DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

„Krytyka Polityczna” mniej wartościowa niż „Regionalny magazyn seniora”. Nie będzie dotacji dla lewaków

Data publikacji: 2016-03-05 14:00
Data aktualizacji: 2016-03-05 15:04:00
„Krytyka Polityczna” mniej wartościowa niż „Regionalny magazyn seniora”. Nie będzie dotacji dla lewaków
fot. Adam Chelstowski / Forum

Resort kultury odebrał „Krytyce Politycznej” dofinansowanie. Na liście pism, które utraciły dotacje znalazły się też takie lewicowe wydawnictwa, jak „Liberte!” czy „Przegląd Polityczny”. Strategiczny potencjał pisma Sławomira Sierakowski został oceniony gorzej niż… potencjał „Regionalnego magazynu seniora”.

 

Gorzej niż „Regionalny magazyn seniora” i tak samo, jak kwartalnik „W krainie żubra” – ministerstwo kultury oceniło, że potencjał „Krytyki Politycznej” nie jest wysoki i zdecydowało, że nie otrzyma ona dotacji, mimo że pieniądze na pismo przeznaczały wcześniej rządy Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

 

Podobnie jak „KP” bez pieniędzy zostaną inne czasopisma o lewicowej orientacji, jak „Liberte!” czy „Przegląd Polityczny”. Twórcą tego ostatniego jest sam Donald Tusk.

 

Nie wiadomo, czy przedstawiciele wydawnictw będą odwoływać się od decyzji resortu kultury. Jeśli tak, to odpowiednie pisma rozpatrzyć ma osobiście minister kultury i wicepremier Piotr Gliński.

 

 

Źródło: wmeritum.pl

ged

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
zgred
@agricola! Jeżeli ktoś daje pieniądze na zło, to to zło czyni własnymi rękami, a jeżeli na zło daje publiczne pieniądze, to mało że robi zło podwójnie! Dobro i zło jest stanem wyznaczalnym ściśle.
agricola
Jest Przykazanie a i dobry obyczaj "Nie kradnij". Na tej podstawie należy zdelegalizować każdą lewacką partię, gazetę, czy lewacki światopogląd. Temat do rozmyślań dla tzw. Katoli z PiS-u.
JARO
nareszcie; ale trudno nie zgodzić się z Johnem Galtem; nie powinno być żadnych dotacji ani do prasy, ani do kin, teatrów i takich tam różnych śmiesznych, służących tylko do wyciągania z budżetu naszych podatków, stowarzyszeń, fundacji itd. itp.; za to powinna być wprowadzona od tego roku kwota wolna od podatku min. deklarowane 8.000 zł; pieniądze te zostałyby u Polaków w kieszeni i to oni powinni swoimi zakupami i DOBROWOLNYMI wpłatami "dotować" swoje tytuły czy inne uciechy; ale PiS tego nie rozumie i mami nas dalej rozdawnictwem za pomocą pośrednika jakim jest niewydolna strasznie droga aministracja wszelkiego typu; jeśli chcą oszczędności na swój program, czy programy, to niech przestaną finansować z budżetu partie i wszelkie pozarządowe stowarzyszenia, fundacje itd.; partie mają być utrzymywane tylko ze składek partyjnych i dobrowolnych, bardzo szczegółowo zanotowanych, wpłat osób fizycznych; żadnych wpłat od instytucji obojętnie jakich; to jest rozwiązanie;
poleszuk
Żadna lewicowa działalność nie zasługuje na publiczne wsparcie a już na pewno słabiutka "Krytyka polityczna". Prywatnie, jeśli ktoś chce wspierać "lewe nogie" (choć może nie chce ale musi...), to co innego.
John Galt
Żadnych dotacji dla... żadnych gazet, czasopism!
As
Wreszcie!
aparat powietrzny już odleciał
Sławomir Sierakowski - red. naczelny Krytyki politycznej , 3 lata na państwowym stypendium w USA, zapraszany do tv dla prezentacji najdziwaczniejszych dewiacyjnych tez z pogranicza absurdu, wsławił się występkiem gdzie z pozycji zza pleców nazwał swego adwersarza z braku argumentów chamem w czasie wysokiej oglądalności. Kraj cywilizowany musi usuwać na margines jednostki pozbawione minimum kultury obyczajowej, a przynajmniej ich nie wspierać.
akk
I bardzo dobrze!
on
BRAWO
hrum
Gdy zabrali przywileje wyborczej, kasą sypnął Google. Kto teraz podrzuci "donacje na fundacje"?
Jacek
Krytyka Polityczna jest antywartościowa. Szkodniki się tępi.
Wolnościowiec
I bardzo dobrze! Niech żyje Wolna Polska Katolicka! Mam nadzieję, że żaden z papierów toaletowych lewactwa nie otrzymał dofinansowania. Zamiast tych szmat lepiej dorzucić grosik na np. "Najwyższy Czas!" i inne wolnorynkowe czasopisma.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.