DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Imigranci obrzucili katedrę w Kolonii petardami. Chcieli zakłócić Mszę

Imigranci obrzucili katedrę w Kolonii petardami. Chcieli zakłócić Mszę
By Fatihmazi at Turkish Wikipedia (Transferred from tr.wikipedia to Commons.) [Public domain], via Wikimedia Commons

W noc sylwestrową w Kolonii imigranci atakowali nie tylko kobiety. Była kierownik przebudowy kolońskiej katedry mówi w rozmowie z „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, że imigranci obrzucili świątynię dużą liczbą petard. Celowo przeszkadzali w odprawianej w katedrze Mszy świętej.

 

Barbara Schock-Werner, która kierowała przebudową kolońskiej katedry, mówi „FAZ”, że w noc sylwestrową była w świątyni, gdzie uczestniczyła w ostatniej w minionym roku Mszy świętej. W katedrze było jeszcze kilka tysięcy ludzi. Kobietę zdziwiło, że już o 18:30 rozpoczął się niesamowity huk fajerwerków; rzecz, której o tej godzinie jeszcze nigdy nie doświadczyła. Ktoś obrzucał zwłaszcza północną stronę katedry; petarda leciała za petardą, co powodowało ogromny hałas.

 

Schock-Werner nie ma wątpliwości, że katedra była obrzucana petardami celowo. Jak pisze „FAZ”, świątynię obrzucano od strony kolońskiego dworca, gdzie gromadzili się muzułmańscy imigranci. Według naocznych świadków wszystkiemu towarzyszyły niezwykle głośne wrzaski. Młodzi arabscy i północnoafrykańscy imigranci najzwyczajniej w ten sposób dobrze się bawili.

 

Niemka ocenia, że imigranci dokonali w ten sposób symbolicznego ataku zarówno na Kościół, jak i na całość kultury Kolonii. Katedra jest bowiem „miejscem religijnym, ale jest także symbolem całego miasta” – mówi kobieta. Jak dodaje, zachowanie imigrantów wskazuje, że kolońska policja nie panowała nad nimi już wczesnym wieczorem. Nic więc dziwnego, że nie potrafiła zapobiec późniejszym napaściom na kobiety, kradzieżom i gwałtom.

 

Barbara Schock-Werner przekonuje ponadto, że ostrzał petardami spowodował wymierne szkody materialne. Przykładowo brązowe portale katedry są pokrywane woskiem. Dzięki temu są odporne na mocz. To konieczne, bo mury kolońskiej katedry są od dawna traktowane przez wielu przechodniów jako toaleta. Gorące petardy wosk roztapiają, co sprawia, że trzeba będzie portale na nowo nim pokrywać. Dodatkowo imigranci zaśmiecili też dach katedry. Trzeba było w środku nocy szybko usuwać pozostałości zabawy imigrantów, bo inaczej zablokowany zostałby system odprowadzania deszczówki.

 

 

Źródło: „Frankfurter Allgemeine Zeitung”

pach
DATA: 2016-01-15 09:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Islamską wędrówkę ludów zafundowali nam Iluminaci najwyższy stopień Masonerii którzy faktycznie mają władzę nad światem chcą zniszczyć Państwa Narodowe oraz Kościół Rzymsko-Katolicki.Ale jest ostateczna walka między dobrem a złem.Należy odmawiać Różaniec.INTRONIZACJA JEZUSA KRÓLA NA KRÓLA POLSKI.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
A Franek dalej swoje.
ponad 2 lata temu / mf
 
Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, kto i po co zafundował nam islamską wędrówkę ludów?
ponad 2 lata temu / teodor
 
Co za "zbieg okoliczności": dworzec w Kolonii tuż obok Katedry.
ponad 2 lata temu / Alka
 
Nie znacie się... Oni właśnie w Sylwestra zaczęli nas "ubogać kulturowo" - jak widać, na różnych płaszczyznach - fizycznej, duchowej...
ponad 2 lata temu / czarnowidz
 
Szatańskie dzikusy:-(
ponad 2 lata temu / anna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.