DZISIAJ JEST
WTOREK 19 WRZEŚNIA
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
NMP z La Salette
Imieniny obchodzą:
January, Emilia, Teodor, Konstancja
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Grzegorz Braun: nie walczymy o procenty, ale o duszę narodu. Reżyser zapowiedział na kogo zagłosuje w drugiej turze

Data publikacji: 2015-05-13 13:00
Data aktualizacji: 2015-05-13 14:18:00
Grzegorz Braun: nie walczymy o procenty, ale o duszę narodu. Reżyser zapowiedział na kogo zagłosuje w drugiej turze
Adam Chelstowski / FORUM

Reżyser Grzegorz Braun, którego w wyborach prezydenckich poparło 0,83% głosujących, podsumował kampanię wyborczą. Zapowiedział także na kogo głosuje w drugiej turze, wyjaśniając, że nie jest wyznawcą zasady „im gorzej, tym lepiej”.


„Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej przyznaje mi ostatecznie 0,83% głosów – na takim więc poziomie urealnia się na razie perspektywa odzyskiwania katolickiego państwa narodu polskiego na ścieżce demokratycznej. Możemy oczywiście poprawiać sobie samopoczucie przez porównanie z wynikami innych moich Szanownych Kontrkandydatów, którzy mając do dyspozycji zaprawione w bojach aparaty partyjne osiągnęli znacznie mniej, lub niewiele więcej. Ale lepiej będzie rachować własne siły na własne zamiary”  - napisał w komunikacie Grzegorz Braun.


„My bowiem istotnie nie walczymy o procenty – walczymy o duszę narodu. Jakiż jej stan ujawnił się właśnie? Z jednej strony okazało się, że zjednoczony front przemilczenia i manipulacji jest szerszy, niż można było przypuszczać”. Braun ubolewa, że prócz mediów „jawnie antypolskich i antycywilizacyjnych”, również w tych „pełniących obowiązki prawicowych i katolickich dominowała po prostu cisza w eterze, z rzadka przerywana jawnym kłamstwem i szyderstwem z programu integralnie niepodległościowego, wolnościowego i katolickiego”.


Braun wezwał też swoich sympatyków do „wychodzenia w pole”. „Bo jeśli sami nie obronimy cywilizacji na naszym terytorium – to już teraz wiemy na pewno – znikąd nie będzie odsieczy. Na dłuższą metę nie może temu zadaniu podołać żadne, choćby najbardziej entuzjastyczne „pospolite ruszenie”. Potrzebni są zawodowcy – sprofesjonalizowane „hufce”, które prowadzić będą systematyczną akcję „BUDZENIA ŚPIĄCYCH RYCERZY”. Licząc na Wasz udział w tym właśnie dziele zapraszam na stronę: www.pobudka.org” – czytamy na stronie Brauna.


Grzegorz Braun zapowiedział także, że w drugiej turze wyborów zagłosuje na Andrzeja Dudę. „Pozostaję niezmiennie krytycznym recenzentem dotychczasowego dorobku mojego Sz. Kontrkandydata, pana Andrzeja Dudy, jak zresztą całej jego formacji politycznej. 24 maja oddam nań głos, ponieważ nie wyznaję zasady im gorzej, tym lepiej – a informuję o tym publicznie, ponieważ staram się nie być hipokrytą”.


Reżyser wyraził przy tym nadzieję, że Duda „pozostanie przynajmniej w jakiejś mierze zakładnikiem własnych słów o potrzebie obrony wolności, własności i godności Polaków”.


 

 

kra 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Australia
Jestem tu od mlodzienczych lat, i tu wyksztalcony, syn nauczyciela z przedwojennej Wielkopolski ktory zginal w KZ Mauthausen. Znam lokalne warunki od 49r do dzis.Wydalem ksiazeczke dla Anglo-Sasow o rzezni wolynskiej i Wilnie. Obecnie pracuje nad ksiazka p.t."Australia bez Rozowych Okularow" dla mieszkancow Polski,jednak kuleje z Polska orthografja.Moge pokryc koszta druku.jest zainteresowanie??
Tomasz
Lea Rozczarowany ma racje. Rzeczy Ostateczne człowieka Niebo lub czyściec piekło dla dusz potępionych.Każda władza pochodzi od BOGA."BEZ BOGA ANI DO PROGA"staropolskie porzekadło.KATOLIK W KOŚCIELE I KATOLIK W URZĘDZIE.Słyszałeś o liturgii Wielkiego Tygodnia?."KOŚCIÓŁ SZKOŁA STRZELNICA"program pracy organicznej promowany przez PANA Grzegorza Brauna .
M.M.Vancouver.
