DZISIAJ JEST
WTOREK 19 WRZEŚNIA
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
NMP z La Salette
Imieniny obchodzą:
January, Emilia, Teodor, Konstancja
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Francja ustanowi zakaz używania określeń „matka” i „ojciec”

Data publikacji: 2013-06-10 13:00
Data aktualizacji: 2013-06-10 14:37:00
Francja ustanowi zakaz używania określeń „matka” i „ojciec”
Christiane Taubira, fot. Ericwaltr / commons.wikimedia.org, licencja cc

W związku z prawną instytucjonalizacją – wbrew zdecydowanej większości obywateli – tzw. małżeństw homoseksualnych, francuski rząd przygotuje projekt ustawy zakazującej używania w dokumentach określeń „matka” i „ojciec”. Projekt, jak tłumaczy minister sprawiedliwości Christiane Taubira, ma być gotowy już na 31 października.


Zgodnie z zamiarem rządu w miejsce sformułowań „matka” i „ojciec” w dokumentach pojawi się określenie „rodzice”. Będzie to dot. zarówno par homo- jak i heteroseksualnych. W kodeksie cywilnym pojawi się także zapis stwierdzający, że „małżeństwo to związek dwóch osób, różnej lub tej samej płci” i ustanowione zostaną „równe prawa adopcyjne”.


Minister sprawiedliwości Christiane Taubira w rozmowie z katolicką gazetą „La Croix” na pytanie dot. skandalicznego zezwolenia na adopcję dzieci przez pederastów i lesbijki stwierdziła: - Kto jest w stanie zapewnić, że adopcja dzieci przez pary heteroseksualne będzie lepsza dla nich, niż przez pary homoseksualne? Czy pary heteroseksualne na pewno są w stanie stworzyć dzieciom najlepsze warunki dla ich rozwoju?


W zeszłym tygodniu kardynał Philippe Barbarin przestrzegł przed katastrofalnymi konsekwencjami legalizacji „homo-małżeństw”. Mówił, że „małżeństwa homoseksualne mogą w konsekwencji prowadzić do zalegalizowania kazirodztwa oraz poligamii w społeczeństwie”. Przestrzegł także przed rozpadem społeczeństwa. - To może mieć niezliczone konsekwencje. Potem będą chcieli tworzyć pary z trzech lub czterech osób. A jeszcze później mogą chcieć znieść powszechnie krytykowane kazirodztwo – tłumaczył hierarcha.


Czołowi francuscy katolicy opublikowali manifest „Modlitwa za Francję”, w którym można przeczytać, że „Dzieci powinny móc w pełni korzystać z miłości ojca i matki, i nie powinny być zakładnikami zachcianek dorosłych”. Niedawno Benedykt XVI zaprosił 30 biskupów francuskich do Włoch, aby nakłonić ich do wszczęcia zdecydowanej walki z nowym skandalicznym prawem. Mówił, że „Mamy tam prawdziwe wyzwanie do podjęcia”. Jak dodawał: „Rodzina, będąca podstawą życia społecznego, jest zagrożona w wielu miejscach, wskutek wadliwej koncepcji natury ludzkiej”.Źródło: The Daily Telegraph, AS.

