DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Mary Wagner skazana na więzienie, lecz wolna. Koniec procesu kanadyjskiej obrończyni życia

Data publikacji: 2017-09-13 09:18
Data aktualizacji: 2017-09-13 12:17:00
Mary Wagner skazana na więzienie, lecz wolna. Koniec procesu kanadyjskiej obrończyni życia
Fot. Jakub Szymczuk / Foto Gosc / FORUM

Dziewięć miesięcy więzienia – to wyrok, jaki usłyszała we wtorek w Toronto Mary Wagner – niestrudzona obrończyni dzieci nienarodzonych. Ponieważ wcześniej spędziła już w areszcie pół roku a sąd zaliczył jej ten okres na poczet kary – 1,5 dnia za każdy dzień za kratami – oskarżona po rozprawie mogła wyjść na wolność.

 

Wyrok zasądzony przez Erica Libmana jest o połowę niższy niż ten, którego domagał się prokurator. Być może przyczyniły się do takiej decyzji prowadzącego proces tysiące listów z Polski w obronie Kanadyjki. Mary Wagner wielokrotnie skazywano już w przeszłości za namawianie kobiet do ocalenia życia ich dzieci w aborcyjnych „klinikach śmierci”.

 

Mary Wagner, która w więzieniu spędziła łącznie już około pięciu lat, w grudniu 2016 r. została aresztowana po tym, jak w placówce oferującej zabijanie nienarodzonych zdołała dotrzeć do sumienia jednej z matek i uratować życie jej dziecka.

 

W sierpniu sędzia uznał obrończynię dzieci poczętych za winną, jednak wstrzymał się z ogłoszeniem wyroku. Jego wysokość uzależnił od tego, czy za działalnością pro-life skazanej opowie się opinia społeczna. Libman wprost zwrócił się o nadsyłanie listów, które miały przekonać go, czy znacząca liczba osób podziela pogląd Mary Wagner na temat prawa do życia nienarodzonych.

 

Czy mój podpis może coś zmienić – takie pytanie zadawał sobie z pewnością niejeden uczestnik internetowych akcji poparcia dla oczekującej na wyrok kanadyjskiego sądu Mary Wagner. 


Być może znaleźli się jednak i tacy, którzy nie wzięli w nich udziału właśnie dlatego, że zwątpili w sensowność takich akcji….

 

Należący do pierwszej grupy mogą sobie pogratulować, gdyż najprawdopodobniej to ich zaangażowanie wpłynęło na decyzję Erica N. Libmana, kanadyjskiego sędziego prowadzącego proces Mary Wagner. Przypomnijmy, że list poparcia dla kanadyjskiej obrończyni życia zamieszczoną na stronie Popierajmy.pl podpisało ponad 15 tys. internautów, natomiast petycję w jej obronie na Protestuj.pl ponad 14 tys. 

 

Ci zaś, którzy czy to z powodu lenistwa, czy niedowiarstwa w możliwość wpłynięcia na decyzje kanadyjskiego sądu poprzez internetowe akcje nie wzięli w nich udziału powinni się wstydzić i wyciągnąć z tej sytuacji odpowiednie wnioski na przyszłość…Źródło: Gość Niedzielny