- do WNP! Czy ty wiesz jak wyglada"ZUS"w innych krajach,ze tak ten zbankrutowany system bronisz? Okradajacy i pracodawce i pracownika!Jeszcze "ruski" system mieszasz do tego.Bron jak najbardziej nalezy sie kazdemu zdrowemu obywatelowi a jak ty sie"jej boisz"to nikt cie nie zmusza do jej posiadania! Przestan siac"glupia propagande".Jak by w Kanadzie tak zdzierali z pracodawcy na ZUS,to ten kraj by byl za Zimbabwe-ale niestety jest w czolowce najlepszych do zycia krajow w Swiecie!Jak by w Polsce te pieniadze co"pozera ZUS"przeznaczyc na ubezp.prywatne to bysmy mieli najlepsza opieke medyczna w swiecie a tak"g..no"mamy! W Kanadzie tez "po cichu" coraz wiecej jest prywatnej opieki lek,bo tzw."panstwowa" zaczyna mam kulec!Co do emerytur to na to sa osobne fundusze a nie jak w ZUS-ie.Dziwie sie ze wciaz powtarzasz te swoje farmazony-bo ich efekty sa juz w Polsce widoczne!Czas na"odwiedziny"innych krajow i jak dzialaja tam"podobne ZUS-y".G.B.prawde powiedzial ale ty tego ?
Rozczarowany
Lea, skoro mógł być "czarny wtorek"... Od razu, żeby zaspokoić Twoją ciekawość: Środa Popielcowa, a Wielki Tydzień załatwia dni od czwartku do niedzieli :) A z przykładem choroby to się wkopałaś - oczywiście że można być trochę chorym i trochę zdrowym! KAŻDY człowiek ma jakieś choroby (np. krótkowzroczność - choroba TYLKO oczu), a to co w nim nie choruje jest zdrowe :) Zło i dobro owszem, będą rozdzielone, ale nie teraz, lecz po śmierci - na piekło i niebo. Natomiast na tym świecie zło i dobro są nierozłącznie splecione, tak że nawet sam Jezus nie zalecał by je rozdzielać. Przeczytaj proszę przypowieść o kąkolu i pszenicy: Mt13,24-30. P.S. Żeby mnie zachęcić do przeczytania akurat tych książek, przedstaw proszę jak (Twoim subiektywnym zdaniem) wpłyną one na mnie. Bardzo lubię filmy i książki które mnie w bilansie ogólnym zmieniają na lepsze. Czyli że np. nawet jeśli mnie zdołują, to zrekompensuje to z nawiązką ubogacona wiedza o świecie.
Tomasz
Lea Każda władza pochodzi od Boga "BÓG KOŚCIÓŁ OJCZYZNA""BEZ BOGA ANI DO PROGA"staropolskie przysłowie."DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM "PAPIEŻ JAN PAWEŁ II KATOLIK W KOŚCIELE KATOLIK W URZĘDZIE
Lea
Tomasz Bóg to też i Kościół, więc nie ma co powtarzać dwa razy tego samego. Mój kandydat już nie uczestniczy w drugiej turze, więc nie będę głosować. Który by nie wygrał, nic dobrego z tego nie będzie. Rozczarowany, a jeśli chodzi o wtorek - jest mniejszy i większy? Albo można być trochę chorym i trochę zdrowym? Nie! Jest się albo zdrowym, albo chorym. Poniedziałek, to po prostu poniedziałek, zło to zło, a dobro to dobro. Przeczytaj proszę tą książkę - obie części - "a lasy wiecznie śpiewają" i drugą: "Dziedzictwo na Bjorndal". Dostaniesz obie części w jednej. Dla mnie druga część zdecydowanie lepsza. Przeczytaj proszę i daj znać, ok?
Rozczarowany
Lea, wymieniłaś zasięganie porad w jednej wyliczance z motaniem itp. - stąd mój wniosek że uważasz iż to jest złe. No chyba że motanie uważasz za dobro - to zrobiłoby się ciekawie... A jeśli uważasz jeszcze inaczej, to masz rację, dyskusja ze mną przestaje mieć sens gdy interlokutor(ka) zaczyna wyrażać słowami coś innego niż chciał(a) przekazać. Mniejszy poniedziałek - poniedziałek zwykły. Większy poniedziałek - Poniedziałek Wielkanocny. Istnieje? Istnieje :) Kwestię "marnego bardzo skutku" sama mi zarzuciłaś, a teraz nagle twierdzisz że ten marny skutek to nawet może być dobra rzecz, bo duży skutek to tylko muchy docenią... Jesteś za a nawet przeciw... Załamka... Nie czytałem.
