DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Dobra zmiana dla subkultury LGBT? Polska wsparła w ONZ interesy homoseksualnej międzynarodówki

Data publikacji: 2016-11-22 14:00
Data aktualizacji: 2016-11-22 14:00:00
Dobra zmiana dla subkultury LGBT? Polska wsparła w ONZ interesy homoseksualnej międzynarodówki
Fot.REUTERS/Denis Balibouse/FORUM

W poniedziałek 21 listopada w Trzecim Komitecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ (ZO), państwom wspierającym światowe homo-lobby udało się skutecznie zaatakować rezolucję Grupy Afrykańskiej, zmierzającą do hamowania wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka. Polska niestety wsparła interesy „tęczowej” międzynarodówki.

 

21 listopada w Trzecim Komitecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ (ZO) odbyło się głosowanie nad rezolucją Grupy Afrykańskiej w sprawie przyjęcia corocznego raportu Rady Praw Człowieka (RPCz). Instytut Ordo Iuris informował już, że w związku z ogromnymi kontrowersjami wokół ustanowienia mandatu „Niezależnego Eksperta” odpowiedzialnego za ochronę przed przemocą i dyskryminacją ze względu na tzw. „orientację seksualną” i tzw. „tożsamość genderową” (SOGI), w głosowanym dokumencie proponowano odroczenie w czasie wejście w życie rezolucji SOGI. Propozycja ta miała na celu pogłębioną dyskusję celem osiągnięcia porozumienia w sprawie podstaw prawnych dla ustanowienia mechanizmu promującego perspektywę subkultur LGBT. Obecnie brak bowiem wystarczających podstaw prawnych dla ustanowienia „Niezależnego Eksperta” zajmującego się subkulturami czerpiącymi własną autoidentyfikację z pojęć „tożsamości genderowej” lub „orientacji płciowej”.

 

Jednocześnie jednak część państw promujących ideologię LGBT na forum ONZ zgłosiło poprawkę do procedowanego dokumentu, wykreślającą wezwanie do podjęcia dyskusji nad podstawami prawnymi dla ustanowienia ww. mandatu i do dalszych konsultacji w tym zakresie. Poprawka została przyjęta większością 84 głosów, przy sprzeciwie 77 państw i wstrzymaniu się od głosu przez 17.

 

Niestety wśród państw wspierających instytucjonalizację wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka i w całej ONZ znalazła się Polska, która oficjalnie ją sponsoruje i zagłosowała za  jej przyjęciem. Jest to wsparcie dla bezprecedensowej promocji interesów lobby LGBT na świecie.

 

Jest jednak jeszcze możliwość zatrzymania lobbystów LGBT na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Jak zauważa dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris, rezolucja Grupy Afrykańskiej stanie się ponownie przedmiotem dyskusji w grudniu tego roku. Należy żywić nadzieję, że Polska do tego czasu przestanie angażować się w forsowanie ideologicznych konstrukcji „orientacji seksualnej” i „tożsamości Genderowej”, które nie mają żadnych podstaw w prawie międzynarodowym.

 


