DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Michał Wałach

Komunistyczna dzicz na ulicach Hamburga

Data publikacji: 2017-07-07 23:00
Data aktualizacji: 2017-07-12 07:57:00
Komunistyczna dzicz na ulicach Hamburga
fot. REUTERS/Kai Pfaffenbac/ Forum

Międzynarodowe szczyty najtłuściejszych kotów gospodarczego świata przyzwyczaiły nas do widoków anarchistycznych zadym na ulicach. Ich skala była dotąd przeciętna, podobnie jak realna siła lewicowych bojówek. Szczyt państw grupy G20 w Hamburgu jednak pokazał, że na marginesie europejskiego życia politycznego wciąż czai się niszczycielski i żądny demolowania świata demon anarchokomunizmu.


Gdy w jednym miejscu spotykają się najmożniejsi z możnych tego świata, przedstawiciele politycznych elit z najbogatszych państw na ziemi i wspólnie próbują obradować oraz decydować o losach globu w każdym człowieku rodzi się niepokój. Decyzje podejmowane nad naszymi głowami przez obcych i nieznanych nam uśmiechniętych liderów w idealnie skrojonych garniturach, mogą odbić się na naszej codzienności, chociaż Rzeczpospolita nie znajduje się w grupie G20.

 

Czym innym jest jednak obawa i chęć zdystansowania się od wszelkich międzynarodowych oraz ponadnarodowych gremiów rządzących światową gospodarką bez naszej woli, a czym innym niszczenie sporego europejskiego miasta z nienawiści do własności. A właśnie taka motywacja kieruje anarchistami, których najnowszym dziełem zniszczenia są zgliszcza samochodów i zdemolowane sklepy w niemieckim Hamburgu. Wbrew oficjalnej narracji, lewicowcy nie obawiają się globalizacji. Strach przed rozpłynięciem się w międzynarodowej papce pop-kultury symbolizowanej niegdyś przez Coca-Colę i McDonalds, a dzisiaj przez iPhony jest raczej bliższy ideologii nacjonalistycznej niż internacjonalistycznemu komunizmowi.

 

Tymczasem to właśnie anarchokomuniści ruszyli do ataku, gdy do Hamburga zjechali się na szczyt G20 politycy z całego świata.

 

Obrazki, jakie docierają do nas z tego nieszczęsnego miasta, pokazują skrajną nienawiść do własności prywatnej i publicznej. Niszczycielski pęd „czerwono-czarnych” nie zna litości, anarchiści „nie biorą jeńców”, pozostawiając za sobą jedynie zgliszcza.

 

Siódme Przykazanie Boże – Nie kradnij! – jest anarchistom, jednej z niebezpieczniejszych odmian współczesnej lewicy, całkowicie obce. Czym bowiem innym jeśli nie kradzieżą jest demolowanie cudzej, niezależnie czy prywatnej czy publicznej, własności? Skoro w przyszłości nikt, czy to właściciel czy społeczeństwo, nie będzie mógł skorzystać ze sklepu, samochodu, czy przystanku, to nie sposób nazwać zachowanie opętanej nienawiścią lewicy inaczej, niż właśnie kradzieżą.

 

Nie powinno to jednak dziwić. Złodziejstwo stanowi immanentną cechę każdej odmiany rewolucyjnej ideologii, niezależnie od tego czy dane środowisko silniej odwołuje się do Marksa, Gramsciego czy Proudhona. Oni wszyscy, na przekór Bożemu Prawu, mówili swoim uczniom: Kradnij! Uczniowie nadal posłusznie realizują ideologiczne wizje mistrzów, a społeczeństwa cierpią.

 

 