Tomasz
Lea Mas wybór możesz nie głosować.Pan Grzegorz Braun powiedział jako obywatel na kogo zagłosuje w drugiej turze a nie jako kandydat na prezydenta.Wybór między"dżumą" "cholerą"."BÓG KOŚCIÓŁ OJCZYZNA"
Lea
Cały Ty. Gdzie napisałam, że zasięganie porad u innych jest złe? Już teraz wiesz, dlaczego z Tobą dyskutować należy tylko do pewnego momentu? To masz właśnie przykład. Nigdzie nie napisałam, że jest złe, więc już daj spokój. Trzymaj się tego, co kto napisał i na to odpowiadaj, dlaczego odpierasz zarzuty, których Ci nie postawiłam? Cały Ty... Wkładasz wszystkim w usta słowa, których nie wypowiedzieli. A co do mniejszego bądź większego zła - ono istnieje tak jak mniejszy bądź większy poniedziałek. :) Co do marnego skutku Korwina i wielkiego "sukcesu" Dudy - Łysiak kiedyś pisał w jednej z książek: "Jedzmy g.., przecież miliony much nie może się mylić". Akurat nie interesuje mnie ile osób głosowało na Korwina. Mi on odpowiada jako polityk, a to, że większość głosuje na Dudę i Komorowskiego - odsyłam do cytatu Łysiaka. Czytałeś "A lasy wiecznie śpiewają"?
Rozczarowany
Lea, wiem że się nabijasz, ale odpowiem serio: nie, to nie jest najlepsze rozwiązanie. Do kandydowania trzeba mieć dobry PR, a ja takiego nie mam i nie będę miał. Wolę mówić prosto z mostu niż zabiegać o poklask. Zasięganie porad u innych jest złe??? A to ciekawy pogląd... Podobnie to że nie jestem do końca przekonany - czy to źle? Ja uważam to za objaw realizmu, a święcie przekonani są najczęściej fanatycy. Z kolei, marny skutek osiągam nie tylko ja. Skoro Braun, czy Twój kandydat Mikke, zdobyli co najmniej kilkanaście razy mniej głosów niż Komorowski czy Duda, to znaczy że WSZYSCY (czyli także Ty) zwolennicy Brauna/Mikkego osiągnęli bardzo marne skutki. Natomiast jeśli twierdzisz że się motam, to wypadałoby podać merytoryczny przykład takiego mojego rzekomego zamotania. Ale to tylko taka retoryczna uwaga, bo już pokazałaś że źle reagujesz emocjonalnie na merytoryczne dyskusje :)
Tomasz
Lea Wybór między "dżumą" i "cholerą"
Lea
Rozczarowany przecież Ty dobrze wiesz, że ja już takiego kandydata mam :) Nie mam problemu z wyborem, tylko widzę, że tak motasz się, zasięgasz porad innych, nie jesteś do końca przekonany, czy ci z niejednorodnej partii spełnią Twoje oczekiwania, (a jeśli spełnią, to tylko dlatego, że liczysz na niepewny wariant, że 10 prawych z tej partii wpłynie na kierunek myślenia 90 pozostałych letnich), w dodatku z marnym bardzo skutkiem próbujesz wszystkich przekonać do tego mniejszego zła. Tak, czy owak to ryzykowna gra, a pewniakiem dla Ciebie możesz być tylko Ty sam. No sam powiedz, że to najlepsze rozwiązanie ;)
Tomasz
Bella PIS jest za in vitro pod pewnymi warunkami jest sprzeczne z Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego.KATOLIK W KOŚCIELE I W URZĘDZIE."NARÓD KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI""DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM"PAPIEŻ JAN PAWEŁ II
Tomasz
Rozczarowany wiem z jakiego źródła pochodzą kłamstwa na temat Pana Grzegorza Brauna jest to portal"katolicki" "prawicowy" który oczernia Pana Grzegorza jest to smutne próbują skłócić katolików.
Tomasz
Teresa Należysz to elektoratu planktonu politycznego jakim są partie polityczne.Partie polityczne zależne są od banków międzynarodowych i Tajnych Związków.Druga tura wyborów to wybór pomiędzy"dżumą" "cholerą".
Rozczarowany
Tomaszu, część nie zrozumiała, ale część dobrze zrozumiała. Tylko nigdy przenigdy sobie nie wybaczą że głosowali na p. Brauna, a on im wyciął taki numer. No jak on śmie NIE-nienawidzić PiS! Gdyby to było forum japońskie, to pojawiłyby się żądania by p. Braun popełnił sepuku :)
Teresa
Cytuję z powyższego tekstu: "Pozostaję niezmiennie krytycznym recenzentem dotychczasowego dorobku mojego Sz. Kontrkandydata, pana Andrzeja Dudy." Ależ mi p. Braun kontrkandydat p. Dudy... Konia kują, a żaba nogę podstawia. Zdobądź, Pan, ze 20% jak Kukiz, to będą Cię człeku uważać za poważnego kandydata, nie zaś za polityczny plankton trzeciego sortu.
Tomasz
[email protected] Pan Grzegorz Braun powiedział tyko sam odda głos jako obywatel wyborca głos na Pana Andrzeja Dudę a nie jako kandydat na prezydenta.Możesz nie głosować.Pan Grzegorz Braun swoją decyzją pokazał kulturę polityczną.
Tomasz
Rozczarowany Po komentarzach uważam że większość nie zrozumiała Pana Grzegorza Bruna który powiedział że sam odda głos na Pana Andrzeja Dudę swoim wyborcom zostawił możliwość nie głosowania na żadnego z kandydatów.
