DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Kardynał Burke wezwał do poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi

Data publikacji: 2017-05-20 14:00
Data aktualizacji: 2017-05-22 16:36:00
Kardynał Burke wezwał do poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi
Fot. Claire Chretien / LifeSiteNews

Kardynał Raymond Burke wezwał katolików, by „działali w celu poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.” Swój apel były prefekt Sygnatury Apostolskiej wystosował podczas Forum na rzecz Życia w Rzymie.


Hierarcha, który formalnie wciąż pełni funkcję Patrona Suwerennego Zakonu Kawalerów Maltańskich w obszernym przemówieniu zatytułowanym „Tajemnica Fatimy i Nowa Ewangelizacja” w obecności innych duchownych - w tym kardynała Carlo Caffarry, biskupa Athanasiusa Schneidera z Kazachstanu i ponad 100 liderów organizacji broniących życia oraz rodziny z 20 krajów - powiedział, że triumf Niepokalanego Serca oznaczać będzie coś więcej niż zakończenie wojen światowych i katastrof naturalnych.

 

- Znacznie straszniejsze od tak okrutnych kar fizycznych związanych z nieposłuszeństwem i buntem człowieka przeciwko Bogu, jest kara duchowa, będąca owocem grzechu, którym jest wieczna śmierć – mówił.

 

Kardynał Burke zgodził się ze stanowiskiem jednego z najważniejszych specjalistów od objawień fatimskich ­- bratem Michel de la Sainte Trinité - który powiedział, że obiecany triumf Niepokalanego Serca Maryi niewątpliwie odnosi się przede wszystkim do „zwycięstwa wiary, która położy kres czasowi Apostazji i wielkim uchybieniom pasterzy Kościoła”.

 

Nawiązując do obecnej sytuacji w Kościele w świetle objawień Matki Bożej z Fatimy, hierarcha stwierdził: - Nauczenie wiary w swojej integralności i z odwagą jest sercem urzędu nauczycielskiego Kościoła: papieża, biskupów w jedności ze Stolicą Piotrową i ich głównymi współpracownikami, kapłanami. Z tego powodu Trzecia Tajemnica jest kierowana, ze szczególną siłą, do tych, którzy sprawują urząd duszpasterski w Kościele. Ich brak nauczania wiary, w wierności stałemu nauczaniu i praktyce Kościoła, czy to przez powierzchowne, wprowadzające zamieszanie, czy nawet zgodne ze światowym podejściem lub przemilczanie stanowią śmiertelne zagrożenie w najgłębszym duchowym sensie dla tych, którym jako osoby konsekrowane są zobowiązane nieść pomoc duchową. Zatrute owoce niepowodzeń pasterzy Kościoła widoczne są w sposobie kultu, nauczania i moralnej dyscypliny, która nie jest zgodna z Boskim Prawem.


Dla uzasadnienia konieczności poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, kardynał Burke powiedział, że: „Rosja wciąż zajmuje bardzo ważne miejsce w Bożym planie na rzecz pokoju” i jej konsekracja „jest też oznaką głębokiej miłości do naszych braci i sióstr w Rosji”.

 

- Z pewnością papież Jan Paweł II poświęcił świat, w tym Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi 25 marca 1984 roku. Ale dzisiaj znów słyszymy wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, aby konsekrować Rosję Niepokalanemu Sercu zgodnie z jej wyraźną instrukcją - tłumaczył.

 

Papież Jan Paweł II chciał wymienić Rosję w swoim akcie poświęcenia, ale doradcy zdecydowanie temu się sprzeciwili. O fakcie tym mówił 13 maja br. w Karagandzie kardynał Paul Josef Cordes, były przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum. Wspomniał on o swojej rozmowie z polskim papieżem już po konsekracji z 1984 roku.

 

- Naturalnie, przez długi czas [papież] zajmował się tą istotną misją, którą Matka Boża powierzyła dzieciom. Powiedział jednak wyraźnie, że dyplomaci watykańscy pilnie prosili go, aby nie mówił o tym kraju, ponieważ w przeciwnym razie pojawią się konflikty polityczne - wyjaśnił.

 

Tym, którzy nadal sprzeciwiają się poświeceniu Rosji, kard. Burke przypomniał słowa papieża Jana Pawła II z 1982 roku, gdy podczas poświęceniu świata Niepokalanemu Sercu zauważył: „Apel Maryi nie jest jednorazowym aktem. Jej wezwanie musi być podejmowane przez pokolenie po pokoleniu, zgodnie z zawsze nowymi znakami czasu. Musimy nieustannie wracać do tego. Musimy zawsze go ponawiać”.

