DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Jezuita na portalu deon.pl: to Judasz chciał doprowadzić do intronizacji Jezusa

Data publikacji: 2016-02-02 09:00
Data aktualizacji: 2016-02-02 15:34:00
Jezuita na portalu deon.pl: to Judasz chciał doprowadzić do intronizacji Jezusa
Kadr z filmu "Pasja"

„Judasz chciał za wszelka cenę doprowadzić do intronizacji Jezusa na króla Izraela. Aby sprowokować swojego Mistrza do działania, zdradził Go za trzydzieści srebrników. Jednak Jezus wybrał inny tron i inną koronę” – pisze na łamach serwisu Deon.pl o. Wojciech Żmudziński SJ. jak przy tym podkreśla, gdyby „w Polsce panowało prawo Ewangelii, uciekający przed wojną i biedą, nie zmierzaliby do Niemiec czy do Szwecji. Zatrzymaliby się u nas. Nie baliby się nas, a boją się”!

 

Ojciec Wojciech Żmudziński SI –  założyciel i dyrektor Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe, redaktor naczelny kwartalnika o wychowaniu i przywództwie „Być dla innych”, współpracownik miesięcznika „Katecheta”, dwumiesięcznika „Szum z Nieba” – postanowił rozprawić się na łamach serwisu Deon.pl z ruchem intronizacyjnym. W tym celu przeciwstawia ustanowienie Jezusa Chrystusa Królem Polski osobistemu oddaniu się Królowi Wszechświata. Według jezuity, to „wzięcie swojego krzyża i podążanie za Nim, a nie obnoszenie się ze złotym krzyżykiem i chodzenie własnymi drogami lub też zasiadanie w gronie szydzących ze wszystkiego, co inne”.

 

„Biskupi nie mają zamiaru ustanawiać Jezusa Królem Polski. To tak jakby mieli Stworzyciela ustanowić Bogiem. Pragną zachęcić tym aktem do ogólnonarodowego pojednania, a nie narzucić wszystkim chrześcijańskiego Króla czy ulec naciskom agresywnych zwolenników intronizacji i mieć z nimi święty spokój” – czytamy. Na tym nie koniec. Pierwszym intronizatorem miał być… Judasz. „Judasz chciał za wszelka cenę doprowadzić do intronizacji Jezusa na króla Izraela. Aby sprowokować swojego Mistrza do działania, zdradził Go za trzydzieści srebrników. Jednak Jezus wybrał inny tron i inną koronę” – podkreśla o. Żmudziński.

 

„Judaszowe nadzieje nie są także obce tym, którzy dzisiaj brną w nawoływanie do tak rozumianej intronizacji. Chcieliby uczynić królem tego, który został już wywyższony na tronie krzyża i ukoronowany lichą koroną z cierni. Nie mogą pogodzić się z tym, że Król Królów nie jest z tego świata i że Jego królestwo nigdy nie będzie kapało złotem i że Jego mocą zawsze będzie słabość. Zawsze” – czytamy.

 

Założyciel i dyrektor Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe wzywa, by dostrzec Chrystusa „w strudzonym wędrowcy”. „Gdyby w Polsce panowało prawo Ewangelii, uciekający przed wojną i biedą, nie zmierzaliby do Niemiec czy do Szwecji. Zatrzymaliby się u nas. Nie baliby się nas, a boją się” – podkreśla.

 

Duchowny ironizuje: „czym będą zajmowały się środowiska promujące dziś intronizację, gdy wreszcie z pomocą władz państwowych usadzą Chrystusa na tronie. Co jeszcze wymyślą? Może jeszcze jeden tron dla Boga Ojca, żeby było sprawiedliwie? A co wtedy z Duchem Świętym?”.


Zestawienie intronizatorów z Judaszem jezuita łączy z wezwaniem do "pojednania w narodzie". Z kolei prawo Ewangelii - być może dla podkreśelnie pożądanych pobożności - autor łączy z przyjmowaniem "uciekającyh przed wojną i biedą", którzy mają wybierać Niemcy bądź Szwecję bo... żyć w Polsce się boją!


"Całkiem niedawno o/p Żmudziński chciał nas uwolnić od religii, a dzisiaj chce nas uwolnić od...  zastanawiam się, od czego? Czyżby od rozsądku?! Pytam, bo już zupełnie sobie tego wszystkiego nie potrafię wytłumaczyć" - komentował użytkownik Pawel G. 