Rozczarowany
Lea, dość masochistyczna ta Twoja propozycja... Może powinnaś zaproponować siebie - przecież wtedy znalazłabyś kandydatkę która Cię w 100% nie wnerwia :)
Lea
Proponuję Rozczarowanemu kandydowanie na prezydenta przy następnych wyborach. W końcu znalazłby kandydata, który w 100% odpowiadałby Jego poglądom, wybrałby nie mniejsze, ale najmniejsze zło, więc w sumie można uznać, że to będzie dobro, no i nie narzekałby, że tylko krytykuję, a nic nie proponuję.
Tomasz
Rozczarowany masz racje.Sądząc po wypowiedziach usiłują skłócić Rzymskich-Katolików.
Żeby nie szkodzić Dudzie, usunięto z Gloria TV film, w którym Duda mówi o swoim poparciu dla ,,dobrego in vitro,,.In vitro oferują katolicy, a to już otwarta kpina z Pana Boga ze strony obu kandydatów - cóż wybierają Barabasza i po nas takiego wyboru właśnie się spodziewają. To woła o pomstę do nieba.
Rozczarowany
Anszua, czy ty jesteś idiota? Nigdzie nie napisałem że p. Braun popiera in vitro! Ja napisałem WYRAŹNIE: nigdy nie powiedział nic co by wskazywało na to że popiera. Poczytaj inne wypowiedzi, a znajdziesz osobę która uważa że ci co popierają głosowanie na Dudę (czyli także p. Braun) to popierają in vitro. Jesteś siewcą zamętu. A zamęt pochodzi od diabła!
Rozczarowany
@GrzesiekQ cz.2: Więzienia odbierają wolność. Jesteś przeciwnikiem więzień? A w kwestii narkomanii, spójrz na postępowanie Jezusa. Pogonił handlarzy OGRANICZAJĄC ich wolność. Bo wolność człowieka nie jest dobrem najwyższym, jeśli narusza Prawo Boga. Miałbyś rację gdyby wszyscy narkomani wybrali narkotyki świadomie i dobrowolnie, ale bardzo często tak nie jest. Po pewnym czasie większość narkomanów żałuje że bierze narkotyki, ale w większości przypadków jest już dla nich za późno i nie mają siły by zerwać z nałogiem. Są ZNIEWOLENI przez nałóg. Więc gdzie tu wolność? A zresztą, od razu zmieniłbyś poglądy gdyby jakiś kierowca pod wpływem narkotyków zabił samochodem kogoś Tobie bliskiego. Dlatego prewencja jest potrzebna. Oczywiście w rozsądnych granicach.
Rozczarowany
@GrzesiekQ cz.1: Nie zgadzam się że NAJWIĘKSZE dobro. Największe by było gdyby Jezus przekonał handlarzy by sami zabrali swój dobytek, bo wtedy handlarze zrezygnowaliby z popełniania grzechu Z WŁASNEJ WOLI. Ale doskonale rozumiem Jezusa - zastosował metodę SKUTECZNĄ, która miała na celu ochronę większego dobra. Natomiast od razu zaznaczę: mi osobiście nie podoba się termin "mniejsze zło". Używam go bo niestety jest powszechnie zrozumiały, a gdybym używał "mniejsze dobro" to wielu by nie zrozumiało o co chodzi. Podsumowując, uważam że wywrócenie stołów bankierów przez Jezusa, zabicie napastnika który chce kogoś zabić, klaps wychowawczy dany dziecku - to wszystko jest "mniejsze dobro". I za "mniejsze dobro" uważam prezydenturę Dudy (który np. nie podpisze "małżeństw" homo), niż zło prezydentury Komorowskiego.
wyborca jedynki
Ja jednak wstrzymam się od głosu w 2 turze. Wyciągnięty z kapelusza Kontrkandydat jawnie obnosi się z symboliką Unii Wolności. I wyraźnie od początku był przeznaczony do zwycięstwa. A jeśli tak, to oczywistym jest, że błędem jest podążać w tym kierunku.
Każdy oddany głos będzie za in vitro.
Bella
Duda popiera in vitro?? Czy wszyscy tutaj powariowali?? Zaspali?? Nigdy i nigdzie Duda nie mówił o tym, że popiera in vitro! Owszem, mówił o konieczności regulacji, ale czy nie przyszło nikomu tutaj do głowy, że pan Duda MUSI na obecnym etapie - kampanijnym etapie - mówić w sposób niezrażający osoby, które mają inny pogląd na sprawę? Naprawdę tego nie rozumiecie? Poza tym, jeśli nie pójdziecie na wybory przyłożycie rękę do zwycięstwa Komora, a to wówczas WY zupełnie realnie poprzecie wszelką destrukcję moralną, społeczną i gospodarczą, jaką niesie ze sobą pozostawienie Komora na stołku. To WY poprzecie in vitro i będziecie za to odpowiedzialni przed Bogiem! To WY przyczynicie się do śmierci wielu ludzi, którzy będą mordowani metodą in vitro. Inna kwestia to realność całkowitego zakazu metody in vitro. Ona obecnie NIE ISTNIEJE. I na pewno nie zaistnieje, jeżeli nie okażemy mądrości i przebiegłości i Duda to też rozumie, ale WY NIE!
