznych materiałów badawczych[19]. Jednocześnie Towarzystwo stwierdziło, że wystarczy pobieżna analiza działalności Camerona, aby dojść do wniosku, że nie ma ona nic wspólnego z nauką. Nauka jest jedynie przykrywką działalności ideologicznej. (...) Niektórzy socjologowie są zszokowani poziomem nadużyć pana Camerona"
Leo
Grzech sodomski. Grzech wołający o pomstę do Nieba. Warszawa spłonie raz kolejny?
lolek
zboczeńcy widać nie śpią i rzucili się komentować znakomity artykuł dr Camerona
manjaa
Straszny bełkot. Znam wielu homoseksualistów, ani jeden nie zachowuje się inaczej, niż ludzie hetero, wyłączając skłonności seksualne. Seks oralny i analny uprawia za to wielu moich znajomych hetero i chwali sobie. Szczególnie mężczyźni lubią anal. Co to za bzdury z podróżowaniem? Hetero faceci z kasą latają na Tajlandię i przebierają w młodych prostytutkach. Hetero babki z kasą jadą na jakieś lazurowe wybrzeże i od razu mają płatnego kochasie. Ich sprawa. Heterycy zarażają się równie dobrze chorobami jak homo. Żadnej różnicy, oprócz tego, że kobiety zarażają się łatwiej, gdy sperma poleży sobie w pochwie pełnej naczyń włosowatych na wierzchu. Bzdurne dane o morderstwach i chorobach są wyssane z palca. Chyba samobójstw popełniają więcej, bo są znienawidzeni przez dobrych chrześcijan, co potrafią zatruć życie, wtrącając się innym do łóżka.
baton
Proponuję aby pedzie kupili sobie kilka greckich wysp i tam wszyscy się wzajemnie tolerowali
chłopzewsi
Współczuję osobom o skłonnościach homoseksualnych, bo nie mogą zaznać pełnego szczęścia w związku do jakiego Pan Bóg ludzi stworzył. Niosą w sobie zranienia, które nie pozwalają im normalnie żyć. Seks analny jest tak samo obrzydliwy w związku homoseksualnym jak i heteroseksualnym. To co Bóg daje najlepszego to wyłączny związek kobiety i mężczyzny, którzy obdarzają się miłością w sposób spontaniczny i radosny nie szukając dodatkowych perwersyjnych doznań.
Katolik
hania26 - polecam przeczytać tekst ze zrozumieniem. Większość negatywnych skutków seksu analnego (wyraźnie opisanych w artykule) występuje nawet wtedy gdy ma się tylko jedną partnerkę.
hania26
Polecam przeczytać tekst ze zrozumieniem - nie chodzi o same praktyki w sobie a rotację. W małżeństwie jak Panowie/Panie zapewne wiedzą jest 1 PARTNER, u homoseksualistów przewija się ich dziesiątki albo setki. Dodając do tego bardzo mocno odważne i ekstremalne preferencje to jest sednem problemów zdrowotnych
Katolik
(Panie moderatorze, kolejny raz proszę o przepuszczenie komentarza bo nie był i nie jest niezgodny z regulaminem. Na wszelki wypadek puszczam pod innym nickiem, jeśli problemem jest uraz osobisty do mej osoby)____Tylko wierność i używanie narządów z ich zaplanowanym przeznaczeniem są najzdrowsze. A seks analny jest obrzydliwy nie tylko w związkach homo.
stoLica
Sodomia szkodzi na mózg i na zdrowiu.
kvt
Jeśli ktoś nie wierzy w prawdziwość treści zawartych w tym artykule, niech się zatem wkręci w jakieś środowisko pederastów, najlepiej w dużym mieście i pochodzi po ich klubach. Tylko co z tą wiedzą później zrobić, skoro trzeba do spowiedzi klęknąć...
Obserwator
Gorące podziękowania dla pana dr. Camerona za opublikowanie tego tekstu. Pan doktor jest osobą bardzo znienawidzoną w środowiskach gejowskich, usiłujących się kreować na nową arystokrację. Prekursorem tego tematu na naszym polski podwórku był przedwcześnie zmarły nieodżałowanej śp. prof. Antoni Kępiński. Jego książka "Z PSYCHOPATOLOGII ŻYCIA SEKSUALNEGO" definiowała m.in. homoseksualizm jako patologię. i inne odchylenia od normy
MaggieXD
Mhm, tylko "homosie" uprawiają seks analny, oralny i inne? Wiele par heteroseksualnych, także praktykuje tego rodzaju "zabawy", ale tylko homoseksualnych dotykają skutki uboczne, spoko.
