DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

„Cierpliwość i limity już dawno się wyczerpały”. Debata nad polityką imigracyjną UE w Wiedniu

„Cierpliwość i limity już dawno się wyczerpały”. Debata nad polityką imigracyjną UE w Wiedniu
Uczestnict austriackiej konferencji "Managing Migration Together" w trakcie konferencji prasowej, 24 lutego 2016. Fot. REUTERS/Leonhard Foeger/FORUM

W środę (24 lutego) odbyło się spotkanie przedstawicieli państw bałkańskich oraz Austrii. Tematem rozmów w Wiedniu był kryzys imigracyjny oraz nieskuteczność unijnej polityki wobec fali imigrantów. Na spotkanie nie zostali zaproszeni przedstawiciele Niemiec i Grecji, co wywołało krytykę ze strony Aten i Berlina.

 

W czasie spotkania podkreślono, że państwo niemieckie nie posiada jednolitego stanowiska w sprawie kryzysu imigracyjnego. – Niemcy muszą się zdecydować jaki komunikat chcą wysłać – powiedziała Johanna Mikl-Leitner, minister spraw wewnętrznych Austrii w czasie konferencji prasowej. Nie ukrywała, że celem spotkania było wywarcie presji na Unię Europejską.

 

Obecnie Niemcy wysyłają następujące komunikaty: pozwalają Grecji na politykę „otwartych drzwi”, a z drugiej strony domagają się od Austrii zatrzymania wszystkich, którzy chcieliby przedostać się do Niemiec – powiedziała Mikl-Leitner. – Musimy zmniejszyć ten napływ. Ta sytuacja stawia nas przed pytaniem o przetrwanie Unii Europejskiej – stwierdziła Mikl-Leitner.

 

Nadal niema ogólnoeuropejskiego rozwiązania. Dlatego dla nas konieczne jest podjęcie rozwiązań narodowych – powiedział Sebastian Kurz, austriacki minister spraw zagranicznych. Przywódcy państw bałkańskich zapowiedzieli – wobec braku unijnych rozwiązań – zwiększenie restrykcji i uszczelnienie granic.

 

W oświadczeniu przedstawiciele państw bałkańskich stwierdzili – czytamy na łamach Euobserver.com ­  że fala imigrantów, która przepływa przez ich kraje, musi zostać znacząco ograniczona. Jednocześnie uznali, że należy respektować prawo azylu wobec tych, którzy rzeczywiście będą go potrzebować. Jednak, jak stwierdzono, imigranci powinni być lokowani bliżej państw z których pochodzą, a nie w kraju, który sami sobie wybrali.

 

„Należy powrócić do sytuacji, w której wszyscy członkowie strefy Schengen będą przestrzegać przepisów Kodeksu Granicznego Schengen i odmawiać przekroczenia granic imigrantom z trzeciego świata, którzy nie spełniają warunków lub nie złożą wniosku o azyl” – czytamy w oświadczeniu. Uznano także, że należy zwiększyć komunikacje z państwami z których uchodźcy wyruszają do Europy.

 

Austria jest krytykowana za wyłamanie się z unijnego szeregu, ale nieoficjalnie jej działania są wspierane przez unijnych urzędników. – To, co robi Austria, ma głęboki sens. Europejskie rozwiązania się nie sprawdziły. Cierpliwość i limity imigrantów już dawno się wyczerpały – powiedział pragnący zachować anonimowość pracownik UE.

 

źródło: euobserver.com

MR

 


DATA: 2016-02-25 13:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do wmo... no w tym roku bedzie tez SYLWESTER w Kolonii... ALIBABY ZAPRASZAMY!!!! aniela MAKRELA!!! BEDZIE ZABAWA, niemcy zabawy nikgy nie mieli za duzo... bo to "zabawny" narod!!!!
ponad 2 lata temu / okirex
 
Ależ Berlin posiada bardzo wyraźne stanowisko - pani Merkel wszystkich imigrantów zaprosiła do Niemiec i tego zaproszenia wcale nie odwołała. W związku z tym sprawa jest całkiem jasna - pozostałe państwa powinny żądać od Niemiec wypicia tego naważonego przez nich piwa i nie obarczania tym innych.
ponad 2 lata temu / abc
 
Mówią o "rozwiązaniach narodowych"? Pewnie zostaną za to ukarani.
ponad 2 lata temu / Alka
 
Zamknąć granicę Polski z Niemcami Ukrainą przywrócić kontrolę paszportów postawić wyskoki płot z drutem kolczastym postawić uzbrojoną Straż Graniczną i Policję w karabiny z ostrymi pociskami armatki wodne miotacze gazu pieprzowego strzelby z kulami gumowymi.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Trochę za późno! W tym roku kolejny milion gości zza morza zawita do UE. I co dalej?
ponad 2 lata temu / wmo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.