 

Instruując wiernych hierarcha przypomniał, że w celu odbudowania pokoju na świecie i w Kościele konieczne jest codzienne: odmawianie Różańca, noszenie szkaplerza, ofiarowywanie się za grzeszników, wynagradzanie Niepokalanemu sercu Mary za grzechy praktykując nabożeństwo pierwszych sobót, nieustanne nawracanie się ku Chrystusowi, i jak prosiła Matka Boża, papież musi w jedności z biskupami z całego świata dokonać poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Wtedy dopiero Jej Niepokalane Serce zatriumfuje, przynosząc dusze Chrystusowi, Jej Synowi - podkreślił kardynał Burke.


– Nawracajcie się ku Chrystusowi, wynagradzajcie za grzechy, a Chrystus dzięki wstawiennictwu Matki Bożej, wybawi was od piekła i przyniesie całemu światu pokój – konstatował duchowny.

 

 

Źródło: lifesitenews.com.

AS

 

 

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
do NN
Dokładnie towarzyszu Czesławie, wasze wypociny to jak zwykle sieczka pełna bzdur.
czesiek
@doNN.Sieczka, wiele bzdur.
TZ.
Jan Paweł II nie poświęcił Rosji Najświętszej Maryi Pannie, bo jego doradcy obawiali się konfliktów politycznych? Jakich? Czego? Czego można się bać, gdy zawierza się swoje dzieło Niepokalanej? Gdzie była wiara tych ludzi?
do NN
Mityczna ideologia ateizmu reprezentowana tutaj przez NN, oderwana rozumowo od życia doczesnego, sprawia że żyjący prymitywnym życiem materialnym ateiści często łudzą ludzi bezmyślnym jej wpływem. Odmiennie do NN, Polacy wyznawcy jedynej prawdziwej religii katolickiej ciągle budują rzeczywistość, państwo i jego trwanie, gdyż mają ku temu predyspozycje intelektualne. Wszelkie mityczne działanie ateistów, bez poparcia siłą fizyczną, nie miałyby najmniejszych szans w starciu intelektualnym, co przykład NN od zawsze pokazuje.Istnieje on tu tylko dla jątrzenia wierząc w cudowne działanie jego bełkotu.Cudem byłoby gdyby w końcu przestał opierać się na ślepym trafie, lecz wyciągnął logiczne wnioski na temat bezsensu swoich mitycznych złudzeń.
dgf
Kard. Marx miałby współposwiecać Rosję?
Leo
Widzę moc sympatycznych wpisów. Narody istnieją tu na ziemi i tu na ziemi zostają rozliczone. Ineffabilis Deus. Po Dogmacie i jego sankcjach papieże mają wytyczoną drogę. Cóż łatwiej zrobić niż wykonać życzenie Niepokalanej, boć o tym tu mowa. Tymczasem wszystko tylko nie to co sobie życzyła Matka Boża. Bardzo ciekawe (nawet "totus tuus" nie wystarczyło dla wykonania tak niewielkiego gestu dla Niepokalanej) aby nie urazić masonerii, marksistów, protestantów i wyznawców Talmudu zwołuje się Sobór i ogłasza się zmianę myślenia Boga. Tu mamy do czynienia z małą prośbą Niepokalanej i takie trudności. Pewnie Diabłu bardzo zależy aby nie spełnić życzenia Matki Bożej. Sam Adam człowiek i kilku podobnych wmieszało się w faktorowanie polskiemu Borucie. Wychodzi nieszczerość i miałkość wiary. Zdrowia psychicznego, życzę. Kardynał ma rację.
opal
Kardynał Burke ma słuszność.Wystarczy tylko spojrzeć na to co dzieje się na świecie.Cała,długa lista nieszczęść, z intensywnymi prześladowaniami chrześcijan na czele,jest wszystkim znana.Wniosek jest jeden:nie zostały wypełnione prośby MB i dlatego tak się dzieje.Zwykli wierzący to widzą i modlą się szczerze(np.krucjaty różańcowe,nabożeństwa przebłagalne),ale to wszystko mało.Tu trzeba również zdecydowanego działania papieża i hierarchów,bo inaczej klapa.Kiedy się ockną będzie już za późno.Ucierpią tylko, niepotrzebnie, niewinni i Kościół.Tchórzostwo nie popłaca.Miast poprawności trzeba iść pod prąd.
Artur
Witajcie! Czytałem w książce Adama Człowieka - wizjonera, któremu objawiała się Matka Boża (pod nadzorem Kościoła, książka ma nihil obstat) - że Maryja przyjęła poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Słusznie jednak kard. Burke powiedział, że trzeba to odnawiać. Maryja prosiła, byśmy modlili się za Rosję, bo od niej zależy nawrócenie całego świata. Powiedziała też, że jeśli będziemy się za nią modlić i ofiarowywać swoje cierpienia to Bóg uczyni cud i kościoły wschodnie się nawrócą. Módlmy się więc o to, pozdrowienia. :)