 


 

Warto przy tej okazji sięgnąć po „Ubi arcano Dei consilio” Piusa XI ani „Summi Pontificatus” Piusa XII.

 


mat

 


  

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
JAWA
odpowiedź "Tak. Ja nim jestem" jest pomysłem tłumaczy, Jezus odpowiada "tyś powiedział" co nie jest jednoznaczne, a gdyby było to z "intronizacją" ma związek żaden
JAWA
Królem Narodu (który Jego się wyparł) zbędne uogólnienie skoro pierwsi chrześcijanie byli Izraelitami (Dz Ap 21,20)
Józef Piotr
O Intronizacji decydują słowa "Pisma Świętego". Chrystus,który w obliczu grożącej kary śmierci na pytanie Namiestnika: ?Czy Ty jesteś królem żydowskim ? odpowiedział; -Tak. Ja nim jestem? (Ewangelia wg św. Mateusza 27, 11-12, Pismo Św. oprac. Zespół Biblistów Polskich, Olsztyn 2000). Czyli przyznał, że jest też "Królem Narodu", (który Jego się wyparł). I czy my też mamy; podobnie wypierać się?
ABBA
Na pytanie Piłata "czy jesteś królem Judejczyków" Jezus rzekł "tyś powiedział" (wg synoptyków) "Królestwo Moje nie jest z tego świata" (wg Św. Jana). Złoczyńca ukrzyżowany prosił "wspomnij na mnie gdy wrócisz do swego Królestwa" Niebieskiego zatem.
WAWA
Czy "Judasz chciał doprowadzić do intronizacji"? Jak pisze Anna Świderek (?Rozmowy o Biblii. Nowy Testament? Warszawa 2000 s.76): ?Judasz rozumował, jak się zdaje, podobnie. ?Trzydzieści srebrników? to nie była zbyt duża zapłata. A przede wszystkim tak zadziwiająco szybko zmienił zdanie! Jeszcze Piłat nie wydał wyroku, a on już wiesza się, porzuciwszy te srebrniki w Świątyni. Gdyby miał zamiar istotnie doprowadzić do śmierci Jezusa, mógłby kiedyś w przyszłości ugiąć się pod ciężarem wyrzutów sumienia. Ale owemu ?zdrajcy? wystarczyło, że Jezus nie próbował w ogóle oporu. Był najwyraźniej pewny, że kiedy pojawi się straż świątynna, jego Mistrz okaże swoją moc, objawi się wreszcie jako oczekiwany Mesjasz. Rozgromi wszystkich i zdobędzie cały świat dla narodu wybranego. Zdradę swoją pomyślał jako prowokację, mającą zmusić Jezusa do wystąpienia.?
Józef Piotr
Apokalipsa św. Jana (15, 3-4): ?...Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny. Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, o Królu narodów!..? Skoro Bóg oficjalnie ustanowił w Chrystusie Króla wszystkich narodów, to z tego wynika że w tym i Narodu Polskiego! Tylko dlaczego wrogowie naszej Ojczyzny zabraniają nazwania tym najpiękniejszym imieniem Chrystusa Królem Polski?
XYZ
weronikasiedlecka@op.pl "Ojciec Żmudziński najwyraźniej nie zna PŚ i nie wie, że Bóg oficjalnie ustanowił w Chrystusie Króla wszystkich narodów, w tym Polski" gdzie w Piśmie Świętym jest o Polsce?
Maria
@Murem - :))Pańska odpowiedź Weronice 2/2, klarownie wyjaśnia ideę Intronizacji Chrystusa Króla, dziękuję.
B.Burdon
...rozumiem, że legion demonów nie powinien był się bać Pana Jezusa - Syna Bożego? Nie powinien przed Jezusem Chrystusem uciekać do stada świń?
Murem
@Weronika 2/2 Intronizacja Chrystusa Króla jest ideą wielowarstwową, kilkustopniową. Najłatwiej zrozumieć ją jako przeciwieństwo detronizacji Chrystusa, która się dokonała w państwach niegdyś katolickich oraz wśród licznego duchowieństwa, również najwyższego watykańskiego szczebla. Intronizacją byłoby zatem ponowne UZNANIE powszechnej realnej królewskiej władzy Chrystusa nad narodami, w przestrzeni kościelnej i społecznej (społecznej czyli wspólnej, także państwowej). Kolejną warstwą intronizacji - na poziomie wewnątrznarodowym, parafialnym, rodzinnym, osobistym - jest ODDAWANIE CZCI Chrystusowi Królowi, np. w Polsce poprzez kult Serca Jezusowego (tzw. intronizacja Serca Jezusa). Kolejnym zaś stopniem/warstwą intronizacji byłby - jako konsekwencja uznania powszechnego królowania Chrystusa oraz oddawania Mu czci jako Królowi - wspólny akt władzy duchownej oraz państwowej powierzenia Polski Jego królewskiej władzy. AKT PODDANIA, a nie "koronacja".
