DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Marcin Jendrzejczak

Homo-lobby w Kościele. Czas na zdecydowane działania

Data publikacji: 2017-08-28 11:00
Data aktualizacji: 2017-08-31 07:56:00
Homo-lobby w Kościele. Czas na zdecydowane działania
compfight.com

Po sierpniowym pogrzebie zamordowanego kameruńskiego biskupa, katolicki świat obiegły zatrważające słowa księdza prałata Josepha Akonga Essomby. Powiedział on, że wśród duchownych obecnych w świątyni znajdują się również księża odpowiedzialni za śmierć hierarchy. Pokazuje to, do czego zdolne jest kościelne homolobby. Problem ten nie dotyczy tylko odległego Kamerunu. Zło szerzone przez kościelnych zwolenników homoseksualizmu zatacza coraz szersze kręgi.

 

To ludzie, którzy zabili naszego biskupa, ponieważ powiedział nie homoseksualizmowi tych kapłanów – powiedział ksiądz Essomba podczas uroczystości pogrzebowych. Oznacza to, że sprzeciw wobec wołającego o pomstę do nieba grzechu sodomskiego popchnął więc afrykańskich księży-judaszy do kolejnego grzechu, również o tę pomstę wołającego. Do umyślnego zabójstwa biskupa Jeana-Marii Baliego.

 

To zdumiewające do czego potrafi posunąć się człowiek bojący się prawdy o sobie. Zdumiewające też, że swego rodzaju homo-lobby przeniknęło do kręgów afrykańskiego duchowieństwa. Wszak aż 38 z 51 krajów tego kontynentu zakazuje stosunków samcołożniczych. Po części to efekt islamu, ale przecież nie tylko. Chrześcijaństwo największy rozkwit przeżywa właśnie na tym kontynencie. I choć pojawiają się problemy związane z mieszaniem lokalnego pogaństwa z chrystianizmem, to warto zauważyć, że afrykański Kościół jawi się jako pod wieloma względami odporny na powszechną na Zachodzie obyczajową rewolucję. Na przykład podczas obydwu synodów dotyczących rodziny, afrykańscy duchowni zachowali konserwatywne stanowisko.

 

A jednak. Obraz współczesnego Kościoła, nawet w Afryce, odbiega od idylli. Zło przeniknęło także tam; również w szeregi kapłaństwa. Cóż, coruptio optimi pesima. Dobry ksiądz, korzystający z udzielonych mu łask może doprowadzić do nieopisanego dobra. Cóż jednak, jeśli sprzeniewierzy się swojemu powołaniu? Jeśli przejdzie na stronę wroga? Na stronę Złego?

 

Problem całego Kościoła

 

Homoseksualne zepsucie duchownych dotarło więc nawet do Kamerunu. Jednak jego źródło znajduje się gdzie indziej. Na istnienie lobby homoseksualnego w Kościele zwracał już uwagę Benedykt XVI w wywiadzie-rzece z Peterem Seewaldem („Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy”). Stwierdził, że kilkuosobowe homo-lobby istniało w Watykanie. O „lobby gejowskim” w rzymskiej kurii mówił także Franciszek w czerwcu 2013 roku.

 

W najbardziej szokujący sposób jego istnienie pokazał casus księdza Krzysztofa Charamsy z Kongregacji Nauki Wiary. W październiku 2015 roku dokonał on „coming outu”. W manifestacyjny sposób przyznał się nie tylko do praktykowania homoseksualizmu, lecz również do sprzecznych z nauką Kościoła poglądów na sprawy obyczajowe. W efekcie został natychmiast odwołany z pracy w dawnym Świętym Oficjum. Dlaczego jednak mógł tam przebywać przez tak długi czas? Ilu jeszcze innych księży okupuje stanowiska w rzymskich dykasteriach, sprzeniewierzając się swojemu powołaniu?

