DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 01 MAJA
Św. Józefa Rzemieślnika
Św. Zygmunta, króla
Św. Józefa Rzemieślnika
Św. Zygmunta, króla
Św. Józefa Rzemieślnika
Imieniny obchodzą:
Aniela, Filip, Maja
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Dopalacze w e-papierosach

Data publikacji: 2013-10-17 16:00
Data aktualizacji: 2013-10-17 13:29:00
Dopalacze w e-papierosach
fot. kaeska / sxc.hu

Grupy przestępcze wprowadzają na rynek, pod przykrywką środków zapachowych, w e-papierosach, nowe typy dopalaczy. Brak regulacji prawnych sprzyja dystrybucji substancji psychoaktywnych w tzw. e-papierosach – ostrzega dzisiejszy „Nasz Dziennik”.

 

Na rynek wchodzą masowo papierosy elektroniczne, które mogą zawierać substancje charakterystyczne dla dopalaczy. Stanowią one ogromne zagrożenie dla społeczeństwa, bo mogą palić je wszyscy – w polskim prawie nie ma uregulowań w tym temacie. E-papierosy, których dotychczas nikt nie przebadał, stają się coraz bardziej popularne wśród uczniów szkół średnich.

 

Tymczasem eksperci ostrzegają, że w skład e-papierosów mogą wchodzić substancje psychoaktywne charakterystyczne dla dopalaczy. Prof. Mariusz Jędrzejko, dyrektor naukowy w Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie ostrzega, że umieszczenie dopalaczy w e-papierosach to kolejna próba wejścia tylnymi drzwiami na rynek tych nielegalnych substancji.

 

Sprzedażą papierosów elektronicznych zajmują się często niedawni dystrybutorzy dopalaczy. E-papierosy to ogromny biznes, w sieci jest co najmniej kilkadziesiąt podmiotów oferujących preparaty psychoaktywne.

 

W Polsce nie ma uregulowań prawnych dotyczących e-papierosów. Pewne propozycje prawne w tym zakresie przygotowała jedynie Solidarna Polska. Przygotowany projekt nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia zakazuje sprzedaży e-papierosów zawierających wsad nikotynowy lub wkłady imitujące smak wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim. Regulacja ma też na celu wprowadzenie zakazu używania e-papierosów w miejscach publicznych.

 

Źródło: Nasz Dziennik

pam

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Jędrek
Można o tym poczytać na forum o dopalaczach - www.dopalator.info
jaro
i znowu przychodzi na myśl śp. Stefan Kisielewski: socjalizm walczy z problemami, które sam wymyśla, których nie ma w normalnym świecie; eurokołchoźnicy orzekli, że papierosy są złe, no to wprowadzono e-papierosy, które są szprycowane jakimiś tam środkami, później będzie zakaz, no to w gumie do żucia będą środki odurzające itd. itd., a na końcu będzie tak, że żywność będzie zakazana (oczywiście ze względu na środki odurzające) i będziemy się uczyć żyć bez tego ...; ale skończy się jak w jednej bajce, co to chłop oduczał konia jeść - był już blisko, żeby oduczyć go jeść, ale mu zdechł z głodu; ludzie nie dajmy się zwariować i pogońmy to zlewaczałe ścierwo aż chen za morza, góry i lasy bo nas wykończą!
e-palacz
sam jestem użytkownikiem e-papierosów i sprawdzam wszystkie news\'y które pojawiają się na ich temat tutaj akurat znajduje się adekwatna i niestety dla autora powyższego pseudo-artykułu merytoryczna odpowiedź na te zarzuty http://step.org.pl/nasz-dziennik-o-branzy-e-papierosowej-ludzie-powiazani-ze-srodowiskami-przestepczymi/. jeżeli ktoś rzuca oskarżenia, niestety powinien je budować na solidnych fundamentach złożonych z mocnych faktów i dowodów gdyż żyjemy w państwie o ustroju demokratycznym, gdzie działamy w oparciu o domniemanie niewinności a nie domniemaniu winny gdzie to osoby/firmy muszą się bronić. Najgorsze w tym wszystkim jest to że to my użytkownicy e-papierosów cierpimy na tym...widać jak usilne działania lobby tytoniowego próbuje ponownie ograbić nas z pieniędzy i zdrowia..Apeluje do AUTORA powyższego tekstu nie rozpowszechniajmy pustych frazesów wśród ludzi palących a nie przekonanych do e-palenia spychając tym samym e-palaczy i firm je sprzedających
Jacek
Sponsorem akcji - Branża tytoniowa Nie ma to jak lobbing i gruba koperta wręczona politykom po kryjomu
Sceptyk
Smutne, że katolickie media publikują takie teksty. Przypominam o VIII Przykazaniu. Na całe szczęście można też przeczytać, co myśli druga strona - pamiętajcie - audiatur et altera pars. https://starychemik.wordpress.com/2013/10/17/nie-udalo-sie-uwalic-e-papierosow-w-unii-trzeba-zaczac-szczucie-z-boku/ https://starychemik.wordpress.com/2013/10/17/oswiadczenie-stowarzyszenia-na-rzecz-e-palenia-step-w-sprawie-artykulu/
cynik
Z tym zakazem e-papierosów w miejscach publicznych to się komuś chyba pod beretem poprzestawiało!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.