DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Ks. Isakowicz-Zaleski: niektórzy duchowni katoliccy służą za narzędzie w rękach lewaków

Data publikacji: 2017-08-31 22:00
Data aktualizacji: 2017-09-01 09:09:00
Ks. Isakowicz-Zaleski: niektórzy duchowni katoliccy służą za narzędzie w rękach lewaków
fot. wikimedia.org, YouTube.com / Maskacjusz TV

„Od wspaniałych uroczystości na Jasnej Górze i w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w wielu innych sanktuariach maryjnych minęło zaledwie kilka dni, a już środowiska nieprzyjazne chrześcijaństwu zaczęły pochylać się z troską nad Kościołem katolickim w Polsce. Nie dziwi mnie to, że lewacy działają jak na lewaków przystało, ale to, że niektórzy duchowni katoliccy służą za narzędzie w tych działaniach. I to bardzo chętnie”, tymi słowami ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski rozpoczął swój komentarz na portalu Facebook w sprawie „medialnej ofensywy” przedstawicieli tzw. „Kościoła otwartego” – bp. Tadeusza Pieronka, ks. Adama Bonieckiego, o. Pawła Gużyńskiego i ks. Wojciecha Lemańskiego.

 

W ocenie ks. Isakowicza-Zaleskiego najważniejszy w czterech wyżej wymienionych duchownych -  „apolityczny biskup Tadeusz Pieronek” podczas wypowiedzi dla przedstawicieli mediów kojarzonych z szeroko rozumianym mainstreamem „daje upust swoim frustracjom”. W środę bowiem ten duchowny powiedział w programie „Kropka nad i”, że każde łamanie konstytucji przez osoby, które powinny stać na jej straży jest łajdactwem”, a obecny rząd dzieli Polaków na obóz komunistów i złodziei oraz obóz dobrej zmiany. „Moim skromnym zdaniem, jeżeli chce bić się w piersi, to powinien we własne, a nie w cudze. Ma bowiem za co. Choćby za porzucenie na rzecz warszawsko-krakowskich salonów diecezji w Sosnowcu, do której posłał go w 1992 roku papież Jan Paweł II”, podkreślił kapłan.

 

„Do tych działań jak na komendę dołączyli też księżą Adam Boniecki i Paweł Gużyński, (…) że nie wspomnę o suspendowanym Wojciechu Lemańskim”, napisał ks. Isakowicz-Zalewski.

 

Pierwszy - ks. Boniecki - zabrał w środę głos na antenie stacji TVN24. Stwierdził m.in. że „w odczuciu wielu katolików, chrześcijan, Kościół jest PiS-owski. Mam tu na względzie księży proboszczów, biskupów”. W jego ocenie „ biskupi powinni wypowiedzieć się (oczywiście, w domyśle, w sposób krytyczny wobec PiS) na temat Trybunału Konstytucyjnego”. Stwierdził ponadto, że „najbardziej niepokoi i przeraża go łatwość, z jaką nasze społeczeństwo przyjmuje zmiany systemowe wprowadzane przez rządzących”. Na końcu zaś oświadczył, że „nie uważa targania Pisma Świętego dokonywanego przez Pawła Nergala, wokalistę zespołu Behemot za przejaw satanizmu”, tylko za „mające przynieść autorowi popularność happeningi”.

 

Drugi z wymienionych przez ks. Isakowicza-Zaleskiego duchownych - o. Paweł Gużyński - udzielił wywiadu „Gazecie Wyborczej”, „która od początku swego istnienia opluwa katolików, zwłaszcza tych, którzy bronią życia poczętego”. Dominikanin powiedział, że jest przeciwny jakiemukolwiek „majstrowaniu” przy tzw. „kompromisie aborcyjnym” no chyba, że w stronę „liberalizacji” dzieciobójstwa. Jak bowiem inaczej zinterpretować jego słowa o tym, że „Kościół powinien nieustannie podejmować głęboką refleksję nad złożonością problemów bioetycznych i społecznych związanych z ochroną życia rodzących i nienarodzonych”, jeśli nie jako poparcie dla aborterów?

 

Z kolei, ks. Lemański „zabłysnął”, co podkreśla w swoim komentarzu ks. Isakowicz-Zalewski „haniebnym określeniem, skierowanym pod adresem, bądź co bądź, kobiety i matki innego księdza”. Chodzi o premier Beatę Szydło, nazwaną przez duchownego wyjątkowo niecenzuralnym określeniem, Zdaniem ks. Isakowicza-Zalewskiego „jest to chyba najlepszy przykład na to, że opisywane działania nie wynikają bynajmniej z troski o dobro wspólne”.

