DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Komisja Europejska idzie na wojnę z „dyskryminacją”. „Tęczowe” prawodawstwo nadchodzi

Komisja Europejska idzie na wojnę z „dyskryminacją”. „Tęczowe” prawodawstwo nadchodzi
REUTERS / FORUM

Komisja Europejska chce zwiększyć swoje zaangażowanie na rzecz przywilejów par homoseksualnych. Komisarz ds. Sprawiedliwości, Konsumentów i Równości Płciowej , Vera Jourová, przedstawiła niedawno konkretny plan przeciwdziałania „dyskryminacji” osób LGBTI.


„W naszej Unii nie może być miejsca na dyskryminację” – stwierdziła cytowana przez „Die Tagespost” Jourová, Czeszka, która od 2014 roku pracuje w KE. Jak tłumaczyła, powołując się na jedno nienaukowe badanie opinii publicznej, 60 proc. obywateli krajów unijnych uważa rzekomo, że rozpowszechniona jest dyskryminacja homoseksualistów. Z kolei 71 proc. chciałoby jakoby wspierać „prawa” osób LGBTI. Jourová wyciąga z tego wniosek o konieczności przedsięwzięcia konkretnych środków celem zwalczenia tej „dyskryminacji”.

 

Jak pisze na łamach „Die Tagespost” Stephan Baier, Komisja Europejska chce zmienić sytuację osób LGBTI we wszystkich krajach unijnych. Poprzez wydanie szeregu wytycznych „dyskryminacja” tak zwanych mniejszości seksualnych miałaby zostać po prostu zakazana. Baier wskazuje, że istnieją poważne obawy co do zasad funkcjonowania katolickich instytucji czy choćby przedsiębiorstw prowadzonych przez chrześcijan, które mogłyby podpaść pod nowe wytyczne. Co na przykład z hotelarzami odmawiającymi ugoszczenia homoseksualnej pary w jednym pokoju?

 

Zdaniem dziennikarza „Die Tagespost” wiele wątpliwości budzi też zamiar narzucenia wszystkim państwom europejskim konieczności uznawania dokumentów cywilnych osób homoseksualnych. Jak pisze Baier, oficjalnie chodzi o to, by ograniczyć trudności biurokratyczne dla takich osób; w istocie ograniczona może jednak zostać suwerenność państw unijnych, nie mogących już w pełni decydować o prawie małżeńskim i rodzinnym. „Państwa członkowskie mogłyby zostać zmuszone do przejęcia wraz z dokumentami stanu cywilnego także prawodawstwa innych krajów” – pisze Baier. Co więcej wytyczne antydyskryminacyjne miałyby też obowiązywać w systemie azylowym całej UE.

 

Na tym jednak nie koniec, wskazuje „Die Tagespost”. Komisja Europejska chce zająć się także edukacją unijnych obywateli i planuje dużą kampanię na rzecz zbudowania społecznej akceptacji osób LGBTI w całej Europie.

 

Dodatkowo KE chce też zabiegać na łamach Światowej Organizacji Zdrowia o skreślenie z listy chorób transseksualizmu. KE deklaruje przy tym organizacyjne i finansowe wsparcie „pracy organizacji pozarządowych na płaszczyźnie europejskiej, które bronią i umacniają prawa LGBTI”. Ma to dotyczyć nie tylko państw członkowskich UE, ale także kandydatów do akcesji do Wspólnoty, na przykład Turcji.

 

Baier przypomina też, że Jourová w minioną sobotę wzięła osobiście udział w homoseksualnej paradzie w Amsterdamie. Nie zrobiła tego jako osoba prywatna, ale właśnie jako członek Komisji Europejskiej. Jak argumentowała, ze względu na „rosnącą dyskryminację” politycy muszą występować „głośniej i wyraźniej”. – Chcemy więcej uczciwości, społecznej akceptacji i równouprawnienia lesbijek, gejów, osób bi-, trans- i interseksualnych w Europie – przekonywała Jourová.

 

 


Źródło: die-tagespost.de

Pach

DATA: 2016-08-11 18:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiedy pan Kurski prowadzony przez naczelnika Jarosława zamierza o tym poinformować Naród Polski????
ponad 1 rok temu / jedno pytanie
 
"Pełnomocnik do Spraw Równego Traktowania Wojciech Kaczmarczyk(PiS), wypełniając instrukcje polskiego rządu(PiS), zgodził się na realizację wytycznych zawartych w dokumencie ?Lista działań na rzecz osób LGBTI?." Zamiast buntu społecznego będziemy mieć pomniki Lecha Kaczyńskiego, zamiast krzyża pod pałacem rezydenckim kolejny pomnik do rozbiórki.
ponad 1 rok temu / to jest skutek
 
Generalnie grzech sodomii faktycznie daje w pewnym sensie równouprawnienie wobec poważnych konsekwencji, gdy skończy się życie doczesne. Ale chyba nie o takie równouprawnienie tym biedaczkom chodzi. Cała nadzieja w Bożym Miłosierdziu.
ponad 1 rok temu / piotr
 
Widać jak na dłoni, kto wspiera ISIS w walce z Europą... .
ponad 1 rok temu / Nicko
 
Na te obrzydliwości nigdy nie będzie mojej zgody!
ponad 1 rok temu / adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.