Murem
@Weronika 1/2 Intronizacja Chrystusa Króla nie jest w żadnym wypadku próbą Jego "koronacji". Takie rozumienie intronizacji jest błędem semantycznym, wynikiem myślowej aberracji czy też zwykłej umysłowej ignorancji. Proszę nie poczuć się oskarżoną, bowiem sama idea intronizacji jest często błędnie rozumiana i interpretowana przez samych jej zwolenników. Z tego powodu wśród nich dochodzi do wielu animozji i uprzedzeń oraz jednostronnych wyjaśnień samej idei intronizacji, co można zaobserwować choćby w artykułach PCh na temat intronizacji oraz komentarzach pod tymi artykułami (np. Pani Teresy z forum Krzyż).
Murem
@Maria Bardzo ładnie i rozumnie wyłożyła Pani argumenty przeciwko irracjonalnym wywodom ojca jezuity. Pani wypowiedzi winny być dopełnieniem artykułu. Zwłaszcza w kwestii jezuickiej manipulacji obrazem Judasza, którego Ewangeliści przedstawiają rzeczywiście jako złodzieja, liczącego na korzyści i dającego upust własnej chciwości, w tym operującego ideą fałszywej dobroczynności, co współczesnym językiem można określić jako jedną z cech mentalności socjalistycznej. Judaszowa mentalność socjalistyczna jest niestety popularna we współczesnej Polsce, również wśród katolików (w tym duchownych), którzy - za Judaszem - wyznają i praktykują fałszywą dobroczynność, np. popierając utopijną ideę odbierania należnych owoców pracy jednym rodzicom aby rzekomo dać innym rodzicom. Mentalność Judasza nie wyraża się zatem w chęci intronizacji Chrystusa Króla, ale np. w przyzwoleniu na wprowadzanie w czyn złodziejskich założeń antyludzkiej i antyboskiej ideologii socjalistycznej.
Adam
Jezuita - i wszystko jasne . A trony poustawiane przed tabernakulum , tak , żeby Pan Jezus był systematycznie " obkadzany " , to w porządku ?
cogito
Jezuici - kolejny koń trojański w Mieście Boga?
wacek
"to nie wyście mnie wybrali, to ja was wybrałem"; over
adam
Co on bredzi ?"..."uciekającyh przed wojną i biedą",.."- chyba nie ma pojęcia o czym mówi, a to bardzo źle o nim świadczy, chyba jezuita żyje w jakimś matrixie. Sobieski krew polską przelewał i pisał listy do papieża o św.Jacka, do mszy służył żeby pogonić islamską zarazę z europy a ten opowiada jakieś bzdury, wstyd po prostu wstyd że takie rzeczy mówi katolicki ksiądz. Znalazł się myśliciel i filozof.
wacek
ile razy w historii zakon jezuitow byl rozwiązywany przez papieży? ;)
trawa
Całkiem fajny mondrala ten Ojczulek, a filozof to napewno.
Jan Trzeci
Jezuita Żmudziński powinien podjąć trud ewangelizacji muzułmanów w Arabii Saudyjskiej lub choćby w Calais, bliżej. Nie powinien się ich bać.
leśnik
Wielkie odstępstwo trwa i rozwija się, jak głosi wiele przepowiedni. Potrzeba więcej modlitwy wstawienniczej za kapłanów. Jezu, Maryjo kocham Was! Ratujcie dusze!
weronikasiedlecka@op.pl
Ojciec Żmudziński najwyraźniej nie zna PŚ i nie wie, że Bóg oficjalnie ustanowił w Chrystusie Króla wszystkich narodów, w tym Polski, jednak jest to zbyt słabo wyakcentowane przez hierarchię KK, w tym polską. Dziwne jednak mi się wydaje, że my mamy ,,koronować,, Chrystusa skoro On już został ukoronowany przez Boga, Swego Ojca na Króla wszystkich narodów, w tym Polski. W związku z tym uważam, że czerwone płaszcze z wizerunkiem Chrystusa Króla są całkowicie odpowiednie i mile widziane.