Ja
Artytkuł potworny. Przerażający w swojej zaściankowości, jestem autentycznie zszokowana.
ewelina
"Nie wierzę w badania, których sam nie sfałszowałem". Nie uniżaj bliźniego swego nawet kałem upapranego.
Rafał
Jaki debilizm...
Stołeczniak
Każdy artykuł można napisać stronniczo. Podeprzeć się badaniami, wybrać tylko to co nas interesuje i ubrać w ładne słowa. Dużo generalizowania, przypinanie haniebnych zasług tylko wybranym. Łatwo mówić i oceniać kogoś kogo się nie zna. Ten kto ma otwarty umysł nigdy nie uwierzy w to co się pisze na opakowaniu.
LadyLucy
Dla mnie wystarczającym argumentem jest fakt, ze mężczyźni podejmujący kontakty homoseksualne nie mogą oddawać krwi w USA, niestety w PL mogą :/
antylewak
I jeszcze raz odnośnie tego "wieku" tych badań. Czy mamy przez to rozumieć, że te dotyczące obrotu ziemi wokół słońca także się już w jakiś magiczny sposób przedawniły i są nieaktualne? I w jednym i w drugim przypadku każde kolejne badanie będzie potwierdzało poprzednie. Internet jest tak zawalony pornografią: czy w tych ohydnych treściach pederaści obojga płci nie uprawiają seksu oralnego, odbytniczego czy też nie siusiają na siebie? Ich zboczenie jest sprzeczne z naturę stąd oni nie mogę normalnie współżyć. U nich nie ma w sumie czegoś takiego jak współżycie - są tylko jego desperackie próby. Stąd praktyki o których mowa mające miłość pomiędzy kobietą, a mężczyzną "zastąpić".
evrerv
@estrie A dlaczego nie mają być aktualne? W niektórych bibliografiach znajdują się pozycje sprzed 2 wieków z nadal aktualnymi danymi.
grt
Jeżeli ktoś uważa, że uprawianie seksu choćby z 2 różnymi partnerami rocznie jest normą to jest z nim chyba coś nie tak. Mężczyzna i kobieta łączą się węzłem małżeńskim na całe życie. Nie szukają non stop nowych osobników, oczywiście poza przypadkami zaburzeń zwanych seksoholizmem.
Normal
Ty pseudo hetero, normalni ludzie łączą się w pary zwykle na całe swoje życie. Nie uprawiają przygodnego seksu gdzie rocznie ilość partnerów może wynieść nawet 110!
tiger
Lewica widzę poruszona. Ale to niestety prawda. Tyczy się to też praktyk niecodziennych w seksie hetero. Nie ma o co się obrażać - prawda jest prawdą i się nie zmieni jak zrobimy humorek. W artykule NIEMA homofobii, a suche fakty poparte badaniami. Jeśli przeszkadza Wam wiek tych badań, idźcie i zróbcie nowsze. Proste.
hetero
Równie dobrze wszystkie te pod punkty tyczą się heteroseksualnych, więc do tematu wypocin powinno być to dodane. W regulaminie jest podobna cenzura tak jak na zachodzie i wschodzie europy podczas wojny i to była dyktatura. A jak dyktatura to propaganda i cenzura
sobi
nie mogłem tego doczytać do końca... prawie mi sie cofnęło...
sgfx
Patrząc na komentarze widać, że lobby homoseksualne w akcji. "Nic nie boli tak jak prawda". Dziękuję za artykuł. Trzebba pokazywać brzydotę homoseksualizmu
teolog katolicki
Taką propagande homofobiczną mógł napisać tylko Paul Cameron. I wszystko jasne.
adam
Co to za bzdury. Ponad 20 letnie badania maja mnie przekonac jak to homoseksualisci sa orzydliwi, podczas gdy seks analny ("odbytniczy") nie jest uwazany przez Katolicyzm jako niemoralny. Jest jak najbardziej dozwolony. Pamietam to z wykladow z teologii moralnej. Pozdrawiam
John Galt
Sodomici i gomoryci są odrażający w swoim skatologicznym plugastwie! Apage satanas!
