DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Ksiądz Kneblewski naraził się zawodowym antyrasistom. „Wyborcza” zaciera ręce

Data publikacji: 2016-09-12 10:00
Data aktualizacji: 2016-09-12 15:29:00
Ksiądz Kneblewski naraził się zawodowym antyrasistom. „Wyborcza” zaciera ręce

Kazanie ks. Romana Kneblewskiego o „inwazji najeźdźców islamistów” zostanie przetłumaczone i wysłane do Watykanu. Dzięki internetowej zbiórce błyskawicznie zebrano potrzebne pieniądze – donosi portal „Gazety Wyborczej”. Aktywność i przekonania kapłana nie po raz pierwszy wzbudzają zainteresowanie medium z ulicy Czerskiej.

 

Nagranie z homilii wygłoszonej już rok temu w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy wzbudziło nagłe zainteresowanie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. O sprawie skrzętnie poinformował portal „Gazety Wyborczej”. Jakież to „straszliwe” słowa padły z ust księdza prałata? Między innymi te, w których duchowny mówi – jak czytamy na gazeta.pl - o „inwazji najeźdźców islamistów”:

 

Kochani w Chrystusie bracia i siostry. Byłem parę dni u naszych braci na Węgrzech i dziękuję panu Bogu za to, że sytuacja jest tam opanowana. Nasi bracia Węgrzy mężnie odparli atak najeźdźców szturmujących ich i nasze granice. Po drodze byłem na manifestacji organizowanej przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny.

 

Antyrasistów oburzyły też fragmenty, w których ksiądz Kneblewski zauważa, iż imigranci „przyjeżdżają po socjal. Nie są nawet wdzięczni. W ich odczuciu to haracz, który im się należy od nas, psów niewiernych”. Do katalogu „win” prałata Kneblewskiego, którego to „Wyborcza” nie pierwszy już raz obrała sobie za cel ataku, zostały dopisane także obrona ONR oraz księdza Jacka Międlara. Prawdziwe przerażenie zawodowych antyrasistów wywołał jednak fakt, iż nagranie z homilii obejrzało już blisko 50 tys. internautów.

 

Jak relacjonuje portal organu z Czerskiej przetłumaczone kazanie duchownego trafi teraz do Watykanu. „W internecie podano numer konta, na który można wysyłać pieniądze na sfinansowanie profesjonalnego tłumaczenia kazania. Odzew był błyskawiczny. W ciągu jednego dnia zebrano pieniądze. Pismo ma trafić do Watykanu. - Zrobimy to swoimi kanałami. Pomogą nam księża, którzy nie zgadzają się z tym, co robi ks. Kneblewski - mówi Rafał Gaweł z OMZRiK. Ośrodek przygotowuje też zawiadomienie do prokuratury. - Uważamy, że to, co słychać na filmie, wypełnia znamiona przestępstwa, które polega na publicznym nawoływaniu do nienawiści ze względu na czyjąś religię – czytamy.

 

Okazuje się, że atakującym kapłana nie wystarczy tylko droga „watykańska”, bowiem - o czym donosi gazeta.pl - do prokuratury trafi też zawiadomienie w sprawie siania nienawiści religijnej przez proboszcza bydgoskiej parafii.

 

Po raz kolejny słowa księdza Kneblewskiego wzbudzają wściekłość „Wyborczej”. Kapłan nie oglądając się na polityczną poprawność z odwagą diagnozuje zagrożenia wynikające z imigranckiego kryzysu. Dramatyczne doniesienia z miast, w których dochodzi do krwawych zamachów terrorystycznych, do molestowania kobiet, gdzie wyraźnie czuje się atmosferę zagrożenia „islamskim” gniewem, tylko potwierdzają słowa duchownego.