Antymodernista
W tym szalenstwie jest metoda.
Maria
c.d. 3. A to już szczyt wszystkiego! ,,Gdyby w Polsce panowało prawo Ewangelii, uciekający przed wojną i biedą, nie zmierzaliby do Niemiec czy Szwecji. Zatrzymaliby się u nas. Nie baliby się nas, a boją się" Boją się biedy, którą będą razem z Polakami klepać!!! W Niemczech czy Szwecji z socjalu będą żyć, jak lordowie. I wyłazi z O. Ż. manipulator. Pod komentarzami wpisał ojciec takie słowa : ,,Rozmawiałem z Syryjskimi chrześcijanami i oczywiście, że chcieliby żyć na uchodźctwie na podobnym poziomie, na jakim żyli w swoim kraju (a dobrze żyli przed wojną)".Pardon, proszę ojca, ale właśnie takie gadanie jest judaszowe. To nie ,,ruchy intronizacyjne idą śladami Judasza", co by o nich nie powiedzieć (skłócone, to fakt) ale tam widzę więcej czystej intencji niż w ojca chorych wynurzeniach. 4. ,,Jezus panuje w sercach, a nie na wiecach i procesjach" . To co, procesje Bożego Ciała do likwidacji?
Maria
cd. 2. To,że Królestwo Jezusa ,,nie jest z tego świata" nie oznacza, że nie można Mu (jako Królowi) oddać siebie, rodzinę, Ojczyznę czy naród. I nie chodzi tu o (jak nam próbuje wmówić o. Ż.) kapiącą złotem koronę czy tron. Król jest władcą-Panem rządzącym, któremu AKTEM WOLNEJ WOLI ŚWIADOMIE ODDAJĘ SIEBIE LUB RODZINĘ LUB KRAJ LUB NARÓD (w zależności od tego, kto dokonuje tego aktu) WE WŁADANIE, co oznacza, że Jego Prawo przyjmuję, Jemu się podporządkowuję, jestem Jego poddanym, ba nawet własnością. To chyba różnica niż stwierdzenie faktu, że i tak jest On Królem Wszechświata. Nie wiem, czy o. Ż. rozumuje jak dziecko, czy chce nam wmówić, że my tak rozumujemy. 3. ,,...nie narzucać wszystkim chrześcijańskiego Króla" - a to dobre. A co, boi się o. Ż., że ten Król krzywdę im zrobi?
Bóg jest Królem narodów, chce być Królem Polski
Apokalipsa św. Jana 15,1-4. "Ja, Jan, ujrzałem na niebie znak inny, wielki i godzien podziwu: siedmiu aniołów trzymających siedem plag, tych ostatecznych, bo w nich się dopełnił gniew Boga. I ujrzałem jakby morze szklane, pomieszane z ogniem, i tych, co zwyciężają Bestię i obraz jej, i liczbę jej imienia, stojących nad morzem szklanym, mających harfy Boże. A taką śpiewają pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka: ?Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny. Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, o Królu narodów! Któż by się nie bał, o Panie, i Twego imienia nie uczcił? Bo Ty sam jesteś Święty, bo przyjdą wszystkie narody i padną na twarz przed Tobą, bo ujawniły się słuszne Twoje wyroki?."
Maria
Nie chce mi się logować na Deonie, zresztą jest tam już tyle komentarzy, że nikt nie jest w stawie ich przeczytać. Przeczytałam cały artykuł o. Ż. i chcę odnieść się pokrótce do tych ,,mądrości". 1. ,,Judasz chciał za wszelką cenę doprowadzić do intronizacji Jezusa na Króla Izraela. Aby SPROWOKOWAĆ swojego Mistrza do działania, zdradził Go za 30 srebrników". A skąd to o. Ż. wie? Wyczytał w gwiazdach? Judasz trwał przy Jezusie, bo miał nadzieję na profity, nie był głupi, widział cuda, znał Jego moc, a skoro On ma być obiecanym Mesjaszem, to będzie Królem Izraela (w rozumieniu ludzkim, tak sobie właśnie wyobrażano Mesjasza). On - Judasz - będąc jednym z Apostołów będzie uczestnikiem tej Jego władzy, a co za tym idzie dobrobytu, pieniędzy, chwały. Zdradził Go gdy się zorientował, że Jezusowi nie chodzi o taką władzę jak jemu,że próżne są jego nadzieje. Był złodziejem, chciał więc ostatecznie coś mieć z tego chodzenia za Jezusem- pieniądze za zdradę.
