DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 21 SIERPNIA
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Wiktoria
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

„Czarny protest” i WOŚP. „Żelazna logika” Jerzego Owsiaka

Data publikacji: 2017-01-12 02:00
Data aktualizacji: 2017-01-12 13:07:00
„Czarny protest” i WOŚP. „Żelazna logika”  Jerzego Owsiaka
Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto / FORUM

Bardzo interesujący komentarz w sprawie „owsiakowej logiki” opublikowała na łamach „Naszego Dziennika” Karolina Jurkowska. Autorka w pierwszej kolejności odnosi się właśnie do… braku jakiejkolwiek logiki w podejmowanych przez Jerzego Owsiaka działaniach.

 

„Sam Owsiak promuje się tym, że dzięki jego działaniom ratuje się zagrożone życie. Pomijając liczne kontrowersje, byłaby to piękna inicjatywa – gdyby nie to, że sam organizator bardzo angażował się w promowanie czarnego protestu, a więc walczył o prawo do mordowania nienarodzonych dzieci. Często właśnie tych niepełnosprawnych, najbardziej zagrożonych zabiciem w łonie matki, którym ponoć tak chce pomóc. Gdzie tu logika?" – pyta we wstępie.

 

Następnie autorka przypomina krytykę organizatora WOŚP względem inicjatywy Karmelitów i Karmelitanek modlących się za dzieci zagrożone aborcją oraz przywołuje kilka haseł, które mogliśmy zobaczyć i usłyszeć  podczas „czarnego protestu”.

 

„Pójście ramię w ramię z ludźmi głoszącymi katofobiczne oraz ośmieszające wolność sumienia hasła nie przeszkodzą zapewne i w tym roku zbierać na WOŚP pod kościołami, bo tam przecież w niedzielę będą największe skupiska ludzi. Kolejna aborcyjna hipokryzja? Czy kolejne ponoworoczne chwilowe nawrócenie Owsiaka?” – pyta retorycznie publicystka.

 

Przywołując fragmenty postu Jerzego Owsiaka, który ten opublikował na Facebooku 20 września 2016, autorka pokazuje ogrom obłudy, jakim kieruje się on w swoich słowach i czynach:

 

Nasza załoga będzie brała udział w czarnym proteście i proszę nawet przez chwilę nie próbować obrzucać nas inwektywami

 

"Jerzy Owsiak (…)  myśląc być może, że chwaląc się ratowaniem dzieci, ma jakieś nielogiczne prawo do walki o zabijanie innych. Pomylił się jednak bardzo. To nie on, a obrońcy życia zostali na protestach obrzuceni obelgami, a nawet atakowani fizycznie. To na nich posypał się grad butelek, jajek, jogurtów i tamponów, i to oni byli popychani przez agresorów z „czarnego protestu”, to im niszczono sprzęt. To broniące nienarodzonych kobiety zostały obrzucone w Warszawie butelkami z wodą. Dla Owsiaka nie było jednak chyba problemu – w końcu apelował o brak agresji jedynie u obrońców życia.” – pisze autorka.

 

Na końcu swego komentarza pani Karolina stawia kilka „mocnych pytań”, które organizator WOŚP określiłby mianem demagogii.

 

„Jakie więc Owsiak ma zdanie o matce Madzi? Również kochała swoje dziecko i rzucenie nim o podłogę było najlepszym rozwiązaniem? A Natalia Przybysz? Również słusznie zdecydowała, że rozszarpanie dziecka na kawałki jest dla niego lepsze niż urodzenie? A może Owsiak próbuje wcisnąć nurt pro-life w niszę cichego pomagania innym – oczywiście pod dyktando WOŚP-u?” – zastanawia się działaczka pro-life.

 

„Jerzy Owsiak i WOŚP promują się i zbierają pieniądze na ratowanie dzieci. Jednocześnie wspierają imprezy służące zabijaniu dzieci. Dziwne, prawda? – kończy publicystka.

 

Dziwne? A może do bólu logiczne? W III RP, niczym w powieści „Rok 1984” wszystko można „logicznie” wyjaśnić.

 

 