 

Salonowe media nie zmarnują żadnej okazji aby uderzyć w księdza wyłamującego się z schematu, w który chcieliby wtłoczyć polskich duchownych zawodowi laicyzatorzy. Tym razem, jak wynika z deklaracji złożonych przez „bohaterskich” antyrasistów, sprawa prałata ma trafić aż do Watykanu. Oby bracia w kapłaństwie księdza Kneblewskiego chcieli, w obliczu ujadania antykatolickich mediów i środowisk, stanąć mężnie w jego obronie.


luk

 

 

 

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Mieczysław S.Kazimierzak
Michael Jones w książce GWIAZDA I KRZYŻ korzenie islamu widzi w żydowskim,bandyckim rewolucjonizmie. Jest teza,że "Islamizacja Europy to pusty Koń Trojański żydowskiego terroryzmu."
Anna
Dziekujemy ks. pralatowi Kneblewskiemu za gloszenie Kazan w prawdzie I milosci. Prosimy Kosciol o wsparcie ks.pralata. Takich ksiezy nam potrzeba. Bedziemy sie modlic za ksiedza aby Jezus i Maryja mieli w Swojej opiece
m
nie wiedziałam, ze są tzw. "zawodowi antyrasiści", ja jestem zwykłą antyrasistką
Nick(t)
Po tym incydencie wyraznie widac, ze komunisci zyja i dzialaja nadal. Przesladuja Kosciol i Jego Kaplanow. Nie maja takiej wladzy, jak kiedys, ale szczuja i pluja ile sie da. Ale prawda doskonale broni sie sama. Przetlumaczone kazanie moze otworzyc oczy wielu ludziom z roznych narodow, czego im z calego serca zycze.
slaw
A czy G... Wyb. miała pozwolenie na publiczną zbiórkę pieniędzy?
rav
Na YouTube ma bardzo ciekawe kazania. Lubię go słuchać! Pozdrowienia!
krótko
Zawodowi antyrasiści zostaną wykorzystani do zniszczenia KK, ziemi na której żyją, rodzin i środowisk dzięki którym mają co jeść. Potem zostaną upokorzeni, przeżuci i wypluci do kanału. Globaliści nie są sentymentalni.
Wolnościowiec
Dlatego trzeba bronić Europy i pozatapiać łodzie pełne agresorów, jak mówił prof. Wolniewicz oraz JE premier Australii Tony Abbott. Tylko najpierw w Europie muszą dojść do władzy siły narodowo-wolnościowe (nie mylić z lewackimi narodowo-wyzwoleńczymi).
nojawiemno
bardzo dobrze ze przetlumacza to kazanie i wysla Papiezowi. Moze sie czegos nauczy od ks. Kneblewskiego
bjs
Odrazu wściekła reakcja GW-nianej gazety, nieee, to zwykła gra skierowana do tej części duchowieństwa, która chce tylko doczekać do emery... tfu nie emerytury, tylko do szczęśliwego, spokojnego zakończenia żywota.
Szalone
Nie jestem księdzem Kneblewskim ale otwarcie mowie w kraju i za granicą co sądzę o.najezdzie muzułmanów. Dodam że nie dalej jak wczoraj jeden z nich w Wiedniu , w metrze zażądał ode mnie pieniędzy gdyż jak argumentowal jego mama dzwoniła , że ich nie ma!,,
ma
Jak to dobrze, że jest "GW". Jak się człowiek pogubi to wie kogo popierać...
tradycyjny katolik
To już kolejny atak na księdza mówiącego prawdę. Okropne do czego dochodzi, niedługo lewacy zaczną cenzurować kazania, kto za, a kto przeciw imigrantom, homozwiązkom, itp. Mam nadzieję, że przełożeni księdza nie poddadzą się presji i będą stać murem za ks. Kneblewskim. Kościół to nie miejsce na poprawność polityczną, tylko na Prawdę i Ewangelię.
WieR
Wykażcie co było nie prawdą w kazaniu ks.Kneblewskiego. Chyba że popieracie te wszystkie nieprawości które fundują Europie imigranci. Wstydźcie się judasze.
Teresa
A w 1989 roku jak załatwili abp Lefebvre? "(...) Proces wytoczono także abp. Lefevbre\'owi. Do sądu podała go LICRA za słowa wypowiedziane podczas konferencji prasowej w listopadzie 1989 roku, podczas której odpowiadając na pytania dziennikarzy, ostrzegł przed niebezpieczeństwem islamizacji Francji. Przewidział, że muślini po trochu będą narzucać swoje prawa, ocenił mnożenie się meczetów jako katastrofę i przywołał niebezpieczeństwo rozbojów i porwań, które muślini praktykowali, odkąd pamięć sięga. 21 marca 1991 roku abp Lefebvre został uznany winnym i skazanym na 55 001 franków grzywny, ale wyroku nie wykonano, bo cztery dni później Arcybiskup oddał ducha Panu."
