DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 21 SIERPNIA
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Wiktoria
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Genderowa hucpa w katolickiej szkole

Data publikacji: 2017-06-15 09:00
Data aktualizacji: 2017-06-15 14:04:00
Genderowa hucpa w katolickiej szkole
Fot. Henryk Przondziono / Foto Gosc / FORUM

Walka z „dyskryminacją płciową” wkroczyła do polskiej, katolickiej szkoły. Wszystko za sprawą dwóch uczennic, które uznały, że teraz wolą być „uczniami”. To wystarczyło genderystom, by na dobre rozpętać walkę o „trans-prawa”. Rzecz jasna, nie bacząc na obowiązujące - wszystkich i równo - zasady.


Obraz bitwy, jaka toczy się w prowadzonym przez Jezuitów publicznym gimnazjum i liceum im. św. Stanisława Kostki w Krakowie, jest porażający. A styl, w jakim o „trans-prawa” uczennic walczą zaczadzeni ideologią gender aktywiści, tylko potwierdza, że nie chodzi tu o dobro uczennic, ale poczynienie w murach polskiej – więcej – katolickiej szkoły, wyłomu dla lewackiej ideologii.

 

O co toczy się spór? Otóż w szkole znalazły się dwie „uwięzione” w swojej płci nastolatki. Dziewczyny uznały, że teraz chcą być chłopcami i zażądały, by tak do nich się zwracać. Trudno ocenić, czy dziewczyny przeżywają trudny okres, czy też postanowiły się „zabawić”, lub czy zostały do tej zabawy przez kogoś zachęcone, niemniej żadna z nich swojej płci dotąd nie zmieniła, a i wciąż w oficjalnych dokumentach obie pozostają kobietami.

 

Trudno więc, by nauczyciele nie potraktowali całej sprawy jako bezczelnej hucpy. Rzecz jasna, sprawa szybko została podszyta lewacką ideologią, a wszelkie próby normalnego – czyli zgodnego ze stanem faktywnym – traktowania uczennic, zostały odebrane jako dyskryminacja, znęcanie, dręczenie… Spór oczywiście szybko wyszedł poza szkołę, a chętnie włączyli się w niego piewcy gedneryzmu.

 

Tak oto na początku czerwca – wobec alarmujących informacji płynących zza murów szkolnych – zażądano od dyrekcji przeprowadzenia w placówce szkolenia z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej. Prośby nie przyjęto, a „tęczową” delegację zamiast ugościć – o zgrozo – odprawiono z niczym. Jak to u lewaków bywa, wszystko odbyło się bez uprzedniego umówienia spotkania i „pod naciskiem”.

 

Choć postawa dyrekcji rozczarowała aktywistów, postanowiono walczyć dalej. Kolejnym krokiem miała być antydyskryminacyjna demonstracja przed szkołą. I to w podczas dnia otwartego i pikniku szkolnego. Chodziło przecież o sprzeciw wobec represji „wobec dwójki najodważniejszych uczniów, którzy zgodzili się występować przeciw szkole”. Pikieta ostatecznie została dowołana z uwagi na „pogróżki ze strony środowisk nacjonalistycznych”. Uznano, że spór ze szkołą będzie toczony, ale w inny sposób.

 

Warto zaznaczyć, że na potrzeby swojej akcji genderowcy wykorzystali plakat informujący o dniach otwartych jezuickiej szkoły, przerabiając jego treść na tęczowo-marksistowską modłę. „Matronat” nad akcją – jak widnieje w tak spreparowanym ogłoszeniu – wziął: Kolektyw Grzmot, Kolektyw Transprzyjaźń i Związek Uczniowski Liga Młodzieży Wolnościowej.

 

Rzecz jasna, walczący z dyskryminacją nie mają sobie nic do zarzucenia, zaś listę żali wobec szkoły każą traktować jak dogmat. Aktywiści usiłują wymusić na dyrekcji przeprosiny dla „dyskryminowanych” uczennic.

 

Warto również zwrócić uwagę na osobliwy język jakim komunikują się genderowcy. Takie oto „kwiatki” można znaleźć na Facebookowym wydarzeniu „NIE dla dręczenia uczniów!”: „W dodatku dyrekcja nie chciała umożliwić naszemu kolektywowi wspólne negocjacje. Jedyną osobą z którą chcieli rozmawiać przedstawiciele szkoły byłam ja, co nastąpiło po wyproszeniu transpłciowych uczniów z sali i poniżeniu ich werbalnie w mojej obecności przez nazywanie ich dziewczynkami” – napisała jedna z aktywistek.

 

I dalej: „Toteż wszystkie negocjacje na poważnie były prowadzone ze mną, osobą, która w żaden sposób nie deklarowała reprezentacji całego kolektywu - co i tak nie mogło mieć mocy wiążącej, ponieważ nasz kolektyw jest równościowy i podejmuje decyzje na mocy konsensusu”. Jedno jest pewne: walka z procederem „prześladowania uczniów, którzy nie pasują do ideologicznej wizji społeczeństwa katolickiego trwa dalej”.

 

Takie to właśnie są (opłakane) efekty nijakiego podejścia polskiego rządu do kwestii „antydyskryminacyjnych” i „równościowych”, wpuszczania do szkół wszelakiej maści seksedukatorów. A deklaracje rządu o tym, że nasz kraj będzie wprowadzał genderowe konwencje, tylko zachęcają środowiska LGBT+ do walki o „trans-prawa”. Czy polskie władze chcą, by w polskiej szkole głoszono, że „binaryzm płciowy - czyli wiara że mogą istnieć tylko dwie płcie, jest kłamstwem mającym za zadanie ukryć przed nami prawdę o naturze człowieka”?

