DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Hipster trendy liberałem być

Hipster trendy liberałem być
Źródło: A rule is to break - child's guide to anarchy by john & jana

Na rynku co jakiś czas ukazują się propagandowe książeczki dla dzieci promujące lewicowe ideologie. Niektóre, jak np. „Wielka księga c…” (tytuł wulgarny, ocenzurowany przez Redakcję) zasługują na omówienie ze względu na szkodliwe mity przekazywane pod płaszczykiem „naukowości”, jednak niektóre książeczki są tak groteskowe, że zasługują tylko na obśmianie. A zatem pozwolę sobie „zareklamować” najnowszą produkcję lewicowego wydawnictwa.

 

Jesteś anarcholiberałem, któremu przez niejasne zrządzenie losu udało się wyjść z piwnicy i wykonać na tyle skomplikowane czynności jak spłodzenie dziecka i nauczenie się odczytywania memów? Mamy książeczkę dla ciebie. To „Zasady są po to, żeby je łamać. Przewodnik po anarchii dla dzieci” Johna Sevena i Jany Christy.

 

Książeczka uczy jak przenieść bycie „przegrywem” na kolejne pokolenie (wbrew rodzącej się w dzieciach naturalnej potrzebie życia w prawdziwej wolności, nie w zniewoleniu impulsami). Dzięki tej książeczce nauczysz swoje dziecko odrzucać zdrowy rozsądek i negować każdy autorytet wypowiadający rady wprost. Niech za to stanie się, tak jak ty, niewolnikiem impulsów i osobą tak łatwą do zmanipulowania jak masło leżące na słońcu.

 

Oto książeczka ignorująca podstawy psychologii (mówiące o tym, że dziecko to nie miniaturowy dorosły), potrzeby dziecka (posiadania przewodników w życiu, którzy poprowadzą przez chaos) oraz pedagogikę (opisującą jak wychować dziecko na osobę radzącą sobie w życiu, a nie rozpuszczonego bachora, który polegnie na pierwszym wyzwaniu). To uroczo ilustrowany poradnik, za pomocą którego zaspokoisz swoją potrzebę bycia naprawdę hipster trendy liberałem, pionierem akapu we własnym domu. 

 

Dzięki tobie twoje dziecko ma szansę uwiecznienia w bestsellerze wszechczasów pt. „laureaci nagrody Darwina”. Brawo.Bogna Białecka

DATA: 2017-01-16 16:28
AUTOR: BOGNA BIAŁECKA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A najlepsze jest to, że tą książkę wydają "lewicowi" anarchiści, tzn po prostu anarchiści a nie "anarcho"kapitaliści. :P
ponad 1 rok temu / siamtararam
 
Do "Anon2137" - Piszesz "Pani Bogna, jak mogę się domyślić zatwardziała etatystka (...) przy czym sama bezmyślnie wierzy w system." A Ty oczywiście jesteś Duchem Św. i wiesz, w co wierzy Autorka, albo że jest ona "zatwardziałą etetystką"? Stosujesz, bracie (siostro?) ulubioną przez niektórych dziennikarzy (Lis, Olejnik) metodę polegającą na imputowaniu komuś jakichś głupich poglądów, których nigdy nie wyrazili, a następnie zwycięskiemu ich zwalczaniu. Jeśli podoba Ci się mieszanie w głowach dzieciom - Twoja sprawa (i ew. Twoich dzieci), jeśli nie widzisz szkodliwości takiej retoryki skierowanej do najsłabszych intelektualnie czytelników, jeżeli nie pojmujesz konieczności daniny publicznej, jeśli postrzegasz jakiekolwiek zwierzchnictwo jako \'niewolnictwo\' - Twoja sprawa, ale pokazujesz całkowitą i żenującą niewiedzę i nieświadomość nt. podstaw socjo-logii. Jeżeli dwóch jest na pokładzie, to jeden jest kapitanem! I tak być musi, bo człowiek jest zwierzęciem STADNYM!!!
ponad 1 rok temu / wALDEMAR sOBKOWIAK
 
Dla katolików podatki nie są kradzieżą. Poza tym, nie każdy kto nie jest prawicowcem, zaraz musi być lewakiem.
ponad 1 rok temu / do Anon2137
 
Pani Bogna, jak mogę się domyślić zatwardziała etatystka, zderza się nagle z ideologią anarchokapitalizmu, jak widać dosyć boleśnie. Pisze o anarchistach jako o osobach łatwych do zmanipulowania, przy czym sama bezmyślnie wierzy w system. Opisuje ich jako "niewolników impulsu". A czy przypadkiem głównym źródłem niewolnictwa nie jest rząd? Nie jest on bowiem niczym innym, niż instytucją posiadającą monopol na stosowanie przemocy. Czym są podatki, jeśli nie kradzieżą? Bo jak inaczej można nazwać zawłaszczanie części cudzego dochodu pod groźbą zniewolenia? Bardzo śmieszy mnie to, że o anarchokapitalizmie, tj. ustroju dającym człowiekowi maksimum wolności pisze się jako o formie zniewolenia w imię buntu. Podobnie zabawne jest określanie tego ustroju jako lewicowego - nie zakłada bowiem żadnej prowadzonej odgórnie redystrybucji dochodu, więc nie można go określić jako ekonomicznie lewicowego. Ale taka jest wasza retoryka - "kto nie z nami to lewak".
ponad 1 rok temu / Anon2137
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.