DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Finansowa pomoc Google dla „Wyborczej”? Projekt potentata wesprze lewicowe media w Polsce

Data publikacji: 2016-03-02 23:00
Data aktualizacji: 2016-03-03 08:25:00
Finansowa pomoc Google dla „Wyborczej”? Projekt potentata wesprze lewicowe media w Polsce
By Szczebrzeszynski (Self-photographed) [Public domain], via Wikimedia Commons

Lewicowo-liberalne ośrodki medialne, które za rządów ekipy PO-PSL zarabiały na reklamach zamawianych przez władzę i spółki skarbu państwa, wiele straciły po wyborczym sukcesie Prawa i Sprawiedliwości. Strumień płynący m.in. do „Gazety Wyborczej” wysechł, a medium znalazło się w poważnych kłopotach finansowych. Z pomocą ma przyjść jednak gigant z branży informatycznej, który w ramach swojego projektu wpompuje w polski rynek wydawniczy ponad milion euro. Wśród największych beneficjentów mają znaleźć się „Gazeta Wyborcza”, radio TOK FM oraz portal Tomasza Lisa naTemat.

 

Jak przypomina portal niezalezna.pl, w latach 2007-2015 wydawca „Gazety Wyborczej”, spółka Agora, zarobiła ponad 17 milionów złotych w wyniku współpracy z aparatem władzy. Koszt artykułu o cyfryzacji kosztować miał wtedy blisko 120 tys. zł.

 

Oczywistym jest, że nowa władza zrezygnowała z kierowania takich sum pieniędzy do nieprzychylnych im mediów. Co więcej, pod koniec 2015 roku ministerstwo sprawiedliwości opublikowało spis gazet, które mogą kupować polskie sądy. Nie ma wśród nich „Gazety Wyborczej”.

 

Piotr Pacewicz, publicysta „GW”, zachęcał w błagalnym tonie na Facebooku, by kupować prenumeraty jego pisma, gdyż sytuacja finansowa firmy jest w fatalnym stanie. Cena papierowego wydania tego dziennika wzrosła.

 

Sytuacja lewicowego medium może się jednak poprawić. Potentat w branży usług internetowych, Google, zamierza ruszyć z nowym projektem mającym wspierać rozwój dziennikarstwa sieciowego. W ramach Digital News Initiative Innovation Fund w ciągu trzech lat Google wyda 150 milionów euro na wspieranie wybranych wydawców na rynku europejskim. Do Polski ma trafić około 1,5 miliona euro.

 

Jak informuje portal parezja.pl, najwięcej trafi do mediów lewicowych: „Gazety Wyborczej”, radia TOK FM oraz portalu Tomasza Lisa naTemat. Co ciekawe, w Radzie Funduszu zasiadać ma Bartosz Hojka – szef Agory, wydawcy „GW”.

 

Źródło: niezalezna.pl / parezja.pl

MWł  

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
JARO
koniecznie, ale to koniecznie trzeba sprawdzic ile ma ten cały google zaległych podatków i dać najkrótszy z możliwych terminów do wpłacenia go do kasy państwowej; to może ostudzi ich niecne zamiary wspomagania lewactwa;
Tikkurila
Ja też tak uważam. To powinno trawić do polskich wydawców jedynie co trzeba to to aby słowo [polskich] zdefiniować. goo.gl/nHtqqw
Venatrix
No i geszeft się kręci...
Tiberias
Orban czy niedawno Putin zdelegalizowali podobne zaborcze agentury i konspiracyjne ogniska wpływu jaka jest kulturmarksistowska Fundacja Batorego. N.p. posilkowanie lewackich, wrogich narodowi ognisk potraktowac jak budowanie kartelu - co jest na wolnym rynku nielegalne (niezgodne z prawem konkurencji)
Akk
I to się nazywa "wolny rynek"? Chyba wg lewaków. Też uważam, że trzeba opodatkować google.
Jas
Niedawno kazde panstwo w europie sciga google za nieplacenie podatkow. Sadze że też powinnismy odebrac co nasze
Jacek
Zdelegalizować lewactwo i do pierdla. W przeciwnym razie oni zrobią to z nami. Zresztą już to robią.
domagamy sie konkretnych danych
a jakie podatki placi google w Polsce ? zadne ?
swiadomy-konsument
@teodor. To proste, są inne wyszukiwarki i mapy. Nie są wprawdzie tak dopracowane, ale zapewniają więcej prywatności. Polecam poczytać co ludzie polecają. Nie chce niczego reklamować. W każdym razie googla używam tylko w ostateczności.
Tomasz
Opodatkować natychmiast google,
Robokopo
Żydzi Żydom. Nie ma się co czarować, że nie wiemy, O KOGO tutaj chodzi.
Sylwester
można zrezygnować z korzystania z aplikacji Google, a to chyba w takim jak my Narodzie będzie miało skutek w finansach Google, proponować trzeba z czego rezygnować i z czego korzystać, to my budujemy potęgę Googla a nie on sam, my użytkownicy
zaskoczony
A tak swoją drogą, widać teraz kto jest kim i w czyim interesie działa GW. Jakby działała w interesie Polaków, to by ją Polacy wspierali, no nie skarżyłaby się za granicą. A tak nasyłają na nas różnych politruków, komisje weneckie, organizacje pozarządowe, media, ...
alternatywa
Na szczęście google nie jest monopolistą i są inni usługodawcy, chociażby yahoo.
zaskoczony
Przecież coś takiego, to jest wtrącanie się w politykę. Google to nie partia polityczna. Trzeba zakazać finansowania mediów i partii politycznych z zagranicy. A swoją drogą, to ktoś powinien w tej sprawie interweniować.
Alka
Lewacki Google świadomie nie płaci podatków, dopiero był artykuł, ale na wsparcie GW i Lisa nie żałuje grosza. Nikt ich nie jest w stanie prześwietlić, mają związki z globalistami. To "władcy tego świata".
obywatel
Jeśli Agora nie zapłaci podatku od darowizny (w kategorii najwyższej, dla niespokrewnionych), to ja przestaję płacić podatki.
teodor
Jak zbojkotować to draństwo?
Ortik
Ludziska... a może by ktoś bieglejszy ode mnie w dziedzinie Internetu zrobił petycję...? Googliki zobaczą co ludzie myślą i się dwa razy zastanowią, zanim zaczną im pomagać...
Pppp
Wujku Google... nie rob nam tego :( please
Łabiszewski
natychmiast opodatkować google i do minimum zmniejszyc podatki Polskim firmom, nasyłać na google urzędników, prokuratorów etc.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.