Michał Wałach
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
agricola
@Stormer, obstaluj se nowe buty bo Ci kopyta wystają, kup se nowy kapelusz bo widać rogi i nie zapomnij o gaciach z klapą bo ogonem chodnik omiatasz.
agricola
A skąd ta komunistyczna dzicz miała kasę na wojaże do Hamburga? To jest taki teatrzyk p.t. "Intelygentny Gupek" się nie pozna, że G20 i Anarchia to są dwa końce tego samego kija. Anarchia to taki "Bolek" na miarę możliwości światowego Suteneriatu. Spektakularny sukces jakiejś "firmy" skutecznie blokuje rozwój "konkurencji" na długie lata, i oto chodzi.
Niktoś
Hmmm, być może cała ta rozróba w Hamburgu może być sterowana dla odwrócenia uwagi o czym się mówi i co się robi na spotkaniach G20.
Stormer
@Do stormer: jakie widzisz podobieństwa? :-D
Do stormer
Do stormer. Weź pierwszą lepszą książkę w bibliotece czy nawet hasło w sieci znajdź i zobaczysz, że jest taka ideologia jak anarcho - komunizm. Istnieje pojęcie więc nawet jeśli obie idee są sprzeczne to autor miał prawo ją odnotować. Nie był tekst o tym że nazwy ideologii mogą być dziwne. Z resztą dlaczego Twoim zdaniem an-kom to sprzeczność?
Stormer
demon anarcho-komunizmu? nie możecie się zdecydować na jedną opcję bo obydwie się stanowczo wykluczają? :-D
Moje zdanie
Globalizacja to wymysl chorej Ameryki Clintonow. Globalizacja to zlo gospodarcze niszczace rodzime narodowe firmy.
TZ.
Z gruntu zła jest diagnoza autora artykułu. Protesty w Hamburgu nie były skierowane przeciwko własności, tylko przeciwko globalizacji i rządom światowej oligarchii. Taka inna odmiana kulturalnych i mądrych artykułów przeciw NWO, jakie możemy przeczytać m.in. w "Polonia Christiana". Nie lubimy takich metod. A że samochody padły ich ofiarami? Trzeba było jakoś tę złość wyładować. Nie wiadomo czy biorący udział w protestach anarchiści i nie anarchiści są par tout przeciwnikami własności. Trzeba by ich przeankietować. Na pewno jakąś własność posiadają i też, w razie czego, by jej bronili.
kay
Wymanipulowała Merkel, pokazała jak nie ja to rewolucja lewacka. A zamiast w Hamburgu to można było zrobić to spotkanie gdzie indziej tam gdzie nie ma marksistów.
Zona
Biorąc pod uwagę że jest to rzekomo chrześcijański portal to zaskakuje spora dawka nienawiści i szufladkowania w tak krótkim "artykule". No ale łatwiej siać nienawiść i szukać "demonów" niż na poważnie zabrać się za temat. Raz wskazane osoby nie są raczej anarchistami (jakkolwiek by się sami nie nazywali) bo nietrudno dostrzec że działają we współpracy z władzą. Czego wyraźnym dowodem jest fakt iż mimo że łamią prawo nie ponoszą z tego tytułu konsekwencji. Nie ulega wątpliwości że ta cała "antifa" to nie "demon komunizmu" jak był pan łaskaw to nazwać ani zadni lewacy tylko sterowane i często sponsorowane przez rządy organizacje których istnienie legitymizuje narastającą rządową kontrolę nad naszym życiem. W przypadku niemiec dochodzi jeszcze kwestia współczesnej odmiany sławnego "erwache" które zdaje się być realizowane przez BND różnymi środkami. Kolejną kwestią jest sama chora idea szczytów G20. Tyle tematów. Ale po co, lepiej walić prosto przed siebie.
JARO
pewnie jeszcze na dzisiaj nie dojdzie do przesilenia i służby porządkowe nie otrzymają rozkazu "salwami ognia", bo tak właśnie należy potraktować tę dzicz; na dzisiaj co prawda nie słyszymy jeszcze o mordowaniu mieszkańców, ale wydaje się, że to może już wkrótce nastąpić i co wtedy - armatki wodne, ogłoszenia przez megafony, przepychanki, jakieś tam aresztowania, a po przesłuchaniu zwolnienia "do cywila" "z braku znamion ..."? z drugiej strony, to "bardzo dobrze" się dzieje, że ludziska na świecie mogą zobaczyć różnicę jaka jest w Polsce, a np. w właśnie takich Niemczech w krótkim czasie; czas ma tu znaczenie - nie zdążą zapomnieć jak było w Polsce i na bieżąco mają porównanie z Niemiec; a u nas jak zwykle "totalna opozycja" gardłuje o głupotach; dzięki temu Polacy mają jak na dłoni, wręcz podane na tacy, jak się zachować w zbliżających wyborach samorządowych, a później do sejmu i senatu; ważne, żeby pod uwagę wzięli wszystkie aspekty; komentarz @sp@ bezcenny, brawo
nn
Polacy,niewiele mają do powiedzenia na tematy poruszane w Hamburgu.Wcale tam nie uczestniczą w obradach.Mogą sobie tylko po gdybać.I po swojemu oceniać różne incydenty organizowane za i przeciw przez inne nacje.Nawet nie wiedząc o co chodzi.
as
nn.zmień prędko dealera,ten sprzedaje ci zbyt mocne prochy.
uważny
A czy także u nas nie ma takiego KOD-u, PO, Nowoczesnej, SLD ?!
hmmmm
jest wystarczajaco duzo powodow, aby budowac wysoki mur na zachodzie Polski ze scisla kontrola
abc
To rzeczywiście wcale nie są tylko komuniści, ale cała szeroko pojęta tzw. lewica. Od zawsze siła destrukcyjna i antycywilizacyjna niezależnie od tego czy działa na ulicach czy u szczytów władzy jak dzisiaj w UE.
nn
Pan Wałach próbuje być mędrcem i wyszukuje winnych po swojemu;komunistów.Tu jednak jest głębsza przyczyna,którą trzeba szukać zupełnie gdzie indziej, a to jest bardzo trudne do rozszyfrowania.To nie są "tłuste koty"lecz ludzie,którym jak widać zależy na pokoju światowym.Zdają sobie sprawę z problemów jakie grożą światu,gdy nie będzie wspólnego zrozumienia,o co jest bardzo trudno, gdy każdy dba przeważnie o własne interesy i czuje się zagrożony,gdy musi ograniczyć swoje przywileje silniejszego na rzecz słabszego.
myślemsobie
Święta prawda.
sp
Wspomina Pan o jednym, ale... mając w pamięci dwa obrazy z wizyt Trumpa w Warszawie i Hamburgu, aż chciałoby się rzec: wskaż 10 różnic. I te 10 różnic, to 10 Bożych Przykazań, na których zostali wychowani Polacy i na których odrzuceniu zostali wychowani owi zachodni europejczycy...
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.