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
francuski rodzic
Żabojadom się we łbach poprzewracało. Nie długo będą chcieli prawnie usankcjonować kopulacje z kozami o osłami. Zresztą, jak widać, osłów tam nie brakuje.
marekb54
Ciekawe jak poradzą sobie francuscy prawnicy, gdy dojdzie do legalizowania par zoofilskich. Oni też zaczną upominać się o swoje prawa w tzw. wolnym, demokratycznym kraju.
z3
Hehe. A niech sobie wprowadzają te swoje dziwactwa. Za 10 lat muzułmanie opanują ten kraj, wprowadzą szariat i zrobią porządek. Niestety rzeź będzie potworna, ale sami się o to proszą.
marekb54
Dewianci seksualni chcą zmienić normalny świat dla własnych potrzeb.
wolnyumysł
Za 20-cia lat będzie mnóstwo takich tragedii,jaki dalej przedstawię.Dwóch homo nie wiadomo adoptuje dziewczynkę lub chłopca.Gdy dorosną,będą miały 20-cia,25-ć lat,spotkają kogoś odpowiedniego,zakochają się.I co będzie dalej?,ona przyprowadzi chłopaka do domu,aby poznał rodziców?,i powie:to moja mama a to mój tata?,on zobaczy,że coś tu nie tak i da nogę.Może nawet z rozpaczy odebrać sobie życie.Dzieci tak wychowywane będą miały zresztą nikłą szansę poznania kogoś odpowiedniego.Wielu rodziców nie wyrazi zgody na taki związek.A co będzie w szkole.Zamiast się uczyć,będzie ciągle w stresie.Winni nie będą ukarani,bo ich nie znajdą.Myślę,że autorami tego tragicznego pomysłu są jak zwykle ci sami,którzy cały czas mieszają już od niepamiętnych czasów.Chcą skłócić społeczeństwa jeszcze bardziej,bo w mentnej wodzię
kasikc
Jasne!!! Niech ludzie robią tak dalej!!! Tylko konsekwencje takich działań społeczeństwo odczuje jak w dorosłe życie wejdą rzesze dzieci wychowanych w takich pseudorodzinach czyli za jakieś 20 lat. Wtedy zobaczymy kto miał rację jak nagle wzrośnie liczba ludzi nie dających sobie rady z własną seksualnością i tożsamością. Co dalej? Samobójstwa, kolejki i psychiatrów bądź też wyzbyci normalnych ludzkich odczuć biedni ludzie. Nie trzeba być wykształconym, żeby wiedzieć, że żeby prawidłowo dziecko się rozwijało należy mu pomóc mądrze zrozumieć jego seksualność. Białym ludziom od nadmiaru dobrobytu w głowach się poprzewracało i mają się chyba się za dobrze, to wymyslają wszystko chyba żeby się nie nudzić.Ja też współczuję tym dzieciom bo nie beda miały możliwości poznania zgodnego z naturą życia rodzinnego. To są zachcianki ludzi, którym się wydaje, że ich zboczenie nie jest niczym złym a dziecko jest tylko przedmiotem, żeby pokazać, że to wynaturzenie nic nie znaczy
Rojalista-1410
To dowód, że władzę dzierży ciemnota i zboczeńcy.
Bella
Francja najstarsza córa Kościoła i kolebka masonerii ! To pomysł masonerii ! Gdzie jest lekceważenie Boga i jego praw , rozwój homoseksualizmu i pederastii tam następuje upadek cywilizacji . Ogromnie żal mi dzieci , które mogą trafić do takich adopcyjnych pararodziców . Do Polski też wkraczają prężnie genderowcy . Ostatnio czytałam , że nawet już na KULu mają swoje wykłady .Trzeba stanowczo przeciwstawiać się takiej nieludzkiej ideologii .
Grażka
Jestem położną. Do tej pory przyjmując nowo narodzone dziecko na świat mówiłam matce,że urodził się syn, czy córka.A teraz, że dziecko zdeklaruje swoją płeć za kilka lat i tak w ogóle to jest jakaś paranoja. I to w obliczu prawa. Boże uchroń Polskę od takich ustawodawców.
Kaja
Kompletny kretynizm!
ruda
mój komentarz to jedno slowo - STRASZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jureczek
dziś ukocha ciebie mamusia jutro ukocha ciebie tatuś, tak mocno adaptowane dzieci (w majestacie prawa) będą kochane przez niby rodziców. I co z tego wyrośnie na dojrzałe lata?
Staś
Trzeba być czujnym i roztropnym podczas wyborów do władz.
visitor
a ja myślałem że Francuzi są białymi europejczykami
wzc
Ja jestem w stanie zapewnić, że normalna rodzina będzie lepiej wychowywała dzieci, niż para zboczeńców. Na kogo, zdaniem pani minister, wychowa dziecko taka para, na normalnego człowieka, czy na kolejnego zboczeńca?