edek
to bardzo dobry i pożyteczny tekst. tak właśnie to szambo wygląda, albo jeszcze gorzej. i potem dziw, że człowiek boi się podać rękę homoseksualiście.
praktyk
Te statystyki to chyba się autorowi przyśniły w jego marzeniach sennych. Jako praktyk homoseksualizmu stwierdzam, że zupełnie nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Może to ja jestem wyjątkiem, a może jednocyfrowa liczba moich partnerów sprawia (pomimo mego względnie zaawansowanego już wieku), że nie powinienem na tej podstawie wnioskować, ale z większością opisanych zachowań i preferencji nigdy na żywo się nie spotkałem.
siostra łucja
zmówię pacierze
andrzej
to się nie mieści w głowie!
suojnce
W starożytnej Grecji homoseksualizm był obecny na porządku dziennym. Pewnie to spowodowało, że był to tak zacofany obszar pozbawiony kultury i jakiejkolwiek moralności...
katoliczka
Zawsze czytywałam Państwa publikacje na stronie pch24. Bardzo to miły i wartościowy portal informacyjny. Ale jak przeczytałam ten artykuł to zwątpiłam. Słyszałam o Cameronie. Jest to zakłamany człowiek, który kiedyś chciał zostać naukowcem. Wyniki prac czerpie w głupi sposób np z wieku osób na nekrologach. Dawno udowodniono mu fałszerstwa. Taki artykuł jak ten nie powinien znaleźć się na szanującym się portalu. Przykro mi, że chcecie wprowadzić opinię publiczną w błąd.
kasia
co za pierdoły.. gdzie ja żyję... a ludzie heteroseksualni nie uprawiają takiego seksu?? to ciekawe..
roy
...no ale te w.opis. praktyki uprawiają również niehomoseksualiści!? bez sensu!
archan
Taka jest prawa, kiedyś nie było ideologii, wszystko było zdroworozsądkowe, jeśli przez całe dzieje homoseksualizm był zakazany to znaczy tylko tyle, że jest on nienaturalny i DESTRUKCYJNY nie tylko dla homoseksualistów, ale całego społeczeństwa.
Joz1,9
Oj, widzę, że prawda zabolała. Jak to mówią, uderz w stół, a nożyce się odezwą. Uuu... ale oburzenie, normalnie ;)
pseudonauka
Ludzie to nie jest zgodne z nauką. To wynik źle prowadzonych badań. Dr Cameron twierdzi także, że homoseksualiści żyją krócej i stwierdził to na podstawie porównań nekrologów z gazety gejowskiej i gazety ogólnej. To są brednie.
Tomasz
Każdy normalny człowiek wie, że to co robią pederaści jest odrażające.
niewazne
to teraz homoseksualiści sa mordercami, gwałcicielami i wszyscy geje bawia sie w kale? tego jeszcze nie było. jak la mnie artykul obraza ludzi, a jak dobrze wiemy bez wzgledu na orientacje, wyznanie czy kolor skóry szacunek sie nalezy każdemu.
Wiesiek
Jest piana, prawda boli homolewaczków...
zebmccain
Ale się pedalska bojówka wzburzyła...
rudzyk
Przejrzałem publikacje źródłowe wymieniane w artykule. Są one napisane niezgodnie z zasadami metodycznymi. Zawsze musi być grupa kontrolna. Nie wiemy ile osób heteroseksualnych uprawia takie praktyki i choruje na takie schorzenia. W dodatku za udowodnione fałszerstwa naukowe dr Cameron został wykluczony z towarzystw naukowych.
gej na emigracji :)
Ostatnim razem, gdy badałem sie na AIDS w Polsce (badam się co roku) lekarz zapytał mnie ile miałem partnerów seksualnych w ciągu całego roku. Powiedziałem że jakoś 5-10 może będzie. Wtedy zapytał, czy mam jakieś problemy, że tak mało :D
Zdziwiony
Ja nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tą promocją. Kto kogo tu chce promować? I jak? I co ta hipotetyczna promocja zmieni? Że nagle społeczeństwo zmieni orientację? Orientacji się nie zmienia. Niech któryś hetero spróbuje zmienić orientację(nie mówię o biseksualistach, bo oni lubią obydwie płcie) i zakochać się w geju(albo przespać z jednym). Da się? No, nie da się! Gejem się albo jest albo nie jest. Skok z kwiatka na kwiatek tu nie istnieje. To nie kwestia promocji.