Źródło: ordoiuris.pl

MWł
  

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
fgh
wow
Tomasz
Do wykształciucha i chama Używasz języka z pijaków Z ulicy.Zniżasz się do poziomu wykształciucha a nie inteligencji.Pozdarwiam twoich kolegów o kieliszka.Jesteś tchórzem do n-tej potęgi nie masz odwagi cywilnej.
do wiadomo kogo
Swoim ostatnim postem, w którym bez jakichkolwiek merytorycznych podstaw insynuujesz że jestem pijakiem z ulicy, tylko potwierdzasz prawdziwość mej diagnozy. Cóż, miałeś okazję pokazać że potrafisz zmądrzeć, ale skoro wolisz trwale pozostać na poziomie przygłupa, to już twój wolny wybór.
Tomasz
Wiadomo do kogo To ty zniżyłeś do języka pijaków z ulicy nazywając minie przygłupem."Wracaj do swoich kolegów od kieliszka na ulicę.
do wiadomo kogo
Napisałeś sprostowanie, ale jednocześnie wyzwałeś mnie bezpodstawnie od przygłupa tylko dlatego, bo ci uświadomiłem że palnąłeś głupotę. Tym się właśnie różnimy: ja wtedy miałem podstawę do nazwania cię przygłupem, ty takich podstaw od początku nie miałeś i nadal nie masz, a mimo to nadal powtarzasz swoją bezpodstawną inwektywę. Dopóki tego nie zrozumiesz, nie zmądrzejesz, czyli pozostaniesz na poziomie przygłupa.
Tomasz
To nie licuje z Tradycyjnym Katolikiem wyzywanie od przygłupa.Sam jesteś"przygłup"skoro nie wiesz co to jest sprostowanie widocznie spałeś na Lekcjach Języka Polskiego w Szkole Średniej.Kup sobie końskie okulary napisałem sprostowanie .
Tomasz
CD W świetle tej antropologii widać wyraźnie" jak bezzasadne jest roszczenie aby przyznać status "małżeński"także związkom tej samej płci.Na przeszkodzie stoi tu przede wszystkim fakt,że obiektywnie niemożliwa jest płodność takiego związku polegająca na przekazywaniu życia,zgodnie z zamysłem wpisanym przez Boga w samą strukturę ludzkiej istoty.Przeszkodą jest brak przesłanek dla relacji opartej na wzajemnym dopełnianiu osób,jaką Stwórca ustanowił między mężczyzną i kobietą zarówno na płaszczyźnie fizyczno-biologicznej,jak ściśle psychologicznej.Tylko w związku między dwiema osobami odmiennej płci możliwe jest udoskonalenie jednostki przez jednoczące połączenie i wzajemne dopełnienie się w sferze psycho-fizycznej.[por Jan Paweł II,Przemówienie do pracowników i adwokatów Roty Rzymskiej(21 stycznia 1999),5;AAS 625 l\'Osserwatore Romano 1999 ,nr 5-6
do przygłupa
A potrafisz podać, co rzekomo głupiego napisałem? Jeśli nie, to tylko coraz bardziej się pogrążasz, próbując bezsilnie przerzucać swe własne cechy. Gdybyś miał choć odrobinę honoru, nie wyzywałbyś bezpodstawnie kogoś tylko za to że napisał niewygodną dla ciebie prawdę.
Tomasz
Papieska Rada IUSTITIA ET PAX Kompendium Nauki Społecznej Kościoła wyd Jedność 2005.[...]228 Szczególnym problemem łączącym się z "wolnymi związkami" jest żądanie prawnego uznania związków homoseksualnych,będące coraz częściej przedmiotem publicznej debaty.Jedynie antropologia odpowiadająca pewnej prawdzie o człowieku może udzielić właściwej odpowiedzi na płaszczyźnie społecznej,jak i kościelnej,[Por Kongregacja Nauki Wiary; List o duszpasterstwie osób homoseksualnych(1 października 1986 )1-2 AAS79)1987= 343+ + 344.
Tomasz
