DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Franciszek potępił ideologiczną kolonizację: pomoc materialną w zamian za przyjęcie haseł fałszywego postępu

Data publikacji: 2016-07-29 13:05
Data aktualizacji: 2016-07-29 14:01:00
Franciszek potępił ideologiczną kolonizację: pomoc materialną w zamian za przyjęcie haseł fałszywego postępu
Fot. REUTERS / Alessandro Bianchi / Forum

W trakcie spotkania z polskimi biskupami papież Franciszek przestrzegał przed skutkami ideologicznej kolonizacji. Takiej, jaka staje się udziałem na przykład wielu państw afrykańskich.


 

Tematy podjęte przez Ojca Świętego w środę podczas wieczornego spotkania z biskupami przybliżył w rozmowie z Radiem Watykańskim arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.


Odnosząc się do problemu dotykającego Europę coraz boleśniej kryzysu imigracyjnego papież rozróżnił sytuację przybywających na Stary Kontynent w celach zarobkowych oraz uchodźców ze stref objętych konfliktami zbrojnymi. Opowiedział się zdecydowanie za działaniami zmierzającymi do zlikwidowania przyczyn kryzysu, czyli wojen i problemów ekonomiczno-społecznych. W tym kontekście, jak zauważył abp Gądecki, Franciszek skrytykował dokonujące się we współczesnym świecie procesy ideologicznej kolonizacji.


- Franciszek posługiwał się przykładami afrykańskich prezydentów, którzy z nim rozmawiali i mówili o tym, że otrzymują obietnice pomocy ze strony pewnych ośrodków międzynarodowych. Ale najpierw muszą bardzo szczegółowo wypełnić formularze, w których pada pytanie o to, czy w danym kraju jest dostępna aborcja i tak zwane małżeństwa homoseksualne. Ponadto wiele innych tego rodzaju pytań, które świadczą o podstępnej kolonizacji ideologicznej danego kraju. Bo ci prezydenci przyjmują pieniądze i podporządkowują się narzuconej ideologii, zmieniają prawodawstwo – relacjonował słowa Franciszka przewodniczący KEP. Papież nazwał takie procesy cofaniem się cywilizacji. Określił obecne czasy jako epokę „ataku na Stwórcę i dzieło stworzenia, które zostało w formie niedoskonałej przekazane człowiekowi, żeby je doskonalił”.


- To wszystko, co miało służyć doskonaleniu, obróciło się w zniszczenie – przytoczył papieskie słowa ksiądz arcybiskup.


RoM

Radio Watykańskie

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
delgado
Ewangelia, o ile wiem, nie zajmuje się polityką społeczną, teoriami państw i polityką międzynarodową lecz pojedynczym człowiekiem i przedstawia, jak powinny wyglądać poprawne relacje pomiędzy stworzeniem a Stwórcą i pomiedzy bliźnimi...im bliższe cele ogólnospołeczne ideałom ewangelicznym - tym lepiej dla danej społeczności... nie zpominajmy, że zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga; jeśli ktoś nas traktuje jak idiotów, to nie wierzy w Boski Plan Stworzenia...
Krzysiek
Większość ludzkich idei są nierealizowalne. Podobnie jak pomysły małych dzieci i wyrosłych dzieciaków są kosztowne a często wręcz tragiczne. Dzieje się tak na wszystkich płaszczyznach naszego życia nawet religijnego. Ludzkie idee są nam najbliższe bo immanentne natomiast rzeczywistość i drugi człowiek jest na zewnątrz naszego umysłu, których to trzeba poznać i zrozumieć a to jest o wiele trudniejsze niż płodzenie idei i pomysłów. Dlatego większość ludzi woli wymyślać rzeczywistość i ją wprowadzać a nie chce ją poznawać, uczyć się jej i zrozumieć. Dlatego mamy ideologie zamiast prawidłowo zrozumianej filozofii. A właśnie filozofia jest podstawą wszystkich nauk - nauką nauk.
Jurek
Ale dlaczego Papież nam nie błogosławi, a tylko macha ręką?
wdr
to co się dzieje teraz w świecie bardzo dobrze opisuje książka pt. \'Ojciec Eliasz Czas Apokalipsy\' ... jak to czytałem 2 lata temu to sądziłem że napisane na wyrost ... jednak czasy tak przyspieszyły że opis staje się rzeczywistością ... polecam książkę ...
Tomasz
Papież Franciszek potępił Ideologie czyli przypomniał niezmienne Nauczanie Kościoła w tej kwestii.W Dokumentach Papieży są jednoznacznie potępione ideologie marksistowska i liberalna.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.