 

„Nawiasem mówiąc, Lemański, tak jak biskup Pieronek, też uchylił się od posługi duszpasterskiej we wspólnocie, do której posłali go jego przełożeni. Tą wspólnotą w jego wypadku był ośrodek dla chorych dzieci. Tylko czekać jak swoją troskę wyrazi też ks. Kazimierz Sowa oraz kilku, tych co zrzucili sutanny i habity”, wskazał kapłan.

 

„Czy to nie przypomina ruchu księży-patriotów, za pomocą którego w latach 50. i 60. ubiegłego wieku starano się rozbić Kościół od wewnątrz? Wtedy też posługiwano się dyspozycyjnymi duchownymi, którzy atakowali Prymasa Wyszyńskiego i Episkopat Polski, a którzy równocześnie ochoczo wspierali swymi przemówieniami lewicę. Jedni czynili to z naiwności, a drudzy dla konkretnych korzyści” - stwierdził duchowny.

 

„Oczywiście każdy obywatel, w tym też ksiądz ma prawo wypowiadać się w sprawach społecznych i politycznych. Potrzebna jest też bardzo dyskusja wewnątrz Kościoła, zwłaszcza na linii duchowni - świeccy. Jednak nie ręka w rękę z wrogami wartości chrześcijańskich i patriotycznych. I nie na pstryknięcie palców tego czy innego laickiego manipulatora. Szkoda, że niektórzy duchowni tego nie rozumieją” - zakończył ks. Isakowicz-Zalewski.

 