Cd Deklaracja Kongregacji Nauki Wiary o niektórych zagadnieniach etyki seksualnej PERSONA HUMANA ,29 grudnia 1975r [...]1451 Duszpasterstwo a homoseksualność 1451.8.W naszych czasach niektórzy,idąc za pewnymi racjami natury psychologicznej ,zaczęli -wbrew stałej nauce Urzędu Nauczycielskiego Kościoła i zmysłowi moralnemu ludu chrześcijańskiego-pobłażliwie,a nawet całkowicie uniewinniać stosunki homoseksualne [...] Według obiektywnego porządku moralnego stosunki homoseksualne są pozbawione niezbędnego i istotnego uporządkowania.W Piśmie Świętym są one potępione jako poważna deprawacja ,a nawet są przedstawione jako zgubne następstwo odrzucenia Boga.Stąd ten nie uprawnia do stwierdzenia ,że wszyscy dotknięci tą nieprawidłowością mają tym samym winę osobistą;świadczy jednak,że akty homoseksualizmu są wewnętrznie nieuporządkowane i w żadnym przypadku nie mogą być zaaprobowane[...]
Tomasz
Brviarium Fidei Wybór Doktrynalnych wypowiedzi Kościoła wyd Św Wojciech 2007 Encyklika Papieża ,Piusa XII Humani Generis,12 sierpnia 1950 r[...] Autorytet kościelnego Urzędu Nauczycielskiego 1068 .Urząd Nauczycielski lubią oni przedstawiać jako hamulec postępu i zaporę do wiedzy,zbliżając się do tych niekatolików,którzy uważają go za krzywdzące wędzidło wybitniejszych od dzieła odnowy nauki religijnej.A chociaż święty ten Urząd Nauczycielski w dziedzinie wiary i obyczajów dla każdego teologa powinien być najbliższą i powszechną regułą prawdy-jemu to bowiem powierzył Chrystus cały depozyt wiary tj.Pismo Święte i Bożą tradycję,by tego depozytu strzegł,bronił i interpretował-to jednak niekiedy bywa tak ignorowany,jak gdyby w ogóle nie istniał ciążący na wszystkich wiernych obowiązek unikania także i tych błędów,które mniej lub więcej zbliżają się do herezji ,konsekwetnego zachowywania konstytucji i dekretów ,którymi Stolica Święta poglądy te piętnuje i zakazuje.[...]
Tomasz
Licz się ze słowami"przygłupie spadaj na drzewo bany prostować""uczył Marcina a sam głupi jak świnia"
alesz
A kto w imieniu Polski zagłosował? To mnie interesuje
do przygłupa
Przygłupem jest ten, kto pisze: "Instytut Ordo iuris forsują na forum ONZ ideologię Gender" i przerzuca swe przygłupstwo na tego, kto tę głupotę punktuje. Czy nawet to jest dla przygłupa niezrozumiałe?
Starushek
Zaskoczeni? PiS tylko udaje katolików tak jak udają patriotów. Przejęli sobie część postulatów Ruchu Narodowego żeby zdobyć poklask ale nic z tego nie realizują! I co mi teraz powiecie ich wyborcy, co? Że "zostaliście oszukani"? A to oni są pierwszy raz u władzy że nie znacie tych ludzi, a wy jesteście dziećmi, że nie orientujecie się w sytuacji? Niech mi ktoś teraz śmie powiedzieć, że to rząd prawicowy - skrajni socjaliści, to raz, dwa wspierają LGBT, trzy dwukrotnie zatrzymali inicjatywę antyaborcyjną! Zwykłe lewactwo pod fasadą ładnych słówek.
Tomasz
Sam jesteś przygłup.Miało być Instytut Ordo Iuris występuje przeciwko Ideologii gender czyli marksizmowi kulturowemu."Spadaj na drzewo przygłupie banany prostować"
do przygłupa
"Instytut Ordo iuris forsują na forum ONZ ideologię Gender czyli marksizm kulturowy" - przygłupie, instytut Ordo Iuris walczy z ideologią gender, a nie ją forsuje. Nie rozumiesz znaczenia podstawowych polskich słów.
Ange
Takie dyrectywy otrzymali i tak zrobli jak im kazano W Polsce podobnie jak to jest w kazdym innym kraju mamy "Gabinet Cieni" i to ten gabinet podejmuje decyzje a nie prezydent panstwa czy jego ministrowie.Bog Zaplac
Tiomasz
Noe ONZ promuje LGTB wraz Euro-sajuzem również zabijanie dzieci poczętych.Instytut Ordo iuris forsują na forum ONZ ideologię Gender czyli marksizm kulturowy.
Noe