RoM, luk 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
LL
Wyrok symboliczny.
Martini
Skazana na 9 miesięcy za obronę tych, którzy potrzebują 9 miesięcy aby żyć. Ładna symbolika.
Stroke
Zaczynam podejrzewać, że z herezją jest tak jak z seksem. Badania naukowe dowiodły, że seks (w tym ""podziwianie" piękna obnażonych kobiet" - do czego się przyznaje uż. Michu, że to lubi) dosłownie lasuje mózg. Pisząc o seksie nie mam na myśli uporządkowanego pożycia małżeńskiego oczywiście. I ówże Michu wymyśla sobie, że jeżeli komuś przeszkadzają kobiety i chciałby je ubrać w burki to hipokryzja. Akurat w tym wypadku byłaby to możliwa logiczna konsekwencja kogoś o takich (szowinistycznych) poglądach. Tak samo jak logiczną konskwencją bycia heretykiem jest używanie argumentów ad personam miast rzeczowej dyskusji i choćby prób obiektywizmu. Przy okazji uż. Michu przyznał się, że NIE napisał listów w obronie M.Wagner. Obowiązkiem katolika jest ostrzeganie bliźnich przed herezją i heretykami. Licząc na to, że uż. Michu pozostanie wierny swym słowom: "Nie chce odpowiadać mi się na ... zarzuty" - EOT. (1)
Michu.
Stroke żałosny osobniku.. Od dawna masz obsesję na moim punkcie. Podpisałem list w obronie Mary, z czego nie muszę się tłumaczyć tobie. Pasujesz jak ulał do islamu ze swoim fanatyzmem. Stroke przeszkadzają kobiety na plaży, To całkowity hipokryta. Chciałby ubrać panie w burki. Przemyśl to chłopie czym się różnisz od islamskiego radykała? Praktycznie niczym. Łączenie kobiet w stroju kąpielowym na plaży z aborcją jest totalnym absurdem. Twoja sprawa, że masz wstręt do kobiet, Ja takich kłopotów nie mam. Nie chce mi się odpowiadać na twoje zarzuty. Udajesz tu kogoś ważnego, wyróżniasz się tylko chuligańskim atakiem na mnie. lepiej zajmij się sobą, bo mi szkoda czasu na dłuższe komentowanie twoich wulgarnych postów. Nie mam zamiaru pytać cię o pozwolenie czy mogę popierać Mary Wagner, lub inne inicjatywy. Popieram to co uważam za słuszne, z czym się nie zgadzam mogę krytykować.
Stroke
Heretycka logika: jeszcze nie tak dawno temu uż Michu bronił "małżeństw" homoseksualnych w niemczech bo "zatwierdził je DEMOKRATYCZNY rząd". A teraz Michu źle ocenia demokrację w Kanadzie (wcześniej tego prawa do oceny rządu w Niemczech odmawiał innym). I jak Michu może faktycznie czymkolwiek się przejmować skoro uważa Jezusa za głupca bezsensownie umierającego na krzyżu, skoro Michu uważa, że piekła (i szatana) nie ma. Zabawne jest także, że Michu staje (udaje (?)) się obrońcą nienarodzonych, a jednocześnie nie ma nie przeciwko oglądaniu obnażonego kobiecego ciała i (jak napisał): "podziwianiu jego piękna" - nie zdaje sobie sprawy Michu, że od braku skromności i poszanowania kobiety oraz aborcja stoją w parze. Czy Michu napisał listy w obronie M. Wagner? - nie. I wszystko jasne. (1)
odszkodowania
Dopóki nie podjemie się działań, dopóty zawsze będzie tak jak było i jak zechce strona przeciwna. Spotykam się z postawami moich klientów, nawet tych, którym pomagam pro bono, którzy we własnych sprawach nie podejmują jakichkolwiek działań, albowiem wątpią w ich skuteczność. A jak można przekonać się o skuteczności bądź nieskuteczności czegoś, czego się nie wprowadziłow życie ? Dlatego jestem "dumny", że i mój skromny, niewidzialny głos mógł zaważyć na życiu Mary Wagner i życiu tych nienarodzonych, których zapewne ona uratuje.
r