 

„Coming-out” Charamsy należy rozpatrywać w kontekście „Zwyczajnego Synodu Biskupów o Rodzinie” w 2015 roku. Nastąpił bowiem tuż przed jego rozpoczęciem. Radykalnymi metodami zdradziecki duchowny próbował wpłynąć na zmianę nauczania Kościoła w sprawie samcołożników. Z powodu przesadnego radykalizmu spotkał się z krytyką. Jednak promotorzy homoseksualizmu w Kościele podjęli też bardziej przemyślane działania, służące przeforsowaniu swych poglądów podczas wspomnianego synodu.

 

Jak pisał wówczas Edward Pentin na łamach „National Catholic Register”, udział w nim wzięło 50 osób: tak biskupów i księży jak i przedstawicieli świata mediów. Zdaniem amerykańskiego watykanisty jednym z tematów była zmiana stosunku Kościoła katolickiego do homoseksualistów. Smaczku sprawie dodaje tajny charakter spotkania. Choć odbyło się na czołowym rzymskim uniwersytecie, to nie wiedziało o nim nawet wielu pracujących tam jezuitów. Na konferencję zaprosili uczestników przewodniczący konferencji episkopatów Niemiec, Szwajcarii i Francji – kardynał Reinhard Marx, biskup Markus Büchel i arcybiskup Georges Pontier.

 

Homo-lobby częściowo osiągnęło swój cel. W dokumencie „Relatio post disceptationem” podsumowującym pierwszy tydzień pracy Synodu wezwano bowiem do docenienia homoseksualistów i zwrócono uwagę na posiadane przez nich „dary” i „zdolności”. Wprawdzie pro-homoseksualne zapisy nie znalazły się w końcowym dokumencie pracy synodu, gdyż nie uzyskały wymaganych 2/3 głosów. Jednak na wniosek papieża zostały one opublikowane dodatkowo wraz z dokumentem końcowym.

 

Bezczelność kościelnych homoseksualistów dobitnie ukazuje casus holenderski. W czerwcu 2017 roku w jednej z tamtejszych katedr miało odbyć się nabożeństwo ekumeniczne z udziałem homo-protestanckiej pani pastor. Po jego zakończeniu samcołożnicy planowani wzięcie udziału w paradzie. Błogosławieństwa dla jej członków udzielić miał… katolicki biskup.

 

Do zgorszenia nie doszło wyłącznie za sprawą protestów wiernych katolików. Jednak samo istnienie tego typu planów świadczy dobitnie o tym, do czego prowadzi rozpasanie kościelnych homoseksualistów.

 

Są także w Polsce

 

Rzym, Holandia, Kamerun. To tylko przykłady, choć szczególnie dobitne. „Katolickie” lobby homoseksualne mości się także w innych krajach. Niestety jego działalność nie omija także Polski. Świadczy o tym zorganizowana przez środowiska rodzimej kato-lewicy kampania „Przekażmy sobie znak pokoju”. W zachęcającą katolików do przychylniejszego spojrzenia na homoseksualistów akcję Kampanii Przeciw Homofobii, Grupy Polskich Chrześcijan LGBT „Wiara i Tęcza” oraz Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT „Tolerado” włączyły się także nominalnie katolickie media i wydawnictwa. Mowa tu o „Tygodniku Powszechnym”, „Więzi” i „Znaku”.

 

Szczęśliwie akcja z jesieni 2016 roku spotkała się ze stanowczym potępieniem Episkopatu. „Zło jest złem nie dlatego, że zostało przez kogoś zabronione, ale dlatego, że – jako niezgodne z planem Bożym – szkodzi człowiekowi” – napisali polscy duszpasterze. „Stąd Kościół – jak dobra matka – musi jasno nazywać je po imieniu. Postawa tolerancji wobec zła byłaby w istocie obojętnością wobec grzeszących sióstr i braci. Nie miałaby zatem nic wspólnego z miłosierdziem ani z chrześcijańską miłością”

 

„Podsumowując, wyrażamy przekonanie, że katolicy nie powinni brać udziału w kampanii Przekażmy sobie znak pokoju, gdyż rozmywa ona jednoznaczne wymagania Ewangelii” – dodali polscy biskupi w oświadczeniu z 14 września 2016 roku.