atlantyk
Następny biedny Jezuita.Oni tzn.jezuici już dawno pogubili się w pysze w powodu ludzkiej mądrości,bo istotnie kładą duży nacisk na wykształcenie.Smutne,że dzisiaj już nie są takimi podwalinami Rzymu jak w swojej historii.Cóż,zostaje nam się za nich modlić.Ich poziom Bożego ducha mozna łatwo ocenić po występach i opinii w "rozmowach w toku",gdzie robili kiedyś popisy.-Teraz tego nie oglądam.Chciałoby się powiedzieć "Idź drogi kapłanie służyć Bogu godnie i nie gorsz nas więcej.
jaaconieja?
@crusader Ale po co nabijać tym oszustom wejścia? Nie wchodźcie tam nawet, nie ma po co.
Anna
Ale argumenty... na miarę nowoczesnego jezuity. 30 srebrników... Ciekawe ile jeszcze z tego czcigodnemu piszącemu pozostało?! Bo jak widać ten fakt jest ciągle w uzyciu.
Ula
Jezeli Naswietsza Maryja Panna wybrala Polske na swoje krolestwo i jest Krolowa Polski to dlaczego jej Syn Jesus Chrystus w Trojcy Sw Jedyny nie moze byc uznany Krolem Polski skoro Matka Jego jest Krolowa a jest tez wezwanie do Matki Bozej Krolowej Polski w Litanii Loretanskiej.Pan Jezus sam mowi o Sobie podczas przesluchania przez Pilata " Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? Odpowiedział Jezus: ? Tak, jestem królem. Odnosnie "uchodzcow"" Jesli tak O.Zmudzinski rozpacza nad dola tulacza Arabow to powiniec wyslac petycje do sasiadujacych bogatych krajow islamskich jak Saudi Arabia aby zamiast budowy meczetow w Europie poswiecili swoje zloto na pomoc dla wspolbraci Arabow i przyjeli ich do swoich krajow i palacow.Z pewnoscia taka sasiedzka pomoc zapobiegla by tysiacom kiometrow uciazliwej podrozy przez morza i lady a i z asymilacja nie byloby zadnego problemu bo to ten sam jezyk kultura i wychowanie islamskie, a wiec zycie bez dyskryminacji.
DNA
Może zmodyfikowali Mu już genom i dlatego takie bzdury wypisuje.
damian
Mam jakiś problem z tymi jezuitami... brednie
crusader
Tu macie link do artykułu: http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,2300,usadzic-jezusa-na-tronie.html Proszę o komentowanie i dodawanie jednej gwiazdki w ocenie artykułu.
DNA
O. W.Żmudziński plecie bzdury i mówi za biskupów. A może by więcej pokory i milczenia. Celebryctwo wychodzi uszami. A Biskupi niech mówią za siebie
polny wolak
Panie Wojciechu Żmudziński SI, zwolennicy intronizacji po prostu chcą spełnić życzenie Pana Jezusa przekazane S. B. Rozalii Celakównie, a nie swoje widzimisie. Zanim Pan cokolwiek napisze, warto sięgnąć do źródeł, a nie zmyślać, co tylko jad Panu na jęzor przyniesie.
Seff
o. Żmudziński słucha bardziej demona niż Jezusa.
Soplica
Po takich "wypowiedziach" "kapłańskich" ręce opadają. Przypomina mi się maja Babcia która mawiała: "uczył Marcin Marcina, a sam głupi jak świnia".... Pan Jezus gdyby takiej retoryki używał jak ks Żmudziński dziś pewnie po 2 tyś lat od głoszenia Ewangelii dawno byłby zapomniany. Pycha, brak asertywności, szyderstwo to się za księdzem ( niestety ) ciągnie.
Kasia
Deon to akurat juz od dawna nie jest dla mnie wiarygodny. Zastanawiam sie, kto tam siedzi i za czyje pieniadze. Zalatuje siarka!
OLI
Jezuici i dominikanie do kasacji. Wiara, jaka jeszcze jest w ludziach, może dłużej nie wytrzymać tego, co wyprawiają.
Maria
