DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Chrzest jako sposób na azyl? Niemiecki profesor przestrzega: muzułmanie mogą symulować wiarę, by dostać zgodę na pobyt w Europie

Data publikacji: 2016-02-20 07:00
Data aktualizacji: 2016-02-20 08:48:00
Chrzest jako sposób na azyl? Niemiecki profesor przestrzega: muzułmanie mogą symulować wiarę, by dostać zgodę na pobyt w Europie

Wiedeński profesor prawa kanonicznego Ludger Müller przestrzega przed zbyt szybkim udzielaniem chrztu muzułmańskim imigrantom. Jego zdaniem wielu może jedynie pozorować nawrócenie na wiarę w Chrystusa dla wymiernych korzyści w procedurach azylowych.


Ludger Müller, ekspert prawa kanonicznego z Wiednia, przestrzegł w środę w Berlinie przed przedwczesnym chrzczeniem muzułmańskich imigrantów przybywających do ich kraju. W jego ocenie często praktyką może być pozorowanie nawrócenia, które ma na celu zyskanie większych szans na przyznanie azylu. Jako wzór Müller wskazał w tym kontekście postępowanie episkopatu austriackiego, który od kandydatów do chrztu wymaga rocznego przygotowania.


Ekspert przyznał przy tym, że jest bardzo trudno ocenić, czy chęć danego człowieka do otrzymania sakramentu chrztu jest motywowana religijnie, czy nie. Podstawowym instrumentem weryfikacji jest wymaganie, by katechumen przynajmniej pewien czas odczekał.


Ludger Müller to profesor prawa kanonicznego na wydziale Teologii Katolickiej Uniwersytetu Wiedeńskiego. Jest też doradcą Papieskiej Rady Interpretacji Tekstów Prawnych.


Na problem w ubiegłym roku zwracał już uwagę protestancki kapłan Gottfried Martens, który zajmuje się w Berlinie duszpasterstwem imigrantów. W ubiegłym roku pastor ochrzcił około 150 Irańczyków i Afgańczyków. W jego parafii mieszka obecnie ponad 600 osób, które wyznawały wcześniej islam. W rozmowie z dziennikiem „Die Welt” Martens przyznawał, że nie może mieć pewności co do czystych intencji wszystkich konwertytów, jakkolwiek oszustwo jest jego zdaniem bardzo trudne.Pach

Źródła: kathpress.co.at, Die Welt


 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
blanka
Oszustwo nie jest trudne. Widać, że wciąż nikt z tych ludzi nie zadał sobie trudu poznania słów ich proroka. A ten powiedział: że muzułmanin może kłamać, jeść wieprzowinę, golić się i pić alkohol jeżeli uzna że jego życie jest zagrożone, a on musi przetrwać wśród niewiernych.
Juruś
Byłem świadkiem rozmowy muzułmanina ,który miał chorą kilkumiesięczną córeczkę w szpitalu, z pielęgniarką -siostrą zakonną. Ów muzułmanin powiedział: "Siostro nie wiem czy moja córeczka przeżyje ale proszę aby Siostra Jej nie chrzciła! "Jak widać mają świadomość muzułmanie jakie skutki powoduje Chrzest Święty ! Więc chrzcijmy w Imię Boże jeśli tyko wyrażą na To chęć ! Hej szable... tzn. wodę w dłoń! Amen
Rozczarowany
@rom: to nic nie da. Zgodnie z zaleceniami Mahometa oni mogą udawać chrześcijan i jeść wieprzowinę, jeśli ma to na celu oszukanie "niewiernych". ___ @Poznaj Prawdę: gdyby NAPRAWDĘ przyjęli chrzest, to faktycznie jest to dla nich i ich rodzin niebezpieczne. Ale jeśli wyjaśnią innym muzułmanom że tylko udają chrześcijan by nabrać "niewiernych", to "grozi" im pochwała ze strony współwyznawców.
Poznaj Prawdę
"Niemiecki profesor przestrzega: muzułmanie mogą symulować wiarę." A czy ten niemiecki profiesor zdaje sobie sprawę, z tego, co grozi muzułmanom i ich rodziną mieszkającym w krajach islamskich, za przejście na chrześcijaństwo? Jak to profiesor ujął za takie "symulowanie i pozorowane nawrócenie."
mijo
Ewangelicy to w większości konwertyci z judaizmu, wspólnota protestancka już od dawna ściśle współpracuje z Diasporą Żydowską. Na forach dyskusyjnych i komentarzach artykułów to Katolicy są zawsze atakowani, a o Protestantach ciSZA
rom
Jak ich sprawdzić? Przed chrztem karmić ich wieprzowiną..
typek
czy taki chrzest będzie ważny?
Rozczarowany
"Ekspert przyznał przy tym, że jest bardzo trudno ocenić, czy chęć danego człowieka do otrzymania sakramentu chrztu jest motywowana religijnie, czy nie" - to dotyczy nie tylko muzułmanów. Mało to nie-muzułmanów którzy uważają się za chrześcijan, a głoszą antychrześcijańskie poglądy?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.