 

Przykład krakowskiej „Kostki” pokazuje, że trzeba stanowczo przeciwdziałać takim zapędom. I to bardzo szybko.

 

 

MA
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
aqq
Marksizm, i tyle.
jana
Jeśli są chłopcami należy im powierzyć męskie obowiązki i posłać na wojnę z paczką podpasek.
gucio
A może by tak wydalić je ze szkoły?
Anaja
Uczeń i rodzic zapisując do szkoły katolickiej przyjmują do wiadomości katolicki charakter takowej szkoły. Nie stosowanie się/ nie przestrzeganie nauki katolickiej naraża na skreślenie z listy uczniów.
Mnemoniuk
O co chodzi? Czy te uczennice są pełnoletnie? Jeśli nie, dlaczego szkoła nie zwroca sie do ich rodziców z nakazem doprowadzenia dzieci do porzadku. Wszystkie szkoły działaja w oparciu o statuty, w których jasno są wyłozone prawa, obowiązki uczniów i zasady, którym muszą się podporzadkować.
oburzony
To ta straszna lewaczka JULIA FLORAIDH, zobaczcie jej profil na facebooku! Czy można to zgłosić za propagowanie komunizmu?
SN
Popieram przedmówców. Te dwie świruski usunąć ze szkoły, skoro rodzice nie potrafią przywrócić im pionu. To na 100 km śmierdzi prowokacją a rodzice reszty uczniów mają święte prawo wymagać by ich dzieci uczyły się w spokoju, bez zadym organizowanych przez genderową swołocz. A przy okazji, kiedy PiS wypowie haniebną ustawę 1066 i te genderowe wymiociny będą POgonione ze szkół i uczelni? Jako podatnik żądam by po "nałuce" łajdaczki hochsztaplerki Środy i spółki na uczelniach finansowanych z podatków nawet smród nie pozostał.
r
@And123: a gdybym sobie zażyczył byś mnie uznał za króla i bił przede mną pokłony - zrobiłbyś to?
And123
A nie można się do nich zwracać po prostu tak, jak sobie tego życzą?
Andre
Śmiać się, czy płakać ? Może już czas na gender II - chcę być zwierzakiem. Smutna prawda ale niestety bezdomny człowiek nie może liczyć na tyle co bezdomny pies. Zwróćmy uwagę na to jakie to inwestycje czynią samorządy dla bezpańskich piesków. Szatański plan w toku.
r
A Misiu jak zwykle robi sobie zwyczajne jaja. Skoro dla niego "zmiana w dowodzie" decyduje, to niech podeśle swój dowód. Nadrukuję mu że jest niedźwiadkiem i będzie mógł oficjalnie ryczeć.
Józef z Tallina
Dawniej skrytykowanoby te dwie osoby za obrazę dobrych obyczajów, dziś jacyś genderowa szamani mogą sterroryzować całą szkołę i to szkołę katolicką. Czemu szamani nie założą dla siebie specjalnej szkoły o profilu sodomicko-gomoryckim z klasami gdzie ładuje się do głowy takie treści ? Niech zostawią normalnych ludzi w spokoju i nie zawracają głowy swoimi dewiacjami.
były nauczyciel
Należy sobie poszukać innej szkoły. Dyrekcja zaś powinna wydalić natychmiast.
a-z
Przecież uczennice/uczniowie mieszkający w Polsce (tym bardziej w Krakowie, gdzie szkół jest chyba aż za dużo), jeżeli czują się "uwięzieni" w swojej płci (cóż za określenie) mogą szkołę zmienić natychmiast!!! Uważam, że Dyrekcja Szkoły nie powinna się "patyczkować" i zmuszać "biedaków" do pobierania nauki w tak niesprzyjających im warunkach!!! Wydalić ze Szkoły bez zbędnej zwłoki!!! Na razie nie ma jeszcze przymusu uczęszczania do katolickiej szkoły!!!
Weronika
Do mucha : Swieta racja tak na przykladzie gdy nie wchodzisz z kims w dyskusje to twoja stanowczosc wygrywa , ale gdy zacznasz dyskutowac to zawsze tamten chociaz cokolwiek dla siebie uszczknie
Michu.
Genderyści robią sobie zwyczajne jaja. Osoby transpłciowe przechodzą skomplikowane operacje procedury jak pani Grodzka. Dopiero wówczas mają zmianę w dowodzie. Gender w tej formie to żarty, bo jakby faktycznie chciały zmienić płeć zaczęłyby od wizyt lekarskich itd, a nie od rabanu w szkole.
Megi
Niestety to jest owoc zatwierdzonej przez PO i PSL ustawy antyprzemocowej, i podpisanej przez Komorowskiego.....PiS NIC NIE ZROBIŁ żeby znieść obowiązujące prawo PROMUJĄCE GENDERYZM....wielokrotnie pisałam, że wynaturzeńcy wchodzą drzwiami i oknami do POLSKIEJ SZKÓŁY, bo CHRONI ICH usankcjonowane przez Sejm Polski SODOMSKIE PRAWO...PiSiory milczą, bo boją się CZAROWNIC z czarnych marszów, które jak widzimy potrafią skutecznie krzyczeć i do tego są bezkarne...
Rychu
A co na to...rodzice tych 2 chłopców/dziewczynek (wybierz właściwe)? Czy puszczając specjalnie do katolickiej szkoły, świadomie nie chcieli jej zniszczyć? Normalny rodzic widząc, że jego dziecko jest inne puściłby do innej szkoły a nie typowo katolickiej. Zróbcie wywiad z rodzicami bo może oni o tym jeszcze nie wiedzą, że ich córki to faceci.
mucha
jeśli ze złem nie idzie sie na tolerancyjny układ to sie wygrywa
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.