DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Jak naprawdę działa pigułka „dzień po”? Ekspert nie pozostawił złudzeń

Jak naprawdę działa pigułka „dzień po”? Ekspert nie pozostawił złudzeń
fot. Krystian Maj/FORUM

EllaOne, czyli pigułka „dzień po”, to związek silnie toksyczny. W jednorazowej dawce 30 mg powinien być zakwalifikowany, jako trucizna. Jej zażywanie, w skrajnych przypadkach, może prowadzić do śmierci – przypominamy fragmenty stanowiska Izabelli Stępkowskiej, doktor nauk medycznych i farmaceutycznych.

 

EllaOne, czyli octan uliprystalu w jednorazowej dawce 30 mg to preparat, który z całą pewnością nie jest lekiem i nie może być tak nazywany. Fakt, że środek ten już w 2002 r. został zarejestrowany w Polsce, jako produkt leczniczy jest niezrozumiały – stawia pod znakiem zapytania niezależność i wiarygodność Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych; skłania także do zastanowienia nad jakością działania i celowością istnienia Nadzoru Farmaceutycznego w Polsce.

 

Produkt EllaOne to środek wczesnoporonny, gdyż uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka (embriona) i rozwój zapłodnionej komórki jajowej w błonie macicy oraz powoduje jej wydalenie z organizmu kobiety.

 

Octan uliprystalu jest związkiem silnie toksycznym dla kobiety, nawet w małej dawce 5 mg. W jednorazowej dawce 30 mg związek ten powinien być zakwalifikowany jako trucizna. Uliprystal jest miedzy innymi induktorem apoptozy komórek, czyli uruchamia mechanizmy wewnątrzkomórkowe prowadzące do śmierci różnorodnych rozwijających się i mnożących w organizmie komórek. Utrzymuje się we krwi długo (ponad 30 h), a jeszcze dłużej toksyczne działanie uliprystalu wykazują tworzące się w ustroju jego aktywne metabolity. Uliprystal wywołuje między innymi: patologiczne krwawienia z macicy, torbiele jajników, bóle miednicowe, bóle brzucha, bóle mięśniowo-stawowe. Silnie zaburza cykl miesięczny kobiety, hamuje owulację. Powoduje osłabienie, zmęczenie, uszkadza wątrobę, zwiększa zawartość cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Omawiany produkt wywołuje krwawienia z nosa, zawroty głowy, przekrwienie oczu, światłowstręt.

 

Stosowanie uliprystalu – podobnie jak wszystkich farmakologicznych środków antykoncepcyjnych – wiąże się również z poważnym i wysokim ryzykiem wystąpienia udaru mózgu u osoby przyjmującej. Dodatkowo preparat EllaOne niszczy odporność ustroju, jest przyczyną zapaleń pochwy, zapaleń nosogardzieli, grypy, zapalenia dróg moczowych, zmian skórnych, świądu; bólu pochwy i sromu. Te wymienione przeze mnie zaburzenia, to niestety jeszcze nie wszystkie smutne konsekwencje stosowania produktu EllaOne.

 

Preparat EllaOne, zgodnie z obowiązującymi w farmacji zasadami, powinien być zakwalifikowany do grupy substancji trujących – oznaczonych w farmacji jako VENENA (trucizny), a jego obrót i dyspensowanie ściśle nadzorowane.

 

Zapis pełnej wypowiedzi dla PCh24.pl jest dostępny tutaj.DATA: 2017-02-17 16:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież sam nie podajesz wyników naukowych badań które by potwierdzały twoje wypociny na forum PCh24. Tym samym, zgodnie z twoją chorą teorią, uważasz siebie za autora niepotwierdzonych manipulacji a nawet kłamstw, masochisto :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@Filmowiec: to jeszcze tylko wystarczy podać wyniki naukowych badan, które to potwierdzają. W innym przypadku to niepotwierdzone manipulacje a nawet kłamstwo :-D
ponad 1 rok temu / Stormer
 
zobaczcie na YouTube film ilustrujący powyższy temat: " Śmiercionośna tabletka Ella One". W filmie jest wszystko pokazane graficznie, łatwiej zrozumieć pewne niuanse.
ponad 1 rok temu / Filmowiec
 
Zgadza się, twoje (jak sam piszesz) "chamowanie" to kompletna bzdura. Bo jeśli doszło do zapłodnienia, ale jeszcze nie do zagnieżdżenia, to środek uniemożliwiając zagnieżdżenie przyczynia się do śmierci zarodka. Dlatego jest środkiem wczesnoporonnym, a nie poronnym.
ponad 1 rok temu / do ja
 
Kult seksu i tyle, jak zauważył Pokręć. To samo jest z Viagrą itp. preparatami. Byle tylko "kuśka" stała, tylko u dziadków chcących być "Casanovami" to nie wiadomo, co pierwsze stanie - kuśka czy serce (krążył nawet swego czasu taki dowcip). Ludzkość kiedyś odpowie za to bałwochwalstwo wobec seksu, bo za rozwiązłość, sodomię i inne grzechy z seksem związane każdy odpowie indywidualnie (jeśli takowym się rzecz jasna oddawał). Z Panem Bogiem.
ponad 1 rok temu / Stefan
 
Kompletna bzdura.srodek ten m.in. chamuje owulacje wiec nie jest wydalane/jest zatrzymane jajeczko. Wiec nie dochodzi do zaplodnienia. Nie ma zaplodnienia wiec nie ma poronienia. Jak wol jest w ulotce (poszukajcie w internecie ulotki,sa wszystkich lekow) ze jesli doszlo do zaplodnienia (chocby dlatego,ze tabletka zostala przyjeta po zaplodnieniu np.3 dni pozniej od zdarzenia a nie np.w ciagu godziny od zdarzenia) to kobieta jest w ciazy i jej tabletka nic nie pomoze.to ze substancja ogolnie szkodliwa to fakt,bo ma duzo skutkow ubocznych ale nie jest srodkiem poronnym
ponad 1 rok temu / ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.