DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 21 SIERPNIA
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Wiktoria
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Kierowcy w szoku! Niemiecka policja zatrzymywała pojazdy w Świnoujściu

Data publikacji: 2016-03-11 08:00
Data aktualizacji: 2016-03-11 09:08:00
Kierowcy w szoku! Niemiecka policja zatrzymywała pojazdy w Świnoujściu
fot.Revierfoto/Forum

Jak informuje portal iswinoujscie.pl „niemałe zdziwienie przeżyli kierowcy jadący w środę ulicą 11 Listopada, gdy dostrzegli na drodze funkcjonariusza niemieckiej policji zatrzymującego samochody”. Na zatrzymanych czekał zaparkowany w zatoczce policyjny mercedes naszych zachodnich sąsiadów oraz polska policjantka.

 

Obecność polskiej funkcjonariusz pomagała przełamywać barierę językową. Niemiecko-polski patrol sprawdzał zatrzymanych kierowców pod kątem trzeźwości oraz posiadanych uprawień do kierowania. Jak ustalił informujący o zdarzeniu portal iswinoujscie.pl, takie patrole organizowane są nawet kilka razy w miesiącu.

 

Na pytanie o zasady na jakich niemiecka policja wykonuje swoje czynności na polskich drogach, rzecznik policji w Świnoujściu mł. asp. Magdalenę Figarską-Śnieć odpowiedziała:

 

W związku z Umową zawartą między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych z dnia 15 maja 2014 roku oraz porozumieniem Prezydenta Policji PP Neubrandenburg Wilfriedem Kapischke i Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie insp. Jarosławem Sawickim Policjanci z KMP w Świnoujściu pełnią wspólne patrole z funkcjonariuszami Policji niemieckiej. Patrole pełnione są zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie granicy. Funkcjonariusze w trakcie pełnienia patrolu poruszają się radiowozami niemieckimi lub polskimi. W dniu 9 marca od godz. 14.00 Funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu pełnił służbę z funkcjonariuszem Rewiru PR Heringsdorf pojazdem należącym do policji niemieckiej. Wspólne służby polsko- niemieckie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w obszarze przygranicznym.


Gratulując portalowi oraz jego czytelnikom czujności warto przypomnieć, że w naszym kraju wciąż obowiązuje fatalna ustawa 1066 zwaną również „ustawą o bratniej pomocy”...

 

 

Źrodło: iswinoujscie.pl

luk

 

 