Oto cała prawda..."Polska brała aktywny udział w pracach nad deklaracją polityczną w zakresie przeciwdziałania HIV AIDS. Stanowisko Polski podczas negocjacji zostało uwzględnione w ramach wspólnego stanowiska unijnego. Polska na forum ONZ nie występowała w charakterze narodowym (indywidualnie) w sprawie przedmiotowej deklaracji. Osoby homoseksualne oraz transpłciowe należą do szczególnie narażonych na zakażenie HIV, a także na wykluczenie społeczne z powodu zakażenia. Fakt ten odzwierciedlony został w stanowisku UE (w tym Polski) podczas negocjacji deklaracji politycznej" - czytamy.
Stefan
Warto by podać nazwiska polskich delegatów i czy rzeczywiście zrobili to z przekonania (tzn. wg wytycznych rządu), czy są tylko niedouczonymi głąbami, którzy się "pomylili". Osobiście wolałabym to drugie, choć chluby to Polsce nie przynosi. Jeśli jednak jest to świadome działanie, Boże miej nas w opiece. Bo niewykluczone, że jeszcze za tej kadencji doczekamy w Polsce legalizacji "homomałżeństw". Z Panem Bogiem.
Tomasz
cd według którego tożsamość płciowa jest nieodzowna,gdyż jest obiektywnym warunkiem zbudowania przez mężczyznę i kobietę związku małżeńskiego.
Tomasz
Papieska Rada IUSTITIA ET PAX Kompendium Nauki społecznej Kościoła wyd Jedność 2005 [...] 224.W obliczu teorii,które uważają tożsamość męską czy żeńską jedynie za wymiar kulturowy i społeczny,wynikający z wzajemnych odniesień pomiędzy wspólnotą a jednostką przy pominięciu osobistej tożsamości płciowej i bez żadnego odwoływania się do prawdziwego znaczenia seksualności,Kościół nie przestanie utwierdzać swego nauczania :"Każdy człowiek,mężczyzna i kobieta,powinien uznać i przyjąć swoją tożsamość -płciową.Zróżnicowanie i komplementarność fizyczna,moralna i duchowa są ukierunkowane na dobro małżeństwa i społeczeństwa i rozwój życia rodzinnego.Harmonia małżeństwa i społeczeństwa zależy częściowo od sposobu,w jaki mężczyzna i kobieta realizują swoją komplementarność oraz wzajemną potrzebę i pomoc[Katechizm Kościoła Katolickiego ,2333].To jest perspektywa,która pozwala uznać za obowiązkowe dostosowanie prawa pozytywnego do prawa naturalnego,według którego to
powtórka
Kilka miesięcy temu delegatka PiS zrobiła to samo na forum UE. Atakowana tłumaczyła się, że się POMYLIŁA. Artykuł jest w archiwum PCh.
Tomasz
Jak nie nie ma być powtórki z września 1939?Należy się modlić do miłosierdzia Bożego o ratunek dla Polski.
John Galt
Idą na zatracenie, jakież to benefity i pożytki im obiecano, że tak się squr....li. A lucyper kopytkami przebiera!
Wolny Człowiek
Każde państwo, a szczególnie państwo opresyjne jest wrogiem wolnego obywatela... To obywatel wie lepiej od urzędników państwa, co jest dla niego dobre, a co mu zagraża
Kumys
Nazwiska imiennie wypunktowac i nagłośnić tych czy tego debila a właściwie to rząd PiS tak kazal zagłosować
servus
Czy Chrystus jest w Polsce Królem i Panem? Z tego owocu - głosowania w ONZ wynika, że nie. Księża Biskupi! Proszę o głos!
56
Oni się dopiero rozkręcają. Niedługo osiągną poziom PO.
Tomek
pis nic dodać nic ująć. Zakumuflowane ukraińsko genderowe rzady w Polsce . Jaki ja błąd zrobiłem podczas wyborów . Dobry Boże miej litość nademną grzesznikiem . Intronizacja bez rzadu ale gender juz tak .
pytanie
Polska "poparła" - a dokładnie kto za tym stoi? rząd? prezydent?
mucha
ten rząd pokozał jakie jest jego prawdziwe oblicze
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.