Tomasz
mariolka804 Licz się ze słowami obrażasz Rzymskich-Katolików.Dlaczego Pan Grzegorz Braun nie był zapraszany do Radia Maryja i Telewizji Trwam tylko Pan Andrzej Duda .Pan Grzegorz Braun nigdy nie atakował mediów toruńskich w swoich mówił że nie jest zapraszany do tych mediów katolickich."BÓG KOŚCIÓŁ OJCZYZNA" "NARÓD KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"PAPIEŻ JAN PAWEŁ II "DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM"PAPIEŻ JAN PAWEŁ II
WNP
@M.M.Vancouver - Braun nie musi się na wszystkim znać, ale proszę niech nie mówi o rzeczach, o których nie ma najmniejszego pojęcia. Niestety należą do nich wszystkie te, o których wspomniałem. A do tego te żałosne propozycje zmian typu dajmy wszystkim broń, zlikwidować ZUS, wprowadźmy samodzierżawie na wzór rosyjskiego, ... Ten człowiek zupełnie nie wie, co mówi. Nie zastanawia się nad skutkami, nad tym, jak coś osiągnąć - plecie jak Korwin. To jak w ewangelicznym powiedzeniu o prowadzeniu ślepych przez ślepego.
Tomasz
Maria licz się ze słowami jakie wypowiadasz na forum.Jakie ty Tajne Siły reprezentujesz? \'DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM"NARÓD KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"PAPIEŻ JAN PAWEŁ II "BÓG KOŚCIÓŁ OJCZYZNA""BEZ BOGA ANI DO PROGA"staropolskie przysłowie .KATOLIK W KOŚCIELE I KATOLIK W URZĘDZIE
Do GrzesiekQ.To demagogia pozbawiona realizmu. Walka z narkomanią to nie tylko to czy bliźni robi sobie krzywdę, czy nie, ale problem przestępczości , nielegalnego handlu ,,trucizną,, (bo tak można nazwać narkotyki). Ponadto jeżeli człowiek jest zniewolony przez narkotyki, to nie jest wolny i należy mu pomóc właśnie w odzyskaniu wolności, aby świadomie nie sięgał po narkotyki. Narkotyki są pokusą, przed którą należy chronić bliźniego w imię miłości oraz dbając o to by czuł się wolny i był autentycznie wolny.
Maria
Tak się zastanawiam, czy niektóre osoby wypowiadające się na tym forum nie mają tutaj pracy zleconej.
Tomasz
Rozczarowany masz rację.Mamy podobną w historii sytuację było dwóch kandydatów którzy nie znacznie się różnili."BÓG KOŚCIÓŁ OJCZYZNA"Należy dokonać Intronizacji Chrystusa Króla na Króla Najaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej."Christus vicint !Christus regnat ! Christus imperat!""DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM".Mamy wybór między "dżumą" a "cholerą"
Panie Grzegorzu , mimo że głosowałam na Pana, jakoś obecnie trudno mi przyjąć do wiadomości autentyczność Pana ,,walki o duszę narodu,, i uznać autentyczność Pana troski. Pańskie słowa w zakończeniu artykułu zapewne nie świadczą o Pana naiwności, ale o tym, że Polaków uważa Pan za naiwnych. Zapewne tacy nie są. Świadczą o tym wybory. W sumie pana Dudę poparło niewiele ponad 16%. uprawnionych do głosowania. Widać,że jakoś nie uwierzyli,że będzie bronił wolności , własności i godności Polaków. Jeżeli Pan uwierzył , to niech się Pan przynajmniej z tym nie afiszuje.
Anszua
ROZCZAROWANY, czy ty jestes idiota? To Duda popiera In Vitro a NIE BROWN. BROWN NIGDY NIE POPIERAL INVITRO! Jestes siewca zametu. A zamet pochodzi od diabla!
Do monarchisty realisty. To co się robi z obrzydzeniem jest złe, podłe, ale i głupie,a przymus to niewolnictwo.
GrzesiekQ
@qzyck Nie wolno nikomu w imię walki z narkomanią odbierać ludziom większego dobra jakim jest wolność. Bóg dał ludziom wolność, człowiek nie może jej odbierać. Twój bliźni ma prawo robić sobie sam krzywdę i możesz go jedynie upominać. On sam siebie może zniewolić i jeden jest tylko Wyzwoliciel. Tobie w imię dbania o kogoś nie wolno ci go zbawiać na siłę, bo sam Bóg na siłę nie zbawia.
Mam pretensję do Radia Maryja, gdyż z tego co się orientuję, podczas spotkania z panem Dudą, nie poruszono tej ważnej kwestii, metody in vitro. Zapewne nie było to przeoczenie, ale celowa taktyka, by nie ujmować punktów panu Dudzie.Gdzie jak gdzie , ale w Radio Maryja ten temat powinien być w centrum uwagi, a nie był.