ampolion
Czy to znaczy, że "Ojcze nasz" też jest nielegalne?...
lil
PARANOJA!!!
megaskropkapl
dlaczego do rządu wybierają idiotów i debili. Niedawno widziałem film "Idiokracja". Wszystko wskazuje na to, że zmierzamy właśnie w kierunku jaki pokazuje ten film.
peter
Nikt nie powinien mieszać się w sprawy Boże oraz natury,leczenie rozpocząć powinni ci co proponują coś takiego.
krzysiosi
Rodzice jak nazwa wskazuje to ktoś kto rodzi, Niestety pederaści i inne tego typu wynaturzenia nie mają szans na rodzenie więc nie są i nie mogą być rodzicami. To chyba proste. Chyba nie dla Francuzów.
mw
po prostu strzal w leb..
JJA
RODZCE TO CI CO SPŁODZILI ...RÓD , RODZINA... RODZIC ...
Myś
A ja sobie myślę, że ta sytuacja stworzy męczenników za sprawę...Pan Bóg sobie poradzi...nawet z taką sytuacją. Za jakiś czas to Francja będzie błyszczeć gorliwością.
Basia__
Jakże współczuje tym biednym dzieciom, których "rodzice" nie będą ojcem i matką, a inaczej... :( czemu one są winne ludzie, że nie będą miały ojca albo matki...?? :(:(
xyz
miłość bliźniego wylewa się z komentarzy :D hipokryci :D
Beata
Należy w rodzinach pracować nad wychowaniem Bożych ludzi tak, aby to oni ustanawiali prawa. W dzisiejszych czasach są tylko dwa wyjścia -> wychowanie lub rewolta.Inaczej tego nie zmienimy. Bycie tradycyjna rodziną składająca się z ojca i matki (k+m) musi stać się znowu modne. Cały ten szum, który powstaje w mediach wokół ludzi o orientacji homo itp powoduje że dzisiejsza młodzież przed którą stoją różnego rodzaju wybory związane z dojrzewaniem wyrasta w poczuciu zamieszania i dezorientacji w tym co jest słuszne, a co nie. Lansowana na siłę moda sprowadza ich na manowce. Za jakiś czas ci sami młodzi ludzie znajda się w strukturach rządowych i zaczną ustanawiać nowe prawa i nowe mody. My jako chrześcijanie musimy mieć silne kręgosłupy moralne, otwarcie mówić o swoich przekonaniach i świecić przykładem jak kaganki w ciemnościach. Wcześniej czy później Ci, którzy teraz wykrzykują hasła promujące homoseksualizm odpowiedzą za swoje postępowanie. Nie tylko przed Bogiem
Daniel
Ten kraj schodzi na psy ...
Fearless Wretch
Będzie wolno mówić "ojciec" i "matka" tylko po arabsku
paweł
Szkoda, że tu nie można zamieszczać linków, ale na pewno każdy szybko znajdzie "O matce pieśń" w wykonaniu Mieczysława Fogga.
zks
ZAKAZ PEDAŁOWANIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Virus
A jeśli będę chciał być wpisany jako ojcieć lub matka to mi zakażą??? Precież to jest dopiero dyskryminacja!
:(
żabojady -.-
Dxxs
"Potem będą chcieli tworzyć pary z trzech lub czterech osób" - to chyba jednak już nie pary;)
Spokojna głowa
za kilka lat muzułmanie we francji poderżną im gardła i wprowadzą swój "porządek"
Rob
Czas na rozwiązania siłowe. Banda zboków , która dorwała sie do władzy we Francji , musi być odizolowana od normalnych ludzi.
Dan
Proponuję, aby każdy przed stanięciem po którejkolwiek stronie sporu, zapytał samego siebie: CZY JA SAM CHCIAŁBYM WYCHOWYWAĆ SIĘ W RODZINIE HOMOSEKSUALNEJ?
htt
chory kraj
Drago0
GENDER w natarciu? W takim razie jak chcą sprawić, że każdy będzie tym kim się czuje to ja chcę zostać delfinem. Mogę? Proszę...
ef
wow, news na podstawie artykułu sprzed 8 miesięcy http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/9563543/France-set-to-ban-the-words-mother-and-father-from-official-documents.html
dracov6664
Chory kraj chore obyczaje.
Rozbijanie rodzin
Rozbijanie rodziny poczytajcie to wszystko jest zapalnowane Poznajprawde.net
TKimo
Powinni wydać zakaz używania rozumu
czytam ze zrozumieniem
