REKLAMA
DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2017 r.

Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

„Czarny protest” i WOŚP. „Żelazna logika” Jerzego Owsiaka

„Czarny protest” i WOŚP. „Żelazna logika”  Jerzego Owsiaka
Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto / FORUM

Bardzo interesujący komentarz w sprawie „owsiakowej logiki” opublikowała na łamach „Naszego Dziennika” Karolina Jurkowska. Autorka w pierwszej kolejności odnosi się właśnie do… braku jakiejkolwiek logiki w podejmowanych przez Jerzego Owsiaka działaniach.

 

„Sam Owsiak promuje się tym, że dzięki jego działaniom ratuje się zagrożone życie. Pomijając liczne kontrowersje, byłaby to piękna inicjatywa – gdyby nie to, że sam organizator bardzo angażował się w promowanie czarnego protestu, a więc walczył o prawo do mordowania nienarodzonych dzieci. Często właśnie tych niepełnosprawnych, najbardziej zagrożonych zabiciem w łonie matki, którym ponoć tak chce pomóc. Gdzie tu logika?" – pyta we wstępie.

 

Następnie autorka przypomina krytykę organizatora WOŚP względem inicjatywy Karmelitów i Karmelitanek modlących się za dzieci zagrożone aborcją oraz przywołuje kilka haseł, które mogliśmy zobaczyć i usłyszeć  podczas „czarnego protestu”.

 

„Pójście ramię w ramię z ludźmi głoszącymi katofobiczne oraz ośmieszające wolność sumienia hasła nie przeszkodzą zapewne i w tym roku zbierać na WOŚP pod kościołami, bo tam przecież w niedzielę będą największe skupiska ludzi. Kolejna aborcyjna hipokryzja? Czy kolejne ponoworoczne chwilowe nawrócenie Owsiaka?” – pyta retorycznie publicystka.

 

Przywołując fragmenty postu Jerzego Owsiaka, który ten opublikował na Facebooku 20 września 2016, autorka pokazuje ogrom obłudy, jakim kieruje się on w swoich słowach i czynach:

 

Nasza załoga będzie brała udział w czarnym proteście i proszę nawet przez chwilę nie próbować obrzucać nas inwektywami

 

"Jerzy Owsiak (…)  myśląc być może, że chwaląc się ratowaniem dzieci, ma jakieś nielogiczne prawo do walki o zabijanie innych. Pomylił się jednak bardzo. To nie on, a obrońcy życia zostali na protestach obrzuceni obelgami, a nawet atakowani fizycznie. To na nich posypał się grad butelek, jajek, jogurtów i tamponów, i to oni byli popychani przez agresorów z „czarnego protestu”, to im niszczono sprzęt. To broniące nienarodzonych kobiety zostały obrzucone w Warszawie butelkami z wodą. Dla Owsiaka nie było jednak chyba problemu – w końcu apelował o brak agresji jedynie u obrońców życia.” – pisze autorka.

 

Na końcu swego komentarza pani Karolina stawia kilka „mocnych pytań”, które organizator WOŚP określiłby mianem demagogii.

 

„Jakie więc Owsiak ma zdanie o matce Madzi? Również kochała swoje dziecko i rzucenie nim o podłogę było najlepszym rozwiązaniem? A Natalia Przybysz? Również słusznie zdecydowała, że rozszarpanie dziecka na kawałki jest dla niego lepsze niż urodzenie? A może Owsiak próbuje wcisnąć nurt pro-life w niszę cichego pomagania innym – oczywiście pod dyktando WOŚP-u?” – zastanawia się działaczka pro-life.

 

„Jerzy Owsiak i WOŚP promują się i zbierają pieniądze na ratowanie dzieci. Jednocześnie wspierają imprezy służące zabijaniu dzieci. Dziwne, prawda? – kończy publicystka.

 

Dziwne? A może do bólu logiczne? W III RP, niczym w powieści „Rok 1984” wszystko można „logicznie” wyjaśnić.

 

 

Tomasz z Bełchatowa

 

 

 


DATA: 2017-01-12 13:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Volan Cieszę się że się ze mną zgadzasz, podając następny przykład niekonsekwencji w myśleniu i działaniu.
9 miesięcy temu / limba
 
@limba A jak się czują osoby, które nienawidzą Kościoła i chętnie przyjmują pomoc od Caritas? @www Co jak co, ale Polacy chcą pomagać syryjskim CHRZEŚCIJANOM, którzy są mordowani.
9 miesięcy temu / Volan
 
W 2017 na rzecz WOŚP-u przekazałem 500 zł, natomiast na co niedzielną tacę w kościele 0 zł. Uważam że pieniądze przeznaczyłem na zbożny cel. Jak się czują osoby które przebywają w szpitalu, korzystają z aparatury z naklejonym serduszkiem i obsesyjnie nienawidzą Owsiaka?
9 miesięcy temu / limba
 
Takiego samego braku logiki pani autorka może się dopatrzyć w wielu aspektach życia w Polsce. Np. uzasadniane ochroną zdrowia forsowanie rozprowadzania określonych leków wyłącznie na receptę przy jednocześnie ogólnodostępnych truciznach w postaci nikotyny i alkoholu. Albo wyznawanie wartości opartych na miłości bliźniego i jednoczesne nawoływanie do odmawiania mu pomocy i schronienia. Dziwne? A może do bólu logiczne?
9 miesięcy temu / wwm
 
Doszukiwanie się tradycyjnej logiki w działaniach komuszych czynowników jest zaprzeczeniem tejże logiki... Istnieje tam jedynie tzw "logika etapu" - zmienna w zależności od wymagań chwili i sytuacji. I to jest jednym z niewielu klasycznie logicznych zjawisk w zachowaniu tej formacji - umiejętność adaptacji do zmieniającego się otoczenia. Ta umiejętność stanowi też o sile i stałości zagrożenia z ich strony. Stanisław Michalkiewicz świetnie to opisuje w swoich felietonach. A za jednym z komentatorów powtórzę: "Mądry na WOŚP nie daje i tyle".
10 miesięcy temu / Polak Mały
 
Żądanie od innych pracy za darmo, gdy samemu pobiera się pensje jest niemoralne. Zatrzymywanie robotnikom zapłaty jest jednym z grzechów wołających o pomstę do Boga.
10 miesięcy temu / veritas
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
REKLAMA
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.