Rozczarowany
No i jakich to ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na forum, np. że p. Braun popiera in vitro... Mimo że nigdy nie powiedział nic co by wskazywało na to że popiera... Ale niektóre osoby to widocznie jakieś nagłe objawienie miały, bo przecież wcześniej p. Brauna wychwalały pod niebiosa :)
GrzesiekQ
@Rozczarowany Wypędzenie przekupniów ze świątyni to było największe dobro. Gdyby poprosił ich spokojnie na pewno uznali by, że to nie istotna prośba i zignorowali. Krzywda im się nie stała, a dowiedzieli się, że to co robią jest niedopuszczalne. Zabicie napastnika, który chce mnie zabić jest maksymalnym dobrem w takiej sytuacji. Ochraniam swoje życie, a napastnikowi przeszkadzam w dopisaniu zabójstwa na listę swoich grzechów. Ja broniąc się nie grzeszę, wypełniam miłość do samego siebie i sprawiedliwość. Mniejsze zło to za mało. Trzeba wybierać dobro i KK i KKK tak właśnie naucza.
Suma głosujących na Dudę lub Komorowskiego będzie liczbą obywateli Polski popierających metodę in vitro, w złagodzonej lub w nie złagodzonej formie, a będą to osoby dopuszczające możliwość wchodzenia w kompetencje Pana Boga za przyzwoleniem jednego z kandydatów - Dudy lub Komorowskiego. Przerażające jest to ,że tak głosować będą ludzie wierzący, kapłani , jak również hierarchia.
monarchista realista
Z obrzydzeniem, z przymusu, ale jednak tak trzeba zrobić. Pomimo tego wszystkiego, co tak nienawidzę w PiS. Tego cynizmu, cwaniactwa, nepotyzmu i kumoterstwa. I tego, że nie chcą przejąć władzy, tylko udają, że chcą. Bo dobrze im na opozycyjnej diecie posła.
rycerz Brauna
Nie dla szoguna ! Nie dla podatku katastralnego ! Nie dla oddania polskich lasów w ręce Żydów ! Nie dla oligarchii PO !
Lea
Rozczarowany, Twoja mądrość mnie onieśmiela... jesteś wspaniały! Gdyby cały świat był taki jak Ty, mielibyśmy raj na ziemi... dziękuję za wszelkie rady- miło, że się o mnie troszczysz, już zabieram się do studiowania.
qzyck
@Leo: Dziękuję. W końcu jakiś rozsądny głos.
Rozczarowany
Lea, nie warto tracić czasu na zapisywanie MOICH myśli. Poświęć lepiej ten czas na studiowanie Pisma Świętego i dokumentów Kościoła, bo uzyskując taką podbudowę merytoryczną to Ty będziesz Wielka ;)
Rozczarowany
W kwestii umownie nazwanej "mniejszym złem". Pan Jezus pogonił handlarzy ze świątyni, powywracał stoły bankierów. Pytanie retoryczne: czemu nie postąpił według zasady pełnego dobra, grzecznie prosząc bankierów by opuścili teren świątyni? Po drugie, KKK warunkowo dopuszcza tzw. mniejsze zło, np. zabicie napastnika w obronie życia napadniętego.
Lea
Będę zapisywać Twoje złote myśli- kiedyś trafią do szkolnych podręczników, o Wielki R.!
Stan
brawo panie Braun. jest pan dla mnie mężem stanu.
mariolka804
Jestem słuchaczką Radia Maryja i absolutnie nigdy nie usłyszałam w tym katolickim radiu żadnych kłamstw czy szyderstw na jakikolwiek temat.Nie wiem czemu Pan Braun rzuca oszczerstwa na to medium.Ta strona jest ponoć prawą stroną internetu ale czytając komentarze odnoszę wrażenie że jest ulubiona przez lewicowców czy wręcz lewaków
Rozczarowany
Dla pewnej forumowiczki to musi być najszczęśliwszy dzień w życiu! W końcu ma okazję, bez ładu i składu, rzucając oszczerstwa, wyrzucić swą od dawna tłumioną nienawiść do mnie, za to że kiedyś śmiałem racjonalnymi argumentami wykazać że jej miłość do Korwina jest ślepa :)
Z wypowiedzi pana Dudy (gloria TV) wynika,że pan Duda nie odrzuca metody in vitro , lecz mówi o jej uregulowaniu. A zatem też jest za in vitro, co jest sprzeczne z nauką Kościoła. Gdyby partia PiS odrzucała in vitro , nie pisaliby ustawy.
Lea
do qzyck: bo coś takiego jak "mniejsze zło" nie funkcjonuje w nauczaniu Jezusa. "Niech wasza mowa będzie:Tak,tak;nie nie". Mniejsze zło, to ciągle zło, tyle,że mniejsze.
Hanza
popieram. Glosuje na Dudę.
