DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Eurokraci w ofensywie! Znamy termin unijnej debaty o „praworządności w Polsce”

Eurokraci w ofensywie! Znamy termin unijnej debaty o „praworządności w Polsce”
fot.REUTERS/Eric Vidal/FORUM

Unijna hydra biurokratyczna chcąca mieszać się w wewnętrzne sprawy naszej Ojczyzny wyznaczyła termin debaty o sytuacji w Polsce. Parlament Europejski podniesie kwestię już 13 stycznia. Powodem jest przyjęcie przez Sejm i Senat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która jest inspiracją dla planowanej unijnej analizy rządów prawa w Polsce.

 

Decyzję o publicznym omówieniu sytuacji politycznej w Polsce już 13 stycznia podjął Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Debata – jak głosi komunikat KE – ma dotyczyć praworządności w naszym kraju.

 

Wedle słów rzecznika Komisji Europejskiej, obecnie jest zbyt wcześnie, by spekulować na temat możliwych kolejnych kroków, jakie unijny organ podniesie przeciwko Polsce. Wciąż ma jeszcze trwać dialog między stroną polską a eurokratami.

 

Jeśli nie dojdzie do porozumienia to niewykluczone, że Parlament Europejski zarekomenduje Komisji podjęcie konkretnych działań. Objęcie Polski nadzorem KE poparł w niedzielę na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Guenther Oettinger, komisarz ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa.

 

Wciąż można jeszcze podpisać protest przeciwko unijnej ingerencji w Polsce! Skierowany jest on do Jeana Claude’a Junckera, Donalda Tuska i Martina Schulza. Swoje poparcie dla obrony narodowej suwerenności wyraziło już 13,5 tysiąca osób! Można do nich dołączyć TUTAJ.

 

Źródło: wpolityce.pl

MWł

DATA: 2016-01-04 12:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O dalszych krokach piszą? Proszę bardzo, zapraszamy, zobaczymy...Ostatnio Polacy pokazali jak bardzo cenią tą unijną bandę, te demonstracje na marszach są naszym NIE! Idź śladem Orbana, nie potrzeba nam tej całej krwiopijnej Unii.
ponad 2 lata temu / Łukasz
 
Słowem unia unią a Ordnung muss sein. Gdzie znajdą ciemnogród za friko tyrający u siebie na chwałę Jedenreichu?
ponad 2 lata temu / Karoline
 
To oburzające, że jakiś szkopski bubek z europarlamentu śmie się wtrącać w nasze sprawy. A gdzie był, kiedy PO ustami (gębami) swoich nieudaczników z ich rządu mówiła o podejściu do Polski? Gdzie był, kiedy Polakom PO usiłowała utrudniać Marsz Niepodległości? A teraz te kundle żebrzą u unijnych kolesi o pomoc w dalszym zdradzaniu Polski. Jak jaruzel przed stanem wojennym. Te same kreatury, tylko mocodawcy inni. Ohyda. Musimy pokazać, że wara im od Polski i że na siłę w ich kaprawej unii siedzieć nie będziemy. Jak im się uda milion sługusów wyciągnąć z nor na ulice, my wyjdźmy w 2 milionach! Nie dajmy się nieudacznikom zastraszyć. Żeby Polska była Polską, jak śpiewa Pan Pietrzak. Pozdrawiam porządnych Polaków
ponad 2 lata temu / [email protected]
 
Nie kto inny a Jean-Claude Juncker powiedzial \'gdy sytuacja staje sie powazna,nalezy klamac\'. Hipokryzja tych ludzi,przerosla ich.Panowie z PE wara wam od Polski.Nie pozwolimy aby ktokolwiek mieszal sie do polskich spraw.
ponad 2 lata temu / Kelly
 
Placimy za bycie w UE wiecej niz dostajemy od niej rok 2015. Rozkradaja nasze fabryki, manipuluja mediami w ponad 75%, przejmuja nasze banki i ziemie. Umyslowo genderuja nas. i jeszcze nam mowia ze tak ma byc.jaka jest korzysc z UE? Wystarczy ze niemcy oddadza nam nalezne roszczenia za II wojne i przewyzszy to korzysci z UE przez 1000lat
ponad 2 lata temu / Jas
 
Czy ustawa 1066 odnosi się li tylko do rządu i oficjalnych czynników państwowych czy obejmuje również np. Związek Podupadłych Gospodarstw Rolnych i tym podobnych? Czyli kto może "poprosić o pomoc"?
ponad 2 lata temu / Soplica
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.