Tomasz z Bełchatowa

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
limba
@Volan Cieszę się że się ze mną zgadzasz, podając następny przykład niekonsekwencji w myśleniu i działaniu.
Volan
@limba A jak się czują osoby, które nienawidzą Kościoła i chętnie przyjmują pomoc od Caritas? @www Co jak co, ale Polacy chcą pomagać syryjskim CHRZEŚCIJANOM, którzy są mordowani.
limba
W 2017 na rzecz WOŚP-u przekazałem 500 zł, natomiast na co niedzielną tacę w kościele 0 zł. Uważam że pieniądze przeznaczyłem na zbożny cel. Jak się czują osoby które przebywają w szpitalu, korzystają z aparatury z naklejonym serduszkiem i obsesyjnie nienawidzą Owsiaka?
wwm
Takiego samego braku logiki pani autorka może się dopatrzyć w wielu aspektach życia w Polsce. Np. uzasadniane ochroną zdrowia forsowanie rozprowadzania określonych leków wyłącznie na receptę przy jednocześnie ogólnodostępnych truciznach w postaci nikotyny i alkoholu. Albo wyznawanie wartości opartych na miłości bliźniego i jednoczesne nawoływanie do odmawiania mu pomocy i schronienia. Dziwne? A może do bólu logiczne?
Polak Mały
Doszukiwanie się tradycyjnej logiki w działaniach komuszych czynowników jest zaprzeczeniem tejże logiki... Istnieje tam jedynie tzw "logika etapu" - zmienna w zależności od wymagań chwili i sytuacji. I to jest jednym z niewielu klasycznie logicznych zjawisk w zachowaniu tej formacji - umiejętność adaptacji do zmieniającego się otoczenia. Ta umiejętność stanowi też o sile i stałości zagrożenia z ich strony. Stanisław Michalkiewicz świetnie to opisuje w swoich felietonach. A za jednym z komentatorów powtórzę: "Mądry na WOŚP nie daje i tyle".
veritas
Żądanie od innych pracy za darmo, gdy samemu pobiera się pensje jest niemoralne. Zatrzymywanie robotnikom zapłaty jest jednym z grzechów wołających o pomstę do Boga.
luk
Brak logiki u Owsiaka to norma. Przykład - utyskiwania wobec Kurskiego, że TVP nie poparła jak zawsze godzinami transmisji tej akcji. Napisał nawet do niego dziwny list otwarty. A potem chwali się, że bez tego wsparcia tvp zebrał więcej niż zwykle. Więc, gdzie tu logika - skoro tak się rzeczy mają to wsparcie tvp wyłącznie szkodziło owsiakowej zbiórce, bo bez niego zebrał więcej. Więc powinien raczej dziękować Kurskiemu, że bez kurateli telewizji państwowej może prężniej działać. Inna sprawa to moralne szantażowanie społeczeństwa, że do owsiakowej puszki należy wrzucić (bo chore dzieci itp.). Przepraszam wszak jest on zwolennikiem niczym nieskrępowanej wolności ("róbta co chceta"). Z tego hasła wynika zatem zasada "chceta to dawajta, nie chceta to nie dawajta" - więc po co te szantaże z charytatywnym podtekstem - kierowanym szczególnie wobec wiernych kk - vide wolontariusze pod kościołami.
Stefan
Przyznam, że niewiele mam do czynienia z "pejsbukiem", więc nawet nie wiedziałem, że p.Owsiak aż tak zaangażował się ze swoją ekipą w obronę prawa do aborcji. Ciekawe, czy wszyscy jego wolontariusze są również za zabijaniem nienarodzonych dzieci z powodów eugenicznych? Sądzę, że nie, więc może trzeba było tę kwestię bardziej nagłośnić, może wielu mądrzejszych, acz naiwnych nastolatków zrezygnowałoby w tym roku z kwesty na rzecz Owsiaka? Z Panem Bogiem.
wmo
Rozliczenie z tzw. 1% podatku otrzymanego od podatników przez WOPŚP: 900 tyś zł na tzw. przystanek Woodstock; 600 tyś zł na siedzibę fundacji; 699 tyś zł na pomoc dzieciom. Można sprawdzić w sieci deklarację z Urzędu skarbowego. Nawet gospodyni domowa może wyciągnąć wnioski. Pomijając gospodynię znaną jako Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, bo ta to już dawno wyciągnęła wnioski i kasę w wysokości 19 tyś miesięcznie. Nieźle jak na kierownictwo \'bezpłatnie\' pracującego sztabu WOŚP.
@gospodyni domowa
@gospodyni domowa - inteligencja kury podwórkowej, czy prowokacja wielbicielki resortowego kłamczucha, kręcącego lody cygańską metodą wzbudzania litości \'na dzieciaka\'?
Krzysiek
Ciekawi mnie ile z tej kasy idzie na "Przstanek Woodstock" i czy ktoś wogóle łaczy te dwa wydarzenia. Orkiestra Swiątecznej Pomocy i Przystanek Woodstock. Niby niewinne angażowanie młodzieży w zbiórkę kasy a potem wyciąganie ich z rodzinnych domów na Przstanek Woodstock z których nie wracają tacy sami.
wiki
mądry na wosp nie daje i tyle
gość
To nawet nie był atak na WOśP ale zebranie faktów z którymi pan Owsiak się nie kryje,fakty którymi się tak głośno nie chwali też znamy.I faktycznie każdy może wrzucać do puszki ile chce przecież w końcu jakaś część trafi do potrzebujących a jakże.
qwer
Pani gosposiu, jak dla mnie to może Pani nawet swoje mieszkanie przepisać na Owsiaka a może na Kijowskiego, w końcu chłopy są potrzebowskie tzn. w potrzebie
gospodyni domowa
Każdy atak na WOŚP mobilizuje mnie do wyższej wpłaty.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.