NN
Religia i materialne istnienie państw to są dwa różne twory.Jeden mistyczny oraz mityczny oderwany duchowo od życia doczesnego,żyjący życiem pozamaterialnym,często łudzący ludzi nadzwyczajnym w cudowny sposób wpływem i kierowaniem czynami ludzkimi,które raczej się nie spełniają.Ten drugi to ciągłe budowanie rzeczywistości,budowanie państwa i jego trwanie,w realiach geograficznych,społecznych,politycznych przez ludzi posiadających własną wizję trwania tego państwa mających ku temu pewne predyspozycje intelektualne.Gdy siła woli przywódcy państwa jest obudowana odpowiednimi narzędziami,to wszelkie mityczne działanie bez poparcia siłą fizyczną jest złudna.Istnieje tylko dla pokrzepiania wierzących w cudowne działanie.Gdy ślepy traf(teoria wielkich liczb) rzeczywistości dostosuje zmiany do mitycznych złudzeń,nazywa się to cudem.
Michu.
@Krzysiek Masz rację. Amerykanie nie widzą ile zła uczynili, choćby wspierając terrorystyczne opozycje. Rozwalili Libię, Irak, Syrię. Ich trzeba poświęcić dla opamiętania. Oni widzą winy Rosji, ale belki w swym oku nie raczą zauważyć.
Leaf427
Siostra Łucja powiedziała, ze JPII zrobił co mógł. Poświęcenie musi się dokonać w jedności ze wszystkimi biskupami. Wystarczy wydać dyspozycje z Watykanu (mamy XXI w. są maile, telefony, oficjalne strony internetowe Watykanu z komunikatami) i po tygodniu, w najbliższą niedzielę mamy poświęcenie. Biskupa, który się zbuntuje wymieniamy na nowszy model, chętnych do zastępstwa nie zabraknie. Trzeba tylko chcieć, od strony technicznej nic nie stoi na przeszkodzie.
Helena
Kościół Najświętszej Maryi Panny na wyborgskim cmentarzu katolickim w Petersburgu oddano katolikom 13 lat temu. Obecnie zostanie on odbudowany ze środków budżetu miasta. 8lipca 2016 za wiara.pl
Krzysiek
To jankesów i całą masońską amerykę trzeba publicznie i uroczyście poświęcić Niepokalanej. Maryję i jej godność depcze się w USA we wszystkich sektach protestanckich. Rosjanie w prawosławiu mają dla niej o wiele więcej szacunku i czci niż rewolucyjni i podstępni jankesi wraz ze swoimi neo-konserwatystami. To właśnie oni powinni być konsekrowani. A może dopiero wtedy nastąpi pokój i Rosja jako państwo się nawróci na łono Kościoła.
gość..pl
na innych portalach piszą, że Jan Paweł 2 poświęcił Rosję i siostra Łucja potwierdziła, ze poswiecenie bylo zgodne z wolą Maryi. Na gosciu.pl tak piszą.
Idzi
Rosja się nie nawróciła, katolicy są prześladowani z coraz większą siła, a liczba konfliktów zbrojnych i ataków terrorystycznych narasta, więc nie zaszkodzi poświęcić Rosję wymieniając jej nazwę.
papuga.Niepokalanej
Drogi Człowieku, Rycerzu i Bracie ! Czemuż to Ciebie nie uczynił Najwyższy papieżem naszych czasów ? Zdaje się, że tylko ty czujesz powagę chwili i rozumiesz najbardziej Niepokalane serce Maryi. Zgadzam się z Tobą w 100%. Maryja także ponawiała wielokrotnie swoje akty i śluby przed Bogiem, i to wszystko się zgadza. Niech Duch Święty, nasz Pan i Stwórca zawsze prowadzi Cię wg słów Jezusa: "A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem." J14,26
vlad
Papieże to jednak specjaliści od kombinowania w sprawie Fatimy. Tak "poświęcili", że do końca nie wiadomo czy "poświęcili". Tak "ujawnili" III Sekret, że do końca nie wiadomo, co ujawnili... I to kombinowanie, również w dziedzinie doktryny, Medju, i innych kwestiach jest znakiem wielkiego kryzysu Kościoła, że nic nie potrafi jednoznacznie powiedzieć ani zrobić. Bardzo to jest smutne, bo wiadomo, kto się z tego cieszy... :(
Leo
Nareszcie konkret który ma swoje prawne źródło w Ineffabilis Deus. John'y wątpliwość rodzi domaganie się od wywrotowców prawdy (już każdy o tym wie tylko się nie mówi aby marksistom u władzy nie robić wstydu). No, wiecie, rozumiecie))).
John Galt
Albo JŚw. św. Jan Paweł II poświęcił Rosję, albo nie poświęcił, tertium non datur! Ktoś tu łże od dziesiątków już lat!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.