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Tom6971
Ostatnio we wtorek 24.05 niemiecki radiowóz kontrolował polskie samochody w okolicy Kijewa.
Dymitr Ogonowski
Atakujcie niemieckich policjantów po polskiej stronie granicy. Jak polscy będą ich osłaniać to też, bo to są kolaboranci.
Stanley
No i bardzo dobrze, może polska policja będzie się uczyć uczciwości od niemieckich policjantów.
danileos
Polska policja też zatrzymuje po niemieckiej stronie granicy! ale tylko samochody z polskimi tablicami :>>
marta
mieszkałam w Świnoujściu 3 lata i nie rozumie zdziwienia że kontrolują. tak jest w strefach przygranicznych
Johann - Szczecin
Wy to komentujecie pewnie mieszkając w Warszawie. No to zostawcie mieszkańców pogranicza ze swoimi rozwiązaniami. To akurat jest potrzebne.
ABc
Czy polska Policja robi to samo w Albecku. Chroni niemieckie dziewczyny przed gwałtami barbarzyńców!
aaa
Trzeba powiedzieć Gargamelom: "This is Sparta!"
Dawid
Pamiętajcie że w każdej strefie przygranicznej masz obowiązek zatrzymać się do kontroli służb obu sąsiadujących krajów.
Hans
PROSZĘ O FILM z adekwatnego patrolu POLSKIEGO, z POLSKIM wozem policyjnym - po NIEMIECKIEJ stronie, jak kontroluje NIEMIECKICH kierowców na TRZEŹWOŚĆ i uprawnienia do prowadzenia pojazdów... O FILM proszę - te zdradzieckie "nasze" władze w Parszawie...
moerbecke
Na granicy niemiecko - czeskiej jest to samo i to od jakichś 10 lat. Jakoś obie strony sobie chwalą tę współpracę.
Polak
Niemcowi bym sie nie zatrzymał. Musiałby zatrzymywać policjant w polskim mundurze. Czasy, kiedy nas zatrzymywali i kontrolowali niemcy, minęły kilkadziesiąt lat temu. Zmienić tą ustawę!
Piotrek
W związku z umową międzyrządową oraz porozumieniem dwóch komendantów... to nie jest prawo obowiązujące obywateli! powinna podac przepis ustawy lub umowy MIĘDZYNARODOWEJ ratyfikowanej przez prezydenta za zgodą sejmu. Rząd może rozkazywać urzędnikom państwowym, a komendant policjantom. Obywateli wiąże prawo powszechnie obowiązujące.
Neptun
Ja bym sie chyba nie zatrzymał do kontroli i tyle. To jest Polska
rb
A od czego jest nowy sejm? Nie ma czasu czy ochoty żeby zlikwidować wszystkie antypolskie zarządzenia? A może współpracują z PO w wywołaniu w Polsce majdanu, bo jak inaczej to tłumaczyć?
stif
Czy Polska już nie jest suwerenna. Co szwaby robią na Polskiej ziemi,może zaprosicie gestapo.
eks
.... jako równowagę we wzajemnej rzeczywistej współpracy policji polskiej i niemieckiej na pograniczu proponuję aby w przyszłym tygodniu polscy policjanci z niemiecką policjantką jako tłumaczką zatrzymywały samochody Niemców sprawdazając ich trzeźwość powiedzmy w okolicach Frankfurtu nad Odrą albo Gubina... ale po drugiej stronie rzeki Odry... ciekawy eksperyment....pozdrawiam serdecznie
Grzegorz
A jak to jest z karetkami pogotowia ratunkowego ? Bo kiedyś afera była.
wars
Trybunał Stanu dla zdrajców z PO i PSL za to i wiele innych spraw należy się jak psu buda. Choć moim zdaniem należy stworzyć nowy typ sądu w sprawie III RP gdzie wyroki będzie wydawał suweren, a nie prawnicy - np. 15 minutowy sąd polowy ;)
Józef
Oczy mi wróciły z orbit po przeczytaniu tego artykułu, więc mogę napisać komentarz: to jest Bismarckowska buta, plucie Polakom w twarz, deptanie niemieckim obcasem po polskiej wolności.
witek
na pewno bym się nie zatrzymał widząc niemieckiego policjanta. bym przyśpieszył i zadzwonił na policję, że mnie jakiś przebieraniec goni
x
Niemiecka policja u siebie nie potrafi utrzymać porządku, a wysyła ludzi do Polski. Co za nonsens.
abc
To się nazywa powolne oswajanie tubylców z niemieckim nadzorem, również tym czysto fizycznym.
ma
A Niemcy wciąż uważają tereny zachodniej i północnej Polski za swoje.
JARO
będę spokojny jak zobaczę zdjęcia lub film jak taki patrol - polski policjant z niemiecką policjantką, oczywiście dla przełamania bariery językowej, w polskim radiowozie będą po niemieckiej stronie robić to samo; tzn. patrolować i sprawdzać trzeźwość i bezpieczne poruszanie się po drogach kierowców; póki tego nie obaczym, to niech nam te s...y urzędasy (nie)polskie nie opowiadają bajek;
Modlitwa
Robi się coraz straszniej, a wszystko to zmierza do nowego porządku... Należy się modlić za Polskę bo jesteśmy słabi duchowo !
obywatel
No właśnie; a rząd uważa, że ważniejsze jest "zwiększenie wpływów podatkowych" oraz wpływów z opłat bankowych poprzez obowiązkowe przelewy, oraz 1001 innych bzdetnych rzeczy.
stan
Chyba się z gwoździem na łby zamienili.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.