 

Homolobby a destrukcja cywilizacji i pedofilia

 

Powstrzymanie aktywności lobby homoseksualnego w Kościele przez Jego hierarchię to kluczowa kwestia dla dobra Kościoła. Odejście od potępienia aktów samcołożniczych stanowiących grzech wołający o pomstę do Nieba czy choćby rozmycie jasnej nauki Kościoła w tej kwestii to sprzeniewierzenie się prawu naturalnemu i Bożemu. To dezercja z pola wali o dusze wiernych i oddanie pola Złemu. Władze Kościoła nie powinny więc wahać się przed użyciem wszelkich środków dyscyplinarnych i kanonicznych. Rolą wiernych świeckich pozostaje modlitwa i wsparcie na polu medialnym.

 

Warto przy tym pamiętać, że Kościół katolicki, to mimo wszystko wciąż ostatni bastion opierający się inwazji homo-ideologii w zachodniej cywilizacji. Jej dobro, ale także dobro całego świata, wymaga, by pozostał nim nadal.

 

Stosunki homoseksualne, jako sprzeczne z naturą, wiążą się bowiem z licznymi opłakanymi konsekwencjami medycznymi [ZOBACZ WIĘCEJ]. Co więcej zrównanie homo-związków z małżeństwem, do czego dochodzi w coraz to nowych krajach, to policzek wymierzony tradycyjnej rodzinie. Jeśli te z natury bezpłodne i sprzeczne z naturą związki otrzymują przywileje, to cóż stoi na przeszkodzie legalizacji poligamii, zoofilii czy innych zboczeń?

 

Pokonanie lobby homoseksualnego jest niezbędne także z punktu widzenia dobra Kościoła. Walka ze skandalem pedofilii wymaga bowiem rozprawienia się z dążeniami lobby homoseksualnego. A także z infiltracją zadeklarowanych homoseksualistów w szeregach kleru. Ta w pewnych przypadkach na Zachodzie osiąga rozmiary doprawdy zatrważające. Na przykład w szeregach amerykańskich jezuitów dochodzi do pułapu około 30 proc. – podaje ksiądz Dariusz Oko w publikacji „Z papieżem przeciwko homoherezji” (dostępnej na fronda.pl).

 

W tym świetle nie dziwią skandale pedofilskie, z jakimi zmagały się zachodnie Kościoły lokalne. Jak bowiem zwrócił uwagę cytowany we wspomnianej publikacji księdza Oko były Sekretarz Stanu kardynał Tarcisio Bertone: „80 proc. pedofilów skazanych w USA to homoseksualiści. Wśród skazanych za pedofilię księży stanowią oni 90 proc.”.

 

Niewypowiedziane cierpienia ofiar pedofilii, a także odejście wielu zgorszonych skandalami osób od Kościoła to zatem w znacznej mierze skutek tolerancji dla homoseksualizmu w łonie kleru. To także pokazuje, że z odsunięciem od wpływów kościelnego homo-lobby nie wolno dłużej zwlekać. Rozprawa z nim to kwestia priorytetowa!