Źródło: Facebook.com

TK
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Michał
Sowo, Boniecki, Pieronek miejcie zdolność i odwagę zdjąć sutannę i nie kalać religii katolickiej!
Dziadek 65+
Dziękuję za zwrócenie mi uwagi dotyczącej mojej pisowni ale intencje były wiadome
p
A może by tak wysyłać listy do hierarchów, by zrobili z tym porządek?
ed
@panie Dziadku - Bug to jest nazwa rzeki, a mamy tutaj chyba na myśli "Pan Bóg" - warto nauczyć się poprawnej pisowni w sprawie tak ważnej !
Kohen
Nie ma sie co dziwić że tacy są. A wśród 12 apostołów to byli sami Piotrowie i Janowie?
BP
Z jedej strony chciałabym okazać szacunek każdemu kapłanowi i nie pisać niepotrzebnie złych rzeczy, ale myślę, że przestrzeganie jest potrzebne... O. Kramer i o. Gużyński wydają się zakładać, że każdy tradycjonalista to zwolennik PiS-u, a to oczywiście nieprawda. Ustawa antyaborcyjna też nie była mile widziana wśród pisowców, niektórzy przestrzegali, że podzieli ona konserwatystów i przyczyni się do zmniejszenia popularności partii rządzącej. O. Kramer pisze, że tradycjonaliści są surowi, bo surowości doświadczyli, co może sugerować, żeby nie liczyć się z ich zdaniem, bo jest ono wynikiem "trudnego dzieciństwa". Przepraszam bardzo, mam luźny stosunek do życia, tato nawet nigdy mi nie dał klapsa i byłabym wdzięczna, gdyby nikt mnie nie szufladkował i nie ignorował tylko ze względu na moją wrażliwość religijną. Jeżeli ktoś mówi, że potrzeba debaty, to niech sam debatuje, a nie krytykuje.
Dziadek 65+
Do księdza Isakowicza-Zalewskiego serdeczne Bug Zapłać za prawdę Proszę księdza możemy się tylko pocieszyć że "Pan Bug nie rychliwy ale sprawiedliwy pomału chodzi i każdemu wynagrodzi" i jeszcze jedno "ten się śmieje kto się śmieje ostatni"
Nina
Panie Boże a Ty widzisz i nie grzmisz!? No , ale wszystko do czasu. Dziękuję Ks. Isakowiczowi za to opracowanie.
Roman Dorna
Kto ma szczescie znac ks. Tadeusza Zaleskiego,ten wie, ze to ksiadz "kompletny".Spelnia ochoczo swoje podstawowe obowiazki kaplanskie dla Polakow i dla Ormian,sluzy bardzo ofiarnie tym pokrzywdzonym,slabym intelektualnie i zawsze gdy trzeba,staje w obronie prawd wiary i prawd niepoprawnych politycznie,jak np mordy ukrainskich band nacjonalistycznych na Kresach Polskich i wiele innych. Moze to jest najwieksza slaboscia dzisiejszego Kosciola, ze jest bardzo duzo ksiezy,ktorzy mysla tak samo jak zdrowa wiekszosc Polakow,ale wola siedziec cicho i sie "nie wychylac".Stad ta arogancka i wroga Ewangelii postawa m. inn. tych tylko kilku wymienionych przykladow ksiezy. Nie slysza slowa krytyki i wezwania do przemyslenia swoich wypowiedzi i dzialan, ze strony "rownych" sobie ksiezy,a tym bardziej ich niszczy,a nas gorszy to, ze ich przelozeni,biskupi,tez codziennie czcza dzien "sw. Spokoju", udajac, ze nie widza stada oglupianych owiec, uciekajacych wprost w lapy wilkow.
Slawomir Tomasz Roch
Znakomite opracowanie ks. Tadeusza Isakowicza - Zaleskiego. Klarownie to przedstawil dla kazdego, tutaj nie ma niedomowien. Kawa na lawe! Goraco za to dziekuje! Z Panem Bogiem ks. Tadeuszu.
Ruben
4 wymienionych + ks. Sowa to ci najbardziej znani. Do tych dyżurnych "autorytetów" należy dodać jeszcze jezuitę Grzegorza Kramera. Osobna kategoria to cała rzesza duchowieństwa wykonującego pożyteczno-idiotyczną robotę, jak np. przepraszanie za Jedwabne itp.
Z wiara i modlitwa zwyciezymy !!!
Pamietam, z lat 60. tz. zakladane "Koscioly Narodowe" oraz szkoly, tz. szkoly "TPD". Kosciolow tych nie widac, wychowankow tych szkol rowniez. Temat wdzieczny do badan przez IPN ! Mediaalna ofenzywa tzw. "kosciola otwartego" , to czysty przejaw satanizmu. Wscieklosc szatana to dzialanie Martina Lutra, Rewolucji Francuskiej, Masonerji, rewolucji rosyjskich, I i II wojna swiatowa, szkola frankfurcka, tzw. ideologia Gender .... Mlody kaplan Ignacy Skorupka wzywal wolajac proroczo: nie martwcie sie, Bog i Matka Boza Czestochowska, Krolowa Korony Polskiej, Krolowa Rozanca Swietego nia opusci nas. Bliski jest ten dzien ! Nastapi zwyciestwo, nastapilo, z Rozancem Swietym w reku.
Stormer
A niektórzy służą za narzędzie w rękach skrajnych narodowych socjalistów.
Michu.
Do tej czwórki dołączam ks. Sowę. To są księża Platformy. Ten Lemanski zasłynal, że sie buntował wobec abp Hosera. Czyli mamy piątkę księży, którym trudno uwierzyć.
pg
Różne są oblicza, ale zawsze tego samego ZŁA.
takto
Można ich krecią robotę przyrównać do roboty tzw.księży-patriotów,ale myślę,że tu jest inna sprawa.Chodzi o pewne działania o kryptonimie "Hiacynt".Wtedy dopiero zrozumiemy intencje tych "zatroskanych,ale nowoczesnych"członków stanu duchownego.
Mirrro
Tylko jedno. Gdzie są ich przełożeni ?
Wolnościowiec
Dobrze, że ks. Isakowicz-Zaleski zabrał głos. Tylko źle porównał - "księża-patrioci" kiedyś wspierali władzę ludową, co było hańbą, ale dziś księża-patrioci wspierają władzę narodową, co jest może nie do pochwalenia (PiS nie jest idealny), ale nie można za to krytykować. Zatem dziś księża-patrioci to autentyczni patrioci stojący na straży wartości i moralności, a tacy jak np. Boniecki i ta reszta to nie tylko wrogowie patriotyzmu szeroko rozumianego, ale i... Kościoła. Tak, tego "Kościoła PiS-owskiego", czyli w rzeczywistości zunifikowanego i pozbawionego dawnych podziałów (np. w kwestii Ojca Dyrektora), służącego narodowi i państwu. Kościół w Polsce jest jeden. Dziś jest PiS-owski, bo popiera silną partię katolicką. I nie ma innego. Więc albo się popiera Kościół i się w nim jest, albo się jest przeciwko i... no właśnie, może nadeszła pora, by wrogowie polskiego Kościoła zrzucili sutannę?
Piotr
Od lat 70 ubiegłego wieku SB i WSI lokowały swoich ludzi w polskim Kościele. Teraz ci ludzie wyświęceni przed laty na księży, robią krecią robotę, starając się rozsadzić Kośćiół od wewnątrz.
sten
Szacunek od wielu lat dla ks.Zaleskiego za nazywanie rzeczy po imieniu za dążenie do prawdy choćby niewiadomo jak była nam niewygodna. Jak latarnia na skale pkazuje ostrzega .. w zdrowiu wielu lat życzę ks.
Zdenek
Jeszcze jest jeden ksiądz, który działa podobnie do wyżej wymienionych, a którego tu pominięto. To ks. Alfred Wierzbicki.
DNA
Aż proszą się o kolejne zakazy lub upomnienia. Buta i pycha aż się z nich wylewa.
Anaja
Jako wierny katolik oczekuję od hierarchów zrobienia porządku z w/w kapłanami. Trudno jest dążyć do świętości mając takich pasterzy.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.