DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Katolicki publicysta ostrzega: minister sprawiedliwości Niemiec lobbystą subkultury LGBT

Katolicki publicysta ostrzega: minister sprawiedliwości Niemiec lobbystą subkultury LGBT
Fot. Maciek Markowski/FORUM

Minister sprawiedliwości jest zobowiązany przez swój urząd do zachowania pewnej neutralności. Stąd jest skandalem, że pełniący tę funkcję w Niemczech socjaldemokrata Heiko Maas odgrywa rolę lobbysty ruchu LGBT – ocenia Mathias von Gersdorff.


Minister sprawiedliwości w rządzie kanclerz Angeli Merkel, socjaldemokrata Heiko Maas, 7. lipca objął swoim patronatem tegoroczną homoparadę w Kolonii („Christopher Street Day”). Wygłaszając przemówienie powiedział, że „w przyszłości nie będzie w Niemczech miłości pierwszej i drugiej klasy”. Odniósł się w ten sposób do zalegalizowanych niedawno przez Bundestag „małżeństw” homoseksualnych, które zresztą osobiście poparł. Postawę polityka krytykuje ostro na swoim blogu katolicki działacz i publicysta, Mathias von Gersdorff.


„Fakt, że jego urząd jako federalnego ministra sprawiedliwości zobowiązuje do pewnej neutralności, w ogóle go nie interesuje. Jako minister jest częścią egzekutywy i stąd musi reprezentować cały naród. Nie wolno mu dać się zawłaszczyć interesom partyjnym. W jeszcze większym stopniu nie wolno mu stawać się zagorzałym orędownikiem partykularnych interesów” – krytykuje Gersdorff.


Publicysta zwraca następnie uwagę na opublikowany niedawno wywiad Maasa w dzienniku „Die Welt”, gdzie jako minister, nie jako osoba prywatna, polityk uznaje konieczność zmiany niemieckiej konstytucji celem legalizacji „homomałżeństw” za niepotrzebną.


„Jaką wiarygodność może mieć taki minister? Jak normalny obywatel może zakładać, że Heiko Maas nie wykorzysta swojego urzędu, by własne poglądy przekształcać w prawo?” – pyta autor, dodając, że gdyby Maas był sędzią, można byłoby mu zasadnie zarzucić stronniczość.


„We współczesnej niemieckiej polityce wszystko wydaje się możliwe. Także to, że minister używa swojego urzędu by reprezentować partykularne interesy” – dodaje Gersdorff. Autor przypomina wreszcie, że jeszcze kilka lat temu resort kierowany przez Maasa deklarował, iż zmiana konstytucji jest konieczna dla legalizacji homomałżeństw. Nagle to się zmieniło, ale minister nie raczył nawet wyjaśnić, dlaczego.Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach
DATA: 2017-07-12 08:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.