 

Marcin Jendrzejczak
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Marguar
Pragnę przypomnieć przynajmniej dwóm Szanownym Dyskutantom, że celibat nie jest z ustanowienia Chrystusa, lecz z ustanowienia Kościoła. Zajrzyjcie do św. Pawła ('biskup... mąż jednej zony"). Nie brak przykładów świętych biskupów, którzy mieli zony (choćby św. Grzegorz Starszy z Nazjanzu - ojciec św. Grzegorza z Nazjanzu). Kościół może więc znieść celibat, ale to raczej nie zlikwiduje problemu zatruwającej go sodomii. Wśród pastorów czy rabinów poziom pedofilii (raczej efebofilii) jest ponoć znacznie wyższy. Jak to niegdyś powiedział bodaj kardynał Ratzinger - problem leży w wierności. Jeśli teraz wielu księży prowadzi podwójne życie (z kobietami lub mężczyznami), to po ewentualnym zniesieniu celibatu, Kościół musiałby się mierzyć z problemem rozwodów wśród księży. To jest kwestia wierności.
Roman Dorna
Moim komentarzem bedzie tylko wielki zal do Redakcji pch 24, ze, nie ponoszac przeciez zadnej odowiedzialnosci za komentarze innych, mysle tu o swoich, tak dlugo jak nie obrazaja nikogo, ale probuja docierac do sedna problemu - sa wyrzucane do smieci. Dzisiaj kazdy lubi wycierac sobie gebe slowami P. Jezusa, "prawda was wyzwoli" ale Wasza poprawnosc i ucieczka od nazywania rzeczy po imieniu i zakrywanie prawdy, stanie sie kiedys aktem oskarzenia za wspoludzial w tworzeniu tego moralnego gnoju jaki nas juz zalewa do uszu. Tu sa potrzebne dezyzje, ale kto ma je wydac ?... Juz i tak za duzo napisalem, znow "smietnik" ?
Krzysiek
Problemem nie jet celibat ale doktrynalna dycyplina, brak autorytetu apostolskiego, Wiary i Miłości. Ideologie i różnorakie "kwestie społeczne" rozdarły racjonalne poznanie wpierw świata nas otaczającego a w konswkwencji racjonalne poznanie Boga. Dziś mamy demokratyczną zabawę w katolicyzm a biskupi i księża już nie nauczają i nawracają, ale zabawiają "uciśnione" proletariaty które rozmnożyły się w ostatnich stu latach jak szczury szkodzące chrześcijaństu. Kościół utknął w kwestji socjalnej począwszy od kwestji robotniczej początku XX wieku co zideologizowało treść nauczania Kościoła według socjalistycznych postulatów a dzisiaj kiedy robotnik już socjalizmowi jest nie potrzebny to wzięto się za kobiety, dzieci i różnych odmian lesbo-pederastów jako proletariaty zastępcze którym Kościół "chce" współczuć i traktować jak każdego innego według idei egalitaryzmu ale o nawracaniu i potępianiu zboczeń i herezji ani się waż, bo to "zło Kościoła arystokratycznego".
językoznawca
Samcołożnik czyli staropolskie: zbereźnik. Czemu redakcja nie używa słowa: pederasta?
Megi
Z tego co pamiętam p.Franciszek zobowiązał się do walki i oczyszczenia KK z zarazy samcołożników....a tutaj okazuje się, ze na jego wniosek papier zawierający postulaty sodomitów został opublikowany razem z dokumentami końcowymi Synodu o Rodzinie...Pytam w jakim celu OPUBLIKOWANO ?....i jakiemu dobru służy to aprobowanie wynaturzeńców moralnych i zboczeńców seksualnych przez p. Franciszka?....
Gregorius_M
Przewidywalne skutki kultu bożka tolerancji - widać jak na dłoni. I prędzej tam kaktus wyrośnie niż da się utrzymać jedność Kościoła - tolerując wszelkie zboczenia, grzechy i... co tam jeszcze dałoby się tolerować. Prawda nas wyzwoli!!! Tolerancja zła jest tylko sytą pożywką dla jego szerzenia.