Do qzyck. Identyfikuję się z Pana wypowiedziami.
Do ,,bazylejka,,. Dobrymi intencjami jest także piekło wybrukowane. Pan Braun (na którego głosowałam) zachęca oficjalnie do wyboru tzw. mniejszego zła,co nie jest zgodne z etyka chrześcijańską. Każde zło, mniejsze czy większe jest złem, a ideologia UE , którą reprezentują kandydaci jest szczególnym złem.
qzyck
Polecam wywiad z Panem Braunem:https://www.youtube.com/watch?v=8d6tUbId-54 od około 14:20 jest mowa o prostytucji i narkotykach Sam dzisiaj zastanawiam się, czy słusznie głosowałem na niego...
bazylejska
Od dwudziestu lat mieszkam za granicą. Polską polityką interesuję się w sposób umiarkowany. Na ogół biorę udział w wyborach, ale nie śledzę na bieżąco wszystkiego co się w Polsce dzieje. O panu Braunie dowiedziałam się przypadkiem. Po zarejestrowaniu się do głosowania w ambasadzie, postanowiłam zapoznać się z poglądami kandydatów na prezydenta. Pan Braun od razu zrobił na mnie doskonałe wrażenie. W ciągu dwu tygodni poprzedzających wybory odsłuchałam jego licznych wypowiedzi na youtubie. Był jedynym kandydatem, który nie bał się mówić o sprawach najistotniejszych. Niestety nie udało mi się przekonać do tej kandydatury mojej rodziny w Polsce. W ich odczuciu wszystko jest czarno-białe: Ameryka to sojusznik, Rosja to agresor, każdy kto kwestionuje dobre intencje Stanów Zjednoczonych działa na rzecz Moskwy. Fakt, że zachęca pan teraz do głosowania na Dudę, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dokonałam własciwego wyboru w I turze. Dziękuję, że pan kandydował.
qzyck
Pan Jezus nigdy nie wybierał tzw. "mniejszego zła"...
woj
przykre, że G. Braun poparł granie na dudach , a i PCh 24 oszczędnie go popierało, wiedać że amerykanizm ważniejszy od Prawdy
Leo
A więc musimy głosować raz drugi na uzurpatorów którzy nigdy nie wypowiedzieli zadania "Nie jestem zakładnikiem sił wrogich Polsce". Jakie to wybory i jakie głosowanie? Biorą nas na zimno.
Obojętnie na kogo zagłosuje, nie będzie to ratowanie ,,duszy narodu,,.Dusza narodu to nie ideologia UE.
Maria
Pan Braun dobrze określił obecną kampanię, to walka o ,,obronę cywilizacji". Musimy odłożyć na bok uprzedzenia , animozje, swoje wizje, bo stawka jest zbyt duża. Nie możemy oddać władzy z powrotem w te same ręce. A walka będzie trudna. Wszyscy liberałowie, komuchy i wszelkiego rodzaju popaprańcy opowiedzą się za obecnym prezydentem, dlatego komu leży na sercu dobro Polski, zachowanie wiary i wartości moralnych, powinien stanąć do wyborów i oddać głos na Pana Dudę. Panu Braunowi dziękuję za jego decyzję i mądre słowa.
janko010
Sytuację naszego Narodu celnie oddają słowa Cz. Miłosza-"Chyli się Polska w trudne czasy przed widmem wódki i kiełbasy". Dotyczyło to czasów wczesnego komunizmu, ale czy teraz to nie komunizm tylko Zachodni, w białych rękawiczkach, cały czas walczący z Bogiem. A odnosząc się do wyników P.Kukiza jestem przekonany że są realne. Jako członek Obw.Kom.Wyb nr 88 w R.pragnę podać niektóre wyniki, i tak:A.Duda 289 gł.P.Kukiz 181gł. Br.Komorowski 171 gł.Jestem przekonany z oglądu pracy Komisji że śą to dane rzetelne.
kvt
trzeba po prostu iść i wygonić z pałacu Komorowskiego... prezydent z PiS vs rząd z PO-PSL oznacza wzajemne blokowanie, wetowanie, zabieranie krzesła itd. A im mniej ta władza uchwali, tym bezpieczniej dla nas!
Jurek
Dziękuję Grzegorzowi Braunowi i sztabom jego ludzi za start w tej kampanii i z tę kampanię. Dziękuję za przyjęte kierunki, poczynając od budzenia śpiących rycerzy. ?Regimentarzu prowadź!? +++ Maryjo, Matko nasza i Królowo, potrzeba nam na tę kampanię Twojej interwencji, albo i Nowego Cudu nad Wisłą. Więc ucz nas i bądź Hetmanką, a ludzi o szczerych intencjach ale zabłąkanych prowadź do Chrystusa, aby Polska była Jego i Twoim rzeczywistym Królestwem! +++ APEL: "Budźmy śpiących rycerzy" i dołączajmy do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę!
baon
Babcia mawiała: "... idiotów nie sieją, idioci się rodzą ..." co widać, co słychać i co czuć !!!
gpm
Głosowałem na pana Brauna w tych wyborach, zagłosuję na niego i za pięć lat.
