DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Imigranci mają trafić do ośrodka pod Warszawą. Pojawią się już w marcu

Data publikacji: 2016-02-03 12:00
Data aktualizacji: 2016-02-03 18:05:00
Imigranci mają trafić do ośrodka pod Warszawą. Pojawią się już w marcu
fot. Tomasz Adamowicz / FORUM

Prawdopodobnie w marcu do Polski przyleci 65 uchodźców przenoszonych z Grecji i 35 z Włoch. Trafią do ośrodka w Dębaku k. Warszawy – informuje Radio ZET.


„Trwa weryfikacja tych osób między innymi pod względem bezpieczeństwa oraz konsultacje ze stroną grecką i włoską. Pierwsi migranci przylecą prawdopodobnie w mniejszych grupach, liczących po kilka-kilkanaście osób” - zapowiada Rafał Rogala, szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

 

Skąd pochodzą imigranci, którzy trafią do naszego kraju? Z Grecji w głównej mierze przyjadą Syryjczycy, Irakijczycy, Erytrejczycy oraz obywatele Jemenu, przede wszystkim rodziny. W przypadku Włoch zgłoszono już kilkanaście osób, głównie samotnych mężczyzn pochodzących z Erytrei.

 

Jak stwierdził Rogala, Polska zgłosiła gotowość do przyjęcia w pierwszej kolejności 100 osób. W ciągu dwóch lat docelowo mamy przyjąć około 7 tys. osób.

 

Odpowiedzialność za transport imigrantów wzięła na siebie we współpracy z władzami Grecji oraz Włoch, Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM). Imigranckie wnioski o objęcie ochroną międzynarodową będą przyjmować przedstawiciele Straży Granicznej.

 

 

 

Źródło: Radio Zet

luk

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
..
Po pierwsze My ich tu nie chcemy bo.widzimy co się dzieje za granicą np. w Niemczech..Po drugie oni naszej religii i kultury nie szanują.Po trzecie co to.jest że kobiety i dzieci tam zostały a chłopy uciekają niech ich wciela do wojska i niech walczą o swój kraj.My jesteśmy biedny naród u nas biedne rodziny mają zasiłek.z 200zł.albo i nie to.a teraz ich utrzymywać mamy .Nasze władze mają nasze poglądy za nic .
gp
ile to jest 500zł (na dziecko) x 7000 imigrantów z afganistanu jemenu i erytrei ??? OCZYWIŚCIE W MIESIĄCU TO KONIEC NASZEJ POLSKI I POLAKÓW W POLSCE
JanNowak
A czemu nie napiszecie, że ci "uchodźcy" mają nawet po 12(!!!) paszportów i ogromne ilości gotówki przy sobie? Że to młodzi mężczyźni w wieku od 24-40?
beta
W Warszawie nie chcieli KWW"Szczęść Boże!".
Tomasz
Ewa To jest inna kultura oni nie będą pracować tylko będą żądać zasiłków socjalnych.Będzie tak samo jak w Niemczech Austrii ,Holandii Szwecji itd.ROZBOJE GWAŁTY KRADZIEŻE ZABÓJSTWA.
JARO
spoko, spoko, na naszych oczach "mniejsze zło" zaczyna ewoluować w "większe zło"; a to jeszcze nie koniec; @Tomasz i [email protected] jest właśnie tak jak piszecie; tylko ile flegmingów musi jeszcze "dostać po gębie", żeby to zrozumieli? a poza tym, jak to będzie wyglądać w praniu, pisali dziennikarze w Najwyższym Czasie, Opcji na prawo i PCh, pisze i mówi na spotkaniach p. Stanisław Michalkiewicz i p. Grzegorz Braun, ale nie, flegmingi słuchają pryszczatego jegomościa od "Krytyki Politycznej" - politycznego przedstawiciela zbankrutowanej ideologii (i zbrodniczej) i jemu podobnych; dokąd zmierzasz Polsko, dokąd idziesz Polaku? - te dwa pytania cisną się na usta codziennie;
Ewa
I co z nimi zrobimy? Wprowadzimy do baraków w Białymstoku i co dalej? Do pracy pójdą? może do Biedronki? Dla nas nie ma pracy a dla nich może socjal?
Tomasz
W Słubicach już zdarzają się incydenty z "uchodźcami"którzy nie legalnie przekraczają otwartą granicę.W Słubicach pojawiły się wzmocnione patrole policji straży granicznej.Próbują się do Polski dostać młodzi mężczyźni z Syrii.Zasiłek dla"uchodźcy"wynosi 1500żł najniższa emerytura 880 zł.
***
Nie raz pisano w necie, że ci z Erytrei są szczególnie okrutni.
teodor
Ile osób podpisało petycję o referendów w sprawie przyjmowania uchodźców? Podobno dopiero 100 000 osób ją podpisało. Musi być co najmniej 2 mln (wg obietnic PIS-u, żeby ją rozpatrzyć). Jeśli teraz się nie zmobilizujemy, to nikt nie przeszkodzi PIS-owi w realizacji zobowiązań PO.
Waldek
Ani jednego nie powinniśmy przyjmować. Już są z nimi problemy a co nas czeka gdy zjawi się ich tu więcej? Zero terrorystów = zero problemów.
Bedzie się działo
Głównie samotnych mężczyzn pochodzących z Erytrei. Bombowo!!!
abc
Albo jeszcze inaczej - należy założyć oficjalną listę chętnych do przyjęcia tych Arabów pod swój dach. I tą listę na oczach milionów telewidzów podsuwać do podpisania przez peowców, michników i wszystkich medialnych cyngli, którzy gardłują za ich przyjmowaniem. Zaraz im przejdzie.
abc
Poza tym - na PiS trzeba zacząć wywierać silną presję. Wystarczyło trochę zachodniego ujadania i klangoru Targowicy, a wystraszony PiS już kładzie uszy po sobie i potulnie się na wszystko zgadza. Nie po to dostali od Narodu mandat do rządzenia.
fini
Oczywiście powinni zamieszkać obok strzeżonych osiedli w Warszawie, gdyż to byłoby wyrównanie szans. Jak będą sobie radzić z nimi w małych miejscowościach na tzw. prowincji. Ale o to chodzi decydującym. Oj będzie zadyma
abc
Mieli być chrześcijanie i miały być rodziny - co tu nagle robią jacyś samotni mężczyźni? Poza tym tych Arabów należałoby zakwaterować nie w żadnych ośrodku tylko przymusowo w domach peowców, od Kopacz zaczynając.
darek
A mieli być tylko chrześcijanie! PiS - nie przeginaj! Bo pożałujesz. Polecicie, jak poprzednicy...
Leaf427
Ja bym ich ulokował w jakimś warszawskim strzeżonym osiedlu, takim gdzie mieszkają postępowe lemingi.Z zakazem opuszczania terenu, z darmowym karnetem na basen.Albo w hotelu sejmowym, to jest dobrze strzeżone miejsce.PiS oczywiście aldente - ni twardy ni miękki, ni zimny ni gorący - czyli trzeba wypluć.
Maria
Czy są to chrześcijanie?
Nick
Samotnych mężczyzn w wieku poborowym nie chcemy!
asgd
Niech tylko jedna z tych osób postawi swą stopę na polskiej ziemi PIS tego pożałuje. Gorzko tego pożałują oszuści.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.