lukeF
Autor sam musi przeczytać przytaczany artykuł ks. Dariusza Oko. "Trzeba tu najpierw zdemaskować powszechne kłamstwo medialne. Media mówią ciągle o pedofilii duchownych, tymczasem najczęściej chodzi tu efebofilię, czyli o wynaturzenie polegające na pociągu dojrzałych, homoseksualnych mężczyzn nie do dzieci, ale do pokwitających i dorastających chłopców. Jest to typowe zboczenie łączące się z homoseksualizmem. Do podstawowej wiedzy na ten temat należy prawda, że aż ponad 80 proc. przypadków przemocy seksualnej duchownych ujawnionych w USA była to efebofilia, a nie pedofilia! Ten fakt jest skrzętnie ukrywany, przemilczany, bo szczególnie dobrze ujawnia zakłamanie zarówno światowego, jak i kościelnego homolobby. Tym bardziej trzeba go nagłaśniać."
Do Soplicy i tego następnego
A skoro księża nie radzą sobie z celibatem to powinni opuścić kapłaństwo. I to będzie uczciwe, a nie współżyć potajemnie i w przypadku co niektórych, wykorzystywać dzieci. Zostanie zamiast 1 000 000 księży 5 000 ale przynajmniej będą to uczciwi kapłani z powołania, bez zachłannych czy zboczonych.
Nina
Dziękuję Wam za ten artykuł. Pan Jezus zawsze i tylko ujmuje się za prawdą. Dziękuję że macie odwagę stanąć po stronie Prawdy i zaufać Bogu. @ do mj: przyłączam się do poprzednich głosów: skorzystaj z okazji i zamilcz trolu.
sept
A w Ewangelii pisze wyraźnie co się stanie z gorszycielami.Pismo święte jest ogólnie dostępne więc zamiast słuchać gorszycieli należy starać się samemu czytać,a w razie wątpliwości szukać dobrego księdza,a tych nie brakuje.Klasyczny przykład bazowania na nieznajomości Ewangelii przez wiernych to to,że wszyscy są dziećmi bożymi i będą zbawieni.Podczas gdy wyraźnie Jezus mówi,że kto wierzy w Niego będzie zbawiony,a kto nie wierzy jest już potępiony,bo nie wierzy w Syna Bożego Jednorodzonego.Wniosek- należy czytać Pismo i nie opierać się wyłącznie na tym co mówią ludzie,szczególnie ci w sutannach,którym zależy na własnych partykularnych interesach.A jeśli nie macie mądrego księdza blisko siebie można poszukać na yt np.ks.Pawlukiewicza,Kneblewskiego i jeszcze paru innych,którym rzeczywiście zależy na wyznawcach Chrystusa.Do mj sprawdź czy Jezus posyłał z Dobrą Nowiną samych Apostołów czy również ich żony,dzieci,teściowe.
Jarek
To agenci masonerii ,mający na celu jak najbardziej zeszpecić wizerunek księży i Kościoła ... bo oto tu chodzi aby odciągnąć jak najwięcej owieczek od stada by wilk mógł je łatwiej pożreć.
do mj
Kolejny Judasz, żąda zniesienia celibatu duchowieństwa! Dla takich nie ma w Kościele Chrystusowym miejsca! Pan Jezus ustanowił celibat dla kapłanów w Nowym Przymierzu, a ten kto sprzeciwia się nauce Chrystusa jest diabłem!
Soplica
mj - miej odwagę zamknąć buzię i wykorzystaj nadarzającą się okazję do nic nie mówienia. O sprawach które Cię nie dotyczą milcz. Co wiesz o celibacie? Czy on Cię dotyczy? Jak nie, zamilcz.
Ruben
W żadnej wysokonakładowej prasie "katolickiej" nie znajdziecie takiego artykułu, jak ten. Dzięki redakcji PCh24 za odważne nagłaśnianie tego poważnego problemu, obecnego również w Polsce.
mj
Zniesiony celibat może by był jakimś rozwiązaniem i ratunkiem dla księży. Zboczeńców trzeba się pozbywać a nie ich chować, bo gorszą resztę wiernych. Miejcie trochę odwagi biskupi !
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.