DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Lech Wałęsa: 60 procent bezpieki to byli patrioci

Data publikacji: 2016-02-29 13:00
Data aktualizacji: 2016-02-29 13:25:00
Lech Wałęsa: 60 procent bezpieki to byli patrioci
fot. PHOTOPQR/L'EST REPUBLICAIN/FORUM

Podczas wirtualnego spotkania na portalu Wykop.pl, Lech Wałęsa przyznał, że „mówi to po raz pierwszy, ale wg. niego 60 proc. bezpieki to byli patrioci". Oni nie wierzyli, że Związek Radziecki nas nie zaatakuje, bali się interwencji, że zakończy się masakrą i dlatego nie można pozwolić Wałęsie.... Pokazali im rakiety wycelowane w polskie miasta. Straszyli ich, mówili - nie podskakujcie! W tym rozumieniu byli patriotami, że nie chcieli inwazji. Dlatego ja im wybaczam. Tym patriotom. Wojna skończona. Budujmy Polskę" - stwierdził.

 

„Nie gniewajcie się, ja byłem za odważny. Kto by na waszym miejscu wszedł na milicję i przemawiał? Jeśli dyrekcja ogłaszała, że będzie płaciła tylko strajkującym, a ja musiałem załatwić pieniądze ze wszystkich parafii dla strajkujących. Kto by to zrobił? Gwiazda? Borusewicz? Walentynowicz? Kto miał tyle odwagi? Byłem za odważny i to mnie tak dzisiaj kosztuje" - napisał były prezydent.

 

Pytany przez internautę „czy gdyby Wałęsa faktycznie donosił, przyznałby się do błędu". Były prezydent odpisał – „oczywiście tak”.

 

W pytaniach pojawiła się także kwestia stosunku Wałęsy do Aleksandra Kwaśniewskiego: „Udaje mądrzejszego ode mnie. Ma co prawda lepsze wykształcenie. ale powinien był zrozumieć, że mogłem naprawić Polskę, mógł poczekać jedną kadencję, bym rozwiązał parę rzeczy. Do wyborów dorzucono 1 mln głosów, o czym wiem, takie szanse miał każdy z nas. Nie dopilnowałem najprostszych elementów wyborczych, dlatego przegrałem. Powinien był odpuścić. Przeszkodził mi. Zagrał nieczysto. W studio zachował się chamsko. A ja mu chamsko odpłaciłem i to mnie kosztowało. Los tak chciał" - odpowiedział.

 

Wałęsa przyznał, zza czasów swojej prezydentury wypożyczył z IPN wszystkie dokumenty na swój temat i ich nie zwrócił". „Chciałem poznać, w jaki sposób mnie wrabiają. I chciałem poznać agenta, czy on celowo to robił, czy też on sympatyzował" – napisał.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

luk

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Lech
Wałęsa to Yoker. Jak w kartach zastępował kogoś innego.
as
Był taki odważny, bo wiedział, że stoi za nim SB i MO. Był z nimi umówiony, że w razie czego schowają go na komendzie i obronią. Odgrywał swoją rolę do 1976, kiedy to zaczęło sie finansowanie strajków przez Zachód. I Wałęsa wtedy przeszedł na tę stronę, która więcej i szybciej płaciła. Taka jest prawda.
Lech
Czy gdyby przebywał Pan za Granicą na terytorium innego państwa poszedłby Pan dla Polski? Nie wiedząc czy wróci? Myślę , ze jest ktoś od Pana odważniejszy. To , że miał Pan poparcie wojska i esbecji świadczy o tym dobitnie. Taka zasłona dymna Panu nie pomoże.
Tiberias
Bolek jest dowodem istnienia Multiversum
Tiberias
"A teraz drogie dzieci, pocałujcie Misia Bolka w dupę, idę na wódkę z patriotą Kiszczakiem"
Janusz z Kolonii
Oni go przymusili do picia z nimi wody. Mawiali mu, Boleslawie, jezeli teraz ni kipniesz z nami, to Ruskie odstrzela rakiety i wszystko sie zawali. DAWAJ. No i Boleslaw patryjotycznie z patryjotami z SB chlapnal dla Polski!
SA
Słuchając Wałęsy można tylko zakończyć słowami - no cóż dodać???? Na marszu KOD małżonka Danuta pokazała ten sam poziom.
Sylwester
nie 60$ ale 61% Wałęsa nie policzył siebie, co dobrego dla Polski i Polaków zrobił Wałęsa rozwalił wszystkie PGR-y, ludzi z tych PGR-ów pozostawił bez pracy, bo co mógł po 20-30 latach pracy w PGR robić oborowy, co po 20-30 latach pracy w PGR mogła robić dojarka, a gdyby PGR-y zostały nie było by dzisiejszych problemów z ziemią, nie był by problemów z ludźmi bez pracy, druga rzecz to wzmacnianie lewej nogi, która dziś odwzajemnia się Wałęsie, a poza Wałęsą w Solidarności było wielu ludzi bez skazy i powiązań z komuną i SB których Wałęsa z premedytacją niszczył, śp Anna Walentynowicz, Państwo Gwaiazda i wielu innych, którym należy się cześć i poszanowanie
Maria
Noszenie przez takie indywiduum Matki Boskiej w klapie, to profanacja.
Maria
Ot, co się z człowiekiem robi, gdy ze złem wchodzi w alianse. Gdy słucham tego człowieka ogarnia mnie coraz większy wstyd przed światem. Czy może być większa pycha, arogancja i głupota?
WALESA BOLS WODKA
Jezeli Walesa uwaza ze bezpiczniacy to patrioci to jest wsrod swoich
gad
W życiu nie wybaczę tym którzy wybaczają SB -kom Znam wprawdzie kilku, ale oczywiste że nie mam prawa wybaczać bo to prawo mają tylko ich ofiary.
Rozczarowany
Bolęsa byłby muzułmaninem doskonałym. Doktrynę takija opanował w praktyce perfekcyjnie.
wmo
Wałęsa niczego nie podpisał, na nikogo nie donosił, nie współpracował z SB, dokumentów nie wykradał z archiwów, wódki z Kiszczakiem nie pił, Polski i Polaków nie sprzedawał, czyli WSZYSTKO GRA I KOLIDUJE, jak mawiali gitowcy.
wars
@jarek - wzywał ich też by go bronili a to, że teraz ich wybiela to właśnie ukłon w ich stronę i prośba "towarzysze ratujcie" ;)
Lech
Czy miał Pan konflikt z prawem w latach młodości?? Niech się Pan przyzna .Czy nie to było powodem podpisania lojalki?
becia
Ludzie na starość maleją. Wałęsa jest wyjątkiem: nie maleje, a karleje.
rozsądny
A biedny Bolek zawsze trafiał na te pozostałe 40%. No pechowiec jakiś, biedaczek.
jarek
i jakiś swój honor mięli, czekam teraz na ich odzew, bo pewnie jeszcze jacyś żyją a Wałęsa ich wyzywa od oszustów i złodziei. Podrabiali podpisy i kradli pieniądze. Ciekawe czy maja w szafach jakieś zdjęcia i filmy z przesłuchania Wałęsy albo z Arłamowa.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.