DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Jak połączyć masakrę w Orlando z polską „homofobią” i rządami PiS? Wie tylko lewacki profesor

Data publikacji: 2016-06-13 19:00
Data aktualizacji: 2016-06-14 14:40:00
Jak połączyć masakrę w Orlando z polską „homofobią” i rządami PiS? Wie tylko lewacki profesor
Na zdjęciu profesor nauk humanistycznych i wykładowca akademicki Jan Hartman. FOT.Krystian Maj/FORUM

Co łączy islamskich fundamentalistów strzelających do ludzi na ulicach zachodnich miast z Polakami nie podzielającymi pro-tęczowych sympatii prof. Jana Hartmana oraz z rządami Prawa i Sprawiedliwości? „Konserwatyzm” - odpowiada na swoim blogu kontrowersyjny lewacki naukowiec w tekście pod wymownym tytułem „Orlando i Podła Zmiana”.

 

Już sam tytuł artykułu, w napastliwy sposób odwołujący się do hasła partii rządzącej z kampanii wyborczej, zdziera z Hartmana maskę rozważnego profesora gotowego do obiektywnej refleksji. Dalej jest jednak o wiele gorzej, a wpis zaczyna się od słów „I co, zdrowa polska prawico?”. Nawiązanie do polskiej prawicy w tekście o islamistycznych zamachach terrorystycznych w USA jest wybrykiem, jakiego przedstawiciel polskiego świata nauki dawno się nie dopuścił.

 

Dalej profesor Jan Hartman krytykuje ową polską prawicę za szydzenie z „homofobii”. To bowiem ona miała doprowadzić do masakry w Orlando, gdzie osoba przyznająca się do związków z Państwem Islamskim zaatakowała nocny klub dla samcołożników. Na chwilę obecną media informują o 50 zabitych.

 

Jan Hartman w typowy dla siebie sposób łączy dwa niepowiązane zjawiska. By tego dokonań cofa się o kilka tysięcy lat wstecz, a źródło zła lokalizuje na Bliskim Wschodzie, skąd - jak o dziwo trafnie zauważa - wywodzi się judaizm, chrześcijaństwo i islam. „Biedni młodzi ludzie w Orlando stali się późnymi ofiarami dzikich górali sprzed tysięcy lat” - twierdzi naukowiec.

 

Stąd już prosta droga do typowego dla polskiej lewicy jazgotu nad zagrożeniem, jakie czyha ze strony Prawa i Sprawiedliwości, „homofobów” i katolików.

 

„Jaką mamy gwarancję, że wyposażony przez Macierewicza w karabin i wychowany na homofobicznych kazaniach kościelnych dwudziestolatek nie wpadnie do klubu gejowskiego w Warszawie i nie zacznie strzelać? Nie mamy żadnej gwarancji” - pisze w swoim tekście (bądź co bądź) profesor.

 

Niestety ilość fragmentów możliwych do zacytowania bez siania zgorszenia jest ograniczona. Niech więc ten fakt pozostanie komentarzem do tekstu Hartmana.

 

Źródło: hartman.blog.polityka.pl

MWł  

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
do NN
Oczywiście że nie jest tak układnie, wielu niezaślepionych widzi twoje agresywne wybryki reprezentanta grup ateistów popierających zboczenia. A twoja tutejsza działalność to jest właśnie przykład fanatyzmu ateistycznego.
NN
Jednak nie jest tak układnie,są tacy którzy widzą agresywne wybryki grup reprezentujących chrześcijaństwo.Jest to przykład fundamentalizmu katolickiego.
do NN
Dosadnie i rzeczowo ateiści i lewacy są za każdym razem punktowani w internecie.
NN
Dosadne i rzeczowe.Przeciwnicy,wrogowie ateizmu i lewaków poczytajcie w internecie,jak was wypunktował.Gdzie was zlokalizował.
Gostek
Obłudnik żydowski. Przecież PiS totalnie trzyma sztamę z B\'nai B\'rith, którego Hartman jest prezesem.
jluc
jak niżej, MA RACJE! nawet powiem wiecej ta racja wynika własnie z rzeczowej naukowej refleksji Pana Profesora Hartmana; bez emocji i demagogii
Stormer
Niestety, ma rację.
do NN
Lewaków promujących zboczenia nam nie potrzeba.Potrzebni są ludzie rozumni,którzy bez ateistycznych wstawek i bełkotliwych pouczeń innych sami będą przestrzegali etykę.Bo u NN tego się nie zauważa.
NN
Misjonarzy nam nie potrzeba.Potrzebni są ludzie rozumni,którzy bez religijnych stawek i pouczeń innych sami będą przestrzegali etykę chrześcijańską.Bo ostatnio tego się wśród tz katolików,którzy się tu ujawniają, nie zauważa.
Olek
@NN Widzę, że służysz synagodze szatana, nawróć się chłopie póki możesz
prof. po podstawówce
Przypominam! Jest to absolwent KUL-u.
wigo
Ten pan sam siebie nazywa NIEWIERZĄCYM ŻYDEM - wszystko jasne, niewierzący w jakikolwiek system wartości lewactwo przede wszystkim, dlatego pluje na wierzących i pluje też na tych Żydów, którzy ośmielają się byc wierzącymi
Łukasz z Kielc
Mam tylko Mgr-a, ale napiszę szczerze, cóż za brednie Pan głosisz Panie Hartman? Gdybyś wierzył Pan w Chrystusa, gdybyś Pan był Chrześcijaninem i Katolikiem, prawdziwym a nie z tradycji, gdybyś chociaż Pan otarła się o Pismo Święte, zrozumiał byś Pan na czym polega różnica pomiędzy islamska sektą fanatyków, a wiarą w Jedynego Boga w Trójcy. Pan tyle wiesz, Panie profesor, ile zło Panu podpowiada, tylko modlitwa może Pana ocalić. Znawcy wszelakich mądrości...profesory za dychę.
NN
Jednak prof.Hartman robi swoje i trafnie ocenia niektóre postępki.Czy to nie jest refleksja człowieka zaangażowanego w walkę z ideologią nienawiści zakamuflowaną pod hasłami sprawiedliwej demokracji.Być może,to ostrzeżenie?
Robokopo
Może niech ten "profesor" odpowie na następujące pytania: 1. Jak to się dzieje, że Żydzi kochają muzułmanów i stręczą nam ich, ale tylko w diasporze, czyli de facto na terytorium wroga, podczas gdy u siebie w Izraelu ich bezwzględnie terroryzują i mordują? 2. Jak to się dzieje, że Hartman tak nakłania do ateizmu, podczas gdy sam jest członkiem żydowskiej loży Synowie Przymierza? Może niech występuje z otwartą przyłbicą? Jako Żyd i wróg chrześcijaństwa?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.