A po co dociekać, co miał na myśli i co chce przekazać o. Żmudziński, przecież to bełkot, pomieszanie pojęć. Proponuję mu jeszcze raz przerobić teologię.
Gość
A może Ojciec Żmudziński niech najpierw porozmawia z Jezuitami z Syrii i innych krajów tamtego obszaru i zapyta ich o opinię. Potem niech zje snickersa, bo zaczyna gwiazdorzyć.
stan
jezuici, to hańba..., przykro, ale będziemy świadkami, jak tez zakon zostanie za herezje rozgoniony, przynajmniej w Polsce... takie porównanie intronizacji - jest hańbą dla teologii... Bóg dokona pomsty na oszczercy...
Leo
Postjezuici w Polsce są bardzo groźni dla tradycyjnych kapłanów. Przypadki ich skutecznych interwencji w kuriach diecezjalnych w sprawie uciszenia tradycyjnej nauki Kościoła nie są odosobnione (sprawa tradycyjnych kapłanów z diecezji warszawsko-praskiej). Dobrze że przynajmniej w Polsce nie boi się ich PCh24.
Alka
To nie fartuszki, to obrzydliwe fartuchy. I jeszcze chcą "miłosierdzia"!
Arturo
Ojciec Ż. jest jakimś funkcyjnym więc coś w głowie mieć musi. Ciekawe z jakich powodów nie chce więc dostrzec, że imigranci jadą tam, gdzie mają pewne 30 srebrnych monet i mają znajomych, a nie tam gdzie dostaną kilkakrotnie mniej, mizerne warunki pobytu i ze świecą będą szukać sobie znanej twarzy. Czyżby chodziło po prostu o stuknięcie w ruch "tradycyjny" pałą judaszową? Można to zrozumieć (skoro uważa że musi), ale czemu takimi prostackimi argumentami? To już nie można poszukać lepszych tez? Ps. Za PRLu pani wychowawczyni w podstawówce -podlegająca władzy wiadomej- argumentowała, że nie może być krzyży w szkole/klasie bo się źle zachowujemy i nie godzi się. Czyżby ojciec Ż. był z nią spokrewniony?
okirex
nie nadarmo mowimy: Jezu, icki!!!!
mucha
Matka Boża została ustanowiona przez Boga Królową Nieba i Ziemi. Czy Jan Kazimierz ustanawiając ja Królową Polski we Lwowie umniejszyli jej godności? To nie bez przyczyny Aniołowie przyszli do prostych pasterzy a nie do uczonych w piśmie. Pasterze zrozumieli kto się narodził bez ksiąg uczeni nadal szukają potwierdzenia w pismach . Pytanie dlaczego starają się zdegraudować mądrość natchnioną prostych ludzi
Dziadek Jacek
Nieprzypadkowo mówią o tym portalu demon.pl
blanka
Przecież przed ukrzyżowaniem, nie mogło być "wzięcia swego krzyża", ani też noszenia złotego krzyża. Krzyża nie było. Krzyż jako chrześcijańskie dążenie spełnił się dopiero po ukrzyżowaniu. Tak więc Judasz nie mógł osiągnąć celu gdyby nawet chciał. Judasz dla mnie to zwykły zawistnik. Człowiek, który chciał sam zająć miejsce Mistrza. Być może ówczesny ateista, którym kierowały konkretne cele. Dlatego został wybrany na ucznia, gdyż nie mógł się zmienić.
antymodernista
Tak niektórzy Jezuici walczą z Jezusem Chrystusem ! W kręgach katolickich uważa się ich jeśli nie za heretyków, to za ekstremalnych modernistów. Stosują swoje faryzejskie tricki. Przecież w Akcie Intronizacyjnym Jezusa Chrystusa Króla Polski nie chodzi o " uczynienie" Go Królem, bo On Królem JEST, BYŁ i BĘDZIE, ale tylko i aż o UZNANIE tego faktu. Poza tym ci niektórzy jezuici posadowili się na bakier z teologią - Król Królów nie jest z tego świata, ale jest przecież DLA tego świata. Czy ci jezuici też prostują kolana wiernym przy oddawaniu czci Synowi Bożemu w Komunii Świętej i czy nadal ustawiają się tyłem do Tabernakulum ?!
Wp
A może ten cały ojciec Ż jest tym owym judaszem który zdradził Chrystusa a teraz nie chce aby Chrystus zapanował nad tym coraz bardziej dziczejącym narodem polskim
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.