DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Gowin, Morawiecki i Jurek apelują: potrzebujemy obrony terytorialnej

Data publikacji: 2016-03-05 19:00
Data aktualizacji: 2016-03-05 19:28:00
Gowin, Morawiecki i Jurek apelują: potrzebujemy obrony terytorialnej
fot.Adam Chelstowski/FORUM

Przedstawiciele Polski Razem, Kukiz’15 oraz Prawicy Rzeczpospolitej zaapelowali na wspólnej konferencji prasowej o zbudowanie polskiej obrony terytorialnej.

 

Jak podkreślili Jarosław Gowin, Kornel Morawiecki oraz Marek Jurek, Rosja stanowi zagrożenie dla Polski, czego sygnałem jest tocząca się na Ukrainie wojna. – Dąży do odbudowy wpływów na obszarze bloku wschodniego – powiedział Jurek.

 

Bohaterowie konferencji zwrócili też uwagę na zagrożenie związane z napływem imigrantów z Bliskiego Wschodu. – Mamy wielki problem imigrantów ekonomicznych z krajów Bliskiego Wschodu, z których część wyraźnie wrogo odnosi się do zasad cywilizacji europejskiej - ocenił lider Polski Razem i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

 

Dlatego, obok modernizacji armii, politycy uznali za słuszne, by zaapelować o wzmocnienie polskich sił obroną terytorialną. – To wymaga wielkiej odpowiedzialności narodowej. Trzeba powiedzieć, że wojna na Ukrainie zbudziła tę odpowiedzialność, która manifestuje się przez masowy ruch zaangażowania w różnego rodzaju szkolenia, masowy ruch obronny. To jest wielki znak rosnącej odpowiedzialności za obronę narodową – zaznaczył Jurek.

 

W grudniu ubiegłego roku szef MON Antoni Macierewicz powołał pełnomocnika ds. tworzenia obrony terytorialnej kraju. Został nim dr Grzegorz Kwaśniak.

 

Jak informuje Sztab Generalny Wojska Polskiego, do kwietnia powinna być gotowa koncepcja wojsk obrony terytorialnej. Będą one piątym rodzajem sił zbrojnych i równorzędnym partnerem dla armii zawodowej.

 

 

Źródło: rp.pl

ged

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
lolo
obrony z czym z kijami, kosami na sztorc? gdzie ustawa o wolności posiadania broni?
Ślązak
Tego od dawna oczekiwałem. Żadne sojusze nam nie pomogą, jak pokazała historia - jeśli sami nie będziemy odpowiednio zorganizowani (formacje w każdej gminie, magazyny w każdym powiecie) i zmobilizowani (wychowanie patriotyczne i obronne w każdej szkole i w publicznych mediach).
JARO
czy nasze żołnierze oprócz kierowania ruchem na skrzyżowaniach coś jeszcze potrafią? bo nawet służba wartownicza jest dla nich za skomplikowana - koszary są pilnowane przez starych esbeków, ubeków i innych specjalności, a "zawodowi" żołnierze co w tym czasie ćwiczą? najpierw te 100 tyś. żołnierza to musi dobrze obsługiwać wszelką broń, panienek w armii nie potrzeba (niech czekają na zewnątrz na przepustkę ukochanego), a administracja to ma być szczątkowa, złożona z żołnierzy, nie cywilów; a cywile muszą być w końcu dopuszczeni do broni - w każdej rodzinie normalnej - ojciec, poślubiona matka, ich dzieci (tu łącznie z adoptowanymi), powinien znajdować się przynajmniej pistolet; i to ojciec powinien odpowiadać za jego zabezpieczenie; a co robi w tej materii partia rządząca - najkrócej jak można powiedzieć - kluczy; dalej nie rozumie problemu; a te konferencje, jak ta opisana powyżej, to tylko, w obecnej sytuacji, pic na wodę fotomontaż; dalej tylko gadamy, gadamy, ...
Gula
A jednak : "Mamy wielki problem imigrantów ekonomicznych z krajów Bliskiego Wschodu, z których część wyraźnie wrogo odnosi się do zasad cywilizacji europejskiej". Czyja to jest wina? Polaków którzy dawno alarmują o działania zabezpieczające czy głuchego na ich ostrzeżenia rządu? Znowu coś zepsuliście po to, żeby teraz naszym kosztem to naprawiać!
Krasicki
Wśród serdecznych "przyjaciół" psy zająca Bobka zjadły.
Bobek
O! mamy tu na forum wypowiedzi ruskich tr.olli. Ewentualnie można ich nazwać pożytecznymi ido####.
beta
Do kogo oni apelują?
@
Prowokujące Rosję wypowiedzi to "zadanie" tych panów. Muszą się wykazać odpowiednią ich liczbą przed swoimi nadzorcami. Tu nie chodzi o OT, chodzi o "wykonanie zadania".
Leo
Gowin, Morawiecki i Jurek?
Anna
Gdyby panowie mieli dobre zamiary, pozwoliliby na powszechne posiadanie broni. Putin swojemu narodowi pozwolił, nasi wybrańcy czegoś/ kogoś się boją.... Czyzby Narodu?! OT nie jest rozwiązaniem bo zaprzysiężony żołnierz musi wykonywać rozkazy przełozonych, jak nie to czeka go Sąd Polowy i czapa. A jakie będą rozkazy Macierewicza?! Iść na Moskwę czy tylko na Krym?
Anna
Panowie potrzebują naszej krwi. Potrzebnej do obrony magdalenki ( nie mylić z Polską)
stan
Zgodnie z obecną doktryną wojenną USA, największe zagrożenie stanowi Rosja. I tej doktryny będziemy bronić, jak socjalizmu bram. Widać, na czyim pasku chodzą ci panowie.
dziuniek
bullshit...99% rodaków płci obojga nie trzymało w rękach spluwy... broni palnej w rękach prywatnych jest 500 tys. szt...pobór do zasadniczej służby wojskowej skończyl sie bodajże w 2008r...od tego czasu armia liczy ok 100 tys ludzi, w tym kobiety a połowa z tych 100 tys. siedzi za biurkiem...sposród jakich ludzi będzie sie rekrutować ta obrona terytorialna? spośrod tych, którzy nie wyjechali na Wyspy i do Reichu, ale o tym marzą? żeby bronić jakiegolwiek terytorium trzeba mieć motywację, trzeba widziec w tym jakiś ineteres własny, jak kiedyś pospolite ruszenie szlachty; Boże miej w opiece ten biedny Naród, bo jego przywódcy bredzą....
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.