Anonymous
Kolejny przykład na to, że nie wystarczy mieć obszerną bibliografię w pracy, aby być rzetelnym naukowcem. Poleganie na takich źródłach, jak własne, niemerytoryczne badania, prognozy AIDS z Times\'a czy badania Kinseya (od dawna uznawane za niemerytoryczne ze względu na środowisko przeprowadzania - więzienie) obnaża tylko głupotę tego autora, kierującego się ideologią a nie nauką.
medyk
za dużo powikłań, które podaliście wynika bezpośrednio z niedochowania wierności 1 osobie - swojemu "partnerowi", a nie z samego homoseksualizmu. wielu partnerów zawsze oznacza choroby także w heteroseksualizmie.
MKnobek
należy zawsze i wszędzie potępiać pederastów
MIx
Czemu sprowadzac styl życia tylko do zachowań seksualnych? dziwne podejście autora. "Homoseksualiści to ludzie o odchylonej seksualności, biorący udział w niebezpiecznych dla zdrowia praktykach. Dla ich dobra oraz dobra osób zamierzających stosować takie zachowania, ważne jest, by ani nie promować, ani nie legalizować takiego destrukcyjnego stylu życia."
oldlady
Ubawiłam się po pachy :D takie same \'badania\' można przeprowadzić na heteroseksualnych parach i dojść do podobnych (a może i bardziej perwersyjnych) wniosków. Koprofilia? Urofilia? Zwykłe parafilie, nie ma bardzo się czym podniecać(chyba, że to akurat fetysz danej osoby, nie wnikam :D), bo są i gorsze. I są u heterosiów i homosiów. Mmm... 110 partnerów, to chyba jakiś champion! Jestem za rodziną \'klasyczną\' i \'tradycyjną\'. Wg mnie pary homoseksualne powinny jednak dostać sobie to prawo do spadku czy informacji o stanie zdrowia. Niech sobie żyją, liżą odbyt (jak może i Kowalski zza ściany?), współdzielą majątek. Co mnie tak naprawdę to interesuje? Nikt nie monitoruje że Nowak zachlewa się regularnie co sobotę, niszczy sobie wątrobę (i pewnie twarz swojej żony), przez co jego dziecko jest agresywne i pali, zachęca do agresji rówieśników. Peace and love. Natomiast takie wpisy \'poparte\' \'badaniami\' są żenujące. I nie wiem, jak inaczej to określić.
pavi
milczenie jest złotem...
Butthurt
Ojej, bo heteroseksualiści w żadnej z tych praktyk nie uczestniczą.
a.zw
Szkoda, że nie palą na stosie za bycie idiotą i PISANIE BZDUR.
tp
Przeglądnąłem cytowane publikacje. Nie ma w nich odniesienia do grup heteroseksualnych, a zawsze w badaniach musi być grupa kontrolna. Nie wiemy czy u heteroseksualistów jest gorzej czy lepiej. Cameron zawsze celowo nie brał pod uwagę grup kontrolnych. dlatego nie można się opierać o jego wywody. Nie jest to zgodne z rzeczywistością.
psycholog
Artykuł zawiera wiele kwestii mijających się z prawdą. Jedna z chorób tu wymieniona nawet nie istnieje. Metodyka dr Camerona polega na zbieraniu informacji z gazet. 6 przypadków wystarczy mu, by wykazać regułę. Nie jest to nauka. Dlatego został odsunięty od wykonywanych prac. Władze Stanów Zjednoczonych wyraziły zdecydowane odcięcie się od jego badań. Tekst taki jak powyżej nie ma prawa pojawić się w mediach, gdyż zaburza światopogląd przeciętnego odbiorcy.