@kk: zdaje się że zarzutem było naruszenie prywatnego terenu i interesów kliniki. Płatni mordercy poczuli się poszkodowani, gdyż Pani Mary Wagner swoją działalnością odwodziła kobiety od skorzystania z ich usług. Niestety, nie każda prywatna działalność niesie dobre owoce. Dlatego tak ważne jest by Prawo Boże było na pierwszym miejscu, przed prawem własności.
444
Niektóre postawy ludzkie są zabronione! Dlaczego nie można nakłaniać, przekonywać do zachowań które się poważa? Przecież ona nie nakłania do łamania prawa? Zwalczany jest nie tylko inny sposób postępowania ale myślenia. Lewactwo to groźna dyktatura, która ma swoich wykonawców!
M.M.
Bogu niech będą dzięki! I dziękuję wszystkim tym, którzy zorganizowali akcje poparcia dla Mary i tym, którzy się włączyli. Wydaje mi się, że teraz Mary raczej powinna działać, oprócz modlitwy, może tworząc organizację aktywnie wychowującą, uświadamiającą dziewczęta i kobiety do mądrego życia. W ten sposób, z pomocą Bożą też ocali wiele dusz ludzkich i powiększy liczbę osób broniących życia.
pytanie
jak można mówić o wolności słowa w Kanadzie gdy w ogóle dochodzi to takich wyroków?
kk
Czy mogliby Państwo podać, winną czego została uznana Mary? Jaki był dokładnie zarzut?
Pierre_
Skazać kogoś na więzienie za rozmowę z drugim człowiekiem. Ach, ta demokracja, oświecenie, humaniatryzm, poszanowanie odmienności poglądów i co tam jeszcze lewacy wykombinowali. Dobrze, że chociaż jest już na wolności. Twarda Indianka pewnie się nie podda i zamiast z toporem wojennym to z fajką pokoju czyli kwiatami znów będzie wydeptywać ścieżkę życia dla dzieciaków. Pióropusz wojownika w Niebie będzie miała piękny!
???
Sędzia uznał skazanie oskarżonej od poparcia społecznego a nie opierał się na przepisach prawa, jakie by ono nie było ? To jeżeli ukradne cos w Kanadzie i opinia społeczna mnie poprze to dostane mniejszy wyrok lub mnie uniewinnią.
servus
Sędzia Eric Libman nie musiał pytać opinię publiczną o zdanie. Zrobił to, aby uzasadnić swój wyrok. Cieszmy się!
ed
bardzo się cieszę, że nasza akcja poskutkowała, ale obawiam się, że Mary jeszcze nie raz będzie aresztowana
Filip
Mary Wagner powinna zostać uznana za niewinną. Ale cieszę się, że wyszła na wolność. Niech ją Bóg prowadzi is strzeże.
Michu.
Dobrze, że Mary wyjdzie na wolność. Oby więcej nie stawała przed sądem, bo jak widać Kanada ma problem z demokracją skoro z takiego powodu wydaje skazujące wyroki. Analogicznie u nas jest w ponad 95% zakaz aborcji, jednak feministki robią manifestacje i zbierają podpisy pod liberalizacją ustawy aborcyjnej. Nikt ich z tego powodu nie ściga, nie ma takiego zamordyzmu jak w Kanadzie. Ktoś powie, że miała zakaz, a mimo to chodziła do klinik aborcyjnych. Jednak w tych klinikach grzecznie przekonywała, nie używała przemocy. Ten zakaz ogranicza jej prawa obywatelskie. Jakoś sąd w Kanadzie nie ma z tym problemu. Nie czytałem i nie wiem czy papież Franciszek wstawił sie za Mary? Prawdopodobnie nie, można nad tym ubolewać. Głowa Kościoła powinna przede wszystkim dbać o dobro chrześcijan, jeśli są prześladowani, a takich sytuacji coraz więcej, a nie zachęcać do przyjmowania tzw. uchodźców, którzy w swojej masie są zagrożeniem nie tylko dla ludzi i społeczeństw Europy, ale i Kościoła.
JARO
wyrok typowy dla wydającego go lewactwa - duże poparcie dla Mary spowodowało wydanie wyroku tak, żeby go ta wspaniała kobieta nie musiała już dłużej odsiadywać i tyle; wyrok powinien być jeden - niewinna; pomijam odszkodowanie za bezprawne zatrzymanie, którego pewnie by Mary nie przyjęła, a jak już to od razu przekazała by je na działalność pro-life; ale cieszmy się i z tego;
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.