Autorowi artykułu pewnie chodziło o tą publikację z SIERPNIA 2012 roku: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/9563543/France-set-to-ban-the-words-mother-and-father-from-official-documents.html W STYCZNIU 2013 rząd francuski wycofał się z pomysłu: http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2013/01/17/01016-20130117ARTFIG00716-pere-et-mere-resteront-dans-le-code-civil.php Szanowna Pani Redaktor/Szanowny Panie Redaktorze, więcej rzetelności i wiary we francuskie społeczeństwo.
Dracor
OK, już czas. Niech ktoś zadzwoni do Nieba, ta ich Apokalipsa się opóźnia...
:)
A ja nigdy nie będę miał dzieci ze względu na ich dobro. Nie chcę by żyły w tak pojebanym świecie
zosienka
Niedługo w Islamskiej Republice Francji talibowie uporządkują to bagno.
młody i gniewny ale samotny
I CO I NIC ! Nas jest więcej , mamy rację moralna i naukową ( no bo jak sie ma dwóch chłopów rozmnożyć ) a i tak oni robią co chcą powoli małymi kroczkami ale do przodu . Nic nie robimy trochę pokrzyczymy postrajkujemy i nic nie zrobimy to ich chore prawo , chore zasady i zboczenia staną sie normą a jak sie obudzimy to będzie za późno . Władza należy do mniejszości ! Nie do nas!
kolegamasona
Przypominam państwu że to we Francji w czasie rewolucji burzono kościoły. Zwiedzając np. Brugię ze zdziwieniem odczuwa się brak katedry w takim mieście. Ano katedrę rozebrano i sprzedano chłopom na budowę stodół. Tak to w życiu jest że się albo wygrywa albo przegrywa. Może trzeba się zając modlitwą i wyjść do wiernych. Być może jeśli upadniemy wszyscy z kapłanami na kolana duch święty jeszcze nam wybaczy. Kupowanie samochodów i gwałcenie dzieci, na kolana i błagajcie o modlitwę i przebaczenie!!!
Paweł S.
Ich koniec jest bliski, bolesny ale nieunikniony. klubmaksymilian.pl
Basia
Wprowadzili absurd a teraz będą siedzieć nad nim by go ratować, zapędzili się w kozi róg, będą zmieniać naturalność brnąć w większy chaos. Sprawy najpilniejsze pójdą do lamusa. Społeczeństwa zajęte ich głupotami nie będą miały czasu na zajmowanie się problemami o kosmos ważniejszymi. Oni zresztą też.
PM
małżeństwo 1. ?związek kobiety i mężczyzny usankcjonowany prawnie? 2. ?para małżeńska: mąż i żona?
CHR
to wszystko padnie jak starożytny Rzym, Grecja czy Egipt...
Michał Jędryka
Benedykt XVI? Niedawno? Jeszcze jako papież, czy jako papież - emeryt?
Adaś
zgodnie z polską definicją tego słowa. W języku francuskim słowo "rodzice" nie ma żadnej konotacji z "rodzić". Ja tam uważam, że powinniśmy z Francji brać akurat przykład
Nieznany
Problem w tym, że zgodnie z definicje słowa "rodzice" pary homo, nie mogą nimi być. Więc jeśli ktoś dał się ogłupić, że oni reprezentują postęp i naukę, to tu ma najlepszy dowód na to jak jest naprawdę.
B
Chyba szatan jest w apogeum wścieklizny.
Mika
Ze zgrozą odczytuję te informacje, tak bardzo uderzające w naukę Boga, jakie mają miejsce we Francji. Już chyba tam do głosu dochodzi szatan. Szkoda, że ludzie nie wierzą w jego istnienie. Przecież przez takie działanie zaprasza się go do swoich serc. FRANCJO - OBUDŹ SIĘ, póki jest jeszcze czas. My wszyscy powinniśmy zjednoczyć się we wspólnej modlitwie o nawrócenie Francji.
m
Spadnie kara BOŻA na FRANCJE i to wielka!!! Jest przepowiedziane że francja zostanie usunięta z powierzchni ziemi!
M
Ideowi terrorysci !!!
Oburzona
Gatunek ludzki podzielony jest na dwa osobniki zenski i meski.To ze maly procent gatunku jest skazona dewiacjami seksualnymi nie znaczy, ze wiekszosc spoleczenstwa przyjmie skazona ideologie, ktora mija sie z prawda.Wiekszosc nie przyjmuje ideologi homolobby tak jak homolobby nie uznaje innych, malo tego probuje nawet zastraszac do czego wiekszosc normalnych nigdy sie nie posuwala.Narzucanie wiekszosci swojej teorii jest terrorem.Demokracja nie na tym polega.
Barbara Magdalena
Małżeństwo to związek dwóch osobników różnego lub tego samego gatunku! Płeć jest nieistotna. Znów obserwujemy ten rasizm gatunkowy! Ale wyplenimy go z całą stanowczością!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.