**
Aha
Mateusz PL
Wow
trolernia gdanska
@ adam, a co ma prywatność do fizjologii? Uderzył cię po głowie jakiś korwin krul czy jak?
adam
@trolernia gdanska, to co ktoś robi ze swoim tyłkiem to jego prywatna sprawa. i domniemam, że więcej się z niej dowiem niż od dr Camerona.
trolernia gdanska
wikipedia prawde Ci powie buehehehe
108
dżiz, co ja właśnie przeczytałem...
trolernia gdańska
@ adam, to że coś jest popularne nie oznacza, że jest normalne. Jak nie wiesz do czego służy tyłek, to popytaj w przedszkolach. Na tym poziomie edukacji jest to wyjaśniane.
czytam pch24 dla beki
Autorem jest "prof" Pawłowicz ?
Paul
"Palacze i narkomani nie żyją tak długo jak niepalący i ludzie niezażywający narkotyków" - dziękuję za informację, ona odmieniła moje życie. "homoseksualiści często podróżują" - To straszne, chyba jestem homoseksualistą skoro dojeżdżam codziennie do pracy a w weekendy wyjeżdżam za miasto. Wspaniały tekst, naprawdę, więcej takiej prozy satyrycznej poproszę.
adam
witam po raz trzeci ;) dr Paul Cameron został skrytykowany przez wiele instytucji i naukowców za denny poziom swoich publikacji, prowadzonych badań i fałszowanych wyników i przykrywanie się nauką głosząc swoje dziwne odchylenia. Poniżej fragment Wikipedii. "W 1986 Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne skrytykowało Camerona za nieustanne nadinterpretacje socjologicznych materiałów badawczych Jednocześnie Towarzystwo stwierdziło, że wystarczy pobieżna analiza działalności Camerona, aby dojść do wniosku, że nie ma ona nic wspólnego z nauką. Nauka jest jedynie przykrywką działalności ideologicznej. (...) Niektórzy socjologowie są zszokowani poziomem nadużyć pana Camerona." pozdrawiam ;)
some1
Fajnie, że ktoś napisał o konsekwencjach homo-praktyk. Ale w porównaniu z TVNowską propagandą, ten tekst nie dotrze nawet do znaczącej części odbiorców... Dobrze, że jest w Lublinie ośrodek, który pomaga przejść homoseksualistom na normalny tryb życia. Odwagi! Trzeba ich więcej!
adam
ahahaha. ludzie. kto to pisał. homoseksualiści to nie psychole żeby stosować takie "praktyki" picie moczu, tarzanie się w kale? ktoś miał niezłą wyobraźnie. a co do wymiany śliny, stosunków w roku. myślicie, że w kontaktach heteroseksualnych jest inaczej? kobiety nie całują się z różnymi mężczyznami? współczuje osobom, którzy swoją opinię muszą opierać na takich artykułach. znam wielu homoseksualistów i są to osoby NORMALNE, takie jak każdy inny. seks analny jest również popularny wśród związków heteroseksualnych. i come on, jest coś takiego jak prezerwatywa. to serio jest używane ^^ pozdrawiam ;)
Nefariel
Jezu... to jest obrzydliwe. Już nawet nie ze względu na te wszystkie obrzydliwe teksty o jedzeniu kału, tylko ze względu na zasłanianie się nauką.
zdziwiony
estrie, pobuszuj sobie po jakimś gej-portalu. 5 minut i masz 5 randek. Od razu odpowiadam - nie, nie robiłem tego, ale znam osoby ze środowiska i szczególnie Warszawka, Krakówek to miejsca, w których partnera do homo kopulacji można znaleźć niemal od ręki
StultitiaOmnesVincit
To jest tak zabawne, że naprawdę nie sposób się złościć, że z naukowego punktu widzenia to jest stek bzdur;P
estrie
A w bibliografii publikacje sprzed 20-40 lat. Na pewno są aktualne! Gratuluje obeznania z tak szeroką literaturą. I czekam na wskazanie mi palcem homoseksualisty, który ma 110 partnerów rocznie. Może być nawet połowa z tego, a co mi tam!
ticket
Boże, w życiu nie czytala czegoś równie durnego i nielogicznego. Śmiech na sali. Przeciez to w więksozści pary heteroseksualne uprawia oral i anal. To dotyczy wiekszości małżeństw polsce! ludzie co wy piszecie
krzysiek
Niespodzianka ? wiele par heteroseksualnych praktykuje te same "techniki". Preferencje niewiele mają wspólnego z orientacją. Pozdrawiam konserwatystów.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.