Tomasz
Należy w drugiej turze wyborów zagłosować na Pana Andrzeja Dudę z przykrościom stwierdzam smutny fakt że media uważające się za katolickie i tzw prawicowe większości przemilczały kandydaturę Pana Grzegorza Brauna praktykującego Katolika monarchistę.
gpm
Głosowałem na P. Brauna w tych wyborach, zagłosuję i za pięć lat.
Lea
Dla pewnego forumowicza to musi być najszczęśliwszy dzień w życiu! W końcu ktoś, i to nie byle kto pomyślał jak on... W końcu ma kolejną okazję powiedzieć: "myśli tak samo jak ja, ale muszę jeszcze wszystkim przypomnieć, że JA już dawno to mówiłem!. Albowiem dobre jest tylko to, co JA uważam za dobre, a kto myśli inaczej, jest sodomitą, liberałem, czci mamonę, a nie Boga, a tak w ogóle to przez to, że woli głosować na jakichś Korwinów, Wilków, Kukizów, jest odpowiedzialny za wygraną Komorowskiego i upadek Polski!"
Alanda
P.Braun bylby dobrym prezydentem ale miał za małe poparcie ,więc głosowałem na P.Dudę ...ale w przyszłym sejmie będzie niezbędny i zakotłuje tam i namiesza dla dobra Rzeczypospolitej!
Soplica
@Katoda - mamy podobne odczucia. Krytyka "większości" niegłosującej jest porażającym przykładem - nie bójmy się tego nazwać po imieniu - głupoty i antypolonizmu. Reszta nie ma zielonego pojęcia o sytuacji Polski i głosuje na - zazwyczaj - populistę. Kukiz urwał głosy Dudzie, Komorowski w drugiej turze podkupi elektorat Kukiza i mamy drugą kadencję. Ot i cała prawda ... :(
darek
wszyscy jakby zapomnieli o mozliwosci falszerstw wyborczych, ja nie wierze w tak niski wynik G Brauna i ponad 20% P Kukiza, ktory chyba zostal wyznaczony do zagospodrowania palikotowcow
Bartek
Wspaniały ,ideowy człowiek oby startował do Sejmu lub Senatu.
M.M.Vancouver.
do - WNP. To nie Grzegorza Brauna jest "zadaniem" nauczania o katolickiej nauce spolecznej, bo On nie jest "teologiem"? Ciekawe,ze wszyscy biskupi "znaja" sie na gospodarce? To jak On "daleko zajedzie" to sie jeszcze okaze a co do "uzupelniania wiedzy" to kazdy z Nas robi to do samej smierci i jak wiesz "glupi umiera"! Nie ma takiego na ziemi "co wszystko wie" a jest tylko "jeden" - ten co nas stworzyl!
medioznawca
Szokująca była postawa mediów toruńskich - judeochrześcijańskich, modernistycznych. Na debatę został zaproszony nawet ostatnio Komorowski, a bramy i furtki były zamknięte dla katolika Grzegorza Brauna i dla propolskiego i polskiego Ruchu Narodowego. Rozpoznanie "bojem" nastąpiło. Trzeba zakładać polskie , katolickie, niezależne media . Czas nagli !!!
Katoda
Jestem rozczarowany (nie po raz pierwszy) kondycją intelektualną naszego narodu. Zwolnili się nasi wyborcy z obowiązku myślenia. Poszukiwanie prawdy, sprawdzanie podsuwanych informacji, czy choćby zwykła chęć wiedzy o otaczającym świecie ustąpiły miejsca tępocie, niechęci, lub otwartej głupocie. Zapomnieliśmy skąd pochodzimy? Zapomnieliśmy o swoich korzeniach? Zapomnieliśmy o dawnej wielkości? Jeśli tak to zasługujemy w pełni na los, który nas czeka.
WNP
Grzegorz Braun, przy całej swojej kulturze i bezkompromisowości, niedopuszczalnie miesza pojęcia wykazując się czasem nawet żenującą niewiedzą. I tak np. myli libertarianizm z chrześcijańskim pojęciem wolności, indywidualizm z personalizmem. Łaja biskupów za jego zdaniem niewłaściwe podejście do gospodarki, a sam nie ma pojęcia o katolickiej nauce społecznej. W swoich planach na przyszłości przypomina rozpolitykowanego nastolatka snując swoje odrealnione pomysły. Życzę mu jak najlepiej, ale bez uzupełnienia wiedzy i przemyślenia sprawy daleko nie zajedzie. A jeśli by przy tym nastawieniu zajechał, to byłoby nieszczęście dla nas wszystkich.
Rozczarowany
"24 maja oddam nań głos, ponieważ nie wyznaję zasady im gorzej, tym lepiej" - brawo! Pan Braun coraz bardziej mi się podoba, bo pośrednio przyznał że uznaje zasadę "wyboru mniejszego zła".
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.