Tomasz
Dzisiaj rocznica zwycięstwa pod Wiedniem. Może g.. Wyb poZwie Jana III Sobieskiego za rozgromienie islamskiej Zarazy. I papieża Innocentego za ustanowienie dzisiejszego święta :)
xxyy
Brawo Ksiadz Kneblewski, prawdziwy obronca wiary!
Krzysztof
Podpisuje sie pod slowami ksiedza obiema rekoma.jako Polak,katolik i patriota,uwazam ze nareszcie trzeba zaczac mowic prawde o najezdzcach z Afryki i Azji.
mack
Lewactwo będzie żałować tej akcji, bo spowoduje wzrost popularności ks. Kneblewskiego (a także, pośrednio - portalu Polonia Christiana).
Andrzej
Drogi księże - tak trzymać!!! Tylko prawda nas wyzwoli.
Nina
dziękuje za informacje o wspaniałym kapłanie. Będę się za niego modlić. Wspaniały kapłan! Oby takich więcej!
Katolik
Lewactwo i liberały wynocha z Polski. TACY DOPROWADZILI DO ROZBIORÓW.
Jakub Majewski
Grunt to refleks... i spostrzegawczość. Nagranie tego kazania zamieściliśmy na kanale ks. Kneblewskiego mniej więcej rok temu. Ponieważ zaś chcieliśmy aby właśnie to kazanie dotarło do jak najszerszego grona odbiorców, dodaliśmy do niego na YouTubie angielskie napisy. A oto Ośrodek Monitorowania obudził się po roku, po czym zaczął zbierać pieniądze na zupełnie zbędne tłumaczenie :).
abc
Kiedy wreszcie skończy się chora sytuacja, że garstka lewaków z Wyborczej i jej "środowiska" dyktuje całej Polsce i Kościołowi swoje warunki? Może założyć jakieś konto dla zwalczania tej patologii?
Skeeds
Powinni wpuszczac imigrantow tylko tych którzy zgodzili sie na oficjalny chrzest
Krzych
Ufam, że ks. Kneblewski utrzyma swoje stanowisko i nie pozwoli się "zreformować". Brawo za postawę chociaż mam świadomość, że to nie dla braw tylko dla obrony prawdy ta postawa. Chciałbym żeby czerska przetłumaczony tekst wysłała także do ludzi w Niemczech, Fracji (piękny film na YT jak kolo nokautuje niewiernego puszczającego z telefoniku pieśni antykatolickie)we Włoszech, Grecji i wogóle na cały świat. Niech ludzie wiedzą, że jeszcze Polska nie zginęła!
dziekujemichnikowi
Serdecznie dziękuję G. Wyborczej! Przypomnieli mi że jeszcze nie obejrzałem najnowszej homilii księdza prałata!
Kolejny odłam kapusiów w akcji.
Barnaba
Jeszcze kilka lat temu na takie zarzuty Jedynie Słusznego Rewolucyjnego Organu Michnika cały "cywilizowany" świat zadrżałby z oburzenia. Dziś jednak nawet antysemityzmem nie mogą postraszyć bo na zachodzie jak i wszystko ten jest bez porównania większy, doskonalszy i mniej obciachowy :)
ed
Bogu niech będą dzięki za księdza Kneblewskiego !
robespier
Obawiam sie ze na braci w kaplanstwie nie ma co liczyc, jesli juz to na bardzo nielicznych. Jak trzeba bedzie, ja tez sie dorzuce na prawnikow dla x. Romana!
Burak
Módlmy się za x. Romana, ale i za tym, by takich kapłanów było więcej, coraz więcej.
John Galt
A czyż to pierwszy raz sanhedryn czerski plwa na Wiarę Katolicką i Xsięży wiernych Bożemu Objawieniu i Tradycji? Widać wielebny prałat Knablewski trafił w punkt, celnie argumentując i obnażając zakusy szatana i jego popleczników! Módlmy się za x. Knablewskiego, oby Bóg dał mu sił, i by więcej takich zacnych Kapłanów stawało po stronie Prawdy!
Anaja
Jak będzie trzeba, chętnie dorzucę się do zbiórki na prawników w obronie ks. Kneblewskiego!
Angela
No to załatwili księdza. Wiadomo jakie jest stanowisko Watykanu w sprawie uchodźców.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.